Големи опашки след като марихуаната в Канада стана законна

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Големи опашки след като марихуаната в Канада стана законна

Мнение от bp_de »

Търсенето на марихуана значително превиши предлагането през първия ден от легализацията на наркотика в Канада, съобщава телевизия CTV

Огромни опашки се извиха пред пунктовете за продажба на индийски коноп още преди тяхното отваряне, което беше предвидено за 9:00 или 10:00 часа местно време в сряда. На мнозина се наложи да чакат по половин ден, преди да се сдобият със заветното количество дрога. Своеобразен рекорд постави жител на Монреал, провинция Квебек, който се появи пред един от четирите магазина за канабис в града още в 03:45 часа сутринта.

От сряда, 17 октомври, канадците имат право отглеждат, притежават и консумират канабис за развлекателни цели. Производните на канабиса, като храни, козметика или електронни цигари с марихуана, ще бъдат разрешени от 2019 година. Канадските производители на канабис вече печелят милиарди. Трите най-големи компании, регистрирани на фондовата борса в Торонто, вече са натрупали повече от 30 милиарда канадски долара (19,9 милиарда евро). Легализирането би трябвало да стимулира канадската икономика и да генерира между 816 млн. и 1,1 млрд. долара допълнителни приходи през четвъртото тримесечие на текущата година. Националната статистическа служба изчислява, че до края на 2018 г. в лицензираните магазини ще купуват канабис 5,4 милиона канадци или 15% от населението.

:D
Браво - то така и така се пуши яко трева - поне да се събират данъци
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от Pavel M »

страна в която като махнеш пенсионерите и децата една четвърт населението и са наркомани не ми я хвали
но толкова са само пушачите на марихуана
като прибавиш употребяващите кокаин,крек,екзотични доги,мета,амфи и не знам какви си други тамини всеки втори в канада се оказва наркоман
явление типично като за развиващи се страни от третия свят като хаити,джамайка,колумбия,перу,боливия,афганистан с които членката на Г6 развита канада мери сили :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:страна в която като махнеш пенсионерите и децата една четвърт населението и са наркомани не ми я хвали
но толкова са само пушачите на марихуана
Батка, употребяващите марихуана са толкова "наркомани", колкото ти си учЕн. :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:страна в която като махнеш пенсионерите и децата една четвърт населението и са наркомани не ми я хвали
но толкова са само пушачите на марихуана
Батка, употребяващите марихуана са толкова "наркомани", колкото ти си учЕн. :lol:
така ли.а как тогава там при вас наричате употребяващите марихуана
марихумани :lol:
ние на употребяващите наркотици си им казваме наркомани.
от нарко и ман
румба ти застъпник ли си им на наркоманите.
от там следва въпроса ми ти кво шмъркаш и редно ли е една сполучлива нация като канадската да се поддържа с опияняващи средства
което е факт с озаконяването на леките наркотици след което пътя до озаконяването на по твърдата дрога е съвсем кратък
озаконихте меките китки,сега озаконихтите и дрогата
уат ис некст :(
ама кво ми дреме.на мен децата ми няма да растат сред наркомани :)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от seeker »

Pavel M написа:[... ама кво ми дреме.на мен децата ми няма да растат сред наркомани :)
Батка, не беше ли от твоя град журналистката, убита от препил наркоман? Северин?
Ти сигурен ли си, че процента на наркоманите в България е по-нисък отколкото в Канада?
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от jet »

seeker написа:
Pavel M написа:[... ама кво ми дреме.на мен децата ми няма да растат сред наркомани :)
Батка, не беше ли от твоя град журналистката, убита от препил наркоман? Северин?
Ти сигурен ли си, че процента на наркоманите в България е по-нисък отколкото в Канада?
Още нямат регистър за такива работи. Ама както минава един от най-големите канали на дрога през Босфора...светлото бъдеще.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:румба ти застъпник ли си им на наркоманите
Не, не съм, но вече ти казах, че тия не са такива.
Ако четеше малко повече щеше да знаеш, че алкохол и тютюн са по-вредни и създават по-голяма зависимост от марихуаната. Вие на пушачите що не викате наркомани ? Алкохолиците също не са наркомани, поне на книга. На силно пристрастени към марихуаната (което е доста по-невероятно от пристрастяване към цигари) се вика pothead, това е термина. Отделно че марихуаната има и приложения в медицината и е позната на света много преди тютюна.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от Pavel M »

румба като ти казвам че си йезуит ти се дърпаш
пореден пример.
ако 1 четвърт от българското население пушеше марихуана щеше да ги наречеш наркомани,обаче когато твоите хора от родината мащеха се скъсват да пафкат марихуана те не са наркомани а просто любители на веселата трева която видиш ли според това което си чел тя не е вредна а даже се оказва и полезна за човешкия организъм
имам само един въпрос ,това напушен ли го каза или не.щото ако е второто ситуацията е безнадеждна. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:ако 1 четвърт от българското население пушеше марихуана щеше да ги наречеш наркомани
Не, нямаше. Аз самият никога не съм опитвал и нямам намерение, просто гледам реалистично на нещата. А като данъклоплатец предпочитам държавата да се възползва от тоя порок на хората (който очевАдно не може да се изкорени със забрани), барем спре за малко да вдига другите данъци. ;)
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от 7George »

Pavel M написа: ако 1 четвърт от българското население пушеше марихуана щеше да ги наречеш наркомани,обаче когато твоите хора от родината мащеха се скъсват да пафкат марихуана те не са наркомани а просто любители на веселата трева която видиш ли според това което си чел тя не е вредна а даже се оказва и полезна за човешкия организъм
имам само един въпрос ,това напушен ли го каза или не.щото ако е второто ситуацията е безнадеждна. :lol:
Българското население употребява каквото му е по-достъпно. Ако беше законна и по-евтина от цигарите и алкохола, процента може би щеше и да е по-висок. Нивото на наркомания ми се вижда горе-долу същото. Не знам дали и кафето да прибавя към тях.

А опашките са само в началото, да опитат тревата тия които досега не са. И сравнително малкото отворени засега магазини заради твърде строгите регулации. Голямата глупост е супер-държавизацията и стремежа за тотален контрол на тоя бизнес, поне в Албърта.
Embrace your climate change!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:ако 1 четвърт от българското население пушеше марихуана щеше да ги наречеш наркомани
Не, нямаше. Аз самият никога не съм опитвал и нямам намерение, просто гледам реалистично на нещата. А като данъклоплатец предпочитам държавата да се възползва от тоя порок на хората (който очевАдно не може да се изкорени със забрани), барем спре за малко да вдига другите данъци. ;)
на това реалистичен поглед ли му викаш да живееш в страна където половината от населението и за да оцелява ползва упойващи средства.
освен ако и ти си такъв или ако не си по някакви мазохистични подбуди ти харесва да живееш в среда на дълбоко опиянени
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
roumensp написа:
Pavel M написа:ако 1 четвърт от българското население пушеше марихуана щеше да ги наречеш наркомани
Не, нямаше. Аз самият никога не съм опитвал и нямам намерение, просто гледам реалистично на нещата. А като данъклоплатец предпочитам държавата да се възползва от тоя порок на хората (който очевАдно не може да се изкорени със забрани), барем спре за малко да вдига другите данъци. ;)
на това реалистичен поглед ли му викаш да живееш в страна където половината от населението и за да оцелява ползва упойващи средства.
освен ако и ти си такъв или ако не си по някакви мазохистични подбуди ти харесва да живееш в среда на дълбоко опиянени
Вкусове всякакви, на мен ми харесва тук, на теб в държава, в която коренното население придоби манталитета на пришълците, наричани “роми”. Аз харесвам България, ама не харесвам българите, с малки изключения ... ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
roumensp написа:
Pavel M написа:страна в която като махнеш пенсионерите и децата една четвърт населението и са наркомани не ми я хвали
но толкова са само пушачите на марихуана
Батка, употребяващите марихуана са толкова "наркомани", колкото ти си учЕн. :lol:
така ли.а как тогава там при вас наричате употребяващите марихуана
марихумани :lol:
ние на употребяващите наркотици си им казваме наркомани.
от нарко и ман
румба ти застъпник ли си им на наркоманите.
от там следва въпроса ми ти кво шмъркаш и редно ли е една сполучлива нация като канадската да се поддържа с опияняващи средства
което е факт с озаконяването на леките наркотици след което пътя до озаконяването на по твърдата дрога е съвсем кратък
озаконихте меките китки,сега озаконихтите и дрогата
уат ис некст :(
ама кво ми дреме.на мен децата ми няма да растат сред наркомани :)
А бе, вие и тези дето бият жените си ги наричане "мъже" ама тава още нищо не значи нито за Канада, нито за "тъмните балкански субекти"....
Един такъм "мъж" скоро нарече и майките на болни деца "кресливи жени" и децата "уж болни" и шефа му не може НИЩО да направи по-въпроса. По-добре да си пушим марихуаната, вервай ми.....
Ти BTW от кога имаш деца, за да те притеснява къде ще растат ???
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от Kpetrov »

Кои са тези които бият жените си!?
Не съм сигурен каква е статистиката, но вероятно в Канада и Щатите има повече безследно изчезнали жени, вероятно преживели доста повече от бой.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Големи опашки след като марихуаната в Канада стана закон

Мнение от MrGeek »

Kpetrov написа:Кои са тези които бият жените си!?
Тъмни балкански, средновековни субекти, защо питаш?
Kpetrov написа:Не съм сигурен каква е статистиката, но вероятно в Канада и Щатите има повече безследно изчезнали жени, вероятно преживели доста повече от бой.
И как така реши, че бройката на безследно изчезналите жени е еквивалентна на тази, върху които изобщо е упражнявано насилие, при това като част от семейната среда? Според теб боят в къщи задължително завършва с изчезване или какво точно се опитваш да кажеш в поредния си нескопосан опит да свързваш две напълно различни неща? :fubar:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор