Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Independent »

Аз понеже скоро сменях кран, да те светна. Обаждаш се на 311 и им казваш кога ти трябва водата да спре. В уреченото време идва един чичко, спира водата и ти дава един номер. Като си готов, се обаждаш на чичкото и той идва и пак я пуска. Няма нужда да се чака 10 години.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Pavel M »

Independent написа:Аз понеже скоро сменях кран, да те светна. Обаждаш се на 311 и им казваш кога ти трябва водата да спре. В уреченото време идва един чичко, спира водата и ти дава един номер. Като си готов, се обаждаш на чичкото и той идва и пак я пуска. Няма нужда да се чака 10 години.
бързата работа е срам за майстора бих казал.нашия нали е баш майстор просто се е презастраховал малко по вече за да не му се пусне приказка като е поизчакал едни 2 петилетки докато подмени крана :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

Щом е изкарал 10г. значи крана не е бил за сменяне.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

На моята морава пред къщата има едно такова нещо.

Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Отново за алчността на БанскалиЙ:
http://dnes.dir.bg/news/bansko-unesko-k ... 2905?nt=11"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:На моята морава пред къщата има едно такова нещо.

И на моята. Но имам чувството, че спира водата и на съседната къща, не само на нашата и затова не можеш сам да го бараш когато ти е кеф. Но не е и необходимо, в бейсмънта има кранове правещи същото.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Петров, каква морава, това дясното е бетонирано.
При мене се маха един капак фут на фут голям и се бърка една ръка надолу. Там е крана. В нашия случай много бих се учудил ако спира и на други къщи щото разположението му хич не навява такава вероятност. Това за моравата.
В бейсмънта също има.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от ablood »

В моя случай обаче е някъде под кедрите в предния двор. Ако бях на зор щях да го разровя, или да викна човек от общината, ама не бях. Старият кран и старата тръба си работеха, но макар и дърти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kpetrov »

optics написа:Петров, каква морава, това дясното е бетонирано.
При мене се маха един капак фут на фут голям и се бърка една ръка надолу. Там е крана. В нашия случай много бих се учудил ако спира и на други къщи щото разположението му хич не навява такава вероятност. Това за моравата.
В бейсмънта също има.
Да не мислиш, че съм снимал моята морава. Взех първата снимка в нета, но пък е комбинирана с бетониран кран от дясно. Моят е като снимката в ляво.
В бейсмънта има, но той точно този кран в бейсмънта е сменял.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

Kpetrov написа:
optics написа:Петров, каква морава, това дясното е бетонирано.
При мене се маха един капак фут на фут голям и се бърка една ръка надолу. Там е крана. В нашия случай много бих се учудил ако спира и на други къщи щото разположението му хич не навява такава вероятност. Това за моравата.
В бейсмънта също има.
Да не мислиш, че съм снимал моята морава. Взех първата снимка в нета, но пък е комбинирана с бетониран кран от дясно. Моят е като снимката в ляво.
В бейсмънта има, но той точно този кран в бейсмънта е сменял.
Не бе, в неговия, на Баш Майстора, случай е някъде под Ламанша. Чакал е глобалното затопляне да си свърши работата и да изпари водата м/у Англия и Франция та да си смени крана по-лесно.
Последно промяна от Павел на Пон Дек 11, 2017 8:08 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

roumensp написа:
Pyrelight написа:Добре, че нямам 2000 диска! :lol:
На тоя USB стик ще побереш не 2, а 3 хиляди, всички в некомпресиран WAV формат.



Цената му засега е жестока и ако не си чак такъв маниак за качеството и можеш да ги преживееш в MP3 формат, взимаш един USB стик 256 GB за 100-ина кинта и си готов. Но преди това ще трябва да отделиш бая време за CD rip на 2000 аудио диска. Аз имам няколкостотин диска в MP3 формат и взимат под 15 GB.
А обложките на дисковете побира ли? Слушането на музика не е само като да ръгнеш една джаджа у компа. Затова и грамофона и плочите се завръщат
At a superficial level, turntables and records are knock-you-over stunning. Purely from the design aspect, there's a real beauty to turntable builds. And actually having a tangible product like a record, where you can see the grooves and comprehend where the sound emanates from, is something really appealing these days in comparison to the 1s and 0s of digital music. But the real appeal - and this is undeniable - is the sound. Whether you can critique and quantify it, or just want to close your eyes and listen. The differences are enormous. Music sounds vivid and real with records. Voices sound human. Whether you're new to vinyl, or rediscovering your old collection, that never changes. You can just get wrapped up in it. That's something that mp3s will always struggle to pull off - a real and enveloping experience.

https://www.consumerreports.org/audio-v ... urntables/"

https://www.projectaudio.com.au/blogs/v ... ck-but-why"

Аз имам 20 годишен таралясник и нямам проблем да си пъхам дисковете в него. Вкъщи искам да си слушам дисковете през уредбата - усилвателя ми е също 20 годишен таралясник и като го попитах къде му е USB входа, щеше да ме смаже с всичките си 20 кг.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Супефишъл аслъ! По никакви обективни критерии грамофонната плоча не може да е по-добра от ЦеДе-то, а па да не говорим за ДиВиДи-то. Смешното е че грамо-филите всъщност слушат изкривен звук претендирайки, че понеже е аналогов записа е по-правилен от дигиталния и по-близо до оригиналния звук. А фактически дигиталният е по-близо до оригинала.
Лошо няма - още една религия. Ама не ни я навирайте, както вече стана модерно да се казва ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Marto »

acoustics написа:Супефишъл аслъ!
:party:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

optics написа:Супефишъл аслъ! По никакви обективни критерии грамофонната плоча не може да е по-добра от ЦеДе-то, а па да не говорим за ДиВиДи-то. Смешното е че грамо-филите всъщност слушат изкривен звук претендирайки, че понеже е аналогов записа е по-правилен от дигиталния и по-близо до оригиналния звук. А фактически дигиталният е по-близо до оригинала.
Лошо няма - още една религия. Ама не ни я навирайте, както вече стана модерно да се казва ;-)
При тях е колекционерска страст. Подобно на тия дето реставрират стари коли и после ги карат, за да се изфукат.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Павел »

roumensp написа:
optics написа:Супефишъл аслъ! По никакви обективни критерии грамофонната плоча не може да е по-добра от ЦеДе-то, а па да не говорим за ДиВиДи-то. Смешното е че грамо-филите всъщност слушат изкривен звук претендирайки, че понеже е аналогов записа е по-правилен от дигиталния и по-близо до оригиналния звук. А фактически дигиталният е по-близо до оригинала.
Лошо няма - още една религия. Ама не ни я навирайте, както вече стана модерно да се казва ;-)
При тях е колекционерска страст. Подобно на тия дето реставрират стари коли и после ги карат, за да се изфукат.

Йеп, цялата махала вече съм канил, та да се фукам с дивидита :D

Ако хирони ми кацаха пред бе-ем-ве-то, щях и с тях да се фукам, хироните де, не бе-ем-ве-то ;)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор