Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от jet »

Мигрантите намаляват щото не остана матриал. Най-ценните индивиди останаха да ни обясняват колко е зле в Канада и колко куул в БГ и то във форум за Канада.
То и европеец ако мигрира в Столипиново ще се разпише из форумите.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от speedy »

ivandaman написа:
Канадският долар е много фалшива валута.. Като го обърнеш в US долари или в Евро и те хваща депресия..
Ами обърни повече канадски долари. По този параметър японците би трябвало да са в постоянна депресия.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от myhata II »

jet написа:Мигрантите намаляват щото не остана матриал. Най-ценните индивиди останаха да ни обясняват колко е зле в Канада и колко куул в БГ и то във форум за Канада.
То и европеец ако мигрира в Столипиново ще се разпише из форумите.

как пък го реши това, и кой си ти да определяш кой е матриал и кой не, ми то по твоята логика ти също може да си матриал бе !

ето ви една типично българска черта, да се съдят или обиждат хора без да ги познават
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pyrelight »

pumpy написа:Защото българите масово са мързеливи: нали се сещате за един виц, където отговора е " ..... защото пробвах и легнал ама не става"
Та в този ред на мисли, Канада и изобщо Северна Америка е за хора, които не ги мързи:

- да научат и говорят поне един чужд език, а даже и два и товече от това да си поискат една бира в бара;
- да са готови и да могат да се квалифицират, според изискванията на средата, а не според собствените си критерии;
- да работят десетки часове на седмица, месеци и години наред за да видят резултат;
- да не държат уикенда да почва в сряда с домашна ракия и мешана салата;

Всички сме чували до БОЛКА бисерите на един провалил се тръкаджия, един ИТ инжинер, който се прави на рентиер в София и на една кисела ябълка, на която гроздето и беше кисело също. А пък едно говедо много го каза много ясно за мат'рала. Е този мат'рал няма как да имигрира в Канада и не го прави.

BTW работата за NHS като стоматолог в Англия е като работата за НЗОК в България. И двете нямат нищо общо със стоматология, но това го разбираш след няколко години работа на нормално място, не преди това. Преди това всички там са "тарамбуки и ги ядат доматите с колците" ....
Точно това липсваше на форума! :y: :bow:
Че от простотия, (вкл. модераторска) почнахме да хващаме мухъл! |(
Ttorontoo написа:Между другото Европата имат доста по-адекватна здравна система от Северна Америка.
Това е вярно, но не е непреодолима "болка за умиране", особено за Канада.
Последно промяна от Pyrelight на Чет Сеп 20, 2018 10:40 am, променено общо 1 път.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pyrelight »

optics написа:Той батката по принцип върви с щипка сол ;-)
Ахъм, и с чесън, и лют червен пипер!
А някой трябва да си върши работата, не да се обажда само като черна станция! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
optics написа:Той батката по принцип върви с щипка сол ;-)
Ахъм, и с чесън, и лют червен пипер!
А някой трябва да си върши работата, не да се обажда само като черна станция! |(
:rofl: :rofl: :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от miteto »

Ttorontoo написа:Между другото Европата имат доста по-адекватна здравна система от Северна Америка.
Какво имаш предвид под Северна Америка? Канада и САЩ имат доста различни здравни системи. Канадската е доста близо до тези на западно-европейските държави. Щатската пък е една от най-добрите ако имаш нормална застраховка.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от miteto »

speedy написа:
ivandaman написа:
Канадският долар е много фалшива валута.. Като го обърнеш в US долари или в Евро и те хваща депресия..
Ами обърни повече канадски долари. По този параметър японците би трябвало да са в постоянна депресия.
Ивандаман е прав, че последните години канадския доста е отслабнал (спрямо т.нар. major currencies). Аз обичам да пазарувам в щатите и колкото и да обръщам, съотношението все едно и също си седи, в полза на щатския :D
Ако човек си пазарува само в Канада и не ходи много по Европа или Щатите, тогава не е биг дийл.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от speedy »

Около 2000-та година канадският долар беше още по-надолу. Преди няколко години беше над американския и индустрията в Онтарио го беше закъсала. Тия неща са временни.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от roumensp »

MrGeek написа:
Pavel M написа:в канада останаха негодните за които цивилизацията е киселото грозде
Батка, аз се сещам и за една друга група, които бяха в Канада, върнаха се в цивилизацията, но по неизвестни причини си биха камшика пак обратно на тръстиката, явно цивилизацията не им понесе. :D
Вече не е полит-коректно да се казва “тръстика”, сега му викат бизнес / въртене на синджирче. На мат’ряла - патрЕоти и на дивата селяния и простотия - цивилизация. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от roumensp »

miteto написа:Щатската пък е една от най-добрите ако имаш нормална застраховка.
Беше, сега не знам с обамакеър. Но преди имах “нормална застраховка” и качеството беше такова, каквото другаде ще намериш единствено в частна клиника (след като се изръсиш солидно).
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
miteto написа:Щатската пък е една от най-добрите ако имаш нормална застраховка.
Беше, сега не знам с обамакеър. Но преди имах “нормална застраховка” и качеството беше такова, каквото другаде ще намериш единствено в частна клиника (след като се изръсиш солидно).
Обамакеър, по никакъв начин не е променил продукта на хората със застраховка, освен, че може би са им поскъпнали вноските, ако плащат някакви или се е увеличил deductable. В моя случай е второто и но това се ядва, когато чакаш 8 минути в спешното рпи нужда и можеш да видиш лекар или специалист когато ти трябва, а не когато системата ти позволява.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от jet »

myhata II написа:
jet написа:Мигрантите намаляват щото не остана матриал. Най-ценните индивиди останаха да ни обясняват колко е зле в Канада и колко куул в БГ и то във форум за Канада.
То и европеец ако мигрира в Столипиново ще се разпише из форумите.

как пък го реши това, и кой си ти да определяш кой е матриал и кой не, ми то по твоята логика ти също може да си матриал бе !

ето ви една типично българска черта, да се съдят или обиждат хора без да ги познават
Муха ти не си ли чувал за ДНК матриал, аз също съм матриал, но не съм останал там
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от myhata II »

jet написа:
myhata II написа:
jet написа:Мигрантите намаляват щото не остана матриал. Най-ценните индивиди останаха да ни обясняват колко е зле в Канада и колко куул в БГ и то във форум за Канада.
То и европеец ако мигрира в Столипиново ще се разпише из форумите.

как пък го реши това, и кой си ти да определяш кой е матриал и кой не, ми то по твоята логика ти също може да си матриал бе !

ето ви една типично българска черта, да се съдят или обиждат хора без да ги познават
Муха ти не си ли чувал за ДНК матриал, аз също съм матриал, но не съм останал там
:D айде, както си тръгнал да те питам ти от кой "матриал" си ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от pumpy »

От същия муха, всички сме от същия матрал. Само изборите ни са различни, от там и последствията са различни. Иначе матрала е същия. Затова и знаем туй онуй за българите. Живели сме сред много такива и там и тук и на разни места и можем да говорим като целта не е да се обиждаме, а да си кажем истината в очите, ако и да не ни харесва особено.....
Публикувай отговор