Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от optics »

Добре, в алегоричен смисъл - някои хора имат нужда от корен - това е факт - без него се чувстват зле. Други обаче нямат. Второто изречение може да звучи като новост (или лъжа) за хората от първото, но то си е тяхно право да не приемат факти които им изглеждат фантастични.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от agent Ozo »

Факт е също така, че една част от онези хора, които нямат нужда от корен, не приемат наличието на тази неободимост у другите. И започват веднага с хапливите забележки и подигравките, да речеш, че подобна нужда (от корен) е нещо срамно и унизително.
Но и тези без корените са в правото си да се показват глупаци. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Pavel M »

optics написа:Егати, всички ли се чувстват дърво? Няма ли орЕли, албатроси, делфини, елени ?
Не.Аз в Канада не съм се чувствал като дърво,а по скоро като храст ,че даже и като кактус защото доста от времето на престоя ми по ония географски ширини преминаваше в едни територии където по вече от кактуси и храсти,ако пренебрегнем пясъка и чакъла нямаше.
Отделно съм хепи.Канада ме кефеше,има пари и прости хора като мен ,но упорити и трудолюбиви могат да се сдобият с доста добро количество от тях.Това е много важно и не е за подценяване.
Никога не съм имал дилемата обаче къде ще остарея.От ден първи ми е ясно,че Канада не е страната която би ми дала това качество на живот което аз намирам достатъчно добро за себе си независимо с пари,без пари или много пари.
Животът е кратък,докато се усмихнеш и си се озъбил.
Аз съм с отворени очи и наясно със себе си.
Заради това правете пари и като ви писне добре дошли при мен нейде в покрайнините на Слънчака.
Морски изглед,чайки,бриз,йодни пари,цаца,узо,гръцка музика и мастика и Поморийски кални бани да си лекувате дъртите кокали на едно автобусно билетче разстояние.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от klisurov »

Интересно, че нито аз, нито съпругата ми се нуждаем от "корен".
Може би, защото и двамата сме на половина българи.
Чувстваме се достатъчно добре в Канада, и ако ни минават мисли за изнасяне от тук, то е за накъде, с по-приятен климат.

Аз така и не разбрах, защо някои си налягат парцалите тук, след като толкова не им харесва.
Примерно Иван има две, а навярно и три гражданства.
Споменавал е, че има близки роднини из Европа.
Защо трябва да стои в Канада и вечно за всичко да мърмори?!?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от optics »

klisurov написа:Примерно Иван има две, а навярно и три гражданства.
Споменавал е, че има близки роднини из Европа.
Защо трябва да стои в Канада и вечно за всичко да мърмори?!?
Еми все някъде трябва да стои. А мърморенето му е сетнато по дифолт.
:handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от pumpy »

optics написа:
klisurov написа:Примерно Иван има две, а навярно и три гражданства.
Споменавал е, че има близки роднини из Европа.
Защо трябва да стои в Канада и вечно за всичко да мърмори?!?
Еми все някъде трябва да стои. А мърморенето му е сетнато по дифолт.
:handshake:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Човека е женен и добре трениран. Те латиноамериканките не прощават :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Pavel M »

klisurov написа:Интересно, че нито аз, нито съпругата ми се нуждаем от "корен".
Може би, защото и двамата сме на половина българи.
Чувстваме се достатъчно добре в Канада, и ако ни минават мисли за изнасяне от тук, то е за накъде, с по-приятен климат.

Аз така и не разбрах, защо някои си налягат парцалите тук, след като толкова не им харесва.
Примерно Иван има две, а навярно и три гражданства.
Споменавал е, че има близки роднини из Европа.
Защо трябва да стои в Канада и вечно за всичко да мърмори?!?
Ами и аз това от дълги години казвам.Казвал съм,че нещо не ми харесва вземам си шапката и събирам багажа.Що да си е.а душата насила.Дал съм пример с действията си,Нали.
И Танграта даде пример и още много знайни и незнайни като мен и него.
Само,че аз за разлика от теб Клисуров не са ми минавали мисли за неустановено изнасяне някъде из вън Канада и както казах съм бил винаги наясно със себе си и дестинацията незаисимо колко влизания имам последното излизане е България не заради друго а защото на мен там ми харесва.Мога да живея където си поискам,но там ми харесва,защо тогава да не го направя.
Обаче Танграта лузър,батката шматка,оная дето ходи да си върти увисналия задник по арабските денс клубове някой млад е.ач да я забележе и да го повози после с танка-снегорин докато му прави френска любоф успешна.Айде въз бе,че станахме за смях и на гаргите. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Ivan1007 »

:call: Като тръгвах за Канада една много умна колежка на която по стечение на обстоятелствата бях началник няколко години, д-р на науките, бивш ст.н.с в БАН, малко по-млада от майка ми, обиколила света ми даде много ценен съвет " На добър час и докато не усетиш канадска кръв в жилите си, не поглеждай назад". Още не съм я усетил и затова не гледам назад. ]:)
Няколко месеца по-късно "даскалица" в програмата
Work Experience for Immigrants ми беше една много сладка "бабка", която на близо 70 години тепърва учеше Microsoft Office и казваше, че стара е свекърва и, не тя. 8) Та тя ни каза кой е канадец - всеки, който малко или повече е живял в Канада. Сега като чета Батето, Танграта, че и прасето се уверявам колко права е била. Ми те са си канадци и затова са в този форум. 8)
Преди 7-8 години, когато работех в Албания в началото се чудех, що бия пътя до Канада, вместо до България, всеки 4 седмици, що плащам по-високи данъци в Канада. Бях на гости с преспиване на съученик в София (пенсиониран полковник, понастоящем професор в софийски университет), ядохме, пихме, излязохме на терасата на панелката в Младост да пушим. И му казвам, че се чудя къде е "у дома". Отговорът му беше много кратък "Там където те чакат". Оттогава този въпрос повече не стои пред мен.
Казват, че старо дърво се не присажда, но ние пуснахме корени в Калгари. Ходя, къде ходя, знам че у дома ме чакат. Преди жена ми и децата, сега не само жена ми в къщи, но и дъщеря ми, която от няколко години не живее с нас, но всеки ден си текстваме, говорим по телефона и поне веднъж седмично идва у нас или ние ходим у тях.
Синът ми живее на няколкостотин километра, та него го виждаме по-рядко, но знам, че ако се наложи за няколко часа и един резервоар бензин ще съм при него или той при нас. Този "корен" пусна и две "издънки", които още по-здраво ни държат в Канада.

Липсват ми родителите, правя каквото мога да се виждаме, те наистина бяха доста стари да се "пресаждат в Канада" Спомням си приказка, която ми разказваше баба, когато бях малко дете:

"Летял щъркелът с двете млади щъркелчета за топлите страни над морето. Пътят бил дълъг, уморили се много младите и баща им казал да се качат на гърба му, да си починат малко. Продължил да лети с тях на гърба. След малко ги попитал - сега аз ви помагам, но като остарея, вие ще ме носите ли както аз вас ви нося сега. Едното щъркелче, побързала да отговори "Да разбира се, че ще носим като остарееш" Щъркелът отърсил криле и то паднало в морето. Попитал другото "А ти ще ме носиш ли?" Второто щъркелче отговорило "Няма да мога тате, щото ще трябва да нося моите деца" Щъркелът продължил да го носи на крилете си, докато то можело да продължи само."

Та, аз съм си на мястото в Канада - щото съм си у дома, чувствам се като риба във вода или по-точно в естествената ми среда.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа::call: Като тръгвах за Канада една много умна колежка на която по стечение на обстоятелствата бях началник няколко години, д-р на науките, бивш ст.н.с в БАН, малко по-млада от майка ми, обиколила света ми даде много ценен съвет " На добър час и докато не усетиш канадска кръв в жилите си, не поглеждай назад". Още не съм я усетил и затова не гледам назад. ]:)
Няколко месеца по-късно "даскалица" в програмата
Work Experience for Immigrants ми беше една много сладка "бабка", която на близо 70 години тепърва учеше Microsoft Office и казваше, че стара е свекърва и, не тя. 8) Та тя ни каза кой е канадец - всеки, който малко или повече е живял в Канада. Сега като чета Батето, Танграта, че и прасето се уверявам колко права е била. Ми те са си канадци и затова са в този форум. 8)
Преди 7-8 години, когато работех в Албания в началото се чудех, що бия пътя до Канада, вместо до България, всеки 4 седмици, що плащам по-високи данъци в Канада. Бях на гости с преспиване на съученик в София (пенсиониран полковник, понастоящем професор в софийски университет), ядохме, пихме, излязохме на терасата на панелката в Младост да пушим. И му казвам, че се чудя къде е "у дома". Отговорът му беше много кратък "Там където те чакат". Оттогава този въпрос повече не стои пред мен.
Казват, че старо дърво се не присажда, но ние пуснахме корени в Калгари. Ходя, къде ходя, знам че у дома ме чакат. Преди жена ми и децата, сега не само жена ми в къщи, но и дъщеря ми, която от няколко години не живее с нас, но всеки ден си текстваме, говорим по телефона и поне веднъж седмично идва у нас или ние ходим у тях.
Синът ми живее на няколкостотин километра, та него го виждаме по-рядко, но знам, че ако се наложи за няколко часа и един резервоар бензин ще съм при него или той при нас. Този "корен" пусна и две "издънки", които още по-здрави ни държат в Канада.

Липсват ми родителите, правя каквото мога да се виждаме, те наистина бяха доста стари да се "пресаждат в Канада" Спомням си приказка, която ми разказваше баба, когато бях малко дете:

"Летял щъркелът с двете млади щъркелчета за топлите страни над морето. Пътят бил дълъг, уморили се много младите и баща им казал да се качат на гърба му, да си починат малко. Продължил да лети с тях на гърба. След малко ги попитал - сега аз ви помагам, но като остарея, вие ще ме носите ли както аз вас ви нося сега. Едното щъркелче, побързала да отговори "Да разбира се, че ще носим като остарееш" Щъркелът отърсил криле и то паднало в морето. Попитал другото "А ти ще ме носиш ли?" Второто щъркелче отговорило "Няма да мога тате, щото ще трябва да нося моите деца" Щъркелът продължил да го носи на крилете си, докато то можело да продължи само."

Та, аз съм си на мястото в Канада - щото съм си у дома.

:y:
така е .жена ми ме слуша,парите ми стигат.децата и те
:y:

а жена ти ходи ли на танци в арабски денс клуб
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от ivandaman »

pumpy написа:
optics написа:
klisurov написа:Примерно Иван има две, а навярно и три гражданства.
Споменавал е, че има близки роднини из Европа.
Защо трябва да стои в Канада и вечно за всичко да мърмори?!?
Еми все някъде трябва да стои. А мърморенето му е сетнато по дифолт.
:handshake:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Човека е женен и добре трениран. Те латиноамериканките не прощават :lol:
Вие мозъците без корени не схващате някои доста елементарни неща..

Например, че всичко което правя, го правя с цел.. това така наречено "мърморене" и "писането" в няколко спецефични теми в този форум тук, също го правя с цел, и то благородна (колкото и да не ви се вярва)

А иначе относно Канада когато аз съм имал Канадски паспорт (взех го 95та) повечето от вас само са сънували канадско гражданство и ако трябва да съм откровен сте ми доста забавни като ми се перчите сега и се изживявате като Канадци (чужденци един вид) и как вече нямате нищо общо с "Булгаристан" и "балканските Нерези" .. Станахте по-големи католици от папата ЛОЛ :rofl: (Пумпи да не се обидиш нещо, такава е поговорката това че те нарекох "католик" не е антисемитизъм)

И тъй като вече сте по-канадци от канадците, от уважение към вас ще се опитам да ви го обясня на "родният" ви език
I LOVE Canada, but I HATE what's happening to this once great country. Hence, my frustration and frequent muttering.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от pumpy »

Майна не се притеснявай, ти трудно можеш да ме обидиш. Аз се обиждам само от истини, а в казаното от теб, няма много такива (изключвам година на паспорта ти)
Знаеш ли: преди много години имах възможност да замина за Страната и на едно от интервютата споменах нещо за паспорт, защото за мен това беше идентично с гражданство на Страната. Интервюиращия ме изгледа доста озадачено и не можа да разбере какво имам предвид, защото алията, е процес на прибиране в Страната, а не на получаване на паспорт. Едното е чест и дълг, другото документ за пътуване, когато не си в Страната.
Все едно, твоето изказване за паспорта от 95та, подтвърждава горното: ти не си станал канадец, ти си взел паспорт. И с паспорт ще си останеш. Някои от нас са станали канадци и паспорта е просто документ. Аз от 11 години живея в САЩ и до ден днешен се смятам за канадец и много често бъзикам местните с това, че съм свободен. А съм свободен, точно понеже съм канадец ;)
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от ivannklv »

Pyrelight написа:На Канада не ѝ трябват такива като теб! |(

А какви точно и трябват – плюещи БГ и възхваляващи Канада ? И кой си ти, за да определяш критериите ? Някаква носталгия по миналото, когато трябваше да има единомислие ли долавям ? Човек, вписал се в Канадското общество ( за какъвто предполагам, че се имаш ), би трябвало да знае, че всеки има право на мнение дори и несъвпадащо с това на останалите. Добре, че в теста за гражданство няма и изискване за единомислие. Още по-добре е , че това не зависи от хора като теб. И защо винаги, когато някой изкаже “мнение” за Канада все се намира някой да му се нахвърли. Защо ivandaman разсъждава така и все пак живее в Канада си е негова работа. Не мисля, че в този форум всички живеят точно там, където биха искали да бъдат в момента.А и не е необходимо да се “обясняват” защо е така.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Pavel M »

ivandaman написа:
pumpy написа:
optics написа:
klisurov написа:Примерно Иван има две, а навярно и три гражданства.
Споменавал е, че има близки роднини из Европа.
Защо трябва да стои в Канада и вечно за всичко да мърмори?!?
Еми все някъде трябва да стои. А мърморенето му е сетнато по дифолт.
:handshake:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Човека е женен и добре трениран. Те латиноамериканките не прощават :lol:
Вие мозъците без корени не схващате някои доста елементарни неща..

Например, че всичко което правя, го правя с цел.. това така наречено "мърморене" и "писането" в няколко спецефични теми в този форум тук, също го правя с цел, и то благородна (колкото и да не ви се вярва)

А иначе относно Канада когато аз съм имал Канадски паспорт (взех го 95та) повечето от вас само са сънували канадско гражданство и ако трябва да съм откровен сте ми доста забавни като ми се перчите сега и се изживявате като Канадци (чужденци един вид) и как вече нямате нищо общо с "Булгаристан" и "балканските Нерези" .. Станахте по-големи католици от папата ЛОЛ :rofl: (Пумпи да не се обидиш нещо, такава е поговорката това че те нарекох "католик" не е антисемитизъм)

И тъй като вече сте по-канадци от канадците, от уважение към вас ще се опитам да ви го обясня на "родният" ви език
I LOVE Canada, but I HATE what's happening to this once great country. Hence, my frustration and frequent muttering.

трудна работа пич.бъхтиш се напразно.и да те разберат няма да си признаят.
ще ти извадят от хиляда кладенеца бистра вода само и само да се мотивират,че не си прав и къде къде по лесно е да си отвориш частна стоматологическа практика в монтреал или денвър отколкото да си зъболечител скаут по северните канадски територии заради едното предизвикателство и да се чудиш къде на майка си в г.за да купиш някое кондо което след 1 година да го продадеш с някаква печалба за да избиеш разхода на инвестицията си.

ти на Пумпи след 15 години алабалистики видял ли си някога частния му кабинет с който да се похвали,че за половината от съзнателния си живот е постигнал нещо към което 99% от гилдията му се стреми
не не си видял.само локуми
а пък ако си мислиш ,че изплаща многобройните заеми които е взел от канада/кебек си най големия наивник
ма мен лично това не ме интерисува и него го осъждам.
имали дали му,да ходят да духат супат.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Ivan1007 »

ivandaman написа:
pumpy написа:
optics написа:
klisurov написа:Примерно Иван има две, а навярно и три гражданства.
Споменавал е, че има близки роднини из Европа.
Защо трябва да стои в Канада и вечно за всичко да мърмори?!?
Еми все някъде трябва да стои. А мърморенето му е сетнато по дифолт.
:handshake:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Човека е женен и добре трениран. Те латиноамериканките не прощават :lol:
Вие мозъците без корени не схващате някои доста елементарни неща..

Например, че всичко което правя, го правя с цел.. това така наречено "мърморене" и "писането" в няколко спецефични теми в този форум тук, също го правя с цел, и то благородна (колкото и да не ви се вярва)

А иначе относно Канада когато аз съм имал Канадски паспорт (взех го 95та) повечето от вас само са сънували канадско гражданство и ако трябва да съм откровен сте ми доста забавни като ми се перчите сега и се изживявате като Канадци (чужденци един вид) и как вече нямате нищо общо с "Булгаристан" и "балканските Нерези" .. Станахте по-големи католици от папата ЛОЛ :rofl: (Пумпи да не се обидиш нещо, такава е поговорката това че те нарекох "католик" не е антисемитизъм)

И тъй като вече сте по-канадци от канадците, от уважение към вас ще се опитам да ви го обясня на "родният" ви език
I LOVE Canada, but I HATE what's happening to this once great country. Hence, my frustration and frequent muttering.

Accept certain inalienable truths
prices will rise
politicians will philander
you too will get old, and when you do you'll fantasize that when you were young
prices were reasonable
politicians were noble
and children respected their elders
Respect your elders

Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Проучване - Чуствате ли се на мястото си в Канада

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:
ivandaman написа:
pumpy написа:
optics написа:
klisurov написа:Примерно Иван има две, а навярно и три гражданства.
Споменавал е, че има близки роднини из Европа.
Защо трябва да стои в Канада и вечно за всичко да мърмори?!?
Еми все някъде трябва да стои. А мърморенето му е сетнато по дифолт.
:handshake:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Човека е женен и добре трениран. Те латиноамериканките не прощават :lol:
Вие мозъците без корени не схващате някои доста елементарни неща..

Например, че всичко което правя, го правя с цел.. това така наречено "мърморене" и "писането" в няколко спецефични теми в този форум тук, също го правя с цел, и то благородна (колкото и да не ви се вярва)

А иначе относно Канада когато аз съм имал Канадски паспорт (взех го 95та) повечето от вас само са сънували канадско гражданство и ако трябва да съм откровен сте ми доста забавни като ми се перчите сега и се изживявате като Канадци (чужденци един вид) и как вече нямате нищо общо с "Булгаристан" и "балканските Нерези" .. Станахте по-големи католици от папата ЛОЛ :rofl: (Пумпи да не се обидиш нещо, такава е поговорката това че те нарекох "католик" не е антисемитизъм)

И тъй като вече сте по-канадци от канадците, от уважение към вас ще се опитам да ви го обясня на "родният" ви език
I LOVE Canada, but I HATE what's happening to this once great country. Hence, my frustration and frequent muttering.

Accept certain inalienable truths
prices will rise
politicians will philander
you too will get old, and when you do you'll fantasize that when you were young
prices were reasonable
politicians were noble
and children respected their elders
Respect your elders

дай го малко по свежо бе пенционер


бтв.ко стана с влака
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор