ОТВРАТТ!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от AsicsFan »

Момент, че като гледам не съм бил много ясен. Значи мен детето като дете не ме бърка да се появява публично някъде, защото това е индивидуално решение на самите родители. Аз съм също родител, казвали са ми че мога да си давам детето по рекламни агенции, но си е мое решение да не искам. Една приятелка обаче си го снима за реклами. Но вече зависи от контекста - нейното дете се снима в спортни реклами. Някое друго дете да се явява на спортно състезание или конкурс за рисунки дреме ми, бих подкрепил.

Но тука съвсем ясно се вижда че това дете се сексуализира. Незнам кой го стимулира директно (индиректно е цялата ЛГБТ общност и кой ли още не), но виждам че родителите му грам не му обясняват че това става (освен ако не става с тяхна благоволия). Че ме дразни че се облича в женски дрехи - дразни ме, но акцента ми е че се сексуализира - ярки червила, някакви къси черни рокли, вече не помня но май беше и с токчета, пускат го по клубовете, че и воугва. Воугинга честно казано ми преля чашата. Тия неща са сексуални. Да не говорим за псевдонима - Lactatia - драйфа ми се.

Със същото отвращение едно време бях меркал епизод на Toddlers & Tiaras - Honey Boo Boo (Alana Thompson) също не ми харесва в какво са я превърнали.

За това момченце, като има проблем и не се усеща като момче, поне да го обличат прилично и да има прилично поведение. Всичко което виждам, както и при Алана Томпсън така и в това дете, е болна амбиция на тъпи родители, които си съсипват детето. Разликата е че с това момче минават всички граници досега. Това е просто една умалена Урсулка.

Работата на децата, особено на 8-годишните, не е да се мажат с червила и да танцуват в клубовете, а да висят на детската площадка и да играят или да си карат колелото. В частност да погледат някое анимационно филмче.

Впрочем който тука спомена Маколи Кълкин - той точно това е правил в свободното си време - кой го натискал да играе във филми незнам, но той си е искал да е дете. Това самият Тим Къри го разказа миналия месец на конференцията на ФенЕкспо, на която и аз присъствах - на снимките на Сам Вкъщи 2, омазали Маколи яко с грим да му прикрият кръговете, щото цяла нощ в хотела не спал, а гледал анимации.

И като говориме за Тим Къри, който с какво е известен е едно, но говореше за детето, което играе Джордж в оригиналния "ТО" (IT) - той е пример за дете дето е играл, без да е сексуализиран.

Както и да е. Който е родител ме разбира.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от Pyrelight »

А виж с това с по-съгласен! Наша задача и дълг е да възпитаме нашите както трябва, а това че някои са избрали друг път...Мисля, че тяхна работа, стига това да не застрашава здравето на детето. Това, което виждам аз е, че уяаствува в шоута облечено като момиче. Никой не го изнасилва нито бие в ефир все пак.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от Pyrelight »

miteto написа:
Pyrelight написа:
miteto написа:
c200 написа:Ами по-светнато е детето от доста 8-годишни уроди, които познавам.
Да ти имам познатите :worried:
А,не! Ако работиш в спортна школа за деца или летен лагер при подписване на договора си трябва да уточниш, че искаш само бели, нормално сексуално ориентирани, здрави и добрички. :x Ами, ако си лекар? Само такива ли ще лекуваш? :o
П.П. Абе вие от коя гора сте хванати? :tmi:
Стрино, за твое сведение Елбито нито е лекар, нито работи в спортна школа :D
И дружи само с българи нали? |(
Абе чудя се кой ви избира такива смешници за модератори? :|
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от AsicsFan »

Pyrelight написа:Направил некъв тема отврат - неграмотно написана с 3 удивителни. :x
Ето това е отврат! :puke:
Ай ся, Фифи се изказа.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от Pyrelight »

Не бе! Пипи - дългото чорапче. :D
Важното е да се навъртат страници за глупости. :fubar:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от optics »

AsicsFan написа:
Pyrelight написа:Направил некъв тема отврат - неграмотно написана с 3 удивителни. :x
Ето това е отврат! :puke:
Ай ся, Фифи се изказа.
Тя осира всички теми с преобладаващо неадекватни включвания.
Мисля по тоя въпрос всички сме единодушни. Без изключение!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от Pyrelight »

Ти се погрижи по-скоро една две расистки кучки да са вързани здраво на синджир, че да не се окажеш в един момент дори без теми за осиране. 8)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от roumensp »

miteto написа:
Pyrelight написа:
miteto написа:
c200 написа:Ами по-светнато е детето от доста 8-годишни уроди, които познавам.
Да ти имам познатите :worried:
А,не! Ако работиш в спортна школа за деца или летен лагер при подписване на договора си трябва да уточниш, че искаш само бели, нормално сексуално ориентирани, здрави и добрички. :x Ами, ако си лекар? Само такива ли ще лекуваш? :o
П.П. Абе вие от коя гора сте хванати? :tmi:
Стрино, за твое сведение Елбито нито е лекар, нито работи в спортна школа :D
Но пък е член на ОЧЗ, затова са такива познатите му. :D
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от kiro »

Ще изгубите най-младата и най-възрастната аудитория с тази терминология.
Кой е Елби и какво е ОЧЗ, дори и в гугъл го не пише!

