Наследството на Соца

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Наследството на Соца

Мнение от myhata II »

смеят се, не се заблуждаваш ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

Кога и къде си виждал подобни сцени в България, Коко?
Та питаш дали ня някои им е все още мъчно.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Koko »

agent Ozo написа:Кога и къде си виждал подобни сцени в България, Коко?
Та питаш дали ня някои им е все още мъчно.
Ако любимият ти СССР и СИВ покрай него не се бяха разпаднали преди почти 30 години, като нищо сега България можеше да изглежда по същият начин и да се кланяме на второ или дори трето поколение Живкови наследници.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Наследството на Соца

Мнение от ivandaman »

Коко, това видео е пример на екстремно промиване на мозъци и ясно демонстрира ефектите на тоталитарен режим и култ към личността..

Ако трябва да съм откровен обаче не вярвам че ние Българите бихме стингали толкова "далеч".. Аз бях ученик и войник през 80те и буквално никой от моите познати не беше привърженик на системата.. Нито в училище нито в Казармата.
Всички осъзнавахме че живеем в тоталитарна и сбъркана система..
Политическите вицове бяха ежедневие. Плюс през 80те имахме достъп до западна музика, филми, литература и т.н.
Условията в БГ бяха съвсем различни от тези в Северна Корея. Нямаше шанс да се стигне до такова масово психясване. Поне така мисля сега.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Наследството на Соца

Мнение от myhata II »

ivandaman написа:Коко, това видео е пример на екстремно промиване на мозъци и ясно демонстрира ефектите на тоталитарен режим и култ към личността..

Ако трябва да съм откровен обаче не вярвам че ние Българите бихме стингали толкова "далеч".. Аз бях ученик и войник през 80те и буквално никой от моите познати не беше привърженик на системата.. Нито в училище нито в Казармата.
Всички осъзнавахме че живеем в тоталитарна и сбъркана система..
Политическите вицове бяха ежедневие. Плюс през 80те имахме достъп до западна музика, филми, литература и т.н.
Условията в БГ бяха съвсем различни от тези в Северна Корея. Нямаше шанс да се стигне до такова масово психясване. Поне така мисля сега.

повярвай ми, сега е 100 пъти по сбъркана ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Наследството на Соца

Мнение от jet »

Мистър Питкин в Москва пък толкова се е реформирал, че не даде да се честват 100г. от революцията.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

Глупости говориш, Коко. И Ивандаман ти е казал вече защо. Никаква вероятност не е имало да се превърнем в нещо подобно.
Абе днес всеки втори нашенец се хвали, че слушал "Свободна европа", разказвал е политически вицове и е псувал режима и сега в един момент - можело да се превърнем в такива зомбита като севернокорейците. Как я виждаш да стане тая?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Наследството на Соца

Мнение от optics »

и Иван Вазов - целият на руски!!!

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Koko »

agent Ozo написа:Глупости говориш, Коко. И Ивандаман ти е казал вече защо. Никаква вероятност не е имало да се превърнем в нещо подобно.
Абе днес всеки втори нашенец се хвали, че слушал "Свободна европа", разказвал е политически вицове и е псувал режима и сега в един момент - можело да се превърнем в такива зомбита като севернокорейците. Как я виждаш да стане тая?
Моите спомени за 80-те са същите, предполагам че с Ивандаман сме горе-долу набори, но да не забравяме че след 1985 вече беше задухал вятъра на промяната и нещата наистина бяха олабени, а бай Тошо се снишаваше и чакаше да отмине бурята (но не му излезна късмета).
Това което имам предвид обаче е че ако вместо предателят/перестройчика/човека с белега Горбачов на власт още тогава беше дошъл някой като Путин - днес като нищо можехме да плачем на гроба/мавзолея на бай Тошо и тези дето са избягали по чужбина да са невъзращенци. Добре, рева по умрелият вожд може да не е точно като на клипчето от Северна Корея, но идеята е същата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Наследството на Соца

Мнение от optics »

Абе аз помня хора дето съвсем истински си реваха за Брежнев.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

Koko написа:
agent Ozo написа:Глупости говориш, Коко. И Ивандаман ти е казал вече защо. Никаква вероятност не е имало да се превърнем в нещо подобно.
Абе днес всеки втори нашенец се хвали, че слушал "Свободна европа", разказвал е политически вицове и е псувал режима и сега в един момент - можело да се превърнем в такива зомбита като севернокорейците. Как я виждаш да стане тая?
Моите спомени за 80-те са същите, предполагам че с Ивандаман сме горе-долу набори, но да не забравяме че след 1985 вече беше задухал вятъра на промяната и нещата наистина бяха олабени, а бай Тошо се снишаваше и чакаше да отмине бурята (но не му излезна късмета).
Това което имам предвид обаче е че ако вместо предателят/перестройчика/човека с белега Горбачов на власт още тогава беше дошъл някой като Путин - днес като нищо можехме да плачем на гроба/мавзолея на бай Тошо и тези дето са избягали по чужбина да са невъзращенци. Добре, рева по умрелият вожд може да не е точно като на клипчето от Северна Корея, но идеята е същата.

Коковите дивотии просто нямат граница - все едно ги разправя пред чужденци, никога не стъпвали в БГ.
Преди 85-а си беше направо като в Северна Корея - никой не разправяше политически вицове от страх, че ще го осъдят на доживотна каторга :)
Като умряха Людмила Живкова, Брежнев и Андропов, 8 милиона българи си пръскахме в очите беър спрей, щото ако не ревяхме, щяха да ни осъдят на смърт; западната музика беше забранена - никой не смееше да я пуска по събирания и дискотеки; западните плочи, кога се осмелявахме да носим по улиците, ги слагахме в обложки на Лили Иванова и Веселите момчета. Ченгетата обикаляха с мощни пеленгатори да прихващат всеки, който слушаше Метронома и Свободна Европа на къси вълни, а ако видеха на някоя тераса или покрив антена насочена към сърбите, направо палеха къщата :rofl:.
Добре че се намери един белязан, да ни освободи, поднасяйки целия соц строй на западняците на тепсия, срещу 1 млн дойче марки и един замък в Германия.

Защо поне един път не коментираш свободата на мисленето и словото в съвременните западни демокрации?
Чакам! Ето ти пресен материал:
И ако ми се измъкнеш, че Фокс не те интересува, намери някой "журналист" от любимите ти Дойче Веле или CNN, показващ грозната истина за фалшивата западна демокрация

Tucker Carlson Interviews Fired Google Engineer James Damore

https://www.youtube.com/watch?v=5hd07YcJDEY"


https://www.youtube.com/watch?v=_dUeqjPd560"

17:45
https://www.youtube.com/watch?v=Vpx9p8k0MA4"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

Koko написа:Това което имам предвид обаче е че ако вместо предателят/перестройчика/човека с белега Горбачов на власт още тогава беше дошъл някой като Путин - днес като нищо можехме да плачем на гроба/мавзолея на бай Тошо и тези дето са избягали по чужбина да са невъзращенци.
Не такъв като Путин, ами и самият Сатана или синът Божи да бе дошъл на власт в СССР през 1985 г., то нямаше сила която да накара българите да се изпълнят с обич и преклонение към този, който до вчера са псували и са му се подигравали. Тайно, разбира се. За бай Тошо иде реч.

Да не говорим, че при липсата на перестройка и разпадане на СССР, то това не означава непременно поемането по пътя на Северна Корея или Куба. Китайският пример го доказва.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:Абе аз помня хора дето съвсем истински си реваха за Брежнев.
Имаше и такива. Ама щеш не щеш трабваше да се правиш, че скърбиш.
Бяха наслагали във всяка сграда на поделението портрети с китки и "почетен" караул и отдавахме чест. Що събрания се проведоха, що "скръб".
Това пък трябваше да го гледаме задължително


И айде след година пак



На следващата гозина пак



За него вече бях студент - под строй пеша до съветското посолство. Два часа висяхме да ни дойде реда да минем пред портрета. :fubar:
Все цирк като този в Северна Корея. И като навремето със Сталин
През нощта, когато дойде вестта, че Сталин е мъртъв, бях на нощно дежурство. Някъде призори пред мен се разигра незабравима трагикомична сцена. Инженер З., който беше бивш офицер от царската армия, немски възпитаник и, струва ми се, стипендиант на Круп преди войната, беше подсилена охрана. Той беше добър и приятен човек, но изглежда, че имаше някакво политическо петно в биографията му, защото местната Държавна сигурност често се интересуваше от него. Къде и как той бе успял да се напие, не научих, но към пет часа сутринта заварих в стаята на охраната следната сцена: моят колега лежеше на едно походно легло, плачеше с магарешки глас и нареждаше трагично: „Отиде си, няма го вече бащата, учителя… няма го любимия, скъпия човек… другаря Сталин го няма вече…“ — и така нататък, все в този дух.

А нашият партиен шеф Киро, дълбоко трогнат, се беше надвесил над него и чистосърдечно се опитваше да го успокои:

— Успокой се, другарю… Знаеш, всички ни боли, на мене сърцето ми се къса, но… хайде успокой се…

Но нашият герой ревеше със сълзи, та се късаше:

— Неее! — викаше той. — Кой ще го замени сега!

— Все ще се намери някой… — продължаваше да го успокоява Киро.

— Неее! — тресеше се от плач инженер З. — Той е незаменим! Кой смее да каже, че някой може да го замени… Отиде си най-великият, най-мъдрият, близкият, родният, бащата, учителят, вождът…

Около нас започнаха да се тълпят работници, чието здраво реалистично чувство подсказваше, че цялата сцена, която нашият инженер разиграваше, беше жива гавра с умрелия диктатор, че нервите на горкия З. не бяха издържали тържеството на този момент… Някой по-съобразителен ми пошушна, че трябва да го изведем от предприятието, преди да го е видял директорът, който лесно би отгатнал какво стои зад пиянските сълзи на този неочаквано скърбящ гражданин. Изведохме го, а Киро замислено ми каза: „Какво нещо, а! Смъртта на другаря Сталин разтърси дори инженер З.“

За няколко часа цяла София потъна в траурни знамена. Радиото свиреше безспирно траурна музика. Започнаха да се провеждат траурни събрания. Въоръжени партийни активисти застанаха на почетна стража пред бюстовете, барелефите и портретите на Сталин. Имаше и специална такава стража на улица „Витошка“, която тогава се казваше „Сталин“, а вестниците съобщаваха колко покрусен бил град Варна, който също се казваше Сталин. В деня на погребението на умрелия диктатор, точно в 12 часа, следваше да му се отдаде последна почит. Беше заповядано всички да излязат от сградите и да застанат неподвижни за три или пет минути, всякакво движение да спре, докато сирените на фабрики и локомотиви, трамвайните свирки и разни други звукови средства щяха да свирят безспир.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:

Добре че се намери един белязан, да ни освободи, поднасяйки целия соц строй на западняците на тепсия, срещу 1 млн дойче марки и един замък в Германия.
Ей не можеш да го прежалиш тоя строй и далаверата с копърката и кашкавала, два часа Музикална Стълбица и Пулсиращи Ноти в седмицата. :D
Антена за сърбите имаше, ако си на високо и до 30 км от границата. Иначе "Мелодия на Годината", "Златния Орфей", Новогодишната Програма и всеки петък Централната Съветска Телевизия. :puke:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Аз си спомням, че и аз ревах навремето, макар че бях дете. Защото отмениха всички предавания по телевизията, включително детските и цял ден излъчваха никому неинтересуващо го погребение. По-зле не би могло да бъде! Така мисля аз. :devil:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор