Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от speedy »

Vedren написа:Преписвай като хората.
в линка пише 1153 а не 1513 лв

Голямата заплата. Нама що.
1513 лв в София-град, 1153 в София-област.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:Странно как, аз съм емигрирал по същото време като Пумпи, също на 28 пристигнах, но от 20-30 семейства има няма 1-2 да са били по-млади.
Явно пумпито се е запознал със всичките млади, а аз явно със всичките възрастни.
Или това ще да е, или нещо изкривява брутално фактите. :D

40г стаж изобщо не са реални, от 30 (и няколко) до 70 (и няколко) за тежка среда като канада. Там като навъртиш 10г, айде 15г макс и някак се "износва" машината.
Разбира се, че изкривявам фактите:
Роси и Боби (приятели)
Сергей и Венета (колега от стоматологичния и жена му)
Драго и още двама с него (семейство) - пристигнахме с разлика от два дни.
Метци , Кирил (бяха в Канада даже преди мен, поне година две, тоест още по-малки) и Коцето (съученици от френската)
Даниела (колега от стоматологията, която всъщност е даже и по-малка от мен)
Бълдъзата, жена ми и аз. Да продължавам ли ?

Марио, Мимето и мъжа й и Пламен и жена му са по-възрастни от мен, но все още са малцинство между приятелите ми в Канада от български произход.
Както се казва : "кажи ми кои са ти приятели, за да ти кажа кой си". За пореден път си доказваме, че ние с теб сме ужасно различни.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа:Средната работна заплата в София достигна 1513 лева според данни на Националния статистически институт (НСИ):
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/01/ ... ata.398425"

Ето, как стоят нещата в другите заможни области в страната:

Изображение
Заможни в София щото правителството и администрацията ядат свинско, останалите зеле и средно става свинско със зеле.
Враца същото само че там са АЕЦ Козлодуй на държавна издръжка, останалите са на мухлясали зеле.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа:Странно как, аз съм емигрирал по същото време като Пумпи, също на 28 пристигнах, но от 20-30 семейства има няма 1-2 да са били по-млади.
Явно пумпито се е запознал със всичките млади, а аз явно със всичките възрастни.
Или това ще да е, или нещо изкривява брутално фактите. :D

40г стаж изобщо не са реални, от 30 (и няколко) до 70 (и няколко) за тежка среда като канада. Там като навъртиш 10г, айде 15г макс и някак се "износва" машината.
Разбира се, че изкривявам фактите:
Роси и Боби (приятели)
Сергей и Венета (колега от стоматологичния и жена му)
Драго и още двама с него (семейство) - пристигнахме с разлика от два дни.
Метци , Кирил (бяха в Канада даже преди мен, поне година две, тоест още по-малки) и Коцето (съученици от френската)
Даниела (колега от стоматологията, която всъщност е даже и по-малка от мен)
Бълдъзата, жена ми и аз. Да продължавам ли ?

Марио, Мимето и мъжа й и Пламен и жена му са по-възрастни от мен, но все още са малцинство между приятелите ми в Канада от български произход.
Както се казва : "кажи ми кои са ти приятели, за да ти кажа кой си". За пореден път си доказваме, че ние с теб сме ужасно различни.
Роси и Боби, който учи медицина ли? Тях ги познавам.
Другите не се сещам :)

Казваш всички те пристигнали на по 25? щом с 2 години били по-млади? Дори и да има такива случаи, няма как да не са ужасно редки. Колко сме преговаряли навремето точкообразуването. Образование, стаж, деца и тн. Особено за водещите кандидати.
Аз имах една приятелка, на 24, на интервюто ѝ бяха казали, че е все още "твърде млада".
На 25 едвам мина на повторното интервю. Говорим за изключение.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от IRA »

Аз като идвах също голяма част от хората около мен бяха на 27 -28-29 години, без деца.Интервютата преди 2001 не бяха толкова сложни и лесно даваха точките, дори и без френски ставаше.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Абе то е ясно, че колкото по-рано емигрираш, толкова по добре. По този въпрос спор няма.
А че преди години имаше по-голям наплив за Канада, това също е верно. При това е съвсем естествено сред тях да преобладават по-младите хора. Просто защото за по-малко години се даваха повече точки и това позволяваше да се компенсират липсващите точки по някои от останалите критерии за селекция като образование, трудов стаж илии език.
Но все пак за тези на възраст на и под 25 г. си бе проблемно минаването на инервюто, освен ако не са завършили езикова гимназия като Пумпи и тайфата му. Максимума точки за възраст не можеше да компенсира липсващите точки едновременно и за стаж, и за образование и за ниво на владеене на френски. За едното или другото да, но не и за всичките тях заедно. Затова и реалната възраст за гарантирано успешно минаване на процедурата бе около 30 г. плюс минус 2-3 г.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от arci »

Когато се подготвях за интервюто 2006 ,при учителката по френски от Плевен ходехме няколко човека всичките почти една възраст -35-37 години.Тук хората които ме посрещнаха,същите години даже малко по възрастни от мен.Но пък може би хора на определена възраст търсят хора със сходни интереси ,разбирания и за това не познавам ,хора дошли на 25.Повече от естесвено,че ги има,но както каза кан Тангра,с оглед събиране на точки би трябвало да са със супер добри професии и стаж за да минат ситото.Може наистина преди 2001 да е било по лесно Всъщност ,няма никакво значение.Да пожелая:

Честит Иванов ден на всички именници!Живи и здрави и всеки да живее там където се чувства най добре.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Аз не разбрах какво мерите.
Средни заплати в БГ, Години на идване в Канада.
Какво ви помага това?
Години за пенсии ли смятате?

Годините за пенсия се менат. Докато ние се пенсионираме може да искат да си на 70 години. Нали постояно говорят че медицината се подобрява. Хората живеят по дълго. Деца по малко се раждат и по малко работници хранят повече пенсионери.

А последно се говори за универсална пенсия. На всички по равно да кажем 2000 долара. Линко ще е най добре при такъв вариант. :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от roumensp »

Vedren написа:А последно се говори за универсална пенсия. На всички по равно да кажем 2000 долара. Линко ще е най добре при такъв вариант. :)
Е това ако стане смело ще можем да кажем, че сме първите построили комунизма. :D
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Не се коркай, Хълка, няма да съм най-добре и в този случай. Поради късното ми идване в Канада.
Няма начин да не се обвърже и тази универсална пенсия с годините не престой в Канада. Това за мен означава 1/2 от максимума. Виж, ако премахнат и това условие, наистина би било добре. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

По добре да не го премахват! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от MrGeek »

$2000 гарантирана пенсия удря в земята всички синджирчета на батката! Ако това стане, Банско и Слънчака ще се напълнят с канадски пенсионери. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Мр Гиик. Викаш прецака се Батето че седя още 800 дни. Можеше 101-я да тръгва. :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от pumpy »

MrGeek написа:$2000 гарантирана пенсия удря в земята всички синджирчета на батката! Ако това стане, Банско и Слънчака ще се напълнят с канадски пенсионери. :D :rofl:
Може ли някъде другаде, вместо тези две дупки ?
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

Aз дойдох на 32. Имам една загубена година в началото. Значи към момента на пенсионирането си ще имам 32 години трудов стаж, което не е никак лошо за OAS. Е, не е максимума, ама ще си го харча със зраве + пенсията натрупана от осигурителни вноски + частният ми осигурителен фонд + някоя рента. Берекет версим! :)
Пука ми, че някои ще се правят на плъхове, щото са спали, докато са били млади! :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Заключено