Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от speedy »

Vedren написа:
На моя позната дала си кредитната карта на Амазон за да си купи нещо. След няколко покупки и бръкнали в акаунта без да я питат и взели 80 долара за да я направят Прайм Мембер кеото тя никога не е иксала.
Звъня им 10 пъти, седя на тел. с часове за да я прехвърлят от департмент на департмент. Убеждаваха я че така е по добре за нея, че няма да плаща за шипинг, че можела да глед Нетфлекс.
Ето това става с кредитни карти от уж сериозни фирми като Амазон.
Сега тези басни, как и бръкнали в акаунта и я направили Прайм без да я питат, може да ги приказва на Андаманските острови. Между другото, тази история реално няма нищо общо с кредитната карта. а с това, че вероятно е взела едномесечния безплатен пробен период, след което е забравила да го спре. За изтичането на беззплатния месец Амазон напомнят с емейл.

А може и да е искала да гледа Нетфлекс, а да е попаднала на Прайм видео.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Лично видях с очите си как са я направили Прайм Мембър. След разправии и върнаха парите обратно в картата. Отделно от кредитната карта казаха че не е динствената и това е честа практика на Амазон. За какво да става мембър за 1 месец само не разбирам? Поръчва си 2-3 пъти в годината, плаща си шипинга който е по малко от 80 $ на година и това е.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от speedy »

Vedren написа:Лично видях с очите си как са я направили Прайм Мембър. След разправии и върнаха парите обратно в картата. Отделно от кредитната карта казаха че не е динствената и това е честа практика на Амазон. За какво да става мембър за 1 месец само не разбирам? Поръчва си 2-3 пъти в годината, плаща си шипинга който е по малко от 80 $ на година и това е.
Значи ти стоя до нея и видя с очите си как докато щрака разни бутони на екрана тя неусетно е била направена Прайм Мембър? Може би е трябвало да я спреш.

Единствено се сещам, че може да е пробвала да направи checkout с Прайм, но да се е спряла преди потвърждението за плащане. И при този случай Амазон предупреждават преди изтичането на безплатния месец. И в крайна сметка са и върнали парите. Това всъщност е било полезно - може да се е научила да внимава.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от miteto »

Vedren написа:Мога и друг пример да ви дам. Сънародник ползва кредитна карта в БГ. Някак си му я копират. С нея се теглят пари от банкомат. Познавам човека който е сериозен. Твърди че не е теглил той сам.

Жалва се на компанията издателл на кредитната карта и те уж разследват месеци наред и накрая му казват че не могат да му върнат парите. Не можел да докаже че той не е ползвал картата или я е дал заедно с ПИН кода на приятел и той да е изтеглил парите.

Ако не бе ползвал кредитна карта а кеш нямаше да бере тези ядове.
Както обичаш да казваш, ключовата дума е "ПИН кода". Като са му копирали картата, и ПИН-а ли са му копирали? Как точно?
А една дебитна карта с какво е по-различна? Тия дето копират карти може би като видят че е дебитна, а не кредитна и си казват "Ааа, не - това е ДЕБИТНАТА карта на Хълката, няма да я пипаме" :rofl:
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Към Спиди

Ти прочете ли че и казаха от кредитната карта че не е единствената и е честа практика на Амазон. Според теб всички се объркват и стават мембъри без да искат. И защо я убеждаваха половин час а не върнаха парите веднага?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от miteto »

Vedren написа:Ти прочете ли че и казаха от кредитната карта че не е единствената и е честа практика на Амазон. Според теб всички се объркват и стават мембъри без да искат. И защо я убеждаваха половин час а не върнаха парите веднага?
Стига си писал измислици бе - поне 3 пъти съм взимал Amazon Prime Trial, защото искам да ми пратят покупката бързо пък не ми се плаща по-скъп shipping. Преди да изтече месеца, Амазон пращат емайл да те предуппредят. По всяко време можеш да си влезеш в акаунта от браузъра и има линк на канселираш Prime. Точно 3 кликвания с мишката.
Тия щуротии за разправии с часове по телефона ги разправяй на циганите в България, дето не се виждали интернет и никога не са купували от Амазон :D
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от speedy »

Vedren написа:Към Спиди

Ти прочете ли че и казаха от кредитната карта че не е единствената и е честа практика на Амазон. Според теб всички се объркват и стават мембъри без да искат. И защо я убеждаваха половин час а не върнаха парите веднага?
Току що пуснах един Гугъл със следното търсене "unintended amazon prime membership"

Първите две неща, които ми дава са:

https://www.theguardian.com/money/2018/ ... -automatic

https://www.moneysavingexpert.com/news/ ... to-cancel/

Какво точно е казал някой агент в кол-центъра на кредитната карта, си е интерпретация на агента.

А агентите в кол-центъра на Амазон са я убеждавали половин час да остане Прайм мембър защото това им е работата.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Абе вие четете ли линковете които пускате?

Been charged for unwanted Amazon Prime? Here's how to cancel.

Unhappy customers

Here's a selection of some of the complaints we've seen about Amazon Prime on our forum:

Bluehoops says: "I got an unexpected balance appear on an old credit card, and on investigation discovered that Amazon had deducted £79 from my card as an annual charge for their Amazon prime streaming TV and film service.

Някои хора предпочитат да звънят и да им търсят сметка на Амазон защо ти бъркат в акоунта без позволение. . Други искат да кликат с мишка за да си върнат парите.
Аз не искам нито едното, нито другото след като не съм искал да ставам Прайм Мембър.
И не е нужно да ми обяснявайте колко лесно било да се откажеш с три кликваня.
Просто не искам да ми се пипа акаунта и толкова.

Ми и аз мога да ви взема 80 $ повече покрай транзакцията а после да ви кажа ама аз мога много лесно да ви ги върна. Елате си ги вземете или ще ви ги пратя с е-маил моней трансфер. Много е лесно.
Ама това добра услуга ли е? И редно ли е?
Последно промяна от Vedren на Чет Ное 22, 2018 4:48 pm, променено общо 1 път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от MrGeek »

Vedren написа:Ако имаш дете и това дете си поръча с твоята кредитна карта, пратката получена, стоката използвана (оставена пред вратата на къщата това се случва в доста семейства в Канада ) дали ще ти върнат парите?
Ако нямаше кередитни карти нямаше да стане така и в двата случая.
Хълц, "логиката" ти дрънка на кухо. Ако имаш дете, какво гарантира, че няма да се докопа и до КЕШ-а ти, както се е докопало до кредитната ти карта? Както и в случая с фалитите. Ако си платил КЕШ и тариката фалира, без да ти изпълни поръчката, с какво тук ти си по-добре, от ситуацията на другия, дето е платил с кредитна карта? Явно с напредването на годините губиш тотално способости за качествено тролене. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Кеша ми е в джоба 300 долара , още на другата сутрин ще видя че го няма при покупката на кафе. С картата не е същото. Ще резбереш след време ама вече е късно.
С кеш на Амазон не може да платиш. Елиминираш риск.
Никога не съм казал да държиш 5000 в кеш в шкафчето.

От кеша ми в джоба амазон не може да ме направи прийм мембър. Няма как да го взмат.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от MrGeek »

Vedren написа:От кеша ми в джоба амазон не може да ме направи прийм мембър.
Отново глупости, от които тази е най-голямата. Амазон може да те направи автоматично прайм мембър само ако си достатъчно глупав за да не прочетеш, че експресната доставка, която ти предлагат върви с едномесечен фрий мембършип, който след изтичането на срока автоматично преминава в платен такъв. Това е за такива образи, които не могат да четат дребния текст и кликат без да се замислят. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Vedren написа:Кеша ми е в джоба 300 долара , още на другата сутрин ще видя че го няма при покупката на кафе. С картата не е същото. Ще резбереш след време ама вече е късно.
С кеш на Амазон не може да платиш. Елиминираш риск.
Никога не съм казал да държиш 5000 в кеш в шкафчето.

От кеша ми в джоба амазон не може да ме направи прийм мембър. Няма как да го взмат.
Ми пазарувай си тогава от кварталния мол, аз имам Прайм и спестявам стотици годишно от шипинг, отделно получавам Прайм Видео и Прайм Мюзик включени в тия мизерни 80 долара. :D
Случайно да знаеш, че един HDMI кабел за 30 долара в Бест Бай се купува за 2 долара от щатски сайт ? И не, не приемат кеш. :D Ако искаш може и от иБей от китайците (Пей Пал от чекинг), ама ще го чакаш месец. Ти си като тия дето нямат вяра на коли с автоматични скорости и купуват с ръчни, демек чиляк от миналия век. :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от speedy »

Vedren написа:Абе вие четете ли линковете които пускате?

Been charged for unwanted Amazon Prime? Here's how to cancel.

Unhappy customers

Here's a selection of some of the complaints we've seen about Amazon Prime on our forum:

Bluehoops says: "I got an unexpected balance appear on an old credit card, and on investigation discovered that Amazon had deducted £79 from my card as an annual charge for their Amazon prime streaming TV and film service.
и веднага отдолу:

kwikbreaks says: "I do use Amazon regularly but am quite content with the normal, slow but free service and have in the past managed to miss the umpteen "Free Prime Trial" buttons and find the far less prominent "I'll just have normal free delivery" option. Until just now.

"I carelessly clicked what I thought was normal delivery as it was under a huge orange "Free Prime Trial" button. I realised straight away what I'd done and didn't complete the checkout but went back to the start. Too late – I was a Prime member."

Някои хора просто не разбират кога и как е станало.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Не искам да звъня на никого, не искам да си говоря с никого, не искам да ме убеждават в каквото и да било, не искам да кликам 3 пъти с мишки и да ми губят времето.

Кабели за ХДМАй за какво са ви не резбирам?
Хората вече изимислха Гугъл ТВ каст, аудио каст а вие още пазарувате кабели от Амазон и ги чакате по 7 дни а за да не чакате ставате мембъри пък после ги отказвате. Висите на интернета с тези карти и си губите времето.
А мадамите в мола се закачат, усмихват докато вие кесите в интернет.
Излезте малко навън. Реалния живот не е в Интернет.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Vedren написа:Хората вече изимислха Гугъл ТВ каст, аудио каст а вие още пазарувате кабели от Амазон
Обади ми се като включиш конзола или PC към ТВ с Google Cast. :rofl:
Публикувай отговор