Quebec City resident

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

За пръв път чувам за интерпровинциална дискриминация на база дипломи. От опита който имам никой не дава flying shit за това от коя провинция е дипломата ти, а от кой университет, както и какво има вътре - т.е. какви са ти оценките. Освен другото, моя близка завърши френскоезичен университет и си намери работа с англииски в Отава две седмици по-късно. Така че тези който имат желание да учат, да си изберат университета по престиж в съответната специалност и да залягат зад книгите яко за да не излагат сънародниците.
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

babinoyarentze написа:Освен другото, моя близка завърши френскоезичен университет и си намери работа с англииски в Отава две седмици по-късно. Така че тези който имат желание да учат, да си изберат университета по престиж в съответната специалност и да залягат зад книгите яко за да не излагат сънародниците.
:lol: :lol: Добре,всеки има познати, но това само по себе си не доказва нищо.Да не говорим че Отава е изключение.Там френскоезичния университет даже може да е бил в плюс.И както се казва всяко правило със своите изключенич които са си просто изключения.Даже това за университет по престиж и оценките не е толкова вярно.Важното е да знаеш да завързваш контакти и да се научиш как да се продаваш.
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

aма аз кат завърша тука медицина дали ще ми я признаят в БГ? на мен мечтата ми е в трета градска в София да бачкам :lol: ама току виж и там са ме карали да приравнявам :cry:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Ти май пропусна първата част на постинга където писах за нещо което наричам мой опит :D :D :D Или и това "само по себе си нищо не доказва"?

И още, тая арабия за контактите и продаването е вярна, но само ако имаш какво да предложиш. С празни приказки и "личен чар" кариера трудно се прави.
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

babinoyarentze написа:Ти май пропусна първата част на постинга където писах за нещо което наричам мой опит :D :D :D Или и това "само по себе си нищо не доказва"?

И още, тая арабия за контактите и продаването е вярна, но само ако имаш какво да предложиш. С празни приказки и "личен чар" кариера трудно се прави.
Не си спомням да съм говорил за личен чар и за празни приказки.Макар че чара не е без значение :D :D
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Даже това за университет по престиж и оценките не е толкова вярно.Важното е да знаеш да завързваш контакти и да се научиш как да се продаваш.


Късмет с продаването. :D
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

babinoyarentze написа:Даже това за университет по престиж и оценките не е толкова вярно.Важното е да знаеш да завързваш контакти и да се научиш как да се продаваш.


Късмет с продаването. :D
A, az sam ia svarshil taia rabota oshte ot Bulgaria.Sega se chudia dali da ne se opitam po na jug. :D :D
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Ясно тогава какви са опитите с местните университети и колко дълбоки познанията относно тежестта или липса на такава в дипломата от един или друг канадски.

Много късмет и приятно прекарване на юг :wave:
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

babinoyarentze написа:Ясно тогава какви са опитите с местните университети и колко дълбоки познанията относно тежестта или липса на такава в дипломата от един или друг канадски.

Много късмет и приятно прекарване на юг :wave:
Aa, zavisi.Ne znam kakvo tochno ti e iasno, :D :D Rabotim zadushevno s mestnite universiteti.S edinia dosta poveche ot zadushevno. :D Imame opit makar i ne dalag . :lol: E ne kato studenti, no nal znaesh, zavisi ot glednata tochka.A pak , primeri i poznati bivshi i nastoiashti studenti okolo men kolkoto iskash. :D :D Ne sme slezli ot gorata vchera , ia! :lol: :lol:
Nai-dobre e da se vzeme diploma tam kudeto shte jiveesh.Za da se polzvat vsichki predimstva , koito izkazah v purvoto mi mnenie.Sega se seshtam che ne e bez znachenie i mantaliteta na suotvetnata provincia.Ta universiteta podogotvia i v toia aspekt.Smianata na provinziite si e jiva emigracia.Osobeno puk ot Quebec.
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Нямам идея кога си слязъл от дърветата, както и какво е естеството на работата ти с три (?) местни университета. Единственото което мога да кажа е, че в светлината на последното твърденията ти от по-горе звучат меко казано странно. Но, свят голям - хора всякакви. :roll:

А иначе, цяло щастие е дето има и такива дето не споделят, както опита така и мнението ти. Аз лично, силно се надявам четящите форума да не останат с впечатление, че стойността на университетите в канада се мери не по достойнствата на учебните им програми, а по местонахождението и/или езика на който се преподава, както и че реализирането на пазара зависи главно от връзки и "външност" а не от стойността на дипломата и реалните умения на търсещия.



:lol:
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

babinoyarentze написа:Нямам идея кога си слязъл от дърветата, както и какво е естеството на работата ти с три (?) местни университета. Единственото което мога да кажа е, че в светлината на последното твърденията ти от по-горе звучат меко казано странно. Но, свят голям - хора всякакви. :roll:

А иначе, цяло щастие е дето има и такива дето не споделят, както опита така и мнението ти. Аз лично, силно се надявам четящите форума да не останат с впечатление, че стойността на университетите в канада се мери не по достойнствата на учебните им програми, а по местонахождението и/или езика на който се преподава, както и че реализирането на пазара зависи главно от връзки и "външност" а не от стойността на дипломата и реалните умения на търсещия.

:lol:
Oh, predavam se.S teb ne moje da se izleze na glava.Nikude ne govorih za vunshnost i vruzki, no shtom kazvash ti, na teb shte viarvame.Aide sus zdrave.
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Tova, che niama Canadska diploma ni go obiasniha oste na purvata info-sesia v MRCII. Ako niakoj moje da dade argumentirano mnenie po vuprosa za diskriminaciata na diplomite, ste buda mnogo blagodaren. Malko neverojatno mi se struva da ima diskriminacia na baza tova, kude v Canada si se diplomiral. CDI naprimer ima filiali v ciala Canada. Znachi li tova, che ako uchish v Qiebec, na frenski, diplomata ti ima po malka stojnost v Calgary, i obratno. Viarno che CDI e kolej, a ne universtet, no vse pak.

Struva mi se, che v Laval idvat da uchat dosta hora ot anglofonski provincii. Dokato biah na COFI tam, mnogo chesto se chuvase angliiski po koridorite, a kogato si podavah documentite, na susdnoto gishe beshe niakakvo momiche ot Nova Scotia, koeto ne znaeshe duma frenski. Men lichno tam me privlicha niskata taksa, moje bi anglofonite susto.

A tova che universiteta e francofonski e poveche administrativno poniatie. Prepodava se na frenski, no za tehnicheskite specialnosti ( pone za tiah znam ), silno se preporuchva vladeene i na angliiski, tuj kato goliama chast ot uchebnicite sa na angliiski.

Cheers :beer: :beer: :beer:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

абе махни я тази снимка че ми се драйфа :roll:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Моето мнение е, че няма дискриминация на дипломи базирана на езика на който се преподава, особено що се отнася до институции като CDI.

Доколкото става въпрос за "дискриминация" на базата на стойността на определен университет или програма погледни класацията на Маклиинз http://www.macleans.ca/universities/index.jsp

трудно се сравнява undergrad диплома по computing science ot U of T с подобна от U of New Brunswick.


:drink: :drink: :drink:
Заключено