Идеи за подаръци на роднините в БГ?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от Val »

Здравейте!

Лято е и много от нас си ходят в България.

Носите ли подаръци на роднините? Ако да, бихте ли споделили идеи?

Мноооого ми е трудно да избера! Обикновено нося айс уайн, канадско уиски и кленов сироп, но тези неща заемат доста място в багажа и тежат, особено ако трябва да нося подаръци за повече хора.

Това са типичните канадски подаръци - не мога да се сетя друго, което да го няма в БГ или да е по-удачно да се донесе оттук.

Ще се радвам да споделите идеи. :)
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от optics »

Най-важното си го казала, така че нямаме избор освен да минем към по-второстепенни артикули. ;-)

- Шапки с кленово листо и/или надпис Канада
- Фанелки и/или якета с надпис Виктория или Канада (аз казвам за моя си град вие си мислете за вашите ;-))
- Четец за електронни книги
- Дървени изделия на които се вижда че са изработени в Канада (не Китай, Индонезия, Филипини и т.н.)
- Сапунчета, шоколадчета и други "консумативи" на които се вижда че са произведени в Канада или знаете със сигурност че ги няма в България. Едно от местата за такива неща е London Drugs - за БиСи, Албърта, Саск и Манитоба.
- Сушена сьомга. Има два вида - вакумирана в метализирана торбичка и такава която е сложена допълнително в дървена кутия. Вторите са по-шик, но плащаш повече, за по-малко риба.
Зависи познатите на кое държат повече - на рибата или на външния вид на подаръка.
- Книги и компакт дискове. Макар и двете да губят почва в полза на онлайн такивата, все пак говорим за подаръци. Подарявал съм например книга, която беше нещо като "Енциклопедия на бирата". Някои хора обичат да четат Стивън Кинг в оригинал и т.н.
- Мой роднина предпочита определен дезодорант който се намира само в Щатите. Не ми скачайте с въпроси и опровержения, само преразказвам, явно човека беше проучвал дълго и подробно. Друг роднина предпочита фанелки на определена марка с определен цвят и с определена форма деколте. Доколкото разбирам изборът при тия условия в България бил доста тесен. Съветът в тоя параграф е - проучвайте по-издалеко и по-издълбоко, какво търсят роднините, а не в последния момент.
- Фоторамка заредена с ваши снимки и/или на децата
- Weather station - да им показва температура, влажност, налягане, часовник и даже някои предсказват времето. Внимание - убедете се че адаптора става за 220 волта. Не си мислете че както адапторите за лаптоп работят по цял свят, така е и с всички джаджи. В моя случай не ставаше и трябваше да намеря такъв който става.
- Други джаджи които те не биха си купили сами - например фотоапарат, разни лампи, скъпи джобни фенерчета, джобни ножчета и др. Внимание - качествените джобни фенерчета не се продават в нормални магазини. Точка. Само онлайн! В реалните магазини се продават само боклучави фенерчета. С много малки изключения, които пък лично на мен не са ми интересни.
- Понякога джаджата която сте си намислили (им трябва) просто е по-добре да се купи на място. Съвсем открито. Особено ако е по-голяма. Примери от личен опит - телевизор, малка печка, пералня.
- Календари от всякакъв калибър с красиви снимки от вашия град/околности

Appendix:
- Едни приятели като идваха на екскурзия тука си купиха бурканчета с мултивитамини - били по-евтини.
- Лично за мен теглото на подаръците не е проблем защото смятам че само идиот и/или суетна тръгва с пълен куфар дрехи за България. Вземам минимално дрехи, даже ако взема сандали и маратонки, едните са стари и там ги захвърлям/подменям
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от optics »

Ма недейте да ми благодарите, аз така от глупост седя и пиша след полунощ.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от agent Ozo »

Благодарности от мен, Оптиксе!
Тази част с подаръците винаги е била голямо главоболие за мен. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от Kpetrov »

И аз, - благодаря за рибата. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от Val »

optics написа:Ма недейте да ми благодарите, аз така от глупост седя и пиша след полунощ.
Хахаааа, извинявай, optics! :) Благодаря за отговора, наистина!!!
Просто пътувах (но не до БГ засега) и няколко дни не бях влизала във форума.

Значииии, от всички тези допълнителни неща, избрах козметика - неща, които са специфични за този континент и ги няма в Европа. Не че тукашната козметика е по-хубава, но поне отговаря на два критерия: 1. нещо по-различно, което не е популярно в Европа; 2. ще влезе в употреба.
:D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от optics »

Озо, Петров и др, споделяйте и вие. Аз нямам претенциЙ да съм "изворът на мъдростта" :$ - всеки има нещо да добави към тия идеи.

Интересно е да разширим темата и с "подаръчета за тукашни колеги, донесени от България". Последния път взех от едно магазинче в Софийските Хали сапунчета които миришат много силно на роза. Не знам колежките дали се захласнаха, но аз самия се захласнах дотолкоз, че си оставих едно (в къщи на бюрото и си го мириша отвреме на време).

Винтоверт и джаджи от тоя сорт не съм носил и засега не виждам на кого, но се сетих да го спомена, защото ми се струва че цените особено ако са прИмоция са доста по-добри от българските. Но пак - зарядното може да се окаже препъни камък.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от the_coach »

optics написа:Озо, Петров и др, споделяйте и вие. Аз нямам претенциЙ да съм "изворът на мъдростта" :$ - всеки има нещо да добави към тия идеи.

Интересно е да разширим темата и с "подаръчета за тукашни колеги, донесени от България". Последния път взех от едно магазинче в Софийските Хали сапунчета които миришат много силно на роза. Не знам колежките дали се захласнаха, но аз самия се захласнах дотолкоз, че си оставих едно (в къщи на бюрото и си го мириша отвреме на време).

Винтоверт и джаджи от тоя сорт не съм носил и засега не виждам на кого, но се сетих да го спомена, защото ми се струва че цените особено ако са прИмоция са доста по-добри от българските. Но пак - зарядното може да се окаже препъни камък.
Домашна кайсиева ракия за мъжете (5 човека по 200 мл ще им дам, толкова мога да вкарам през граница) и розово масло за 2 жени :)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от Pavel M »

optics написа:Озо, Петров и др, споделяйте и вие. Аз нямам претенциЙ да съм "изворът на мъдростта" :$ - всеки има нещо да добави към тия идеи.

Интересно е да разширим темата и с "подаръчета за тукашни колеги, донесени от България". Последния път взех от едно магазинче в Софийските Хали сапунчета които миришат много силно на роза. Не знам колежките дали се захласнаха, но аз самия се захласнах дотолкоз, че си оставих едно (в къщи на бюрото и си го мириша отвреме на време).

Винтоверт и джаджи от тоя сорт не съм носил и засега не виждам на кого, но се сетих да го спомена, защото ми се струва че цените особено ако са прИмоция са доста по-добри от българските. Но пак - зарядното може да се окаже препъни камък.
за тукашни ,тамошни колеги-кебапчета,кюфтета,риба,суджуци и луканки
ма кат се замисля мешената скара не е за обикновен куфър а за нещо като термо куфър от рода на кулър де то е по популярното му наименование или казано на български хладилна чанта
отчитайки факта че разнасянето на хладилни чанти по летищата едва ли би било най голямото удоволствие на редовия травълер автоматично отпада
и остава единствено възможноста за суджуци и луканки чиято транспортация не се нуждае от специален температурен реджим
бтв.оператор ти що ми режеш мненията в тая тема за подаръци ин-аут че даже и ги покриваш никой да не ги вижда
може да са просташки ма това не ти дава право да лишаваш широката им аудитория да ги ползва четейки ги
освен това на база цялостно лично творчество тук съм доказал,че не съм много наред с акъла и не бива да ми се обръща кой знае какво внимание
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от NightMartini »

Привет
За жените тук от България донесох плетена дантела, а за мъжете дървена манерка.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от optics »

NightMartini написа:Привет
За жените тук от България донесох плетена дантела, а за мъжете дървена манерка.
Аха идейно! Кайсиевата ракия също!
Манерката бутафорна ли беше или реална?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от Kpetrov »

Optics, "благодаря за рибата" беше майтап, предполагам знаеш от къде цитиран.
Хем се търсеха благодарности, хем се споменаваше риба и ми светна. ;)

Аз съм прагматик и ненужни неща просто ей така за да изразя внимание не подарявам, особено пък на колеги.
Така че не мога да проповядвам неща които самият аз не върша и реално съвети нямам.

BTW, луканки суджуци и тем подобни са забранени за внос от частни лица през летищата и подлежат на конфискация и дори глоба ако много се отваряш.
Батето, вярвам ги знае тези неща и не знам защо ги предлага!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Идеи за подаръци на роднините в БГ?

Мнение от NightMartini »

optics написа:
NightMartini написа:Привет
За жените тук от България донесох плетена дантела, а за мъжете дървена манерка.
Аха идейно! Кайсиевата ракия също!
Манерката бутафорна ли беше или реална?
Истинска и доста скъпа.
Работя в международна компания, която доставя по-голямата част от бутилките на пазара и това оцени още повече подаръка.
На жените плетената дантела много им хареса. Вече е на масите им в тях, а и за първи път бяха виждали подобно нещо.
Публикувай отговор