Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Koko »

smileyy написа:В какъв смисъл е трудно да се прескочи летвата? Като брой точки или имате нещо друго предвид? Видях някъде, че за последното теглене минимумът е бил 441 точки, ако не се бъркам нещо. Смятах (хипотетично разбира се) какви биха били нашите при много добри резултати, но не перфектни на ИЕЛТС и излизаха около 453.
Да точно това имах предвид - събирането на точките
Докато нямате оценка на дипломите и резултат от ИЕЛЦ сметкита са изключително хипотетични
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
smileyy
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 6:07 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от smileyy »

Koko написа:
smileyy написа:В какъв смисъл е трудно да се прескочи летвата? Като брой точки или имате нещо друго предвид? Видях някъде, че за последното теглене минимумът е бил 441 точки, ако не се бъркам нещо. Смятах (хипотетично разбира се) какви биха били нашите при много добри резултати, но не перфектни на ИЕЛТС и излизаха около 453.
Да точно това имах предвид - събирането на точките
Докато нямате оценка на дипломите и резултат от ИЕЛЦ сметкита са изключително хипотетични
Благодаря, въпреки че не ми стана ясно как това има общо с по-дълбоко разучаване в официалните сайтове. По какъв начин би било възможно да си вдигнем точките? Ако основният кандидат е с магистърско инженерно образование, последващия (в случая аз) с бакалавърско икономическо, то само IELTS е хипотетичното за мен. Възможно е да пропускам нещо... Имате ли представа какви са разходите за превод и легализация на дипломите и самото акредитиране от WES? Опитвам се да намеря информация от сайтовете за преводи и легализация, но липсват ценоразписи. Относно WES таксата, на 2 места във форума прочетох, че веднъж струва 200CAD, а някой друг беше писал 300CAD, това предполагам на бр. диплома(кандидатура) и за всеки от нас ще има отделна такса?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Koko »

smileyy написа:Благодаря, въпреки че не ми стана ясно как това има общо с по-дълбоко разучаване в официалните сайтове. По какъв начин би било възможно да си вдигнем точките? Ако основният кандидат е с магистърско инженерно образование, последващия (в случая аз) с бакалавърско икономическо, то само IELTS е хипотетичното за мен. Възможно е да пропускам нещо... Имате ли представа какви са разходите за превод и легализация на дипломите и самото акредитиране от WES? Опитвам се да намеря информация от сайтовете за преводи и легализация, но липсват ценоразписи. Относно WES таксата, на 2 места във форума прочетох, че веднъж струва 200CAD, а някой друг беше писал 300CAD, това предполагам на бр. диплома(кандидатура) и за всеки от нас ще има отделна такса?
Точно затова е по-добре да се чете какво пише в официалният сайт, в случая този на WES, за да сте сигурни че информацията която имате е достоверна.

https://www.wes.org/ca/evaluations-and-fees/eca/"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от moonlight79 »

Здравейте,

Аз вече съм в Канада, но една приятелка ще кандидатства по експрес ентри. Тя понастоящем живее в Англия. Две свидетелства за съдимост ли ще трябва да представи след евентуалното одобрение, едно за бг и едно от Англия, нали така? Аз съм кандидатствала по старата процедура и не съм на ясно на какъв етап се искат свидетелствата за съдимост?
Другото, с което не сме наясно е какви са настоящите изисквания по отношение на документа за proof of funds, само салдо ли трябва да се посочи или се искат средномесечните салда за 6 мес назад?
Благодарим предварително за отговорите :)
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
Аватар
Dreamer85
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 5:32 pm
Местоположение: BGR

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Dreamer85 »

Здравейте, доста изчетох но все пак има възникнаха доста въпроси и то в детайлите.
1. Та в моя случай ще изпращам документи за WES като дипломите ми са: 1 бакалавър и 2 магистратури и се питам и трите ли да изпратя или само едната бакалавър + едната магистър (разбира се нотариално заверени копия с аопостил и преведени от заклет преводач) ?
2. Референтния номер само на плика сe поставя или и на всеки лист на документите в плика?
3. Изпита за IELTS само в София ли сте държали, защото в сайта изписват, че провеждат и в други градове, но в графиците им излиза само за София ( не виждам за Пловдив и Ст.Загора) при онлайн регистрацията в Бритиш консул?
4. След получаване на ITA, какъв е срока за подготовка на документите, които трябва да се сканират и качат в апликацията и преведени ли и те трябва да са?
5. След попълване на ITA не ми става ясно какво следва (визите ли изпращат, в консулството ли се ходи за интервю и т.н.)

ПС: Извинявам се ако въпросите ми са тъпи, но понякога детайлите объркват и забавят нещата.
Предварително благодаря!
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от penevg »

до moonlight79:

- ако лицето е живяло повече от 6 месеца в друга дръжава,задължително трябва свидетелство за съдимост и от тази държава,т.е. на нея и трябват 2 такива,едно от България,и едно от Англия.
- прооф оф фъндс се доказва чрез т.нар. банков сертификат,издаден от съответната банка, в който е описано кога е открита сметката,каква е наличната сума към момента и т.н. Заедно с банковия сертификат има и още един документ, банк стейтмънт,който е справка на движението на сметката през последните 6 месеца, т.е. трябват ви два документа.
Всичко това ако не е на английски трябва да бъде преведено и легализирано от официален преводач.

до Dreamer85:
- аз бях като теб, с две магистратури и изпратих всички за легализиране, необходимо е на самиия плик да напишете референтния номер,не на документите, а на пликъ,който изпращате.
- ИЕЛТС има във всички големи градове в България, София,Варна,Пловдив,Русе,Монтана,Стара Загора,Бургас,Благоевград и Велико Търново.
- след получаване на ИТА имате 60 дни да прикачите всички документи онлайн, те трябва да са копия или оригинални преводи от Бг на Английски
- след апплайване за ПР (Перманент резидент), плащате сумата от 1040 КАД,ако сте сам, след което Ви разглеждат документите в период до 6 месеца,обикновено ако няма проблеми до 2 месеца получавате одобрение. Издава ви се т.нар КОРП, изпращате си паспорта до най-близкото посолство (Румъния),след което ви слагат визата.
С нея до 12 месеца от медицинския преглед може да влезете в Канада.
Там Ви посрещат на летището,задават ви няколко въпроса от виза офицер и ви пускат или не, по преценка.След като ви пуснат получавате и т.нар. Перманент резиденс карта.
Аватар
Dreamer85
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 5:32 pm
Местоположение: BGR

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Dreamer85 »

Dreamer85 написа:Здравейте, доста изчетох но все пак има възникнаха доста въпроси и то в детайлите.
1. Та в моя случай ще изпращам документи за WES като дипломите ми са: 1 бакалавър и 2 магистратури и се питам и трите ли да изпратя или само едната бакалавър + едната магистър (разбира се нотариално заверени копия с аопостил и преведени от заклет преводач) ?
2. Референтния номер само на плика сe поставя или и на всеки лист на документите в плика?
3. Изпита за IELTS само в София ли сте държали, защото в сайта изписват, че провеждат и в други градове, но в графиците им излиза само за София ( не виждам за Пловдив и Ст.Загора) при онлайн регистрацията в Бритиш консул?
4. След получаване на ITA, какъв е срока за подготовка на документите, които трябва да се сканират и качат в апликацията и преведени ли и те трябва да са?
5. След попълване на ITA не ми става ясно какво следва (визите ли изпращат, в консулството ли се ходи за интервю и т.н.)

ПС: Извинявам се ако въпросите ми са тъпи, но понякога детайлите объркват и забавят нещата.
Предварително благодаря!
Благодаря !
Публикувай отговор