Летище торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
moniboy87
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 25, 2018 4:59 am
Местоположение: Plovdiv

Летище торонто

Мнение от moniboy87 »

Здравейте
Казвам се мони нуждая се от вашата помощ
Мисля да пътувам към торонто
СЪС EtA виза влизането ми НЕ гарнтирано-
СЪС тази виза ТАКА знам от мой познати на летището-
Са задавали МНОГО въпроси
И трябва да ги обедя ЧЕ ще се върна ВЪВ БЪЛГАРИЯ
Благодаря предварително.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Летище торонто

Мнение от optics »

moniboy87 написа:Здравейте
Казвам се мони нуждая се от вашата помощ
Мисля да пътувам към торонто
СЪС EtA виза влизането ми НЕ гарнтирано-
СЪС тази виза ТАКА знам от мой познати на летището-
Са задавали МНОГО въпроси
И трябва да ги обедя ЧЕ ще се върна ВЪВ БЪЛГАРИЯ
Благодаря предварително.
Никоя виза в никоя страна не е гаранция. Привилегия на всяка държава е да отказва да пусне чужди граждани.
Тъй че нищо ново няма в това. На въпросите трябва да се отговаря честно и разбрано. Всеки млад човек без
имоти, богатства, жена и дете които го чакат е потенциален имигрант. Аз като гражданин на Канада съм против,
такива млади хора да лъжат, да бъдат пуснати и после да останат нелегално. Включително и ако са българи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Летище торонто

Мнение от Koko »

moniboy87 написа:Здравейте
Казвам се мони нуждая се от вашата помощ
Мисля да пътувам към торонто
СЪС EtA виза влизането ми НЕ гарнтирано-
СЪС тази виза ТАКА знам от мой познати на летището-
Са задавали МНОГО въпроси
И трябва да ги обедя ЧЕ ще се върна ВЪВ БЪЛГАРИЯ
Благодаря предварително.
Мони, така и не става ясно какво всъщност питаш?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Летище торонто

Мнение от agent Ozo »

Въпросът е ясен - "Как да убедя граничния служител, че не смятам да оставам в Канада след разрешения срок?"
Монибой, както аз усещам нещата, се надява да получи информация от минали по този път българи относно това какви конкретни въпроси се задават и евентуално какви отговори биха удовлетворили служителя.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Летище торонто

Мнение от ablood »

moniboy87 написа:Здравейте
Казвам се мони нуждая се от вашата помощ
Мисля да пътувам към торонто
СЪС EtA виза влизането ми НЕ гарнтирано-
СЪС тази виза ТАКА знам от мой познати на летището-
Са задавали МНОГО въпроси
И трябва да ги обедя ЧЕ ще се върна ВЪВ БЪЛГАРИЯ
Благодаря предварително.
Да!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Летище торонто

Мнение от Marto »

Ако действително идваш с цел временно посещение, което е единственото нещо позволено с "визата" еТА, колкото и каквито въпроси да ти задават, казваш им истината и нямаш проблеми.

Ако имаш други намерения, шансът да те надушат е много голям.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Летище торонто

Мнение от myhata II »

moniboy87 написа:Здравейте
Казвам се мони нуждая се от вашата помощ
Мисля да пътувам към торонто
СЪС EtA виза влизането ми НЕ гарнтирано-
СЪС тази виза ТАКА знам от мой познати на летището-
Са задавали МНОГО въпроси
И трябва да ги обедя ЧЕ ще се върна ВЪВ БЪЛГАРИЯ
Благодаря предварително.
Мони, няма се плашиш братчет, кво те плашат тия я , споко !

Само приготви една хилядарка, и веднага щете посрещнем на летището, ако искаш червен килим се заплаща допълнително !

ПП

пиши ми на лични, да се разберем и да ти кажа къде да пратиш парите !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Летище торонто

Мнение от Pavel M »

optics написа:
moniboy87 написа:Здравейте
Казвам се мони нуждая се от вашата помощ
Мисля да пътувам към торонто
СЪС EtA виза влизането ми НЕ гарнтирано-
СЪС тази виза ТАКА знам от мой познати на летището-
Са задавали МНОГО въпроси
И трябва да ги обедя ЧЕ ще се върна ВЪВ БЪЛГАРИЯ
Благодаря предварително.
Никоя виза в никоя страна не е гаранция. Привилегия на всяка държава е да отказва да пусне чужди граждани.
Тъй че нищо ново няма в това. На въпросите трябва да се отговаря честно и разбрано. Всеки млад човек без
имоти, богатства, жена и дете които го чакат е потенциален имигрант. Аз като гражданин на Канада съм против,
такива млади хора да лъжат, да бъдат пуснати и после да останат нелегално. Включително и ако са българи.
забрави как си лъгал и си мазал като млад да те пуснат в канада ама сега вече като стана канадец и ти порастна работата друга песен пееш
би смарт.мисли малко.ако няма такива нови мераклии като мони кой ще ти изкара пенцията бре :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Летище торонто

Мнение от optics »

Батка, разбираемо е че си общувал само с хора дето са мазали и лъгали.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Летище торонто

Мнение от pumpy »

Преди години бях много впечатлен от работата на имиграционните на летището в Монреал. Прибираме се с жена ми от някъде, все още бяхме с ПР карти. На гишето служителя й задава простия въпрос (говорят си на английски) с какво се занимава. Нейния отговор е "уча". Следващия въпрос следва: "в МакГил ли ?". Тя се замисля една десета от секундата и отговаря "да".
Това беше истина, тоест относителна истина. Жена ми не беше студентка в МакГил, но си прекарваше по 8 часа на ден в тяхната библиотека, да се подготвя за изпити. И така от месеци. Тя реално учеше в библиотеката на МакГил.
Е тази една десета от секундата ни коства 30 минути интервю след това и всеки един път от там нататък, когато се прибирахме в Канада с картите. Днес вече просто чуваме "welcome home", което пък е супер смешно, защото го чувам и в двете посоки като минавам границата.

Аз лично вярвам в казването на истината на такива места. То и с истината понякога ти отнема 30 минути да минеш, какво остава ако се забъркаш в небивалици...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Летище торонто

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:Преди години бях много впечатлен от работата на имиграционните...
Аз лично вярвам в казването на истината на такива места. То и с истината понякога ти отнема 30 минути да минеш, какво остава ако се забъркаш в небивалици...
Зависи каква е истината.

BTW, след като вече имате PR карти за какво ви питат такива неща?
Не питат ли какво внасяш и от къде пристигаш?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Летище торонто

Мнение от Marto »

Петров: "Миии, нося 5-6 кила кокаин" :rofl:

Мисля, че като си с ПР, подпитват това-онова, за да проверят дали си изпълнявал резидентското задължение. Ако усетят, че нещо послъгваш, колкото и да е невинно, може да заподозрят нещо.

Не помня дали са ме питали за професията ми след като станах гражданин, но ако си бил в държава откъдето идват много наркотици например има логика да попитат. Ако си безработен или на минимална заплата, едва ли ще можеш да се изръсиш 2-3 хиляди за почивка на Карибите.

Мен много ме дразни като почнат да ме питат къде съм бил и защо... но последните няколко пъти откакто минаването на границата е полу-автоматично май не са ни питали почти нищо.

Не знам дали сте гледали предаването "Бордър Секюрити". Там редовно показват как спипват и връщат европейци, които идват уж на екскурзия. Граничарите тук определено не са балами.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Летище торонто

Мнение от the_coach »

Без никакви измишльотини, че ги разпознават. И както каза Пумпи, отговорите се дават без забавяне и чудене, щото инъче забавянето ще продължи известно време.
При мене си е рутина, аз знам какво ще ме питат и съм готов с отговорите и към канадците, и към американците. Много често американците даже не ми искат паспорта, още преди да съм угасил двигателя и американеца ми вика - "Last three digits of your trip number?". И като му ги изпея, нито паспорт ми иска, нито манифест, само ми пожелава приятен ден.
В тая връзка имам въпрос - ясно ми е че границата им е пълна със скенери и те ме знаят кой съм, какъв ми е товара и къде отивам, още преди да съм стигнал до "будката". Дали имат в системата си нещо като рейтинг, колко често минаваш, дали отговорите ти съвпадат с представените документи, и т.н.?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Летище торонто

Мнение от optics »

Е то смисъла на тайните е да не ги знаеш ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Летище торонто

Мнение от Kpetrov »

Marto написа:Не знам дали сте гледали предаването "Бордър Секюрити". Там редовно показват как спипват и връщат европейци, които идват уж на екскурзия. Граничарите тук определено не са балами.
Ха, ха голям смях има в "Бордър Секюрити".
Граничарите не са балами, но ми се струва, че в такова предаване няма и да си позволят да ги изкарат такива.
Но определено някои пътници са големи балами. Обаче с някой за такива глупости се заяждат, че е направо трагично.
Една индийка венъж я разкостиха за брачния пръстен, че не била декларирала. Ровиха в снимките от сватбата и доказаха, че го е получила извън страната.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор