Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dologni »

Ние получихме пак дежурния отговор - досието ви се обработва и т.н. Да, по принцип, ако се наложи да си плащаме пак медицинските, е редно тези пари да ни бъдат възстановени - не са разходи по наша вина. Дано да не се стига до там!
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от verano »

Благодаря за отговора!Дано наистина да не правим нови медицински. Знам, че могат служебно да ни дадат още 6 месеца валидност на старите, но дано поне до края на годината имаме "decision prise".
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dologni »

Днес получихме най-сетне заветното писмо с поканите за визи! :party: :^:
Вие сте следващите! :)
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от stens »

Поздравления! От тук нататък - нека да е само по вода! Ние все още си чакаме CSQ след като вече минаха 2 месеца откак изпратихме изисканите по списъка документи!....из международните форуми няма ни един сертификат все още издаден.....а тешърва след това ни чака и нас Федералната процедура......
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
NickyM
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 3:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от NickyM »

Dologni написа:Днес получихме най-сетне заветното писмо с поканите за визи! :party: :^:
Вие сте следващите! :)

Здравей,

честито !!!!!! . Днес и ние получихме писмо , обаче ние получихме искане за допълнителни документи.....

..... Искат ни доказателство за това , че не сме живяли извън страната повече от 6м. Някой знае ли какъв документ трябва да се представи.

Поздрави
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от verano »

Dologni, честито! Най- после ;) ! Много успех оттук нататък!

NickyM,много странно искане. Бях срещнала в чуждите форуми, че са искали копие на всички страници от задграничния паспорт, за да видят евентуални печати.
Според мен може да свърши работа и разпечатка от НАП за осигуровките ( тази, която пращахме към Квебек), за да ги имаш, означава че си бил в България.
NickyM
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 3:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от NickyM »

verano написа:Dologni, честито! Най- после ;) ! Много успех оттук нататък!

NickyM,много странно искане. Бях срещнала в чуждите форуми, че са искали копие на всички страници от задграничния паспорт, за да видят евентуални печати.
Според мен може да свърши работа и разпечатка от НАП за осигуровките ( тази, която пращахме към Квебек), за да ги имаш, означава че си бил в България.

Здравей,
и аз си помислих за този вариант , но не ми с дават пак една торба пари за превод.
Искат ми актуализация на ИММ 5669, доказателство за общо съжителство ( тук ще мина с удостоверения за настоящ адрес) и въпросното " изяснение " за престой за повече от 6м. извън България????!! Ако не измисля нищо , смятам да направя декларация от мое име и името на жена ми. Иначе аз може да съм бил в страна от Европейския съюзи да съм излязъл с лична карта .

Ако има свежи идеи да помага...

Поздрави
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Dologni »

Благодаря много! И на вас само попътен вятър и много скорошни радостни вести!
NickyM, и аз не бях чувал за такова изискване... По принцип, би трябвало в преводаческата агенция, в която сте си превеждали справката от НАП, да ти вземат доста по-малко пари за услугата, тъй като ще използват вече преведената част (то на практика ще е изчитане + частичен превод, а не превод на целия документ).
Също, може би в МВР могат да ти издадат някакво удостоверение... те би трябвало да разполагат с тази информация.
Nikolov83
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 7:07 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Nikolov83 »

Здравейте. Имаме покани за виза. Към самата покана има линк за снимките, който ми отваря страница с размера на снимките (50мм - 70мм) , но знам че размера за виза трябва да бъде 35мм на 45мм.Как мислите, дали има нови изисквания или са допуснали грешка в поканата?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

Nikolov83 написа:Здравейте. Имаме покани за виза. Към самата покана има линк за снимките, който ми отваря страница с размера на снимките (50мм - 70мм) , но знам че размера за виза трябва да бъде 35мм на 45мм.Как мислите, дали има нови изисквания или са допуснали грешка в поканата?
Защо не пуснеш въпросният линк?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Nikolov83
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 7:07 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Nikolov83 »

Koko написа:
Nikolov83 написа:Здравейте. Имаме покани за виза. Към самата покана има линк за снимките, който ми отваря страница с размера на снимките (50мм - 70мм) , но знам че размера за виза трябва да бъде 35мм на 45мм.Как мислите, дали има нови изисквания или са допуснали грешка в поканата?
Защо не пуснеш въпросният линк?

3. Deux (2) photos de vous-même et de chaque membre de la famille qui vous accompagnent, lesquelles respectent les directives énoncées à l’adresse suivante : http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... 45FB-f.pdf"
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от agent Ozo »

Nikolov83 написа:Здравейте. Имаме покани за виза. Към самата покана има линк за снимките, който ми отваря страница с размера на снимките (50мм - 70мм) , но знам че размера за виза трябва да бъде 35мм на 45мм.Как мислите, дали има нови изисквания или са допуснали грешка в поканата?
Ако твоите знания относно размера на снимките са от преди 04.01.2016 г., това означава, че са стари и невалидни. Защото в цитирания документ е изписана въпросната дата на издаване, а това ще рече и на валидността на изискванията посочени в съдържанието му.

A и да не говорим, че изискванията за размерите на снимка за канадски паспорт са си същите т.е. 35мм/45мм, но тук става дума за снимките за досието ви за виза.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Nikolov83
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 7:07 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Nikolov83 »

agent Ozo написа:
Nikolov83 написа:Здравейте. Имаме покани за виза. Към самата покана има линк за снимките, който ми отваря страница с размера на снимките (50мм - 70мм) , но знам че размера за виза трябва да бъде 35мм на 45мм.Как мислите, дали има нови изисквания или са допуснали грешка в поканата?
Ако твоите знания относно размера на снимките са от преди 04.01.2016 г., това означава, че са стари и невалидни. Защото в цитирания документ е изписана въпросната дата на издаване, а това ще рече и на валидността на изискванията посочени в съдържанието му.

A и да не говорим, че изискванията за размерите на снимка за канадски паспорт са си същите т.е. 35мм/45мм, но тук става дума за снимките за досието ви за виза.
Благодаря ти.
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от deska565 »

Здравейте!

Поздравления за поканите и дано има раздвижване!
:) :) :)
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от deska565 »

Здравейте!

Днес изпратихме паспортите в Букурещ!

Пожелавам успех на всички в това начинание!

P.S.
Препоръчвам
фото "ADKO 10", ул." 8 Декември" 25,
Студентски град,
София
Публикувай отговор