Да попитам

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Да попитам

Мнение от Pyrelight »

Тц. Нищо не се трие върху официален документ! Не си в бизнеса или ако си, вероятно си треторазряден чертожник.
Сега разбирам, защо са ти намалили заплатата. Ние такива въобще не наемаме.
Злоба у мен няма само сарказъм във висша степен. Обичам да се подигравам с такива като теб, Линко, Мухата, Батка-шматка, Джовани и сие. Мисля, че бях достатъчно изчерпателна. Не се чувствувай задължен да сереш след всеки мой пост, ако те дразня! Взимай пример от Мистър БАН! ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да попитам

Мнение от IFF »

Pyrelight написа:Тц. Нищо не се трие върху официален документ! Не си в бизнеса или ако си, вероятно си треторазряден чертожник.
Сега разбирам, защо са ти намалили заплатата. Ние такива въобще не наемаме.
Злоба у мен няма само сарказъм във висша степен. Обичам да се подигравам с такива като теб, Линко, Мухата, Батка-шматка, Джовани и сие. Мисля, че бях достатъчно изчерпателна. Не се чувствувай задължен да сереш след всеки мой пост, ако те дразня! Взимай пример от Мистър БАН! ;)
Ако не става с водка, пробвай с уиски, може пък да ти подейства.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Да попитам

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:канадките са много материалистично настроени. Трудно би намерил някоя, просто така вървейки си по улицата, която да се хвърли на непознат, пък и статут да му уреди. |(
Явно трябва да кихне и ще се уреди.
BTW, не бяха ли мъжете материалисти, гледащи само приятели, чашката и виновни за демографията!? Изглежда канадската жена не пада по-долу. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Да попитам

Мнение от Pyrelight »

IFF написа: Ако не става с водка, пробвай с уиски, може пък да ти подейства.
Ще те разочаровам. Не близвам алкохол от доста отдавна.
Най-добрият приятел на човека е бистрият му ум. ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Да попитам

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа:
Pyrelight написа:канадките са много материалистично настроени. Трудно би намерил някоя, просто така вървейки си по улицата, която да се хвърли на непознат, пък и статут да му уреди. |(
Явно трябва да кихне и ще се уреди.
BTW, не бяха ли мъжете материалисти, гледащи само приятели, чашката и виновни за демографията!? Изглежда канадската жена не пада по-долу. ;)
Да, Петров, такива са ми наблюденията. Еманципация, равенство и сметка. Животът е джунгла. Пази се да не бъдеш изяден, ако можеш!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да попитам

Мнение от agent Ozo »

Pyrelight написа: Не близвам алкохол от доста отдавна.
Че колко отдавна ще да е, след като до вчера с хвалеше, че на бутилка вино и 2 бири си прибираш с колата домочадието без никакъв проблем. :)
Най-добрият приятел на човека е бистрият му ум.
С едно дребно уточнение - за който го има. Ти не си от тях. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да попитам

Мнение от roumensp »

ivannklv написа:Някой запита ли се как така е снимано това според мен "режисирано" видео ? Как знаеха,предварително, че носи преведени документи ? Някой да са го проверявали когато е носил документи? Да не би да са ги разчели на скенера че са преведени дипломи ? Ясно е, че не е снимано с телефон а с камера. Да сте видели някой да снима на летище митническа проверка и да се върти около емиграционните пречейки им да си вършат работата ? Туристката отговаря прекалено спокойно за човек имащ проблем с емиграционните. Да не говорим, че наоколо нямаше абсолютно никой - ако бяха я отделили на специално място място за проверка, поне да се беше мернал някой служител.
Като се замисли човек наистина е странно. Аз не съм сигурен, че тия от CBSA ще ми разрешат да ги снимам докато работят.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Да попитам

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:
Pyrelight написа: Не близвам алкохол от доста отдавна.
Че колко отдавна ще да е, след като до вчера с хвалеше, че на бутилка вино и 2 бири си прибираш с колата домочадието без никакъв проблем. :)
Най-добрият приятел на човека е бистрият му ум.
С едно дребно уточнение - за който го има. Ти не си от тях. :)
С едно дребно уточнение Линко, аз съм точно от тях! :)
Цитат моля с дата по възможност, да видим кога е било твоето вчера? Вчерашното ли вчера или преди 3,4,5 годишното вчера? |(
Да не стане като с той ми каза, щото тя му каза, ама дали беше тя или някой друг, кой да ти каже, па и смееш ли да питаш?!
П.П. Не пия бира и не харесвам да пия. Не ми допада горчивия и вкус и най-вече миризмата.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Да попитам

Мнение от Pavel M »

баси мамата.която тема да отворя и КуКото се е развихрила,ахха ахха да изкочи от монитора и добре че го гася на време
и на КуКо не и трябва ни водка,ни уиски,а бяла риза без ръкави :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Да попитам

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:
ivannklv написа:Някой запита ли се как така е снимано това според мен "режисирано" видео ? Как знаеха,предварително, че носи преведени документи ? Някой да са го проверявали когато е носил документи? Да не би да са ги разчели на скенера че са преведени дипломи ? Ясно е, че не е снимано с телефон а с камера. Да сте видели някой да снима на летище митническа проверка и да се върти около емиграционните пречейки им да си вършат работата ? Туристката отговаря прекалено спокойно за човек имащ проблем с емиграционните. Да не говорим, че наоколо нямаше абсолютно никой - ако бяха я отделили на специално място място за проверка, поне да се беше мернал някой служител.
Като се замисли човек наистина е странно. Аз не съм сигурен, че тия от CBSA ще ми разрешат да ги снимам докато работят.
Това е клип от едно риалити шоу "Border Security" .. По принцип е доста интересно но някакъв мексиканец се беше оплакал че му нарушили човешките права (и прайвъсито) и канселираха Канадската Версия.. Все още дават Щатската версия по глобал ТВ..

‘Border Security’ TV show cancelled after watchdog finds privacy violation

Ето и едно ВИДЕО от СТВ
https://bc.ctvnews.ca/video?clipId=890392"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Да попитам

Мнение от Kpetrov »

ivandaman написа:
roumensp написа:
ivannklv написа:Някой запита ли се как така е снимано това според мен "режисирано" видео ? Как знаеха,предварително, че носи преведени документи ? Някой да са го проверявали когато е носил документи? Да не би да са ги разчели на скенера че са преведени дипломи ? Ясно е, че не е снимано с телефон а с камера. Да сте видели някой да снима на летище митническа проверка и да се върти около емиграционните пречейки им да си вършат работата ? Туристката отговаря прекалено спокойно за човек имащ проблем с емиграционните. Да не говорим, че наоколо нямаше абсолютно никой - ако бяха я отделили на специално място място за проверка, поне да се беше мернал някой служител.
Като се замисли човек наистина е странно. Аз не съм сигурен, че тия от CBSA ще ми разрешат да ги снимам докато работят.
Това е клип от едно риалити шоу "Border Security" .. По принцип е доста интересно но някакъв мексиканец се беше оплакал че му нарушили човешките права (и прайвъсито) и канселираха Канадската Версия.. Все още дават Щатската версия по глобал ТВ..

‘Border Security’ TV show cancelled after watchdog finds privacy violation

Ето и едно ВИДЕО от СТВ
https://bc.ctvnews.ca/video?clipId=890392"
Дори на канадската версия на много от по-специалните случаи им замъгляват лицата. Не вярвам да не питат за съгласие и да излъчват просто така, но явно не успяват да вземат съгласието на всеки в кадър.

Ооо какво четем обаче...
During the agency raid of March 13, 2013, Mata Duran hid inside a building on the construction site but he was found and questioned by an officer about his identity, immigration status and employment. The Mexican man was later brought to an immigration detention facility, where he says he was presented with a consent form that he did not read but signed out of confusion and fear.
:rofl: :rofl: :rofl: защо ли не съм изненадан!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да попитам

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Ооо какво четем обаче...
During the agency raid of March 13, 2013, Mata Duran hid inside a building on the construction site but he was found and questioned by an officer about his identity, immigration status and employment. The Mexican man was later brought to an immigration detention facility, where he says he was presented with a consent form that he did not read but signed out of confusion and fear.
:rofl: :rofl: :rofl: защо ли не съм изненадан!
Аз пък съм изненадан, в днешно време на такива обикновено се предоставя хотел.
Nqkoitam
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 10:11 am

Re: Да попитам

Мнение от Nqkoitam »

Canuck написа:От туристическа виза на работна, ако си в Канада си е кауза пердута, но има малки вратички. Аз познавам българка, която се записа в Algonquin College в Отава, докато беше на туристическа виза, дадоха и study permit без да се налага да напуска страната и съответно на гаджето й му дадоха веднага work permit за срока на нейното обучение, без да напуска страната. В последствие и двамата станаха постоянни резиденти, а вече и канадски граждани. Като им каза, че ще плати първият семестър в брой, дори я приеха без резултат от ТОЕФЛ или ИЕЛТС.

Това с записването на курс по английски или френски също е опция аз също имам позната която е в Австралия с студентска виза и работи по 20 часа на седмица, след което ако се задържиш на дадено място или запишеш нов курс за нещо си може да останеш да работиш на пълно работно време демек след като ти изтече това което си учил да се уредиш статут за легално пребиваващ

в ютуб видях също на един украинец който в канала си разказва за това как е заминал като турист и е записал да учи 2 години в последствие започва по същия начин почасова работа и след това остава там да работи В Канада.

https://www.youtube.com/channel/UCc-SUj ... oHimv3IsxQ"


пс Както вече споменах това с хартиеното копие на документите е тъпо ако реша да записвам да уча нещо и искам да влезна като турист за да нямам ядове като ме чекнат на летището и ми обърнат раницата преспокойно може предварително от бг да съм си превел документите които ми трябват и като кацна на дадената територия от бг да ми изпратят всичко по Фед Експрес примерно всичко е окей
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да попитам

Мнение от roumensp »

Какъв курс, какви 5 лева, трябва да запишеш бакалавърска или мастърс програма в университет/колеж, за да вземеш студентска виза. И предполагам знаеш, че за да учиш ще ти трябват доста пари, със сигурност повече от тия, които би изкарвал с 20 часа на седмица неквалифицирана работа. Отделно че за записване за учене не е нужно да ходиш на място.
Последно промяна от roumensp на Пон Дек 10, 2018 12:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Да попитам

Мнение от Pyrelight »

Курс за език можеш да запишеш само ако си пърмънант резидент, т.е. минал си по една от имиграционните програми.
Ама, ако си ПР ти така или иначе можеш да работиш, защото имаш легален статут. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор