Отиде си "Васко да Гама"

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от ablood »

В никакъв случай не се радвам на кончината му, но за мен той си остана най-антипатичният като личност български артист (вкл певците, водещите и подобни). Още повече сам си го докара, най-съзнателно.

Мир на праха му и жалко за дъщерите му.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от agent Ozo »

ablood написа: Още повече сам си го докара, най-съзнателно.
Това е величайша глупост, изръсена поради простотия и непознаване на проблема с алкохолизма в дълбочина.

Лека му пръст на Ласкин! Отървал е от мъките и себе си и близките си.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от ablood »

Познавам лично само един човек, който почина млад от алкохолизъм, но първо, че той нямаше претенции да бъде умен, второ това бяха времената в които в София нямаше десетки клиники и програми помагащи на алкохолиците да се преборят с проблема. Не вярвам на Ласкин да не му е предлагана помощ при това многократно.

Ласкин беще изключително (!!!) устат, арогантен и осъдителен, което влиза в рязък контраст със собствената му немърливост. Парадокс. Никога не разбрах с какво прилъга такава жена. Горката.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от optics »

Блъде, вкусове разни.
Вярно че беше устат и арогантен, лека му пръст, но лично на мен никога не ми е бил неприятен. Много неприятен ми е Деян Донков, който освен че е по-грозен също минава за секс символ (на кво отгоре?) Само че за разлика от Иван, който боготвореше жена си, тоя побийва неговата "такава жена!"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от agent Ozo »

Ласкин е от този тип хора, които се определят като устати, арогантни и осъдителни най-вече от лицемери, дребни душички и мижитурки. Тук не визирам Блъда, който просто ги е чул тези неща от такива хора и само ги препредава. За приятелите си е верен приятел и човек, който и последния си залък ще раздели и дори даде на другите.

А алкохолната зависимост е нещо страшно и когато Ласкин стигна до първата стъпка към справянето с проблема - да си го признае, беше вече много късно. Това той го направи през 2012 г. в предаването на Карбовски. Но организмът и психиката му бяха вече опустошени и път назад нямаше. А краят му бе предопределен и той също го е знаел. Сигурен съм.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от Pyrelight »

Не харесвам алкохолици. Не вярвам, някой изпаднал в алкохолна зависимост да е разгърнал пълноценно потенциала си в личен и професионален аспект.
Както и да е! R.I.P.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от ablood »

agent Ozo написа:Сигурен съм.
Ок
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от roumensp »

Аз не знам нищо за него като човек, но Васко да Гама от село Рупча е култов филм от миналото. RIP
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Ласкин е от този тип хора, които се определят като устати, арогантни и осъдителни най-вече от лицемери, дребни душички и мижитурки. Тук не визирам Блъда, който просто ги е чул тези неща от такива хора и само ги препредава. За приятелите си е верен приятел и човек, който и последния си залък ще раздели и дори даде на другите.

А алкохолната зависимост е нещо страшно и когато Ласкин стигна до първата стъпка към справянето с проблема - да си го признае, беше вече много късно. Това той го направи през 2012 г. в предаването на Карбовски. Но организмът и психиката му бяха вече опустошени и път назад нямаше. А краят му бе предопределен и той също го е знаел. Сигурен съм.
Да разбирам ли, че ти си му бил приятел, а не си ги чул тези неща за него и само ги препредаваш?

Това също е препредадено, но ми изглежда доста вероятно да е вярно
И обяcни, че пие, защото нищо кpай него не мy xаpеcва, защотe дъpжавата не цени тpyда на талантите и младите. Смята да напpави вcичко възможно да изпpати и двете cи деца в чyжбина, за да ги cпаcи.
От същия източник.

Дано да е успял да спаси поне децата си.
Това е тъжното наследство на соца - спасението е в чужбина или в алкохола за талантливите.

Почивай в мир!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от optics »

Изгледах цялото интервю. Това е преди 2 години.
Хубав, свестен човек.
https://youtu.be/_VgIzjiAi90?t=178"

"Едно е да видиш връх Вихрен, друго е да видиш поредния министър-председател - идиот!"
.."какво съединение ние всички сме разединени"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:Аз не знам нищо за него като човек, но Васко да Гама от село Рупча е култов филм от миналото. RIP
Смътно си го спомням този филм като заглавие.. А за главният актьор дори и не знаех кой е .. Днес нашите ми споменаха по скайп че бил починал, и бяха изненадани че не знам кой е ..

Погледнах в Гугъла .. Филма е излязал 86та.. Бях в казармата тогава, Напълно е възможно да НЕ съм го гледал.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от agent Ozo »

Да си припомним героя му Васко да Гама и песента към филма.

Изображение
Тече, всичко тече

Тече, всичко тече
времето няма бряг и ни влече.
Няма как.
И тъй — всяко момче
всъщност е бъдещ мъж, поет
или моряк.

Всеки малък мъж мечтае
миг поне да е силен и сам.
А моретата не са до колене —
дори на голям.

Растем и пак ще растем,
но заедно с теб!
Приятел с теб съм днес
и утре, и до край!
Въпрос на мъжка чест,
не на игра.

Тече, всичко тече
времето няма бряг и ни влече.
Няма как.
И тъй — всяко момче
всъщност е бъдещ мъж, поет
или моряк.

А морякът иска да е
капитан, смел капитан.
Капитанът иска да е
Магелан. Поне Магелан!

Растем и пак ще растем,
но заедно с теб!
Приятел с теб съм днес
и утре, и до край!
Въпрос на мъжка чест,
не на игра.

Миряна Башева
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Погледнах в Гугъла .. Филма е излязал 86та.. Бях в казармата тогава, Напълно е възможно да НЕ съм го гледал.
Аз го гледах отново преди няколко години, имаше го в Тубата. И все още го има.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Отиде си "Васко да Гама"

Мнение от tonny »

Голям, интелигентен и чепат, един от най-добрите актьори, с които моето поколение израстна. За съжалени единия от пороците му го погреба. До колкото разбирам е имал проблем с алкохола...
Публикувай отговор