Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Canuck »

Учете френски, не се заблуждавайте, дори и официално да ви кажат, че не е толкова важен, на практика квебекските имиграционни са маниаци на тема френски език. Ще ви дам един пример от личен опит. През 2003 г. когато реших да си подам документите за имиграция в Квебек за предварителна оценка, пишеше на сайта на имиграционните, че може да се пращат документи на френски или на английски език. Но, неписаното правило е, че ако ги подадеш на английски език, шансовете ти се топят като сняг на майски дъжд. Аз подадох заявление ан английски от Отава и ми отговориха, че не ми стигали точките. След 7 месеца подадох абсолютно същите данни, със същите квалификации и дипломи, но на френски език и о, чудо, след 2 седмици, отговор - поздравления, имате достатъчно точки да продължите процедурата. :D Сами си направете изводите.
А, иначе е нормално да се държи на самите езици за кандидатите, защото идеята е, че кат ознаете местния език ще се интегрирате по-лесно.
За повишаване на нивото на езика, препоръчвам всеки ден слушане на френска музика, превеждане на текстове на песни и гледане на френска телевизия. Потърсете също и Алианс Франсез за повече инициативи като разговорен френски, елементарни книжки на френски и т.н.
Успех на всички и даже бон шанс!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от uncontrollable »

Това не е 100% вярно. Аз подадох документите си през 2011 г. и половината от тях бяха с превод на английски, другата половина - с превод на френски. Нямаше никакъв проблем.

А инак с другата част съм напълно съгласна. С добро ниво на един език (в идеалния случай и на двата (френски & английски), по-лесно щe си намерите добра работа.
Canuck написа:Учете френски, не се заблуждавайте, дори и официално да ви кажат, че не е толкова важен, на практика квебекските имиграционни са маниаци на тема френски език. Ще ви дам един пример от личен опит. През 2003 г. когато реших да си подам документите за имиграция в Квебек за предварителна оценка, пишеше на сайта на имиграционните, че може да се пращат документи на френски или на английски език. Но, неписаното правило е, че ако ги подадеш на английски език, шансовете ти се топят като сняг на майски дъжд. Аз подадох заявление ан английски от Отава и ми отговориха, че не ми стигали точките. След 7 месеца подадох абсолютно същите данни, със същите квалификации и дипломи, но на френски език и о, чудо, след 2 седмици, отговор - поздравления, имате достатъчно точки да продължите процедурата. :D Сами си направете изводите.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Canuck »

uncontrollable написа:Това не е 100% вярно. Аз подадох документите си през 2011 г. и половината от тях бяха с превод на английски, другата половина - с превод на френски. Нямаше никакъв проблем.
Е, когато имаш микс от преводи на английски и френски, не знам, при мен всичко беше на английски език. Но, честно казано, аз лично не бих рискувал и бих подал и сега да трябваше да кандидатствам всичко на френски език. Просто не се знае на какъв шемет ще попаднеш. Има и нормални хора, но и има и такива фанатици в квебекската администрация, че сигурно и на сън само квебекски лилии сънуват, така че според мен не си струва риска. В крайна сметка, поне при мен и всички други приятели и познати, идеята на имиграционната процедура е да те одобрят колкото може по-скоро, за да идеш да живееш в Канада, а не да играеш лотария и пробваш дали ще минеш метъра с английски преводи или не.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Fifitooo
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Мар 08, 2017 5:28 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Fifitooo »

Здравейте приятели!Обръщам се с молба до всички, които тази година смятат да подадат документи за процедурата Квебек!Следим основният сайт аз и моето семейство,но имам няколко въпроса към публикацията в тези, които вече са подали документи.Ние още нищо не сме предприели,но въпросите ми са, кога обявяват долу горе през годината квотите, за да изпратиш сертификат за селекция?Всичко вече онлайн ли се подава или съществува възможност по пощата?Предварително ли се записах те на френски или по дадох те заявления и тогава?Предварително благодаря за отговорите,моля ви не се сърдете, че не сме чели, тепърва започваме.
Masper
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Мар 12, 2016 5:57 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Masper »

Здравейте,
Със семейството ми сме на етап подготовка на документи.
Бих искал да попитам относно бележката от работодател за доказване на стаж.
За последните пет години съм работил в две фирми. Първата за съжаление вече е закрита и не мога да изискам никакви документи от там. Бележка от НОИ и копия от трудовия ми договор с длъжностна характеристика биха ли свършили работа?
А относно сегашната ми работа, се притеснявам, че ако им съобщя за намеренията си за емиграция ще попадна в черния списък и дори уволнен. Дали има някой който е използвал друг предтекст пред работодателя си за да му разпише подобна бележка и какъв?
Благодаря предварително за споделения опит.
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от verano »

Здравей! Относно първия въпрос - да, трудов договор и длъжностна характеристика са достатъчни от първия работодател. За настоящия работодател - моята бележка беше като за банков кредит - от кога съм назначена, длъжността ми, съвсем накратко основните ми задължения и че не съм в период на прекратяване на трудовия договор.
Masper
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Мар 12, 2016 5:57 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Masper »

Благодаря!
Masper
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Мар 12, 2016 5:57 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Masper »

А може ли някой, който е подавал вече документи, да каже на кои документи е необходима легализация във външно министерство. Аз се ръководят от един списък, който обаче е бил актуален за подаване на документи на хартиен носител до 31.12.2015г. Там освен за дипломите, не искат легализация за друго.
Благодаря!
bobi77
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 22, 2017 5:00 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от bobi77 »

Здравейте, бих искал да попитам имали фирма в България, която да подготвя всички документи за имиграция в Канада.
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от deska565 »

Здравейте!

Някой да е получавал новини скоро по досието си?

Моля споделете ;)
Desilium
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Окт 02, 2017 3:09 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Desilium »

Здравейте, със съпруга ми започваме сега да проучваме възможностите за емиграция в Канада и ще ни е от полза някой да ни насочи откъде да стартираме с проучването и кандидатстването за емигрантска виза. Ориентирахме се към френската част , като имаме намерение сега да започваме са го учим. Конкретните ми въпроси са: кои да най- новите условия за кандидатстване, ако кандидатстваме без да знаем езика в какъв срок могат да ни поискат документи за него ( разбрах, ме трябва поне B2 , a за него ще ни трябва поне година учене)? И разбира се какъвто полезен съвет може да даде някой , който в момента минава през процедурата ще сме безкрайно благодарни!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Koko »

Desilium написа:Здравейте, със съпруга ми започваме сега да проучваме възможностите за емиграция в Канада и ще ни е от полза някой да ни насочи откъде да стартираме с проучването и кандидатстването за емигрантска виза. Ориентирахме се към френската част , като имаме намерение сега да започваме са го учим. Конкретните ми въпроси са: кои да най- новите условия за кандидатстване, ако кандидатстваме без да знаем езика в какъв срок могат да ни поискат документи за него ( разбрах, ме трябва поне B2 , a за него ще ни трябва поне година учене)? И разбира се какъвто полезен съвет може да даде някой , който в момента минава през процедурата ще сме безкрайно благодарни!
Без знанието на език как точно смятате да кандидатствате?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Desilium
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Окт 02, 2017 3:09 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Desilium »

Koko написа:
Desilium написа:Здравейте, със съпруга ми започваме сега да проучваме възможностите за емиграция в Канада и ще ни е от полза някой да ни насочи откъде да стартираме с проучването и кандидатстването за емигрантска виза. Ориентирахме се към френската част , като имаме намерение сега да започваме са го учим. Конкретните ми въпроси са: кои да най- новите условия за кандидатстване, ако кандидатстваме без да знаем езика в какъв срок могат да ни поискат документи за него ( разбрах, ме трябва поне B2 , a за него ще ни трябва поне година учене)? И разбира се какъвто полезен съвет може да даде някой , който в момента минава през процедурата ще сме безкрайно благодарни!
Без знанието на език как точно смятате да кандидатствате?
Идеята е да го научим докато тече процедурата, доколкото разбирам от кандидатствали, процедурата отнема от една до три години предостатъчно време за научаване на езика, въпроса е дали е необходимо да се предостави сертификата първоначално(, ако е така ще трябва първо да се учи и после да се кандидаства) или може да се кандидатства и впоследствие да се добави документа(при евентуално одобрение)?
Публикувай отговор