Да попитам

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Да попитам

Мнение от Marto »

Nqkoitam написа:
Canuck написа:От туристическа виза на работна, ако си в Канада си е кауза пердута, но има малки вратички. Аз познавам българка, която се записа в Algonquin College в Отава, докато беше на туристическа виза, дадоха и study permit без да се налага да напуска страната и съответно на гаджето й му дадоха веднага work permit за срока на нейното обучение, без да напуска страната. В последствие и двамата станаха постоянни резиденти, а вече и канадски граждани. Като им каза, че ще плати първият семестър в брой, дори я приеха без резултат от ТОЕФЛ или ИЕЛТС.

Това с записването на курс по английски или френски също е опция аз също имам позната която е в Австралия ...
Австралия не е Канада.

Иван от Калгари е специалист по всичко, но фактът е, че има начини. Не са прости, затова написах "процеси". Nqkoitam ще му е трудно, на практика невъзможно.
Nqkoitam написа:Някой запита ли се как така е снимано това според мен "режисирано" видео ? Как знаеха,предварително, че носи преведени документи ?
Документите ги намериха на вторичното интервю. Причината е, че на първото гише, граничаря е имал някакви съмнения, които явно са се оказали оправдани. Тези определено не пасат трева и много често надушват "туристи".

Между другото, няма нищо незаконно да влезеш като посетител за да си търсиш работа. Тя и жената във видеото го каза това. Проблемът е като почнеш да лъжеш.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да попитам

Мнение от roumensp »

Marto написа:Между другото, няма нищо незаконно да влезеш като посетител за да си търсиш работа. Тя и жената във видеото го каза това. Проблемът е като почнеш да лъжеш.
От друга страна няма и нищо незаконно те да ти откажат влизане, защото считат, че си потенциален имигрант.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Да попитам

Мнение от Marto »

roumensp написа:
Marto написа:Между другото, няма нищо незаконно да влезеш като посетител за да си търсиш работа. Тя и жената във видеото го каза това. Проблемът е като почнеш да лъжеш.
От друга страна няма и нищо незаконно те да ти откажат влизане, защото считат, че си потенциален имигрант.
Абсолютно.

Но например, да речем имаш хубава работа в Европа/САЩ и си взел 2-3 седмици отпуска, през които ще се явиш на няколко интервюта в Канада. Имаш и билет за връщане, достатъчно пари да се издържаш и семейство при които да се върнеш. При такова положение мисля, че ще те пуснат. Друг е въпроса за какъв *** ще се занимаваш с такива авантюри.
Nqkoitam
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 10:11 am

Re: Да попитам

Мнение от Nqkoitam »

Marto написа:
roumensp написа:
Marto написа:Между другото, няма нищо незаконно да влезеш като посетител за да си търсиш работа. Тя и жената във видеото го каза това. Проблемът е като почнеш да лъжеш.
От друга страна няма и нищо незаконно те да ти откажат влизане, защото считат, че си потенциален имигрант.
Абсолютно.

Но например, да речем имаш хубава работа в Европа/САЩ и си взел 2-3 седмици отпуска, през които ще се явиш на няколко интервюта в Канада. Имаш и билет за връщане, достатъчно пари да се издържаш и семейство при които да се върнеш. При такова положение мисля, че ще те пуснат. Друг е въпроса за какъв *** ще се занимаваш с такива авантюри.
Ами мисля че Австралия също е една от страните с затегнат контрол, но да там курс по език ти осигурява 20 часа работа на седмица (естествено е че парите ти стигат да се самоиздържаш и нищо повече) идеята е че това е един от лесните начини за оставане в страната . Ясно е че ти трябват финанси за да започнеш но в крайна сметка след това оставаш легално.

Аз затова питах за Канада как са нещата.

Нека все пак не забравяме че както е било в Сащ а и навсякъде по света не малко хора са се уреждали с статут чрез брак. И съм 100% сигурен че и Канада попада в това число :)

Има си хора за всичко и с достатъчно ресурси се откриват.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Да попитам

Мнение от optics »

Може може, даже някои форумци имат опит.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да попитам

Мнение от Ivan1007 »

Marto написа:
Иван от Калгари е специалист по всичко, но фактът е, че има начини. Не са прости, затова написах "процеси". Nqkoitam ще му е трудно, на практика невъзможно.


Между другото, няма нищо незаконно да влезеш като посетител за да си търсиш работа. Тя и жената във видеото го каза това. Проблемът е като почнеш да лъжеш.
Не съм.
8)

Затова питах теб да обясниш как може да стане.
Ще го приема за твоя професионална тайна :D
Нямам никакво намерение да те лишавам от потенциални клиенти :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Да попитам

Мнение от Павел »

optics написа:Може може, даже някои форумци имат опит.
Даже може и треторазредни американски актриси да станат английски принцеси :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Да попитам

Мнение от optics »

Павел написа:
optics написа:Може може, даже някои форумци имат опит.
Даже може и треторазредни американски актриси да станат английски принцеси :rofl:
Павка, това е друг начин да се каже "победителите не ги съдят". И ако сме точни, Меган не е принцеса, а дукеса!
Но ако е за лафа, да го кажа така - веднъж като станеш принцеса - не е важно дали преди това си била трето- или второ- разрядна актриса.
:rock:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Да попитам

Мнение от Pyrelight »

optics написа:Може може, даже някои форумци имат опит.
Имаше и такива, които се върнаха в България, щото никоя жена не им обърнала внимание... То па като там ще им обърне! |(
Та, разни случаи!...:D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Да попитам

Мнение от Vedren »

Аз познавам българка, която се записа в Algonquin College в Отава, докато беше на туристическа виза, дадоха и study permit без да се налага да напуска страната и съответно на гаджето й му дадоха веднага work permit за срока на нейното обучение,
Нещата доста са се променили.
В същия този колеж в момента записват само и единствено ако имаш студентска виза, перманент резидент кард или Канадски паспорт. Дори и да платиш в кеш за най лесния и краткосрочен курс по англииски или френски да не говорим програма за професия пак не те искат докато не покажеш студентска виза която се дава в Канада от имиграцията където нещата стават сложини.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Да попитам

Мнение от Canuck »

Vedren написа:
Нещата доста са се променили.
В същия този колеж в момента записват само и единствено ако имаш студентска виза, перманент резидент кард или Канадски паспорт. Дори и да платиш в кеш за най лесния и краткосрочен курс по англииски или френски да не говорим програма за професия пак не те искат докато не покажеш студентска виза която се дава в Канада от имиграцията където нещата стават сложини.
Нещата са се променили, разбира се, но не чак толкова. Твоят отговор е леко подвеждащ, защото все още в Алгонкуин или в който и да е друг университет или колеж в Канада, първо трябва да кандидатстваш и да те приемат и едва тогава кандидатстваш за студентска виза. Няма как да получиш студентска виза, ако преди това не си приет някъде. Това искам да го уточня.

Все още има вратички. Ето така за спорта проучих току-що нещата и ето какво открих.
1. Не ти трябва студентска виза, ако влезеш в Канада като турист и запишеш програма, която е с продължителност по-кратка от 6 месеца, примерно подготвителен курс по английски за прием в университет.
http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre ... 484&top=15"

2. От тук идва и вратичката. Една от възможностите да можеш да кандидатстваш за студентско разрешително от място в Канада е да си учил в кратка програма, която е била едно от условията ти за прием в канадско учебно заведение. БИНГО!
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... apply.html"

Друг е въпросът е, че за тази операция си трябват финанси. Човек трябва да има поне едно 10,000 долара за да извърши всички тези врътки, а може и повече, но фактът е, че подобна схема е възможна. Публична тайна е и колко т.нар. visa mill schools съществуват в Канада, САЩ и други атрактивни страни, които се занимават точно с това, да осигуряват необходимите курсове и условия за китайци, индийци и други платежоспособни студенти, които искат да имат легален статут в страната.

Всъщност, ако българин кандидатства за студентска виза в канадското посолство в Букурещ, защото е приет в някакав мижав канадски колеж или уж е записал курс по английски език за подготовка за ТОЕФЛ ако ще и в МакГил, Торонто или Отава, шансът да му откажат студентска виза е почти 100%. Аз когато кандидатствах за моята канадска студентска виза в Букурещ през далечната 2002 година видях колко са строги с очите си. От 12 българи, които кандидатствахме в този ден, визи дадоха на 2, на мен студентска и на един дядо туристическа. На останалите отказаха. Всички млади хора с претенции да учат в еди кой си колеж или, че ще учели английски в Торонто за да влязат после в един от местните университети ги отрязаха безцеремонно. Доводът беше - защо не учиш английски в България, Англия, Ейре или Малта?! Много по-евтино ще ти излезе отколкото в Канада. Мен също ме питаха защо точно в Канада трябва да уча история. Когато им обясних, че искам да специализирам колониална история на Нова Франция, френско-индиански отношения и други подобни теми за които повечето документи и артефакти са в Канада и евентуално САЩ се успокоиха, но определено не беше лесно. От друга страна, обаче, аз вярвам, че ако някой иска силно да имигрира в Канада или където и да е и концентрира всичките си усилия в тази посока, няма как да не постигне това. Единственият ми съвет е да го правите винаги легално, защото да седиш нелегален и да се криеш като мишка, за мен това е идиотия.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да попитам

Мнение от roumensp »

Canuck написа:От друга страна, обаче, аз вярвам, че ако някой иска силно да имигрира в Канада или където и да е и концентрира всичките си усилия в тази посока, няма как да не постигне това.
Подобни хора обикновено знаят как могат да го постигнат по стандартните процедури.

Аз навремето изкарах второ виШе именно заради емиграция, за България не ми трябваше, за да работя. Отделно плащах за частни уроци по английски. Докато тази тема и други подобни се отварят от хора, които не искат да влагат много усилия и средства и търсят “на хляба мекото”. Дет’ се вика с усилия и пари и баба знае ... :D
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Да попитам

Мнение от Vedren »

Нещо не се разбираме. Аз говоря ако някой се появи в Канада с туристическа виза или с паспорт с който не се изисква виза. ( С такива паспорти ти разрешават да останеш макс. 90 дни ) И за да си удължи престоя или да има шанс да получи перманент резидент кард човека реши да учи.

Ето го примера изпитан лично.
Имах приятелка дипломатическа щерка която идваше често докато баща и бе дипломат в Отава.
След врме се върна да ми погостува. На нея не и трябваше виза за Канада защото с паспорта който има не се изисква виза. Като дойде тук за да не стои без да прави нищо докато аз съм на работа искахме да се запише на курс по френски в Алгонкуун колидж и да си платим за този курс. Отидохме лично в колежа и първото нещо което искаха е документ за самоличност. Като видяха чуждия паспорт казаха че е влязла като турист и с този паспорт не може да се запише. Трябвало и студетска виза ( студентско разрешително ) и ни пратиха в имиграцията. Не беше нужно да излиза от Канада.

the duration of your course or program of study is six months or less; and
you will complete your course or studies within the time you are allowed to stay in Canada.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Да попитам

Мнение от Павел »

optics написа:
Павел написа:
optics написа:Може може, даже някои форумци имат опит.
Даже може и треторазредни американски актриси да станат английски принцеси :rofl:
Павка, това е друг начин да се каже "победителите не ги съдят". И ако сме точни, Меган не е принцеса, а дукеса!
Но ако е за лафа, да го кажа така - веднъж като станеш принцеса - не е важно дали преди това си била трето- или второ- разрядна актриса.
:rock:
Е, щом е за лафа - що е дукеса? Метреса дека свири на роялен дудук :rofl: В Оксфордския речник да се добави думата дудукеса!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Да попитам

Мнение от Kpetrov »

Павел написа:
optics написа:
Павел написа:
optics написа:Може може, даже някои форумци имат опит.
Даже може и треторазредни американски актриси да станат английски принцеси :rofl:
Павка, това е друг начин да се каже "победителите не ги съдят". И ако сме точни, Меган не е принцеса, а дукеса!
Но ако е за лафа, да го кажа така - веднъж като станеш принцеса - не е важно дали преди това си била трето- или второ- разрядна актриса.
:rock:
Е, щом е за лафа - що е дукеса? Метреса дека свири на роялен дудук :rofl: В Оксфордския речник да се добави думата дудукеса!
:rofl: :rofl: :rofl: :rock:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор