Облекло на интервюто?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Облекло на интервюто?

Мнение от Independent »

Здравейте! Сигурно този въпрос ще ви се стори малко тъп, но нашето интервю приближава скорострелно и искам да сме перфектни. След като се убедих, че с езика, парите, отговорите на "трудните" въпроси и т.н. няма да имаме големи проблеми, започнахме да мислим и за по-второстепенни нещица. Като облеклото :oops: От две седмици обикаляме по магазините и си търсим подходящи дрехи (мда, да са новички, чистички, свежички, сещате се), но всички ни се струват или прекалено строги и официални, или прекалено гръндж. С една дума, пълна обърквация. Моля, споделете какво според вас е идеалното облекло за интервюто? С кое ще оставим добро първо впечатление (да го задържим не е голям проблем :wink: )?
Знам, че това трябва да е последната ни грижа, но все пак - паниката си казва думата. А когато знаем, че за важните неща сме идеално подготвени, не ни остава друго, освен да се паникьосваме за второстепенните...
Аватар
Bimba
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 5:05 am
Местоположение: Plovdiv ama ve4e sme v Montreal

Мнение от Bimba »

И ние сме обсъждали тази тема и тя не е толкова маловажна!
Както са казали хората "По дрехите посрещат по акъла изпращат" нещо в този дух беше.
та ние сме решили да сме в официален стил но не прекалено крещящ и двамата ще сме с костюми-делови с които ходим на по-важни работни срещи.
до колкото знам за жените: не е желателно на подобни срещи да са с силен грим, за тях силния грим е за вечерта, та по естествения цвят е за предпочитене.Бижута не прекалено, аз например обичам сребро в повече,но смятам там да съм само с халката.
За мъжете мисля,че костюм с вратовръзка е достатъчно!
Е Успех :lol: :P
Аватар
Bydi
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 5:52 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Bydi »

Точно така, официалното облекло за тях е признак, че уважавате тяхната институция и повода за вашата среща. Мисълта за официалното облекло е цивилизована проява на всеки уважаващ себе си човек. Официалното облекло, доброто представяне и спокойното държание на интервюто е гаранция за сигурен успех!
Късмет!!! :beer:
Както не може да има човек без лице, без образ, така и душата не може без вяра.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

мен ако ме питате, няма нужда да се "впрягате" толкова много какво да си облечете.
просто бъдете чисти :) и си сложете нещо с което ще ви бъде удобно, дори и да се наложи да се поизпотите. няма нужда да сте с бизнес или официално облекло, дори и да сте с джинси и пуловер няма да ви изгонят.
запомнете - ТЕ са тези които имат нужда от вас, иначе за какво щяха да са тези реклами
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

chak puk i vratovruzka! Spoko be hora - oblechete se normalno i badete tezi, koito ste! Ako niakoi ima navika da hodi s kostum + vratovruzka - super. Taman shte mu e udobno. Ama ne ti stiga stresa, che nekuv / nekva shte te tormozi da i govorish na frenski, ako ti stiaga i vratovruzka... To si e kato nakazanie...vse pak moje da si spestite silnite parfumi - tuk mnogo durjat da ne mirishesh silno, shtoto mojelo da ima alergichni.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Удряте по две на гладно и няма стрес ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Според мен :
- мъжа - с костюм, риза и вратовръзка (не в крещящо-спортен вид, нещо по-умерено, класическо), без гривни, пръстени, обеци, пиърсинги и т.н.;
- жената - в делови костюм, без прекален грим (някои девойки като сложат 3-4 пласта - ужас!), да не са накичени с бижута като коледни елхи...
Скромни, спретнати, официални, тържествени, стилни, приятни!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

???
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Много ви благодаря на всички! Ние вече решихме какво ще облечем (като, разбира се, се съобразихме и с вашите съвети). За мъжа ми избрахме стилен панталон с риза и вратовръзка (без сако, за да не е прекалено строго), а за мен - черен костюм (сако и панталон) с елегантна блуза от коприна. Мисля, че това е достатъчно елегантно, че да внушава респект, но не и прекалено официално, което от своя страна би било знак за някаква дистанцираност и студенина.
Не сме си и мислили за анцузи и голи пъпове, нито пък за фракове и вечерни рокли :wink: За индустриални количества грим и бижута и дума не може да става :lol: Аз всъщност дори не смятам да си слагам грим - така ходя на работа и не бих се чувствала удобно с него. А за бижута - брачната халка на едната ръка и годежния пръстен на другата са абсолютния максимум, който си позволявам по принцип.
Може би този въпрос беше излишен, защото решението май и отпреди си го знаехме. Но все пак човек може да изглежда добре както само с изгладени дънки и хубав пуловер, така и със супер официален тъмносин костюм. А е хубаво да се избере някакъв баланс между двете за всеки отделен случай...
Както и да е, благодаря ви за отзивчивостта! :beer: :beer:
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

IvHaydu написа:Според мен :
-Скромни, спретнати, официални, тържествени, стилни, приятни!
И как ще стане тази работа, хем скромни, хем стилни и тържествени ??? :partytime:
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
yvs
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 3:55 am
Местоположение: Varna

Мнение от yvs »

Удобно, спретнато и добре запазено облекло. Не е задължително да е ново и модерно. Нищо крещящо "вижте ме" (било то дрехи, бижута, гримове, парфюми и т.н.). Не изпадайте в крайности.

Като се има предвид, че болшинството сме под 30 години, бих казала: стилно и спортно-елегантно. Както бихте отишли на интервю за работа. С лъснати обувки, чисти дрехи и широки усмивки. :D
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

мен ако ме питате, няма нужда да се "впрягате" толкова много какво да си облечете.
просто бъдете чисти и си сложете нещо с което ще ви бъде удобно, дори и да се наложи да се поизпотите. няма нужда да сте с бизнес или официално облекло, дори и да сте с джинси и пуловер няма да ви изгонят.
запомнете - ТЕ са тези които имат нужда от вас, иначе за какво щяха да са тези реклами
:D Точно така,кажи им ,Аги! Nice and clean!
Не ви стига зора,ами и възел,айде няма нужда.
На моето интервю Jean La Rue беше с риза и панталон и аз му кореспондирах огледално.
Покажете им,че те имат повече нужда от вас,отколкото вие от тях,макар и да не е много така. :D
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Изображение
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

shte bada kratka no iasna

maja po bokserki tip spaidermen moje i sas tikvena tematika xar4aT SE dobre vav momenta :D :D :D

jenata mi sas obleklo tip Bratz i to e na moda tyk


E kasmet kakvoto i obleklo da izberete

Mislia 4e nai dobre e da si pro4etete pokanata tam im ashe iziskvania otnosno oblekloto i darjaneto :idea: :idea: :wink:
Аватар
gerchev
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:17 am
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от gerchev »

Начина и стила на обличане е индивидуален за всеки от нас. Хубавите дрехи винаги носят на притежателят им положителен заряд, самочуствие и спокойствие. Увереноста и самочуствието дават сила , а тя е важна част от поведението при интервюто.
Не подценявайте облеклото с което отивате, пък в края на краищата тези дрехи ще си останат за вас. Един хубав повод да си напазарувате стилно облекло.
Публикувай отговор