Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа:Я да обобщя ...
Поредните изсмукани от пръстите лъжи и измислици на лъжливия Хълбой. Който утрешен ден ще заяви, че не е отговорен за това, какво е писал потребителя Vedren в този форум. Щото вече ще пише под друг ник.
Както не е отговорен какво е писал потребителят с ник Uspial (изгонен от форума), или пък потребителят с ник Varna10 (изтрит), под който ник чейнчаджията от Отава се представяше за блондинка. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Pyrelight »

Еее, що изтрихте блондинския ник? Да не е имало романтична заигравка с някой от модераторите, а? :lol: :rofl:
Пфу, как изпуснах! :D
Озо, що ми баннахте Тринитито, бре?
Тя беше най-близко до аскетичната ми същност, па макар и амишка. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от ivannklv »

agent Ozo написа: Това, че живеещ в Канада критикува нередностите, които наблюдава, не е злословене. А израз на желанието да направи мястото си на живеене още по-добро и перспективно.
Пък нежеланието на същият този човек да се съгласява с всяка простотия и плюнка по адрес на родината му - България, не е превъзнасяне. А по-скоро обективност и голяма доза признателност към същата тази Родина. При това оставайки си на мнението, че за момента Канада е по-доброто място за живеене на него или на семейството му от България.
:y: :handshake:
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Pyrelight »

ivannklv написа:
agent Ozo написа: Това, че живеещ в Канада критикува нередностите, които наблюдава, не е злословене. А израз на желанието да направи мястото си на живеене още по-добро и перспективно.
Пък нежеланието на същият този човек да се съгласява с всяка простотия и плюнка по адрес на родината му - България, не е превъзнасяне. А по-скоро обективност и голяма доза признателност към същата тази Родина. При това оставайки си на мнението, че за момента Канада е по-доброто място за живеене на него или на семейството му от България.
:y: :handshake:
Ми то мястото си е достатъчно перспективно, ако знаеш как да го използваш. |(
А за Родината, за какво да сме и признателни? Че сме имали нещастието да се родим там ли? Или за похабеният живот на майките и бащите си?
Айде, мерси, ама признателността ще оставим за някой друг живот! Засега "признателността", която ми е в главата е доста нецензурна и по-добре да я спестя на широката аудитория! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от agent Ozo »

Свят голям, хора разни, Бистре. Има и майчари, има и майцеубийци. Има патриоти, има и родоотстъпници и предатели. Всичко има на този свят и това е нормално.

Ама няма как майцеубиецът да накара хората да повярват, че да убиеш майка си е по-нормално, отколкото да я обичаш. Па било то и ако майката е била изрод някакъв.
Чат ли си? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Свят голям, хора разни, Бистре. Има и майчари, има и майцеубийци. Има патриоти, има и родоотстъпници и предатели. Всичко има на този свят и това е нормално.

Ама няма как майцеубиецът да накара хората да повярват, че да убиеш майка си е по-нормално, отколкото да я обичаш. Па било то и ако майката е била изрод някакъв.
Чат ли си? :)
От кога хората, които не искат да бъдат мачкани се оказаха родоотстъпници ? Просто не е истина.....
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от agent Ozo »

И какво съм крив аз, че се възприемаш като такъв бе, Пумпи?
Що не се възприе като майцеубиец, майчар или патриот? Които също са споменати в казаното от мен.
Това са просто примери и постинга е изцяло във връзка с казаното от Бистра малко преди това. Къде се слагаш и ти пък сега?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от speedy »

Аз може да съм майчар, а може и да не съм, защото не знам какво е.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от agent Ozo »

speedy написа:Аз може да съм майчар, а може и да не съм, защото не знам какво е.
Прекалено привързан към майка си човек, Спиди. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:И какво съм крив аз, че се възприемаш като такъв бе, Пумпи?
Що не се възприе като майцеубиец, майчар или патриот? Които също са споменати в казаното от мен.
Това са просто примери и постинга е изцяло във връзка с казаното от Бистра малко преди това. Къде се слагаш и ти пък сега?
Аз като каъв се възприемам в твоите постове си е моя работа. Освен ако не ми кажеш като каъв мога и трябва да се възприемам - ама няма как да стане, защото не съм зависим от теб.
Но личните характеристики не отговарят на въпроса ми по-горе, или ти е някак си трудно да отговориш, а ?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от speedy »

agent Ozo написа:
speedy написа:Аз може да съм майчар, а може и да не съм, защото не знам какво е.
Прекалено привързан към майка си човек, Спиди. :)
Честно - досега не бях го чувал. Звъчи ми като яйчар.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от agent Ozo »

Отговорът е пределно ясен и еднозначен, Пумпи. Хората, които не искат да бъдат мачкани (от властите в дадена държава, предполагам) не са и не бива да бъдат смятани, априори, за родоотстъпници.
Те биха се превърнали в такива, само ако извършат съзнателно някакви действия против интересите и националната сигурност на своята Родина, или пък се отрекат от родината си.

Засега, относно теб, Пумпи, не съм чул да си се отрекъл от родината си т.е. да си се отказал от българското си гражданство, или да си направил каквото и да е против интересите и сигурността на България. Така че не мога да те смятам за родоотстъпник.
Задоволява ли те този отговор?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от agent Ozo »

speedy написа:
agent Ozo написа:
speedy написа:Аз може да съм майчар, а може и да не съм, защото не знам какво е.
Прекалено привързан към майка си човек, Спиди. :)
Честно - досега не бях го чувал. Звъчи ми като яйчар.
Не се учудвам, че не си го чувал, защото е диалектна дума от родния ми край. :)
В женски род е "майчаруша". :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от pumpy »

Задоволява ме. Аз между другото показвам "кривинките в Родината си" защото ме боли и защото ме интересува. Но понеже съм и "егоист" не искам да ме мачкат. Ако и когато "кривинките" намалеят до поносимо ниво (надали ще е в моя живот) ще се прибера с удоволствие. Но за сега ме нервят още от летище София. Ще видим тази година как ще е ако се прибера за малко пак ?
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Свят голям, хора разни, Бистре. Има и майчари, има и майцеубийци. Има патриоти, има и родоотстъпници и предатели. Всичко има на този свят и това е нормално.

Ама няма как майцеубиецът да накара хората да повярват, че да убиеш майка си е по-нормално, отколкото да я обичаш. Па било то и ако майката е била изрод някакъв.
Чат ли си? :)
Това майчар звучи като яйчар, бе! ...или ейчар. :rofl:
Виж колегите от другия форум, какво определение са дали!
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board= ... apsed&sb=6"
Това било нарицателното на най-новата професионална гилдия - HR (човешки ресурси). ЕЙЧ АР - ама не било не Яйчар, по скоро може да е ЗАПАРТЪК.:))))
:D :rofl:
Глей, ся, Озо! Майката винаги мисли доброто на децата си. В този ред на мисли тя трябва да е доволна, че децата и са тръгнали по белия свят свободни и успяват. А не да ги нарича родоотстъпници и да им чете морал! :smack:
Последно промяна от Pyrelight на Сря Фев 13, 2019 3:01 pm, променено общо 1 път.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор