Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Ако си в Куба вместо да седиш в лобито на хотела излез на улицата и тогава ще разбереш колко безпомощен ще си с кредитната карта и колко ценен е кеша.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Marto »

Не съм в Куба. Не знам къде я измисли тази Куба. Там не съм бил и нямам намерение да ходя.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от MrGeek »

Vedren написа:Ако си в Куба вместо да седиш в лобито на хотела излез на улицата и тогава ще разбереш колко безпомощен ще си с кредитната карта и колко ценен е кеша.
Хълц, ако-то мирише и цапа гащите. Ако си запецнал някъде из Сахара или джунглата на Амазонка, пачките с КЕШ ще ти вършат същата работа, като руло тоалетна хартия. Дори и на малките деца е ясно, че в страни от третия свят се ходи само с кеш, поради технологичната им изостаналост и ред други причини. Пробвай пак с нещо по-умно. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от the_coach »

MrGeek написа:
Vedren написа:Ако си в Куба вместо да седиш в лобито на хотела излез на улицата и тогава ще разбереш колко безпомощен ще си с кредитната карта и колко ценен е кеша.
Хълц, ако-то мирише и цапа гащите. Ако си запецнал някъде из Сахара или джунглата на Амазонка, пачките с КЕШ ще ти вършат същата работа, като руло тоалетна хартия. Дори и на малките деца е ясно, че в страни от третия свят се ходи само с кеш, поради технологичната им изостаналост и ред други причини. Пробвай пак с нещо по-умно. :D
Даже и там не е много препоръчително - в Рио де Жанейро с много КЕШ на улицата си мъртвец за минути, по-добре малко КЕШ колкото да залъжеш бандюгите и да те оставят на мира ;)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Марто ми нали около Хавана щеше да ходиш и рент а кара щял да бъде без пари щото си натрупал няколко часа за безплатен рент а кар.
Отделно що ходиш за интернет в лобито на хотела? Така се прави в Куба.
Имаш кредитна карта с годишна такса от 500 - 1000 $ ама нямаш интернет на мобилния тел. или в стаята. :D

Един път държавата била в третя свят, другия път не приемали Американ Експрес, третия път ти я блокирали щото си мислили че друг я ползва картата в чужбина, в БГ сте щяли да ходите до чейнч бюро щото бакалията не приемала кредитни карти или нямала интернет и терминал за обработка на карти.
На пето място дават отстъпка от цената или безплатен скутер към хотела ама ако не плащаш с кредитна карта.

Отделно и мадамите ви мислят за цървули с тези карти. Казват си: Гледай го тоя тръгнал на ваканция на заем. Я да бягам аз от него че кой знае още колко заема има. Студентски заем, за жилище, за мебели, за кола. :D

Ами то повече проблеми с тази карта отколкто удобство.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от IFF »

Vedren написа:Марто написа:
Допълнително безплатен ъпгрейд на по-висока класа кола, както и 4 часа гратис, което след седмица ще ми даде един безплатен ден да се шматкам 100 мили северно от Хавана.
Казвам ви аз че голямо търсене, четене и взиране в малкия шрифт пада. Ето появи се и първия взирал се.
Е кажете ми на колко карти трябва да прочетете инфото за да разберете че картата дава малко отстъпка от рент а кар и малко фрии лапане на някоя аерогара. Марто забравя да каже че обикновено такива карти имат и годишна такса от 500 -1000-1500 долара така че лапането не е съвсем без пари.
Ако въобще може да се уреди за такава карта защото има изискване за доход от мин. 150 000 и позиция да кажем директор.

Гледах интервю с Ивана Тръмп. Тя е работила за мъжа и. Била е много добра и ценна като експерт по вътрешен дизайн за неговите хотели. Успеха на хотелите се дължал доста на нея.
Тя не е имала фиксирана заплата на месец но е имала безлимитна банкова карта дадена от мъжа и да си харчи за каквото си иска и колкото си иска. Без да е чела, търсила и взирала се в малкия шрифт на условията на картите.
Така е успяла да се концентрира, да твори и да мисли как да обзаведе по хубаво хотелите които да привличат повече клиенти.

Ето това е повдение и пример за богати хора а не да се чудиш как да лапнеш малко храна без пари само на аерогарата и да спестиш 100 долара на седмица от рент а кар в Хавана.
То там и без това колите стоят парикрани и не наети защото баровците ходят на други острови а не в Куба.
Ето това се намира на 100 мили северно от Хавана :D :D :D
https://www.google.com/maps/place/Key+W ... -81.779995"
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Вие вече ни хванахте за шарани с Марто.
Още по лошо.
Бил съм в Кей Уест. Там целия остров е 1 км. дълъг. Много трудно се парикира щото няма паркинг места а идват много хора с коли. Трябва да си луд да взимаш рент а кар за 1 км. освен ако не искаш само да похарчиш точките събрани от картата.
И какъв е този хотел дето няма интернет та трябва да кесиш на рецепцията а после да те карат с Кадилак до твоята част на хотела.
Те самите хотели там са дълги 100 метра като острова е 1 км.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jovani »

Аз например не бях имал и един ден ваканция в последните 4 години (до миналата зима). Проблемът при мен е, че всеки неработен ден губя (или по-точно не печеля) толкова пари, колкото би ми струвала една седмица ваканция в произволен луксозен хотел по света (вкл. самолетните билети). Добрата новина е, че празнувам както Канадските, така и Американските празнични дни, лошата е, че така са ги направили, че повечето съвпадат в един и същи ден (с няколко изключения).

Миналата зима обаче ми писна и си взех ласт минит дийл до Куба и отидохме с малкият. Значи само като кацнах и вдишах въздухът на свободата и се заредих с енергия за цяла година. Весели, доволни лица, усмихнати хора, фън, няма ги киселите физиономии които виждам всеки ден наоколо. Че даже имаше един смешен момент когато установих 2 часа преди полета, че Канадският ми паспорт бе изтекъл. Пристигнах с Българският, на излизане малко ме забавиха, като им показах Български и изтекъл Канадски паспорт, но ме пуснаха след кратка консултация (в най-лошият случай трябваше да загубя още ден-два и да отида до посолството в Хавана, да си изкарам временен документ, но Кубинците са пичове и бях 99% сигурен, че нямаше да има проблем). Проблемът беше, разбира се, на влизане в Канада, където ми се падна млада дама от емигрейшън сървисис - показвам Канадският паспорт на детето и моят Български (знаех, че от няколко години не дават право на Канадци да влизат с чуждите си паспорти). Тя се усмихна с надеждата ("А сега ви хванах, ю мейд май дей"), а аз контирах с изтекъл канадски паспорт, който (както се очакваше) беше отхвърлен, обаче аз извадих ламинираната ситизеншип кард и тя каза разочаровано "Е, с това може и да ви мине номера". Отиде, говори с някаква колежка и ме пусна, но в последният момент реши да направи последен ход и попита детето: "Този човек кой е?"
Детето стоя няколко минути безмълвно (защото не разбираше, каква е тази ситуация) и аз го подканих "Ами кой съм аз?"
- That's my dad
Аз я подледнах и казах: "Представете си, че беше казал - не го познавам този чичко, какво ли щеше да ми се случи, само мога да си представя картинката", на което тя се усмихна закачливо.

А в Кий Уест не бих отишъл пари да ми дават, честно.
Последно промяна от jovani на Вто Ное 13, 2018 3:12 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pyrelight »

:lol:
В Кий Уест е страхотно!..Честна пионерска! ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

jovani написа:Аз например не бях имал и един ден ваканция в последните 4 години (до миналата зима). Проблемът при мен е, че всеки неработен ден губя (или по-точно не печеля) толкова пари, колкото би ми струвала една седмица ваканция в произволен луксозен хотел по света (вкл. самолетните билети). Добрата новина е, че празнувам както Канадските, така и Американските празнични дни, лошата е, че така са ги направили, че повечето съвпадат в един и същи ден (с няколко изключения).

Миналата зима обаче ми писна и си взех ласт минит дийл до Куба и отидохме с малкият. Значи само като кацнах и вдишах въздухът на свободата и се заредих с енергия за цяла година. Весели, доволни лица, усмихнати хора, фън, няма ги киселите физиономии които виждам всеки ден наоколо. Че даже имаше един смешен момент когато открих 2 часа преди полета, че Канадкият ми паспорт бе изтекъл. Пристигнах с Българският, на излизане малко ме забавиха, като им показах Български и изтекъл Канадски паспорт, но ме пуснаха след кратка консултация (в най-лошият случай трябваше да загубя още ден-два и да отида до посолството в Хавана, да си изкарам временен документ, но Кубинците са пичове и бях 99% сигурен, че нямаше да има проблем). Проблемът беше, разбира се, на влизане в Канада, където ми се падна млада дама от емигрейшън сървисис - показвам Канадският паспорт на детето и моят Български (знаех, че от няколко години не дават право на Канадци да влизат с чуждите си паспорти). Тя се усмихна с надеждата ("А сега ви хванах, ю мейд май дей"), а аз контирах с изтекъл канадски паспорт, който (както се очакваше) беше отхвърлен, обаче аз извадих ламинираната ситизеншип кард и тя каза разочаровано "Е, с това може и да ви мине номера". Отиде, говори с някаква колежка и ме пусна, но в последният момент реши да направи последен ход и попита детето: "Този човек кой е?"
Детето стоя няколко минути безмълвно (защото не разбираше, каква е тази ситуация) и аз го подканих "Ами кой съм аз?"
- That's my dad
Аз я подледнах и казах: "Представете си, че беше казал - не го познавам този чичко, какво ли щеше да ми се случи, само мога да си представя картинката", на което тя се усмихна закачливо.

А в Кий Уест не бих отишъл пари да ми дават, честно.
Ти затова ли блъскаш като луд, да ходиш да почиваш в Куба дето е за кебекарските социалкаджии ? :rofl:

Всеки ден губел колкото за 1 седмица в луксозен хотел вкл. полет и в същото време кондото му дошло скъпо та сега е под наем и почива в Куба ... бах маа му. :D
Последно промяна от roumensp на Вто Ное 13, 2018 3:16 pm, променено общо 1 път.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:Аз например не бях имал и един ден ваканция в последните 4 години (до миналата зима). Проблемът при мен е, че всеки неработен ден губя (или по-точно не печеля) толкова пари, колкото би ми струвала една седмица ваканция в произволен луксозен хотел по света (вкл. самолетните билети). Добрата новина е, че празнувам както Канадските, така и Американските празнични дни, лошата е, че така са ги направили, че повечето съвпадат в един и същи ден (с няколко изключения).

Миналата зима обаче ми писна и си взех ласт минит дийл до Куба и отидохме с малкият. Значи само като кацнах и вдишах въздухът на свободата и се заредих с енергия за цяла година. Весели, доволни лица, усмихнати хора, фън, няма ги киселите физиономии които виждам всеки ден наоколо. Че даже имаше един смешен момент когато открих 2 часа преди полета, че Канадкият ми паспорт бе изтекъл. Пристигнах с Българският, на излизане малко ме забавиха, като им показах Български и изтекъл Канадски паспорт, но ме пуснаха след кратка консултация (в най-лошият случай трябваше да загубя още ден-два и да отида до посолството в Хавана, да си изкарам временен документ, но Кубинците са пичове и бях 99% сигурен, че нямаше да има проблем). Проблемът беше, разбира се, на влизане в Канада, където ми се падна млада дама от емигрейшън сървисис - показвам Канадският паспорт на детето и моят Български (знаех, че от няколко години не дават право на Канадци да влизат с чуждите си паспорти). Тя се усмихна с надеждата ("А сега ви хванах, ю мейд май дей"), а аз контирах с изтекъл канадски паспорт, който (както се очакваше) беше отхвърлен, обаче аз извадих ламинираната ситизеншип кард и тя каза разочаровано "Е, с това може и да ви мине номера". Отиде, говори с някаква колежка и ме пусна, но в последният момент реши да направи последен ход и попита детето: "Този човек кой е?"
Детето стоя няколко минути безмълвно (защото не разбираше, каква е тази ситуация) и аз го подканих "Ами кой съм аз?"
- That's my dad
Аз я подледнах и казах: "Представете си, че беше казал - не го познавам този чичко, какво ли щеше да ми се случи, само мога да си представя картинката", на което тя се усмихна закачливо.

А в Кий Уест не бих отишъл пари да ми дават, честно.
Ти затова ли блъскаш като луд, да ходиш да почиваш в Куба дето е за кебекарските социалкаджии ? :rofl:
Абсолютно, принципът ми е "купувай евтино, продавай скъпо". Може би е професионална деформация, но с времето установих, че колкото повече пари изкарвам, толкова по-голяма скръндза ставам.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jovani »

Pyrelight написа::lol:
В Кий Уест е страхотно!..Честна пионерска! ;)
За безидейни пенсионери може би става, не знам. Нека да не се заричам, че много пъти установявам как не си спазвам думите (да кажем, след много години времева разлика; хората се променят с възрастта и обстоятелствата). Невър сей невър.
Последно промяна от jovani на Вто Ное 13, 2018 3:23 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

jovani написа:Абсолютно, принципът ми е "купувай евтино, продавай скъпо". Може би е професионална деформация, но с времето установих, че колкото повече пари изкарвам, толкова по-голяма скръндза ставам.
Убаво, ама 'що и детето ти трябва да пати от твоята простотия ? Сигурно му купуваш обувките от трифт-стора ... :D Не знам как изобщо те е взела някоя, освен ако не си си намерил габровка. :lol:
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pyrelight »

jovani написа:
Pyrelight написа::lol:
В Кий Уест е страхотно!..Честна пионерска! ;)
За безидейни пенсионери може би става, не знам. Нека да не се заричам, че много пъти установявам как не си спазвам думите (да кажем, след много години времева разлика; хората се променят с възрастта и обстоятелствата). Невър сей невър.
О и за млади хора става за почивка. Инак да живееш там постоянно - Тц! Беден и тръмпанарски щат. Предполагам, че е трудно откъм намиране на препитание за по-младите, но е на милионни светлинни години от Куба, все пак. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:Абсолютно, принципът ми е "купувай евтино, продавай скъпо". Може би е професионална деформация, но с времето установих, че колкото повече пари изкарвам, толкова по-голяма скръндза ставам.
Убаво, ама 'що и детето ти трябва да пати от твоята простотия ? Сигурно му купуваш обувките от трифт-стора ... :D Не знам как изобщо те е взела някоя, освен ако не си си намерил габровка. :lol:
Хайде сега глупости. Не съм чак толкова стиснат, примерно имам колекция от часовници дето струва сигурно над 80,000 долара, костюми Версаче, Валентино и пр. от младите ми години (сега ходя оръфан и небръснат, защото работя от къщи и не ми дреме). Жена ми обаче ме слага в малкият си джоб - над 100 чифта обувки, някои от които струват няколко хиляди долара, 2 гардероба с маркови дрехи (които също като мен рядко облича). Дори реализирах една от детските си мечти - купих си Ферари. При мен всичко се получава, но обикновенно не на 100%, така че и Ферарито не е Ферари, а Мадзерати с двигател на Ферари (Фиат нямат малки двигатели и за Мазерататито взимат от Ферари). Когато бях малък си играех с детски колички и Ферари са хитреци и имат много моделчета за деца (за да им промият мозъците). Като поотраснах разбрах за каква пръчка става въпрос, но така си ми и остана - глупава мечта, която задоволих за скоромна сума пари наскоро (но пък мейнтенанса е ужас - маслен филтър струва 80 долара например, накладки - 400-600 долара и т.н.) Ягуарите са чийп в сравнение с тази италианска томахавка, защото е много рядка - от този модел са произведени 26,000 бройки за 8 години, а от моят трим - ГТС са продадени точно 667 бройки в цял свят.

Чийп е относително казано, на мен Куба ми харесва и отивам там не защото е евтино, а защото е фън според моите разбирания и наистина много я харесвам тази страна - спомени от отминали години.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор