Най-накрая и аз видях Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от AsicsFan »

Лошото е че нямаше време да разгледам. Видях само малко от старата част (Ст.Жосеф, Нотр Дам и малка разходка около него). Нямам идея какво представлява новата част. Но някой ми каза че Квебек Сити било по-европейско от Мтл. Така ли е?

И кажете и къде в Мтл е най-добрата poutinerie?

Мерси.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от roumensp »

AsicsFan написа:Лошото е че нямаше време да разгледам. Видях само малко от старата част (Ст.Жосеф, Нотр Дам и малка разходка около него). Нямам идея какво представлява новата част. Но някой ми каза че Квебек Сити било по-европейско от Мтл. Така ли е?
Стария Кебек наистина напомня за Европа, Citadelle de Québec също е уникална за Канада.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от optics »

Кебек сити има всички предимства и недостатъци на малкия град. Определено си заслужава посещението, както и Монреал разбира се. Надявам се по трасето да не си изпуснал The big Apple, Кингстън, Хилядата Острова, Upper Canada Village и разбира се Отава.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от kiro »

AsicsFan написа:Лошото е че нямаше време да разгледам. Видях само малко от старата част (Ст.Жосеф, Нотр Дам и малка разходка около него). Нямам идея какво представлява новата част. Но някой ми каза че Квебек Сити било по-европейско от Мтл. Така ли е?

И кажете и къде в Мтл е най-добрата poutinerie?

Мерси.
И какви са ти впечатленията от Монреал? С риск да разбуня духовете, преди месец ходих, и имах чувството, че от Дубай съм дошъл в София.
Bulgayrian
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от J&V »

град Квебек

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... F_ZJak8AZU"

И на мен Монреал ми прилича на София :)
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от Pyrelight »

Монреал е cool! A Keбек още повече! :rock:
Само дето не се научих да ям путин...Заради името ще да е. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от nekerman »

AsicsFan написа:Лошото е че нямаше време да разгледам. Видях само малко от старата част (Ст.Жосеф, Нотр Дам и малка разходка около него). Нямам идея какво представлява новата част. Но някой ми каза че Квебек Сити било по-европейско от Мтл. Така ли е?

И кажете и къде в Мтл е най-добрата poutinerie?

Мерси.
http://www.poutineville.com/en/home.html"
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от AsicsFan »

kiro написа:
AsicsFan написа:Лошото е че нямаше време да разгледам. Видях само малко от старата част (Ст.Жосеф, Нотр Дам и малка разходка около него). Нямам идея какво представлява новата част. Но някой ми каза че Квебек Сити било по-европейско от Мтл. Така ли е?

И кажете и къде в Мтл е най-добрата poutinerie?

Мерси.
И какви са ти впечатленията от Монреал? С риск да разбуня духовете, преди месец ходих, и имах чувството, че от Дубай съм дошъл в София.
Приятно е. Но, аз съм франкофон, имам рода повече от 30г във Франция, така че във френска среда се чувствам добре, макар че съм много забравил френския.

Впечатления по ред на появяването:

- Монтреалското метро не е по-тихо. Това е някакъв мит. Казваха че щото било с гуми било по-тихо, няма такова нещо, шумно е и то доста.
- Метрото в Мтл е мръсно (в Торонто не е перфектно, но е по-чисто в момента)
- В Мтл метрото е доста по-тясно. Нямам представа какво се случва в час-пик. При нас в последните 4г сложиха и нови влакчета и нови бусове - вече повечето транспорт е широк и голям
- Хората в Мтл са 1 идея по-сърдечни, може би защото част от тях са си французи дошли тук, а те са си сърдечни щото културата там е такава.
- Има Европейска атмосфера до някъде *****
(тук слагам звезди щото имам впечатления от твърде кратко време и само от стария град, а от 3 часа ходене там не е достатъчно за да се каже)
- В стария град си е доста Европа
- Мтл е идеално място за религиозен туризъм/поклонения - ор.Ст.Жозеф отвътре си е чисто разочарование, заради модерния стил, но отвън е супер. Нотр Дам обаче си е чисто европейска катедрала с цялото Християнско великолепие на католическа катедрала. Липсват данни как изглеждат православните храмове и конгрегационните църкви, но това може да се провери в следващите пъти (когато и да е това)
- Има места където продават нелош сладолед (а това е важно! :)
- Поне в района на ор.Ст.Жозеф има приятни кафенца или поне аз бях в едно такова, където хапнахме сладки неща европейски стил. Също така нещото наречено "патио" е нещо доста по-широко ползвано в Мтл, а това е много хубаво лятото
- Хората в Мтл са доста по-възпитани - в метрото последователно 3ма човека от различни пейки ставаха да отстъпят място на тъщата. В другите дни също. В Торонто хората са по-овълчени, по-рядко стават дори на бременни
- Българите в Мтл са по-сърдечни или поне тези с които се запознах. Преди няколко дни в парка ни в Торонто се разминах със семейство които имаха син на възрастта на моя. Майката ме чу че съм Бг, разменихме поглед след като се разминахме и дотам. Дори и да имаше запознанство, тук сме по-забързани
- Мтл, или поне района в който бях, има по-артистична атмосфера. В метрото хората също изглеждат по-артистично, но това е нормално ако са наистина повлияни от френската култура (в Торонто се обличат или хипарливо или спортно или бизнес, но по-рядко има артистични)
- В Мтл хората като че ли (липсват достатъчно данни, трябва да се препотвърди) са по-склонни да се заговарят със случайни хора на улицата. В Торонто винаги ще се намери някой да ти помогне, но повечето ще са забързани

Това е дотука. Но както казах - пристигнахме събота следобед, тръгнахме понеделник ранна утрин. Събота привечер бяхме само в едно кафе, неделя гости, вечер среща, единствено следобед към 3 часа разходка - не сме видели почти нищо. Просто си трябва да дойдем пак. Имам братовчед в Квебек Сити, така че и там трябва да ида да видя как е, така че при всички случаи ще се ходи към QC, въпроса е кога.

Междудругото ние пътувахме в VIA Rail влака (аз най-много обичам влакове). Къмто за момента щеше да ни е търсене с малко дете и дълъг път по магистралите, отделно в момента съм без G2 книжка, така че и избор нямаше. Ще видим другия път как ще е, но пак, предвиждаме с кола пътя да е повече, най-малкото заради детето засега. Влака беше малко мръсен, но този на идване беше широк и удобен. Този навръщане беше тесен и кофти. Но и двата имаха wifi. Кой можа - спа :) (будните занимаваха детето)
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от optics »

Всичко ми звучи реалистично както си го написал. Най-много ме заинтригува сладоледа.
Прочее тия дни като гледам температурите в няколко града които съм си вкарал в телефона и си викам - тва е за темата с аномалиЙте ;-)
Виктория 11С
Ванкувър 10С
Торонто 23С
Монреал 21С
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от Marto »

Едмънтън вчера около нулата сутринта и сняг през деня.

Де да беше аномалия :D
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от c200 »

nekerman написа:
AsicsFan написа:.......
И кажете и къде в Мтл е най-добрата poutinerie?

Мерси.
http://www.poutineville.com/en/home.html"
Одобрявам Poutinеville, препоръчвам да се прокарва залъка с пиво Cream Ale :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от optics »

Ох сори, трябва да си вкарам Свиленград в телефона за репер.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от AsicsFan »

optics написа:Всичко ми звучи реалистично както си го написал. Най-много ме заинтригува сладоледа.
Е, това е мойто мнение. И казах че дотук малко съм видял. Но там откъдето си взехме сладолед не беше зле - някакво малко място на Рю Сен Жак. Тъкмо си нахапах сладоледа и гледам 15 крачки по-надолу - желатерия. Как да не се изядеш. Но нямах време за втори сладолед.

Народа да каже къде е най-хубавия сладолед, най-хубавия сорбет и най-хубавото желато в Мтл.

Ако някой се е запътил към Торонто (дип че живея тук и аз не съм търсил усърдно):

- Най-хубаво желато, което аз дотук съм пробвал: Yorkville район, Cumberland и Old York Ln, там недалеч от ъгъла има много малка желатерия. Най-хубаво им беше сливата, ама последните няколко пъти миналото лято ходих и не бяха я зареждали

- Ставащ сладолед (но не бих казал страхотен): пак в Yorkville, Yorkville Ave, между Old York Ln и Bellair - Summer's Ice Cream

Проблема е, че аз съм ужасно претенциозен към всичко което е сладолед и сорбет. Желато не-толкова, защото не съм спец, но една от първите ми работи след казармата беше да продавам сладолед, знам как се прави повечето и не ми харесва. Все искам да си намеря наистина яка сладоледаджийница, но не съм и търсил. Това което съм намирал е било случайно. BlogTO също не е критерий, щото в Северна Америка има едни неща от които изобщо не разбират - кафе, сладолед и сладкарски изделия. Добре че Аромата взе да измества Старбъкс, поне кафето полека взе да вдига стандарт. На тема сладолед са много зле - всичко живо ходи в Марбъл Слаба (Marble Slab Creamery) да яде ледени буламачи. Айде тия дето ходят в Тимиса/DQ ги извинявам, че повечето пъти това е единственото наоколо, но Марбъл Слаба е МкДоналдс на сладоледите. Съмърса не че е як, но аз съм го уточнил това по-горе. Но както казах тук неразбират от тия неща. И изобщо достатъчно е да погледнем менютата на CNE, за да стане ясно.

Някой ден ще се разтърся сериозно за място с наистина хубав сладолед/сорбет, но да видим кога...
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от leaf »

В Торонто, опитай:

http://lapaloma.ca/"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Най-накрая и аз видях Монтреал

Мнение от optics »

МОнреал вчера - 39 градуса през деня, 30 градуса в 9 вечерта. По данни на мои агенти.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор