Къща - продажба или даване под наем

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: ......ако си внимавал какво написа във въпроса си ,а именно че старата му къща е почти платена .....
Ето това е много типично за трол в този форум: да нарича черното бяло......
todor73 написа:......Искаме да сменим къщата, наполовина е платена, .......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Тук въпреки социалистическото правораздаване все пак има легални трикове да разкараш недобросъвестния наемател.
В Булгаристан заради неплатени сметки, направо могат да ти вземат имота. И нищо не можеш да направиш, защото правораздаване на практика няма. Пазар - също, така че имотът си остава при сегашните цени вечно твой. :lol:
Пропърти мениджърът там трябва да е бухалково екипиран. Ама, ако е такъв ми е интересно, дали ще можеш въобще да вземеш нещо от наема. :tmi:
аве чукча,не съм давал съвет да си купува няколко апартамента в българия и да ги отдава под наем с цел печалба
а само да си инвестира парите,да им удари ключа и след 5-10 години инвестицията му ще е на 200%-300% печалба

като ти казвам ,че си чукан и заради това хората се гаврят с теб ревеш като магарица и пишеш доноси и оплаквания до управата на форума

сега да те светна за наемите в българия и простотиите които написа
-смяна на партидата на консумативите -ток,газ,вода на името на наемателите/става за няколко минути/
-1 наем секюрити депозит
-евентуално запис на заповед с/у евентуално нанесени щети по имуществото
-съдия изпълнител за 1 седмица изкарва наемателя от жилището ако не е спазен договора от негова страна във финансовата му част
има и други защити,ама за сега толкова
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа: ......ако си внимавал какво написа във въпроса си ,а именно че старата му къща е почти платена .....
Ето това е много типично за трол в този форум: да нарича черното бяло......
todor73 написа:......Искаме да сменим къщата, наполовина е платена, .......
на половината платена може да се каже почти платена ,но не и напълно платена
докато на по малко от половината не може да се каже почти платена
аз така разбирам нещата
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: ако си внимавал какво написа във въпроса си ,а именно че старата му къща е почти платена
Аз съм, ти не си, написа "наполовина платена".
Pavel M написа:не съм давал съвет да си купува няколко апартамента в българия и да ги отдава под наем с цел печалба
а само да си инвестира парите,да им удари ключа и след 5-10 години инвестицията му ще е на 200%-300% печалба
Обикновено се инвестират свободни пари. Той иска нова къща, която е по-скъпа от парите от продажбата и за това, което ще дължи за новата ще плаща лихва. Ти можеш ли да му гарантираш, че БГ имот ще му покрие тия разходи, т.е. определен ръст на цените в БГ ? Цени както растат така и падат, при нас нараснаха 3-пъти за 15 години и от 2 години са в застой.
Последно промяна от roumensp на Чет Дек 06, 2018 6:22 pm, променено общо 1 път.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Освен това забравих да добавя...Пари изкарани в Канада не се връщат в Булгаристан! Защото рискувате да захранят касичките на бандитите.
на това му викам предубеденост,ама ти си знаеш

риска термитите и дървениците да ти изядат бунгалото/бараката в канада ,да ти се наводни бейзмънта от подпочвени води и да ти пропадне покрива под тежеста на 6 месечния сняг е в пъти по голям от това да се случи с апартамента ти в българия
ако ше си говорим за бандитизъм :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа: ако си внимавал какво написа във въпроса си ,а именно че старата му къща е почти платена
Аз съм, ти не си, написа "наполовина платена".
ок,не се хващай за точката и запетайката
и така да е наполовината платена предполага една добра сума от която може да се задели част за даун и с останалата сума да се изпълни моята препоръка
само,че при тая сметка отпада романтичната екскурзия до карибите за съжаление
но пак върши работа
казах ти ,че формализираш неадеквтно :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
roumensp написа:
Pavel M написа: ако си внимавал какво написа във въпроса си ,а именно че старата му къща е почти платена
Аз съм, ти не си, написа "наполовина платена".
ок,не се хващай за точката и запетайката
и така да е наполовината платена предполага една добра сума от която може да се задели част за даун и с останалата сума да се изпълни моята препоръка
само,че при тая сметка отпада романтичната екскурзия до карибите за съжаление
но пак върши работа
казах ти ,че формализираш неадеквтно :lol:
Кофти идея, с надежда да спечели след 10 години сега ще плаща висок мортгидж като поп. Ако това в БГ го дава под наем ще трябва да плаща на пропърти мениджър, пък и наемите там са по-ниски.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:
roumensp написа:
Pavel M написа: ако си внимавал какво написа във въпроса си ,а именно че старата му къща е почти платена
Аз съм, ти не си, написа "наполовина платена".
ок,не се хващай за точката и запетайката
и така да е наполовината платена предполага една добра сума от която може да се задели част за даун и с останалата сума да се изпълни моята препоръка
само,че при тая сметка отпада романтичната екскурзия до карибите за съжаление
но пак върши работа
казах ти ,че формализираш неадеквтно :lol:
Кофти идея, с надежда да спечели след 10 години сега ще плаща висок мортгидж като поп. Ако това в БГ го дава под наем ще трябва да плаща на пропърти мениджър, пък и наемите там са по-ниски.
абе няма да го дава под наем.заключва имот и толкова
всъщност не само българия в момента е добро место за закупуване на имот с цел бърза печалба в обозримото бъдеще следващите 5-10 год
има и други места ,но се предполага ,че в българия все пак има близки и роднини които да хвърлят едно око на имота докато него го няма,а и от време на време и той отскача до българия докато в друга страна където в момента също е изгодно да се закупи с цел бърза печалба няма да има горните опции и ще му е по трудно по ред причини,комуникация,непознаване на местните закони,правила и нрави
това е моята гледна точка.в българия цените на имотите ще растат и то бързо и с много следващите 10 години
неизбежно е след като се върви към бързо догонване и изравняване на доходите с по развитите европейски страни в които сами знаем какви са цените на имотите
то просто няма друга логика освен пазарната.няма как сега ако една торба цимент и 5 тухли струват 5 лева след 10 години пак да струват същите пари защото ако цената им ще е същата то просто няма да има тухли и цимент щото няма да има желаещ на тая цена да ги произведе :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:В Булгаристан заради неплатени сметки, направо могат да ти вземат имота. И нищо не можеш да направиш, защото правораздаване на практика няма.
Тук, като че ли не могат да ти го вземат!
Спри да си плащаш таксите, ако не вярваш.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от jet »

Купи едно кондо в Торонто и някой като Мухата кешаджия ще ти го изплаща. Мениджмънт компаниите взимат един наем, правят кредитен чек на тенантите и се грижат за договора.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от Pavel M »

jet написа:Купи едно кондо в Торонто и някой като Мухата кешаджия ще ти го изплаща. Мениджмънт компаниите взимат един наем, правят кредитен чек на тенантите и се грижат за договора.
добра идея.удобрявам.може и в монтреал
обаче има едно НО.парите от продажбата не стигат за покупка на кондо в монтреал или торонто без мортгидж
заради това трябва да се насочат там където са достатъчни
например покупката на 2 броя кондо във варна или бургас за които стигат кеш без моргиджи и ипотеки както аз предложих
за 10 години я плати 2-3000 лв данъци и такси я не .след продажбата минимум 100% печалба от инвестицията без да си си мръднал пръста и микроскопични разходи по имота
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от seeker »

Аха-ха-ха :lol:
Батка, в началото помислих, че ти си пуснал тази многообещаваща тема :rofl: :lol:
Извинявам се на автора. Обаче си мисля, че той сам ще си намери по-добър вариант.
Все пак да кажа и аз какво видях напоследък. Мой колега си купи къща преди 2 години и половина и я продаде наскоро. Попитах го не е ли на загуба от цялата работа, а той ми каза: даже спечелих 25 хиляди. Продал я по-скъпо.
Давайте сега да ви видя! 8)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от todor73 »

Батка, тоя път ме улучи точно където ме боли, остави тогава къщата в Квебек, кажи сега какво да правим с 2 апартамента в Букурещ, да продаваме или да им ударим ключа за 10-15 години без да даваме под наем, защото нямаме надежни хора да се занимават с наеми и т.н. Та разбираш, да купувам други в БГ малко в повече ще ми дойде :)

Колкото до къщата в Квебек, ако я дам под наем ще се изплаща сама без проблеми, но ... зависи от наемателите.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от todor73 »

seeker написа:Аха-ха-ха :lol:
Батка, в началото помислих, че ти си пуснал тази многообещаваща тема :rofl: :lol:
Извинявам се на автора. Обаче си мисля, че той сам ще си намери по-добър вариант.
Все пак да кажа и аз какво видях напоследък. Мой колега си купи къща преди 2 години и половина и я продаде наскоро. Попитах го не е ли на загуба от цялата работа, а той ми каза: даже спечелих 25 хиляди. Продал я по-скъпо.
Давайте сега да ви видя! 8)
Е то, това едно на ръка, със сигурност от продажбата ще спечеля, купих я 2012, точно за да спра инфлацията на моите пари.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Къща - продажба или даване под наем

Мнение от pumpy »

todor73 написа:Батка, тоя път ме улучи точно където ме боли, остави тогава къщата в Квебек, кажи сега какво да правим с 2 апартамента в Букурещ, да продаваме или да им ударим ключа за 10-15 години без да даваме под наем, защото нямаме надежни хора да се занимават с наеми и т.н. Та разбираш, да купувам други в БГ малко в повече ще ми дойде :)

Колкото до къщата в Квебек, ако я дам под наем ще се изплаща сама без проблеми, но ... зависи от наемателите.
Аз го виждам по следния начин:
Даваш къщата под наем, при наполовина изплатена, наема би трябвало да ти остава около 40-50%. В зависимост от този процент имаш марджин на грешка, преди да започнеш да губиш. Ако не "уцелиш" на правилните наематели, имаш достатъчно буфер. Ако "уцелиш" печелиш същия процент. Спокойно можеш да си създадеш фирма, което да управлява тази къща под наем, което ти дава възможност да отписваш разходи от ежедневието си, които сега са ти просто разходи след такси и относително храниш хазната. Цялата печалба от наема, може да остава във фирмата и да се реинвестира, отделно от теб, по начин, който не е обект на личното подоходно облагане. По този начим можеш да развиваш актив, вместо да харчиш готови пари. Колкото и да е трудно гонене на некоректни наематели, разходите са данъчно приспадаеми, ремонта на къщата също, рано или късно си на нулата и отново напред. Имането на инвестиционните ми имоти ми позволява да поддържам компания за управлението им и да пътувам няколко пъти годишно на различни места да оглеждам възможности за бизнес. Имам парче земя във Флорида и в Калифорния. Познай колко често ходя "по работа" на тези две места ? Или до Вегас и Монреал ?
Всичко е върпос на гледна точка. А и докато държиш къщата под наем с потенциален негативен наемател, нейната стойност се увеличава. Ако можеш да си позволиш да я имаш, без особено да повлияе на месечния ти финансов баланс, при положение че е празна известно време, аз не виждам никаква причина да я продадеш.
Публикувай отговор