Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passenger

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от Pyrelight »

Полезна информация. :y:
Reserved lanes: reserved for whom?

You may think you’re familiar with the rules governing reserved lanes in Quebec. Well, brace yourself for a couple of surprises...

► TRUE OR FALSE? A motorist driving a child to daycare can use a high-occupancy vehicle (HOV) lane.

True. There is no age requirement for carpooling. “In fact,” says Transport Québec spokesperson Solène Lemay, “a parent taking a child to daycare is assumed to be carpooling.”

► TRUE OR FALSE? In an urban area, a driver can use the reserved lane adjacent to the sidewalk if he intends to make a right-hand turn at the next intersection.

False. Before moving into that lane, the driver must wait until the double line (broken or solid) becomes a single broken line before the intersection.

► TRUE OR FALSE? Electric vehicles have access to all reserved carpool lanes in Quebec, even when the driver is alone.

False. It’s been a year since electric and hybrid cars with a green licence plate have been allowed access to some reserved lanes, even without a passenger. But this only applies to 10 or so highways – half of which are in Greater Montreal and half in the Quebec City area – that display the EV green logo road sign. TRANSPORTSELECTRIQUES.GOUV.QC.CA/EN/BE-PART-OFTHE- CHANGE/

► TRUE OR FALSE? Contravening carpool-lane rules carries a fine and demerit points.

True and false. According to Article 310 of the Highway Safety Code, the HOV-lane violator is fined $100 to $200, but receives no demerit points to his driving record.
Reserved lanes: test your knowledge!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от ablood »

Интересно, как возенето на 9 годишно дете се води за carpooling?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от Kpetrov »

ablood написа:Интересно, как возенето на 9 годишно дете се води за carpooling?
9 годишното се води person. Тези ленти не са обозначени за carpooling only.
Като караш родител дошъл на посещение от България е същото. Не е carpooling, но имаш право на лентата.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от roumensp »

Учудвам се, че има толкова хора дето не знаят кой може да ползва тия ленти. Ще допълня, че мотоциклетите също имат право да ги ползват дори и да са сами.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от ablood »

Kpetrov написа:
ablood написа:Интересно, как возенето на 9 годишно дете се води за carpooling?
9 годишното се води person. Тези ленти не са обозначени за carpooling only.
Ако тази person не е способна иначе да се закара сама, тогава не е carpooling, a passenger. Ако возиш своето + чуждо дете, тогава е carpool, защото спестяваш на трафика една кола.

В заглавието на статията се пише за carpool lane, а не за high-occupancy vehicle lane (HOV lane), които на места могат да означават различни неща, но по цял свят им викат carpool, което обърква нещата.

Изображение

Изображение

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от Kpetrov »

Сам знаеш, че в статията пишат глупости "lane reserved for buses, taxis and carpools"! На снимката няма никаква специализирана carpool лента. В Монтреал дори не съм чувал да има такива. Въобще има ли отделно carpool лента и HOV лента!?
Снимка от статията:


Ако тази person не е способен иначе да се закара сам то тогава може освен майка му, баща му, баба му или някой друг да го закара с втора кола.

Ако, от името на закона държиш да доказваш, че двамата пътници наистина спестяват едно превозно средство на пътя - good luck.
Ние може да сме винаги двама в колата и да не притежваме втора. Carpooling ли е или не.
Последно промяна от Kpetrov на Нед Апр 08, 2018 10:55 am, променено общо 1 път.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от agent Ozo »

Има я, Кпетров, има я лентата. И е ограничена с двойна прекъсната линия, плюс този ромб нанесен върху нея през определени интервали.
Мен са ме глобявали заради присъствие върху нея 5 мин. преди изтичане на посочения върху знака часови интервал. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от Kpetrov »

agent Ozo написа:Има я, Кпетров, има я лентата. И е ограничена с двойна прекъсната линия, плюс този ромб нанесен върху нея през определени интервали.
Мен са ме глобявали заради присъствие върху нея 5 мин. преди изтичане на посочения върху знака часови интервал. :)
Не поставям под съмнение съществуването на лентата. Знам, че я има дори снимка има в статията.
Съмненията са ми, че съществуват някакви друг вид carpool ленти в Монтреал за които говори Ablood.

BTW това е любимата ми лента през почивните дни. Винаги свободна.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Съмненията са ми, че съществуват някакви друг вид carpool ленти в Монтреал за които говори Ablood.
В 4-те провинции и 10-ината щата, в които съм бил не съм виждал такава, carpool винаги е било синоним на HOV. Но по магистралата, по която карам всеки ден има лента, която е само за автобуси, пише си buses only.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от ablood »

Kpetrov написа:Съмненията са ми, че съществуват някакви друг вид carpool ленти в Монтреал за които говори Ablood.
Ъ?!?
Я цитирай!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от Marto »

Полицаите и тука май могат да са много тъпи.

Вярно, че дете в колата едва ли карпува, но за тези ленти е нужно просто правило (2 или повече човешки същества), иначе както каза кпетров задълбаваме и става каша.

Ако някоя сокър мама кара детето си и детето на съседите си на мач, пак ли ще я глобяват? Това си е чиста проба карпулинг, но в колата има само един човек с книжка.
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от nekerman »

Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от Павел »

Може ли дървеният фолософ Аблъда да не се направи пак на интересен. Дори втория пасажер да е новородено пеленаче, пак се брои за човек и имаш право да караш в карпуул лентата. Преди години в Калифорния една бременна жена получи тикет за това, че е била сама в колата и е използвала лентата с ромбчетата. Тя оспори тикета, щото били двама :rofl:, обаче съдията и обясни, че щом детето е в утробата и, още не се брои за човек, с което тя пак не се съгласи. Съдията я накара да му представи акта за раждане и SSN на втория пасажер :D , след което удари с гавъла - case dismissed, next!

Друг е въпроса, че първоначалния замисъл за карпула - да се стимулира шерването на транспорта, почти никога не е работил. Повечето случаи на карпул-лиране е, когато семейства отиват на ваканция, или както каза Марто, когато сокър-майките карат децата на тренировки, т.е, когато не е толова важно да отидат по-бързо до крайната си дестинация, сравнено с хората-единаци, бързащи за работа и влачейки се в другите ленти, при положение, че карпул-лентата е почти винаги празна.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Montreal mother told daughter doesn't count as 2nd passe

Мнение от roumensp »

Marto написа:Полицаите и тука май могат да са много тъпи.

Вярно, че дете в колата едва ли карпува, но за тези ленти е нужно просто правило (2 или повече човешки същества), иначе както каза кпетров задълбаваме и става каша.
Не знам дали го има в Канада, но във Вашингтон имаше ленти, които изискваха не 2, а 3 или повече човека.
Публикувай отговор