Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

def34 написа:Когато си флексибъл парт-тайм и платен почасово би ли обяснил на нас неосведомените по каква ставка и колко часа ти се плаща това short disability?
Елементарно - на базата на деклариран доход за предишен период. В някои случай са прецакани (особено контракторите) и трабва да кандидатстват по друга програма. Нали говореше за "Повечето държавни служители в Онтарио"? Къде се отплесна на флексибъл парт-таймъри? И тях ли ги мислиш за мнозинство?

def34 написа:Is the employer required to continue salary payments while the employee is absent?
Отговорът на този въпрос го имаш в предишния ми пост, ама кой да чете:
ablood написа:Disability не се дава от работодателя, а от държавата (или застраховател в специфични случай).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от def34 »

Нали говореше за "Повечето държавни служители в Онтарио"? Къде се отплесна на флексибъл парт-таймъри? И тях ли ги мислиш за мнозинство?
Тъй като нашето "любимо" провинциално правителство не обича да дава информация за заетостта в публичния сектор, последните данни са от 2013 година според които 44% са били флексибъл парт-тайм. В последните години предполагам процента е вече над 65%.Но понеже ти живееш в Онтарио и работиш за провинциалното правителство ще приемем че ги разбираш повече нещата.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

def34 написа: Тъй като нашето "любимо" провинциално правителство не обича да дава информация за заетостта в публичния сектор, последните данни са от 2013 година според които 44% са били флексибъл парт-тайм. В последните години предполагам процента е вече над 65%
Предполагаш, а?!?

И какво стана с предположението ти, че правителствените служители имали само 5 дена "болнични"? Нещо се отплесна.Не споделяш какво откри по въпроса за long и short term disabilities. Май се оказа, че болничните не били химера за държавните служители, ама е по-удобно да сменим темата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Канадски простотии

Мнение от shany »

roumensp написа:
prace написа:
Kan_Tangra написа:...... А масата са мизерници, на държавна работа около средната заплата, дето само устата им е голяма.
не мой така, душа..Хората, които четат форума ще си помислят, че държавните служители в Канада не са толкова велики и богати и ще спрат да им се възхищават!
По-кротко.
Аз винаги съм се отнасял с пренебрежение към държавните служители, но може и да греша. Предполагам доста от тях имат по-добри бенефитс от моите (за сметка на заплатите). Може и да е далавера като наближиш пенсионна възраст да станеш такъв (ако можеш), не знам ... Под "държавни" разбирам и такива дето са "crown corporations", като ICBC и BC Hydro в BC. Имах съсед дето беше някакъв HR мениджър в BC Hydro, пенсионира се на 55.
Румба, личен опит 2,5 години инженер в Hydro Quebec, при първа възможност станах държавен служител и не съжалявам. Относно заплатите разликата между моята и тази на колега който започна с мен, но работи там и към момента НЯМА. Моите бенефитси са повече от неговите, говорим за Hydro Quebec компания която е държава в държавата. Както вече ви казах в момента ще работя 4 години на 80% от заплата, а 5-тата ще съм година в платен отпуск отново с 80%. Съпругата ми също е на такъв режим като мен (също държавен служител). Правете разлика между неквалифицираният персонал на Канадските пощи, магазините за алкохол ... и персонала с някакво образование и ценз. Заплатите не са различни от частният сектор тази седмица си попълнихме декларациите за годишните данъци и при получавани 80% от заплатите бруто за семейството 325 000 CAD ;)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от def34 »

Предполагаш, а?!?
Да, предполагам защото няма скорошни данни.След като преди 5 години близо половината държавни служители в Онтарио са били на краткосрочни договори и след като правителството последните години почти не наема фул тайм, предполагам че са над 65% което за мен е повечето, не знам за теб какво е!
И какво стана с предположението ти, че правителствените служители имали само 5 дена "болнични"? Нещо се отплесна.Не споделяш какво откри по въпроса за long и short term disabilities. Май се оказа, че болничните не били химера за държавните служители, ама е по-удобно да сменим темата.
Хайде да научим малко английски,а!
sick/medical leave-болнични, отпуска по болест.
long/short term disabilities-краткосрочна/дългострочна нетрудоспособност. Плаща се около 50% от трудовото възнаграждение, което когато е почасово е просто нищо.
EI се полага на всеки работещ в Канада, няма значение дали флипваш бъргъри в Макдоналдс или работиш в Министерство на земеделието.
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Канадски простотии

Мнение от shany »

def34, има разлика и между държавните служители на провинциите и тези на Канада. Не ги слагайте под общ знаменател. Най-важното не забравяйте, че истинският, съвременен канадец трябва да е минимум двуезичен (английски, френски и още нещо) ;)
Винаги съм казвал, че Квебек е най-големият донор на кадри за Канада. Започвате от там с евтин упгрейд на образованието и след това като пълноценни канадци си избирате провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

def34 написа: EI се полага на всеки работещ в Канада...
Изглежда ти това сега го прочете, ден след като изтипоса:
def34 написа: Повечето държавни служители в Онтарио са на краткосрочни договори,парт-тайм,без отпуска, пет дни платени болнични и то едва от тази година.В сравнение с Европа тука си е пълна мизерия да работиш за държавата, освен ако не си някое СЕО.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от def34 »

shany написа:def34, има разлика и между държавните служители на провинциите и тези на Канада. Не ги слагайте под общ знаменател. Най-важното не забравяйте, че истинският, съвременен канадец трябва да е минимум двуезичен (английски, френски и още нещо) ;)
Винаги съм казвал, че Квебек е най-големият донор на кадри за Канада. Започвате от там с евтин упгрейд на образованието и след това като пълноценни канадци си избирате провинцията.
Навсякъде съм говорил за провинциалните служителив Онтарио , не за федерални. Доколкото провинциите са с отделни правителства, полиция и законодателни органи, то работещите за тях са си държавни служители или ако щеш бюджетни.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от def34 »

ablood написа:
def34 написа: EI се полага на всеки работещ в Канада...
Изглежда ти това сега го прочете, ден след като изтипоса:
def34 написа: Повечето държавни служители в Онтарио са на краткосрочни договори,парт-тайм,без отпуска, пет дни платени болнични и то едва от тази година.В сравнение с Европа тука си е пълна мизерия да работиш за държавата, освен ако не си някое СЕО.
Това променя ли факта че има 5 дни пълно платени болнични и други частично платени за трудова не трудоспособнотост или просто трябва да чешеш клавиатурата и до последно да твърдиш че си "последна инстанция" с цел гъдекичкане на собственото си его?
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Канадски простотии

Мнение от shany »

И в Квебек е същото за служителите на бюджетните ведомства, току що проверих. 5 дена платен болничен за година който ако не използваш после ти се изплаща.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

shany написа:
roumensp написа:
prace написа:
Kan_Tangra написа:...... А масата са мизерници, на държавна работа около средната заплата, дето само устата им е голяма.
не мой така, душа..Хората, които четат форума ще си помислят, че държавните служители в Канада не са толкова велики и богати и ще спрат да им се възхищават!
По-кротко.
Аз винаги съм се отнасял с пренебрежение към държавните служители, но може и да греша. Предполагам доста от тях имат по-добри бенефитс от моите (за сметка на заплатите). Може и да е далавера като наближиш пенсионна възраст да станеш такъв (ако можеш), не знам ... Под "държавни" разбирам и такива дето са "crown corporations", като ICBC и BC Hydro в BC. Имах съсед дето беше някакъв HR мениджър в BC Hydro, пенсионира се на 55.
Румба, личен опит 2,5 години инженер в Hydro Quebec, при първа възможност станах държавен служител и не съжалявам. Относно заплатите разликата между моята и тази на колега който започна с мен, но работи там и към момента НЯМА. Моите бенефитси са повече от неговите, говорим за Hydro Quebec компания която е държава в държавата. Както вече ви казах в момента ще работя 4 години на 80% от заплата, а 5-тата ще съм година в платен отпуск отново с 80%. Съпругата ми също е на такъв режим като мен (също държавен служител). Правете разлика между неквалифицираният персонал на Канадските пощи, магазините за алкохол ... и персонала с някакво образование и ценз. Заплатите не са различни от частният сектор тази седмица си попълнихме декларациите за годишните данъци и при получавани 80% от заплатите бруто за семейството 325 000 CAD ;)
200к на човек годишно .... пОсмали, Манго!
:lol:

Да не си федерален агент :rofl:

https://www.glassdoor.com/Salary/Govern ... 156734.htm"
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Канадски простотии

Мнение от shany »

Да, за Федералното Правителство работим и двамата 8) Какво те учудва? Поставяш си цел и я преследваш, няма невъзможни неща. Най-лесно е като при теб издухваш се от чикии в мизерният квартал с евтини квартири и съседи неандерталци в Канада, връщаш се при мама да те накърми и след това разказваш колко лош е живота там, но забравяш да споменеш, най-важното, че ти си ЛУЗЕР. :lol:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Канадски простотии

Мнение от Rall »

:rofl: :rofl: :rofl: Шанъ баце, смръкни малко цифките, че се разлетеха яко :rofl: :rofl: :rofl:
Dead Eyes See No Future
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Канадски простотии

Мнение от shany »

Това, че вие получавате по-малко не означава нищо, ето ви скрииншот със заплати на бюджетни служители (учители) в Онтарио, оттам на сетне разсъждавайте как ли плаща Федералното Правителство :rofl: на хора с образование магистър и по-високо 8)

Изображение
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Малей! А аз си мислех, че след като си взема 'аповете е влязла в ремисия, ама то само с аналгин очевидно не става! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Заключено