По въпроса за drag
Като обиколил много гей барове по света, мога да кажа че това е най-противната част от гей културата. Дебели мъже в евтини женски дрехи, пеещи на плейбек не е най-изтънчената гледка. Обаче това, че на мен и на някой друг не му харесва, не означава, че това не означава много за определени групи от хора. Drag се смята от някои за вид сценично изкуство, пародиращо половите стереотипи. Аз очаквам Лактиша скоро да играе детска роля в холувудски филм, защото определено смятам, че е артистичен, след като изгледах всичките му телевизионни участия.
Добре, че детето не се родило в семейството на AsicsFan. Най-много да го бяха записали в църковен хор. :)
Bulgayrian
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от prace »

kiro написа:Ще изгубите най-младата и най-възрастната аудитория с тази терминология.
Кой е Елби и какво е ОЧЗ, дори и в гугъл го не пише!

По въпроса за drag
Като обиколил много гей барове по света, мога да кажа че това е най-противната част от гей културата. Дебели мъже в евтини женски дрехи, пеещи на плейбек не е най-изтънчената гледка. Обаче това, че на мен и на някой друг не му харесва, не означава, че това не означава много за определени групи от хора. Drag се смята от някои за вид сценично изкуство, пародиращо половите стереотипи. Аз очаквам Лактиша скоро да играе детска роля в холувудски филм, защото определено смятам, че е артистичен, след като изгледах всичките му телевизионни участия.
Добре, че детето не се родило в семейството на AsicsFan. Най-много да го бяха записали в църковен хор. :)
Кирчо, искрено се надявам, че нямаш деца или че никога няма да имаш.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от c200 »

kiro написа:Ще изгубите най-младата и най-възрастната аудитория с тази терминология.
Кой е Елби и какво е ОЧЗ, дори и в гугъл го не пише!
Оооо, значи не си гледал мечето Ръкспин? Бърже да поправиш този непростим пропуск в образованието
Тоя на аватара ми е Елби, L.B. (Lead Bounder) - помощник на некадърния магьосник Туиг, вечен кандидат-член на ОЧЗ (Организация на Чудовищата и Злодеите) от култовия сериал Приключенията на мечето Ръкспин.
Ключови думички за Гугъл: Teddy Ruxpin, M.A.V.O. (Monsters and Villains Organization), Tweeg

P.S. Сега разбирам, че и тука имало канадски пръст, анимационното студио било от Отава.
P.P.S. Има и култов метъл магазин ОЧЗ на ул. Три уши в София, но те са плагиати :). И друго ОЧЗ пак на Три уши - Българската фондова борса , wanna-be-monsters, муахахаха
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от roumensp »

Още малко от Wikipedia:
Impact in popular culture

The Adventures of Teddy Ruxpin (Мечето Ръкспин), was one of the very first western cartoon shows to be seen by the population of Bulgaria in the late 1980s. The influence of this show can be seen in the text of the then modern post-punk band REVIEW (РЕВЮ) and their song "Teddy Ruxpin" ; also, the very first underground music shop to open in the nation's capital of Sofia, was and is to this date called MAVO (ОЧЗ), in reference to the antagonistic organization in the cartoon show.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от AsicsFan »

kiro написа:Ще изгубите най-младата и най-възрастната аудитория с тази терминология.
Кой е Елби и какво е ОЧЗ, дори и в гугъл го не пише!

По въпроса за drag
Като обиколил много гей барове по света, мога да кажа че това е най-противната част от гей културата. Дебели мъже в евтини женски дрехи, пеещи на плейбек не е най-изтънчената гледка. Обаче това, че на мен и на някой друг не му харесва, не означава, че това не означава много за определени групи от хора. Drag се смята от някои за вид сценично изкуство, пародиращо половите стереотипи. Аз очаквам Лактиша скоро да играе детска роля в холувудски филм, защото определено смятам, че е артистичен, след като изгледах всичките му телевизионни участия.
Добре, че детето не се родило в семейството на AsicsFan. Най-много да го бяха записали в църковен хор. :)
Кире, ма ти сериозно ли не си гледал Мечето Ръкспин? Почвам да се чудя кой набор си. Брат ми е '83, ма дори той имаше спомен. Аз съм '76. Изглежда че и Милена не си слушал - тя има цяла песен посветена на него.



И освен това си в грешка - детето не е Лактиша, а Лактейша - има разлика, щото Lactatia идва от "lactation" - https://en.wikipedia.org/wiki/Lactation.

И освен това 8-годишно да ги прави тия работи е отврат. Да, Кире - по-добре е църковния хор. Аз може да не съм бил в гей-бар никога, но миналия месец като всяка година посетих ФенЕкспо и понеже тая година звездата беше Тим Къри, имаше част от каста на Роки Хорър и показаха шадоукаст на Роки Хорър. За първи път видях драгове на живо, но на сцената ми е различно - там ги приемам все едно са актьори и не ми дреме. Само че Кире, всички бяха на видима възраст около 30г, което вече е друга работа - когато си над 21г може да се каже че донякъде имаш идея какво правиш, но когато си на 8г, всеки родител знае че си бял лист и всеки може да пише каквото желае по мозъка ти. Лактейша/Урсулка леко ще я превърнат в един нескопосан X-men, който на около 35г точно като Урсула, ще вземе да се запита, бе аз кво правя и понеже ще е прекалено объркан ще се върти кат пумпал къде към хомо, къде към хетеро, щото ще усети че нещо не е наред с това как е живял досега.
c200 написа:P.P.S. Има и култов метъл магазин ОЧЗ на ул. Три уши в София, но те са плагиати :). И друго ОЧЗ пак на Три уши - Българската фондова борса , wanna-be-monsters, муахахаха
Малка историческа поправка - първия магазин ОЧЗ беше в едно мазе в едно дворче на уличката дето сега се нарича Уилям Гладстон №57 в София (през комунизма беше с друго име, май беше Владимир Поптомов). Минаваш отдясно на къщата и се провираш през стълбите в мазето. Беше отворен някъде около 1989г (но нямам точен спомен, помня че бях ученик може би 8-9 клас). Изпървом там продаваха само метъл/рок/пънк касетки, фанелки, нашивки и др, после разнообразиха с рап, индъстриъл и др. Давал съм да ми записват и видео клипове на видео касетка. Беше готино, щото в ерата преди Напстър и торентите, това беше мястото за откриване на нова музика - ходиш там и казваш "искам да си купя нещо ново, да прилича на (примерно) Парадайз Лост" и пичовете ти изнамират нещо, чуваш, решаваш искаш ли или да ти предложат друго. Отделно там се срещаха нови хора. После преместиха магазина на ул.Три Уши (веднага зад колелото на трамвая на Съдебна Палата, която пък по-преди беше Национален Исторически Музей). Оттам вече тръгна на залез. Последния път минах за сефте оттам преди сигурно 3г и вратата беше заключена, само драсканиците по нея и стената издаваха че там някога е имало някакъв магазин.

По онова време ОЧЗ не беше единствен - имаше Iron Horse (или Hell Horse ли беше... май Айрън си беше), който беше или на Македония, или на Ботев (губят ми се спомени вече). Той беше по-малък от ОЧЗ.

Разбира се, сериозен източник на нова метъл/рок музика си беше и Рива Саунд, откъдето ми бяха доста от касетките, но Рива Саунд, както и магазина на Славейков №1-2 си бяха просто музикални магазини, докато ОЧЗ и Коня бяха специализирани магазини за определени субкултури и с това привличаха много повече.

Димитър Ковачев също си направи собствен музикален магазин, недалече от Попа, но той беше за смесена музика и беше направен доста по-късно.

Отделно имаше и разни култови местенца, като бирарията на Мадара, където можеше да срещнеш от изрод нагоре, в добрия смисъл на думата и да си намериш нови хора с които да движиш. Кравай беше с по-размито предназначение. После се появиха и тъмни местенца, като Севастопол и дори някои ъгълчета на детския кът в градинката на НДК, но те бяха друга бира.

Както и да е. Спомени.

Това беше да уточня към отговора на C200. И да - магазина ОЧЗ беше взел името от анимационния филм, щото филмето си остава култово дори днес. За хората от моя набор и нагоре ще напомня, че през комунизма имаше също едно западно култуво детско с едни маймуни (истински, не анимация) дето едни бяха бандити и бяха Бандата на Кратунковците, а добрите бяха Ланс Линг Тайния Агент и Мата Космата. Това беше преди ерата на Синьо Лято, но след ерата на Арабела :rock:

Изображение
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от ivandaman »

AsicsFan написа:Аз днес засекох това от един новинарски сайт, вие може и да сте го виждали. По-гадно нещо не съм виждал. Бахти безмозъчните родители и горкото дете.

https://video.vice.com/en_ca/video/this ... 0658c42f49

AsicsFan Много писане си изписал да обясняваш очевадното. Видеото е предостатъчно and it's worth a thousand words (may be more) ..

Това е тенденция на която се потдават незрелеи и комплексирани родители, които жертват децата си за да могат да си "спечелят" 15 min of fame.

Child abuse според мен

Вчера чух едно предаване по ЦБЦ пак за едни такива горди прогресивни родители които искат да отгледат новороденото си като "gender neutral" ..

P.S.
Ще пусна линк ако го намеря
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: ОТВРАТТ!!!

Мнение от IRA »

Същата работа като Honey Boo Boo и компания, деца жертви на амбициите на родителите си. Сигурно се борят за шоу по TLC.
Аз лично предпочитaм децата да се държат като деца, макар и на някои по възрастни индивиди това поведение да им се струва уродско .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор