Имиграция чрез ползване услуги на посредник

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Desilium
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Окт 02, 2017 3:09 am

Имиграция чрез ползване услуги на посредник

Мнение от Desilium »

Здравейте, може ли да ми препоръчате фирма или човек посредник, който да се занимава с придвижване на документи срещу заплащане. Целим да съкратим процедурата, за да не се лутаме с нови изисквания и прочие, а да ползваме вече утъпкана пътека така да се каже... Благодаря предварително!
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Имиграция чрез ползване услуги на посредник

Мнение от Marto »

Преди време имаше някакви българи предлагащи такива услуги в България. Избягвай такива, защото не са лицензирани и не се знае каква работа ще ти свършат.

В Канада такива услуги могат да бъдат предлагани само от лицензирани консултанти и от адвокати. С първите пак бих внимавал, а и често са по-скъпи от адвокатите. Преди време тук пишеше Пламен Петков. Не знам дали още се занимава с имиграционно право, но му пиши ако искаш, препоръчвам го (не като клиент, а като колега):

http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html"
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция чрез ползване услуги на посредник

Мнение от Koko »

Desilium написа:Здравейте, може ли да ми препоръчате фирма или човек посредник, който да се занимава с придвижване на документи срещу заплащане. Целим да съкратим процедурата, за да не се лутаме с нови изисквания и прочие, а да ползваме вече утъпкана пътека така да се каже... Благодаря предварително!
Ако не можете да покриете условията, никаква фирма-посредник няма да може да ви помогне.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Имиграция чрез ползване услуги на посредник

Мнение от optics »

Освен всичко казано - не става по-бързо, а става по-мързеливо. Плащаш си за да не го правиш ти а да го направи друг. Това е както данъчната декларация - някой може да ти я направи срещу заплащане, но после я пращаш на съответните органи и чакането не зависи от помагача.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Имиграция чрез ползване услуги на посредник

Мнение от KamPomme »

Desilium написа:Здравейте, може ли да ми препоръчате фирма или човек посредник, който да се занимава с придвижване на документи срещу заплащане. Целим да съкратим процедурата, за да не се лутаме с нови изисквания и прочие, а да ползваме вече утъпкана пътека така да се каже... Благодаря предварително!
Ами аз не знам точно как посредник може да я съкрати.....!
При всички положения и с посредник пак ще теябва сами да правите документи - да кажем да си вадите актове за раждане, съдимости, копия на дипломи. После сами и ще теябва да си попълните документите и накрая на р.нар. посредник ще му платите за да ви ги постави в плик?
Ако сте съгласни аз ви препоръчвам мен. Цената ми е около 2000 канадски долара преди таксите.
Ако сте съгласни пратете ми съобщение.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Имиграция чрез ползване услуги на посредник

Мнение от agent Ozo »

Ето ти списъка с лицензираните консултанти за Квебек. Избирай.
REGISTRE QUÉBÉCOIS DES CONSULTANTS EN IMMIGRATION RECONNUS
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор