Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа: никой не се е засилил да мърджва обществени кенефи. :D
Нещо повече...Според действащите в момента Онтарийски норми трябва да се предвиди една допълнителна трета тоалетна - за транитата, защото има междинен период преди да се оперират и са с пол - неопределен. Поради тази причина никой ги не ще, а и те не щат да се мешат. :D
По-голямо разделение от това здраве му кажи! :rock:
Не знам защо обаче някои решиха, че някой ще им наднича по кабинките. Почвам да мисля, че им липсва. :tmi:
Между другото аналогичен проблем сме имали по търговските центрове, където в близост до тоалетните има зала за кърмене.
Доскоро тя беше обща и там можеха да влизат, както майки, така и татковци за хранене на бебето.
Татковците го хранят с шише разбира се.
Обаче клиентки с мюсюлманско вероизповедание протестираха, че религията им забранява да ги гледат мъже разгърдени. И ни създадоха отново проблем на нас архитектите, защото е много трудно при определено за целта място от 1 помещение да направиш 2, да не говорим за разходите. Ама това е! :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от IFF »

Pyrelight написа:
roumensp написа: никой не се е засилил да мърджва обществени кенефи. :D
Нещо повече...Според действащите в момента Онтарийски норми трябва да се предвиди една допълнителна трета тоалетна - за транитата, защото има междинен период преди да се оперират и са с пол - неопределен. Поради тази причина никой ги не ще, а и те не щат да се мешат. :D
По-голямо разделение от това здраве му кажи! :rock:
Не знам защо обаче някои решиха, че някой ще им наднича по кабинките. Почвам да мисля, че им липсва. :tmi:
Между другото аналогичен проблем сме имали по търговските центрове, където в близост до тоалетните има зала за кърмене.
Доскоро тя беше обща и там можеха да влизат, както майки, така и татковци за хранене на бебето.
Татковците го хранят с шише разбира се.
Обаче клиентки с мюсюлманско вероизповедание протестираха, че религията им забранява да ги гледат мъже разгърдени. И ни създадоха отново проблем на нас архитектите, защото е много трудно при определено за целта място от 1 помещение да направиш 2, да не говорим за разходите. Ама това е! :)
На тебе няма начин да ти създадат проблем, защото не си аршитетка. :rofl:
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Не съм вярно... Архитект съм. :)
Само едно уточнение. Горният принцип важи за големи обществени тоалетни. При ресторанти, бензиностанции и други по-малки търговски обекти е риъл дизастър както би казал оранжевият маймун...Защото до момента имаше 1 тоалетна мъжка за инвалиди и една женска, затворени с врата. Това са тоалетните, които Иван е ползвал, вероятно. Аз също го правя. Когато мъжката е заета, ползваш другата и обратно. Питаме се в задачата, ако има опашка от пикаещи и накрая се нареди една драг-куин, ще я/го пуснеме ли да пикае или не? И в коя от двете тоалетни? Внимание за отговора, че на него/нея може да и се изчака чакалото и да обяви пикаещ протест, опикавайки ни всички нас на въпросната опашка. :rofl:
Ми така, де! Човещинка е. Като ти се пикае, какво значение има от какъв пол си? :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

А писоарите ще бъдат ли за смесено ползване, и докато някоя дама си мие ръцете, може ли да се ползва писоара до умивалника и?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Kan_Tangra написа:А писоарите ще бъдат ли за смесено ползване, и докато някоя дама си мие ръцете, може ли да се ползва писоара до умивалника и?
Aко задават такива дебилни въпроси като теб при всичкото ми писане да обяснявам,...може!
И ако очаквате жени да ви избират по големината на оная работа, няма да стане! Жените избират по друго. :D
П.П. Забравих.
Вчера имахме лънч бокс по темата. Новостите в производството на преградни стени за тоалетни са, че вече ще ги правят с припокриване откъм страната на пантите. И по специално искане на клиенти, снимани с айфон на пръчка ( :rofl: ) ще се правят до тавана. Така че на воайорите, за без пари, остава единствено да залегат по пода за да могат да видят какво става в съседната кабина. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:Товаришч Петров,
Специално за теб ще обясня. Чети бавно и се опитай да разбереш: :D
Ако си от тези дето керизят сега в мъжките тоалетни, това означава че си мъж и керизиш мъже.
Та ако се появят жени в тях ще е голямо разочарование ако си търсиш голям член, а точно на такъв ми звучиш като те чета. :D
Жена ти в къщи седнал ли те кара да пикаеш та да не и опикаваш седалката?
И последно като спите в едно легло на смени ли спите?
Извинявай за въпроса, но се опитвам да разбера връзката с обществените тоалетни.
Напълно разбирам че загряваш бавно за това ще ти обясня връзката за това как спим вкъщи и обществените тоалетни.
Връзката е че ти даваш за пример това какво правите в къщи, а това няма нищо общо с това което става навън.
Връзката е точно, че не спим на смени в едно легло, но предполагм жена ти не спи с всички които минават през обществената тоалетна, нали?
Жена ми, в къщи, нищо не ме кара. Пикая седнал още от преди пубертета без никой нищо да ме е карал защото го считам за по-удачно във всяко едно отношение.

Аз каквото търся съм си го намерил, а ти просто за пореден път се доказваш като пълен простак!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Ivan1007 написа:
KamPomme написа:
Ivan1007 написа:Ми те и православните църкви са си съществували няколкостотин години с мъжко и женско отделение та до началото на 20ти век си е било така.
Чакай сега това от дято ти ли си го чул или си говориш защото те уволниха от работа и по цял ден няма какво да правиш?
Пълни глупости са това и не ме карай да ти показвам снимки от 20 век и иди чети Записки по Българските възстания да видиш как всички заедно са ходили на църква без отделения.

Това безделието е голяма мъка, от него какви глупости може да роди една глава не е истина.
Чадо,
Прочети "Чичовци" и "Железния Светилник" първо. Ако не намериш сама нужната информация, че жените са стояли в църква отделно от мъжете зад дървена решетка в женско отделение пусни на търачка "женско отделение църква". Ще ти върне имената на доста православни църкви строени в България включително по време на Възраждането.
Виж и това:
Над притвора се намира т. нар. женско отделение, в което  някога са стояли жените. Нарича се още горница, защото е в горната част на храма, както и катехумена, защото в древността там са стояли оглашените жени. Някои от съвременните храмове нямат женски отделения; в тях жените заемат лявата страна на храма. 
http://www.pravoslavieto.com/art/archit ... n_hram.htm"

Това простотията е голяма мъка за околноте ти - на теб със сигурност не ти пречи
Ама това е преди повече от сто години, хич не е актуално . :wasntme: А и да обеденят тоалетните , кой знае как драма не виждам.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:Товаришч Петров,
Специално за теб ще обясня. Чети бавно и се опитай да разбереш: :D
Ако си от тези дето керизят сега в мъжките тоалетни, това означава че си мъж и керизиш мъже.
Та ако се появят жени в тях ще е голямо разочарование ако си търсиш голям член, а точно на такъв ми звучиш като те чета. :D
Жена ти в къщи седнал ли те кара да пикаеш та да не и опикаваш седалката?
И последно като спите в едно легло на смени ли спите?
Извинявай за въпроса, но се опитвам да разбера връзката с обществените тоалетни.
Напълно разбирам че загряваш бавно за това ще ти обясня връзката за това как спим вкъщи и обществените тоалетни.
Връзката е че ти даваш за пример това какво правите в къщи, а това няма нищо общо с това което става навън.
Връзката е точно, че не спим на смени в едно легло, но предполагм жена ти не спи с всички които минават през обществената тоалетна, нали?
Жена ми, в къщи, нищо не ме кара. Пикая седнал още от преди пубертета без никой нищо да ме е карал защото го считам за по-удачно във всяко едно отношение.

Аз каквото търся съм си го намерил, а ти просто за пореден път се доказваш като пълен простак!
Товаришч Пьетров,
Опитвам се да разбера ти какъв си и за кой си се загрижил. :D
По отношение на пикането разбрахме, че си "жена". Няма да задълбавам повече в уточнения дали и в обществените тоалетни пикаеш седнал или там се правиш на мъж било и от това да не сядаш на опикана седалка. :D
Струва ми се, че унисекс тоалетните не са нищо ново не само в бензиностанции, но и във влакове, автобуси, самолети. Там как се справяш? Памперс?
Обясни ни като "жена" . :D
Аз от моята съпруга съм чул, че ако тоалетната не е особено чиста понякога и се налагало да го прави без да сяда, но никога не съм задълбавал в техническите подробности.
Аз бих могъл да ти споделя моя опит.
На нас мъжете също ни се налага понякога да сядаме на тоалетната чиния. По голяма нужда например.
И понеже не знам кой е сядал преди мен правя всичко възможно да почистя седалката преди да седна на нея.
Та това дали някой е пикал прав или е срал седнал преди теб мисля е без особено значение.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Ivan1007 написа: Та това дали някой е пикал прав или е срал седнал преди теб мисля е без особено значение.
Принципно, дори и да изглежда перфектно чиста, пак не сядам на голо. Но ако е грозно опикана, тогава единственото решение е стойка "Полет над кукувиче гнездо"
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

В офиса ни (пък и на много други места) тоалетните са екипирани с хартиени санитарни опаковки за еднократна употреба във формата на седалката. Вадиш от кутията на стената, слагаш я върху седалката и сядаш. След свършване на работата всичко заминава в канала. Чиста работа. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Тази тема стана бетер "Искрено и лично". Много близки взехте да си ставате :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от agent Ozo »

Ех, Кпетров! Не разбираш ти политиката на примамване и удовлетворяване насъщните нужди на хасанчовци. Общите тоалетни са елемент от нея.
Наш Хасан ще го надървя само при мисълта за голия женски задник в съседство. А гол женски задник до гол рязан хОй си е покана за секс за резняците. И ето ти поредното ощастливено бистре в общата тоалетна. Даже и девиз може да сложат - Удовлетворяване на две нужди в едно.
И тогава ще настане такъв живот...!

Чаткаш ли сега поинта на бистрета и хасанчовци? ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Току що си активирах нова RBC кредитна карта. Въпреки поканата да го направя онлайн това се оказа "временно" невъзможно в продължение на два дена та звъннах на зададения телефон за активация. Изненадващо ме прехвърлиха към жив агент, който не ми активира картата преди в продължение на няколко минути да се опитва да ме убеждава да си купя застраховка за баланса. При това накрая звучеше доста кисел и разочарован.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Не че е чак простотия, но от банковия опит на блъда се сетих - тия дни ми пристигна SMS че щели да ми закрият БМО акаунта и ако съм искал да го запазя "кликни тук". Е, чудесно само дето никога не съм имал БМО акаунт.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа: Товаришч Пьетров,
Опитвам се да разбера ти какъв си и за кой си се загрижил. :D
По отношение на пикането разбрахме, че си "жена". Няма да задълбавам повече в уточнения дали и в обществените тоалетни пикаеш седнал или там се правиш на мъж било и от това да не сядаш на опикана седалка. :D
Струва ми се, че унисекс тоалетните не са нищо ново не само в бензиностанции, но и във влакове, автобуси, самолети. Там как се справяш? Памперс?
Обясни ни като "жена" . :D

Аз бих могъл да ти споделя моя опит.
На нас мъжете също ни се налага понякога да сядаме на тоалетната чиния. По голяма нужда например.
И понеже не знам кой е сядал преди мен правя всичко възможно да почистя седалката преди да седна на нея.
Та това дали някой е пикал прав или е срал седнал преди теб мисля е без особено значение.
Ще ти обясня, като жена не се притеснявай. От такива, като теб не се обиждам.
Ако има писоар за който не се налага да клякам там, ако не сядам. Проблем ли ти е?
Колко пъти трябва да повторим, че говорим за обществени тоалетни, където ема едновременно повече от един индивид. Самолети, влакове и разните му там места в който човек влиза сам и се заключва не влизат в категорията която обсъждаме.
Всъщност и в самолет, влак и автобус ли пикаеш прав? Ако да, тогава може би и сам би могъл да си отговориш на въпроса за кой съм се загрижил.

Може и да мислиш, че е без особено значение дали някой е пикал прав или е срал седнал преди теб, но предполагам повечето хора нямат проблем да се сдрависат с непознат за тях човек, което е много по-мръсно от това да сядаш там където е сядал друг. Колко обаче биха искали да седнат на пиканото ти!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Заключено