Интервю и Рожден ден на 19.10.04 :)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Keiti
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 3:30 am
Местоположение: Ruse

Интервю и Рожден ден на 19.10.04 :)

Мнение от Keiti »

Привет на Всички!!

Емоцията отмина по-бързо отколкото притесненията преди това!
и от нас няколко реда :

Ние бяхме на 19 окт. от 14,00ч

Един час по-рано (има много задръствания, та човек не знае :)
половин час убихме на едно барче, 15 мин на улицата, и 15 мин. по-рано влязохме!
Преводачката четеше вестник, охраната ни покани да седнем, тя стана да го предупреди и след минута ни покани!

Нещо и за нас : младо семейство (нямаме 30), дъщеря 3г., вишисти: инженер и икономист, към 5-6 френски

С влизането се запознахме, представихме, седнахме, каза ни датите на тримата на раждане, (нищо по въпроса че имам рожден ден)поиска дипломите - преводачката ги взе и започна да му ги превежда, а той сравнява с преводите които сме изпратили, тр. книжки (към 4-5 год стаж) , после подхвърли "Защо искате да имигрирате в Квебек?"
Мъжът ми е водещ и той отговаряше(3-4 изр.), Ландри през цялото време си трака на компютъра, видя че мъжа ми се притесни и не го контрира с очи :), даже преводачката вика "не се притеснявайте", после какво знаете за Квебек(1-2 изр), колко е населението( 7 мил.),какво правят вашите приятели там (1 изр) къде ще отидете и защо (заради приятелите, които са там). А като отговори мъжът ми и после настъпи по едно неловко мълчание ........ той не е много добре с фр. и позабрави научените думички :wink:
а аз през цялото време се усмихвам и кимам като ми говори (разбирах поне 85 %) и не се намесвам
пита какво работим - мъжът ми каза длъжността си, а аз обяснявах
като счетоводител какво правя (4-5 изр)
обясни че ще трябва да учим много френски за да успеем да се адаптираме,
в сертификата ми не отбеляза професия, а при него написа това което практикува в момента- професията му от средното (?)

та общо взето впечатленията ми са, че Ландри е усмихнат и лъчезарен човек,
струвами се че сме покрили достатъчно точки, за да не се вземат под внимание езиковите ни способности!
сякаш всичко бе предрешено и мина много лесно!!!
преди да ни връчат сертификатите извадих една кутия бонбони, почерпих ги, той се засмя и се разделихме усмихнати.

Камъните взеха да падат от нас докато излизахме... :thumbsup:
Аватар
Bimba
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 5:05 am
Местоположение: Plovdiv ama ve4e sme v Montreal

Мнение от Bimba »

ЧРД на патерици!!! :wink: :partytime: :partysmiley: :beer2: :tuut:
Хубав подарък сте получили-заслужили! Пожелавам Ви все така успешно напред и др.Рожден ден да го отпразнувате като канадци! Успех!!!! :dance:
ЗОРИ
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Юни 30, 2004 3:59 pm
Местоположение: Дивия Запад

Мнение от ЗОРИ »

Поздравления за успешното интервю и ЧРД :partysmiley: !!!
Пожелавам ви все така да ви върви! :D :D :D
Бърза и успешна процедура!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Честито! И за рождения ден, и за подаръка, който сте получили! А бонбоните - страхотна идея :lol:
Само успехи занапред!
fanny
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 8:41 am
Обратна връзка:

честито

Мнение от fanny »

Честито и от нас!
и Честит рожден цен на патерици :partysmiley:

Минали сме не само в един и същи ден, но по един и същи начин кажи-речи. Все такъв късмет да ни спохожда.

и УСПЕХИ! Всички трудности са преодолими.

А френския наистина трябва да се учи, че там няма кой да пита вместо нас за елементарните неща даже.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Super !!! Pozravlenia !!! Uchete frenski ako mislite da katsnete v Quebec , zashtoto tuka ako shte imate nujda ot pevodach , niama da vi e lesno . Kasmet ..
jana
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 2:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от jana »

Честито и от мен!
Родени сме на една и съща дата!
Късмет по пътя към Канада!!!
Заключено