Express entry

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
ReeN
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2018 1:35 pm

Express entry

Мнение от ReeN »

Здравейте,
Имам въпрос относно свидетелствата за съдимост, които са необходими за express entry. Давам директен пример за въпроса: за последните 10 години сме живяли 8 в БГ + 2 в UK - в такъв случай предполагам, че трябват свидетелства от двете държави, които да приложа? Информацията, която открих за такъв тип документ в интернет е - police certificate for visa application- за Канада, но не съм сигурна. Ако някой може да ми даде инфо ще съм благодарна.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express entry

Мнение от Koko »

ReeN написа:Здравейте,
Имам въпрос относно свидетелствата за съдимост, които са необходими за express entry. Давам директен пример за въпроса: за последните 10 години сме живяли 8 в БГ + 2 в UK - в такъв случай предполагам, че трябват свидетелства от двете държави, които да приложа? Информацията, която открих за такъв тип документ в интернет е - police certificate for visa application- за Канада, но не съм сигурна. Ако някой може да ми даде инфо ще съм благодарна.
Извинявайте, но от другата тема която сте пуснали останах с впечатление че вече сте одобрени?
На конкретния ви въпрос - да, трябва ви такъв police certificate от Великобритания, както и свидетелство за съдимост от България.
По-важният въпрос според мене е обаче - сигурна ли сте че можете да покриете изискванията за имиграция в Канада, пък и щом сте вече две години във Великобритания, сигурна ли сте че си заслужава местенето?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ReeN
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2018 1:35 pm

Re: Express entry

Мнение от ReeN »

Благодаря за отговора Ви! Да, мисля че ще покрием изискванията. И да - според мен Канада е на доста по - високо ниво от Великобритания. Нещата тук се променят негативно и са усложнени за мигрантите. Освен това има изключително голяма дискриминация
Pierre.kiprov
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 11, 2018 9:01 am

Re: Express entry

Мнение от Pierre.kiprov »

Здравейте,

Във връзка със свидетелствата за съдимост за Канада, аз трябва да си изкарам от САЩ тъй като живях и работих там 6 месеца някъде. Проблемът е че трябва да изпратя бланка от сайта на федералните, в която трябва да си поставя пръстовите отпечатъци. Някой има ли информация дали мога до което и да е полицейско управление да отида за съдействие или си има точно място където могат експерти да ми помогнат.

Благодаря предварително.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Express entry

Мнение от roumensp »

Pierre.kiprov написа:Някой има ли информация дали мога до което и да е полицейско управление да отида за съдействие или си има точно място където могат експерти да ми помогнат.
Би трябвало да става във всяко районно управление. Навремето и аз вадих такова свидетелство, но бях в самите САЩ ... на полицаите им трябваше малко време, за да схванат защо сам искам да ми вземат отпечатъци. :D
Pierre.kiprov
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 11, 2018 9:01 am

Re: Express entry

Мнение от Pierre.kiprov »

roumensp написа:
Pierre.kiprov написа:Някой има ли информация дали мога до което и да е полицейско управление да отида за съдействие или си има точно място където могат експерти да ми помогнат.
Би трябвало да става във всяко районно управление. Навремето и аз вадих такова свидетелство, но бях в самите САЩ ... на полицаите им трябваше малко време, за да схванат защо сам искам да ми вземат отпечатъци. :D
В САЩ е лесно, аз ако знаех по-рано щях да го направя там, проблемът е в БГ от къде мога. Последния път като ходих ме изгледаха супер накриво, и тъй като не знаят и Английски си помислиха че е някаква шега тая бланка. Пълна пародия беше.
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express entry

Мнение от penevg »

ReeN написа:Здравейте,
Имам въпрос относно свидетелствата за съдимост, които са необходими за express entry. Давам директен пример за въпроса: за последните 10 години сме живяли 8 в БГ + 2 в UK - в такъв случай предполагам, че трябват свидетелства от двете държави, които да приложа? Информацията, която открих за такъв тип документ в интернет е - police certificate for visa application- за Канада, но не съм сигурна. Ако някой може да ми даде инфо ще съм благодарна.
И какво инфо точно ти е необходимо не разбрах?
Необходимо ти е свидетелство за съдимост от БГ и Англия
Това което е от БГ се издава за няколко часа,след което го носиш за превод.
Това което е от Англия,ако не знаеш как става,обаждаш се на Посолството на Великобритания в България и ги питаш.
Аз така бях за Франция,човекът ми обясни,попълва се онлайн всичко и след 2-3 дни е при теб в електронен вариант ( в моят случай на Френски), в твоя на Английски,та какъв е проблемът при теб не мога да разбера,каква е драмата?
bgmtl
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Дек 20, 2017 5:17 pm

Re: Express entry

Мнение от bgmtl »

Драмата е при теб. Ние драми не видяхме. Така и така си дал отговор поне с него да си беше останал.
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express entry

Мнение от penevg »

bgmtl написа:Драмата е при теб. Ние драми не видяхме. Така и така си дал отговор поне с него да си беше останал.
всъщност мисля,че за разлика от теб,съм отделил 5 мин. от времето си да отговоря на питането,като накрая питам каква е драмата. Ти обаче,майсторе на късия разказ,който даже не си правиш труда да помогнеш, даваш оценка на някого,с който никога през мизерния си живот не си общувал. От човек,отрекъл се от родината си, както сигурно и от родителите и етноса си, мнение не приемам. Още повече да ме поучаваш къде и как да се изказвам. Все пак живееш свободно в демократична държава, и свободата на словото е на пиедестал. Много негативна енергия си събрал, освободи се малко и бъди по-позитивен, че още си млад и има какво да видиш. Със здраве
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express entry

Мнение от pumpy »

penevg написа:
bgmtl написа:Драмата е при теб. Ние драми не видяхме. Така и така си дал отговор поне с него да си беше останал.
всъщност мисля,че за разлика от теб,съм отделил 5 мин. от времето си да отговоря на питането,като накрая питам каква е драмата. Ти обаче,майсторе на късия разказ,който даже не си правиш труда да помогнеш, даваш оценка на някого,с който никога през мизерния си живот не си общувал. От човек,отрекъл се от родината си, както сигурно и от родителите и етноса си, мнение не приемам. Още повече да ме поучаваш къде и как да се изказвам. Все пак живееш свободно в демократична държава, и свободата на словото е на пиедестал. Много негативна енергия си събрал, освободи се малко и бъди по-позитивен, че още си млад и има какво да видиш. Със здраве
Seriously ???
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Express entry

Мнение от Marto »

penevg написа:
bgmtl написа:Драмата е при теб. Ние драми не видяхме. Така и така си дал отговор поне с него да си беше останал.
всъщност мисля,че за разлика от теб,съм отделил 5 мин. от времето си да отговоря на питането,като накрая питам каква е драмата. Ти обаче,майсторе на късия разказ,който даже не си правиш труда да помогнеш, даваш оценка на някого,с който никога през мизерния си живот не си общувал. От човек,отрекъл се от родината си, както сигурно и от родителите и етноса си, мнение не приемам. Още повече да ме поучаваш къде и как да се изказвам. Все пак живееш свободно в демократична държава, и свободата на словото е на пиедестал. Много негативна енергия си събрал, освободи се малко и бъди по-позитивен, че още си млад и има какво да видиш. Със здраве
Аве ненормалник, тази тема дето я съживи е отпреди половин година, драмата е единствено в твоята кратуна.

Ако авторът още търси отговор, ето информация от официалния сайт на канадските имиграционни:

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... ngdom.html"

Виж колко сме отзовчиви, когато някой не ни пита как да прецака закона, за да докара байганьовщината си тука.

Драма куийн :D
ReeN
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2018 1:35 pm

Re: Express entry

Мнение от ReeN »

Здравейте,
Благодаря за линка, който сте ми предоставили, получих отговор още преди няколко месеца, за което благодаря на ваички, които отделиха време да помогнат. А на господина с драмите: няма драма, няма проблеми, всичко е ясно..... :)
Публикувай отговор