Mon Projet

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Ned 01
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Авг 14, 2017 11:26 am

Mon Projet

Мнение от Ned 01 »

Здравейте,
ние чакаме дата, за да се опитаме да подадем кандидатурата си и искам да попитам следното.

Дали някой може да даде съвет за някакви tips за подаването на кандидатурата в Mon Projet. В смисъл, тази година ще приемат само 5000 кандидатури и шанса реално да успеем да подадем е много малък, особено ако се спазва правилото first come, first serve. Дали е добре да се логна по-рано да кажем, за да имам по-голям шанс или няма смисъл?

Благодаря предварително!
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: Mon Projet

Мнение от stens »

Привет колега,
ние бяхме сред "щастливците" успели да подадат през Юни 2016. Трябваше да подаваме на 16/02 но тогава влязоха прекалено много желаещи и сринаха сайта и цялата им система! В резултат - изместиха подаването с цели 4 месеца и го разделиха на 2 етапа - 5000 молби през юни и още толкова през август. Въведоха и т.нар. виртуална чакалня срещу новото сриване на сайта и няколко дни предварително имаше съобщение, че нямало смисъл да се влиза по-рано във виртуалната чакалня тъй като щели да занулят всички и всичко точно в 08ч30 монреалско време и демек няма никой да е с предимство.....Да, ама не !!! Аз проверявах през 15 мин какво е положението през последния час преди да стартира всичко....и се оказа че 15 мин преди 15ч30 виртуалната чакалня започна да се пълни и бях под номер 2600 и нещо !!! като стана време бях достатъчно бърз, за да подам под номер около 2000 след , което ми потвърдиха, че молбата ми е приета! Това беше от компа на работа, а жена ми вкъщи също чакаше на домашния комп /след спешно обаждане от моя страна че виртуалната чакалня работи веднага да влезе беше вече под номер 4666 точно за минута и 40 секунди по-късно от моето влизане....! Описвам всичко това , за да добиеш представа за мащаба и скоростта, с която се случва всичко! Добре , че аз успях да подам инък имахме само още 1 шанс от домашния комп.....но точно преди да дойде ред на жена ми нетът спря....! След това искахме да влезем за да си платим таксата за разглеждане, за да сме по-спокойно, но при повторното влизане вече бяхме под номер след.......800 000 !!!!! В крайна сметка си платихме нормално още на следващия ден, когато беше свършила цялата галимация :)

И така с оглед гореизложеното няколко съвета:
1. следете ежедневно кога ще обявят датата за подаване;
2. подсигурете се със сигурна интернет връзка;
3. по възможност се подгответе с няколко човека за влизане от няколко компа, тъй като явно всички го правят, за да се стигне до толкова астрономическа опашка;
4. на датата за подаване се постарайте да сте на компа ПОНЕ 30 мин преди обявения час и през 5 мин рефрешвайте браузъра си /тези, които влязоха точно в указаното време вече бяха номер след 12 000!!!...и никой нищо не рестартира/;
5. местата се изчерпват за около 6-7 минутки максимум;
6. ако влезете в сайта под номер след 7500-ия имате вероятно 1 % шанс , за да влезете в първите 5000 подали при това ако сте светкавично бързи!!!
7. не забравяйте да почерпите като успеете да подадете благодарение на представеното "Ръководство за употреба" :party:

ако имате допълнителни въпроси - ще помогнем с каквото можем дори и да не сме много по-напред от Вас!

Успех!
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
Ned 01
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Авг 14, 2017 11:26 am

Re: Mon Projet

Мнение от Ned 01 »

Благодаря много stens:), ще гледам да спазя инструкциите и да се надяваме на малко късмет.

Благодаря отново и успех и на Вас! :)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Mon Projet

Мнение от Странджата »

Хората се трепят-дипломи,такси,бумащина,а онези влизат на тълпи от Щатите и канадските служители им носят куфарите даже! :fubar:
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: Mon Projet

Мнение от stens »

...доста си прав! уви....
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: Mon Projet

Мнение от billy_boy »

Опита със сайта и при мен беше доста тегав. Като започнеш от регистрацията, която ми отне часове, до въвеждането на данните, което ми отне няколко нощи. Иначе технически, установих, че дават приоритет на ИП адреси от Канада ;) от къде го знам и как да получите такова ИП на ЛС. Относно събмитването в сайта, бях направил скрипт, който го правеше за секунди, но така и не го позлвах.

Задължително се пригответе с поне 4 компютъра от различни адреси и браузъри през, които да рефрешвате на секунди, а не на минути.

Аз хванах 3 сесии който бяха успешно събмитнати. Едната ползвах за нашата кандидатура, другата прехвърлих на колежка, а третата споделих във форума и една жена от Бургас събмитна и тя :)

На следващия транш пак си проверих късмета и хванах една сесия, която също споделих тук.

Успех! Бъдете готови и адекватни.
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
roni34
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 26, 2017 10:58 am

Re: Mon Projet

Мнение от roni34 »

Здравейте,
предстои ми попълване на документите за Квебек онлайн (Mon Projet),изкарах нивата по френски ,но имам две питания (поне за сега):
1.като издател на сертификата какво се пише-явявах се на ТСФ Квебек в ИЧС,но резулатите се проверяват във Франция и не мога да разбера какво трябва да напиша-ИЧС София или Франция и името на издателя.
2.Тъй като не съм стигнала до края,ще съм благодарна,ако някой ги е попълнил вече и може да ми помогне-как се извършва плащането,само с кредитна карта ли и ако да в апликационната форма ли се пишат данните за картата,предполагам в края на формата, и парите кога се дърпат,веднага след като подадеш или след време,когато ти отворят досието за точкуване.
Благодаря предварително.
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: Mon Projet

Мнение от stens »

roni34 написа:Здравейте,
предстои ми попълване на документите за Квебек онлайн (Mon Projet),изкарах нивата по френски ,но имам две питания (поне за сега):
1.като издател на сертификата какво се пише-явявах се на ТСФ Квебек в ИЧС,но резулатите се проверяват във Франция и не мога да разбера какво трябва да напиша-ИЧС София или Франция и името на издателя.
2.Тъй като не съм стигнала до края,ще съм благодарна,ако някой ги е попълнил вече и може да ми помогне-как се извършва плащането,само с кредитна карта ли и ако да в апликационната форма ли се пишат данните за картата,предполагам в края на формата, и парите кога се дърпат,веднага след като подадеш или след време,когато ти отворят досието за точкуване.
Благодаря предварително.
По първия ти въпрос - имаш си индивидуален номер на сертификата, което го прави единствен. Ако си минала през ИЧС пишеш , че си се явила в Sofia, Universite "Saint Clement d'Ochrid", Departement des langues etrangeres - това го слагаш в рубриката "Nom du centre agree".
По втория въпрос - ние подадохме през Юни 2016 и доколкото помня веднага след това имахме препратка и платихме с кредитна карта може би минути след подаването, като паричките бяха изтеглени в рамките на час след това!

Надявам се съм помогнал с отговорите :)
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
roni34
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 26, 2017 10:58 am

Re: Mon Projet

Мнение от roni34 »

Благодаря за отговора.Много ми беше полезен.
Относно плащането после някъде прочетох,че след като ти отворят досието и имаш 30 дни да направиш плащане. :) :) :)
stens
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 7:37 am
Местоположение: Varna

Re: Mon Projet

Мнение от stens »

Аз лично те съветвам - успееш ли да подадеш да си платиш своевременно, за да не пропуснеш сроковете после по невнимание....
13/06/16 DCSQ
14/06/16 Ouverture du dossier
06/04/17 Mise a jour
26/05/17 TEF = C1,C1,C1,C2

01/08/17 Liste des documents recue
11/09/17 Documents envoyes
14/09/17 Reception de documents - Mr.Mathieu
20/09/17 AR Documents demandes
roni34
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 26, 2017 10:58 am

Re: Mon Projet

Мнение от roni34 »

Да, да благодаря за съвета...така ще направя
ама сега май не става толкова бързо или... :)
roni34
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 26, 2017 10:58 am

Re: Mon Projet

Мнение от roni34 »

Здравейте,stens
Бих искала да Ви попитам нещо:когато подавахте документи през Mon projet имахте ли сертификати за нивата и ако да какви?
Питам,защото сте посочили 13.06.2016 подаване на документи,а на 26.05.2017 посочвате нивата си на френски?
Опитвам се да разбера,дали ако не ти достигне някоя точка,те отрязват или могат да ти изискат по високо ниво?
Ще съм благодарна ако ми дадете отговор...
Поздрави и приятна вечер
Публикувай отговор