Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

Marto написа:Аз не знаех, че Джаред се занимава с хотели, но ако той и Иванка се разведат, веднага обръщам резбата и му предлагам брак!

Годишната такса е 500, но tax deductible, значи наполовина. Малкия шрифт - това ми е работата пич, но честно тези благинки бяха просто приятна изненада. Знаех само, че автоматично получавам някакъв си статус с редица вериги хотели, рентакари и т.н.

Ти като гоуем Успял бизнесмен дай да те рефървам, келепир ще е и за двамата ;)

И не е в Хавана, а на 100 мили северно. Ще възпроизвеждам една снимка на оптикса.

Марто, пак те хванаха в крачка, язък че Оптикса толкова много се напъва за кеша, който е чул недочул
:D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Marto »

Мухъ, пак си почнал ракията рано рано.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от optics »

Marto написа: И не е в Хавана, а на 100 мили северно. Ще възпроизвеждам една снимка на оптикса.
Кога бе??? След месец сме пак там.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Marto »

optics написа:
Marto написа: И не е в Хавана, а на 100 мили северно. Ще възпроизвеждам една снимка на оптикса.
Кога бе??? След месец сме пак там.
Ей мама му, връщаме се на 15ти ноември.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от optics »

Пиши "Само Локо" за доказателство :o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Муха ти не си ли наемал нещо - напр.: кола, мувинг трак, хотел, етц. там кеша никой няма и да ти го погледне. Като те чарджат за услугата също блокират и една по-голяма сума в случай, че строшиш нещо и избягаш - те могат да си я дръпнат . Като сдадеш услугата обратно ти отблокират тази сума обратно.

Павка, ти изобщо бил ли си в Канада и изобщо как даваш коли под наем в БГ?!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

jet написа:Муха ти не си ли наемал нещо - напр.: кола, мувинг трак, хотел, етц. там кеша никой няма и да ти го погледне. Като те чарджат за услугата също блокират и една по-голяма сума в случай, че строшиш нещо и избягаш - те могат да си я дръпнат . Като сдадеш услугата обратно ти отблокират тази сума обратно.
Не, купувам си ги КЕШ, по мотели не спя, страх ме е от ред бакс, за мувинг, съм плащал на компания на Алберто, ако си го чувал- много държи на КЕША, а другият път се организирахме бригада със ванове и тракове на приятели !


ако ми се наложи толкова спешно нещо, веднага ако поискам ще ми услужат, но досега не ми се е налагало, също така имам 2 пълни припейд Мастер Карти с по 2 бона за всеки случай, за които пак съм използвал КЕШ ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Да добавя че много държат на кеша и за други услуги.
Зъболекари, масажисти, автомонтъори, всякакви строителни работници, водопроводчици, ел. техници, майстори на климиатици, перални, хладилници, ключари. Майстори на аларми, мобилни тел., компютри. Програмисти за бизнес програми. Печатари на визитни картички и рекламни материали. Производители на рекламни знаци.
Само като се спомене думата кеш цената пада с 20-30 %.
На 50 000 това са 10 000 – 15 000 спестени а Пумпи и Марто нека се напъват за 1000 от каш бак или точки за наивници.
Последно промяна от Vedren на Сря Окт 31, 2018 8:34 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Vedren написа:Да добавя че много държат на кеша и за други услуги.
Зъболекари, масажисти, автомонтъори, всякакви строителни работници, водопроводчици, ел. техници, майстори на климиатици, перални, хладилници, ключари.
Само като се спомене думата кеш цената пада с 20-30 %.
На 50 000 това са 10 000 – 15 000 спестени а Пумпи и Марто нека се напъват за 1000 от каш бак или точки за наивници.
И защо мислиш, че те никога не плащат кеш, ако има далавера ? :D
Аз например винаги плащам кеш на разни хенди-менове и от сорта, ако кажат, че ще ми вземат по-малко.
Един умен човек плаща така както му е най-изгодно.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Е нали не обичаха да отброяват банкноти и да им дрънкат монети в джоба.
Все едно никога не са живяли и ползвали кеш в БГ.
По голями канадци от местните станаха за 10 годин в желанието си да не приличат на българи.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10116
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

jet написа:Муха ти не си ли наемал нещо - напр.: кола, мувинг трак, хотел, етц. там кеша никой няма и да ти го погледне. Като те чарджат за услугата също блокират и една по-голяма сума в случай, че строшиш нещо и избягаш - те могат да си я дръпнат . Като сдадеш услугата обратно ти отблокират тази сума обратно.

Павка, ти изобщо бил ли си в Канада и изобщо как даваш коли под наем в БГ?!
ами по надоло мух ти го е обеснил
вкарваш си личните пари в припей кредит карти колкото са ти необходими и си ги харчиш
харчиш твоите си пари,а не живееш на кредит
но явно лични пари няма и се живее от чек до чек и когато разходите надвишават приходите се налага някои от сметките да се прехвърлят към кредитната карта
не проумяваш ли какво ти говоря или толкова ти е капацитета и дрънкаш алабализми само да си опонент

ако имаш собственни кинти що ти е да харчишиш чужди
ако толкова ти трябва кредитна карта да я ползваш само като инструмент за плащане а не да ползваш пари на заем щото джоба ти е скъсан си има начини както мух ти каза единия е припей кр.к.
другия е вадиш една карта за 500 д. и слагаш в нея още 2000/примерно/ от джоба и си ги харчиш и възобновяваш,което си е долу горе като първата опция
и изобщо не мога да проумея как на успял човек за каквито всички се вземате тука му е в главата да търси и да взема заеми да си купи нещо на кредит било то дъвка,телевизор,кола или къща
успелия човек има лични средства и си ги купува тия неща с тях така като аз правя на пример.
е нямам яхта и ферари ама нямам и лоани , моргиджи ,тенджери,котлони,дивани и кво ли не на изплащане както по вечето преуспели българоканадци :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:ако имаш собственни кинти що ти е да харчишиш чужди
Много ти е погрешна логиката, Батка. Ако мога да харча чужди пари вместо моите, без да плащам лихва, дори напротив - на мен да ми плащат, що не ? :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10116
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:ако имаш собственни кинти що ти е да харчишиш чужди
Много ти е погрешна логиката, Батка. Ако мога да харча чужди пари вместо моите, без да плащам лихва, дори напротив - на мен да ми плащат, що не ? :D

добре де румба.нали си ок.до тия дребнави тарикатски сметки да изкараш някой въздушен леф ли опря.
аз като самоуважаващ се човек заради едното самоуважение пропускам тия дребни ползи от тия тънки сметки.
кво ти пречи на теб да бъдеш самоуважаващ се.
алчнотията за едни 200-300 кинта въздушни ли ти пречи или бай ганьовския манталитет
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Vedren написа:Да добавя че много държат на кеша и за други услуги.
Зъболекари, масажисти, автомонтъори, всякакви строителни работници, водопроводчици, ел. техници, майстори на климиатици, перални, хладилници, ключари. Майстори на аларми, мобилни тел., компютри. Програмисти за бизнес програми. Печатари на визитни картички и рекламни материали. Производители на рекламни знаци.
Само като се спомене думата кеш цената пада с 20-30 %.
На 50 000 това са 10 000 – 15 000 спестени а Пумпи и Марто нека се напъват за 1000 от каш бак или точки за наивници.
- зъболекар не плащам;
- масажиста ми е през застраховката - 10 кнта на визита от джоба ми, през кредитната карта;
- автомонтьор не ползвам - лизнатите коли са винаги в гаранция, да не говорим, че електричката даже няма и нужда от поддръжка;
- строителни работници, водопроводчици и ел техници - там само с кредитна карта, за да има запис - ако нещо стане после кого ще гоня за отговорност и застраховка ?
- мобилни телефона и компютри са разход като стой та гледай - и там ми трябва фактура, за да може CRA да участва в покупката с едни 30-40% - това най го обичам;
- визитни картички съм поръчал веднъж миналата година, там може и да съм минал кеш, но пак като е разход CRA плаща едни 30-40%, така че моле, само през карта;

Иначе ти си мечтай за едни 15к на 50к спестени, лошо няма....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: ако имаш собственни кинти що ти е да харчишиш чужди
Защото батка личните са инвестирани и е по-изгодно да харчиш чуждите, отколкото своите. Няма как да го разбереш, когато всичко е кеш. Еле пък безумието да блокираш лични пари в предплатена кредитна карта - що за идиотия: да си дам парите на някой да ми ги ползва за безплатно ??? Някои хора съвсем са се побъркали......
Публикувай отговор