Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: Следващата стъпка е да махнат и изискванията за образование, защото дискриминират необразованите.
Добавките за стаж са глупост, не може някой да взима с 50% повече само защото е по-дърт от мене.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа: Следващата стъпка е да махнат и изискванията за образование, защото дискриминират необразованите.
Добавките за стаж са глупост, не може някой да взима с 50% повече само защото е по-дърт от мене.
За целта ще трябва да поработи около 85 години (0.6%/година). Аз не бих имал нищо против някой колега на 105 години да взима повечко. :y:
nova.bg написа:Колкото до минималната работна заплата, идеята е да се въведе минимален и максимален праг, като минималният да бъде на равнището от линията на бедност, която към момента е под 400 лева.
К'во стана със 600-те евра, Йорко ? :lol:
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа: Следващата стъпка е да махнат и изискванията за образование, защото дискриминират необразованите.
Добавките за стаж са глупост, не може някой да взима с 50% повече само защото е по-дърт от мене.
За целта ще трябва да поработи около 85 години (0.6%/година). Аз не бих имал нищо против някой колега на 105 години да взима повечко. :y:
nova.bg написа:Колкото до минималната работна заплата, идеята е да се въведе минимален и максимален праг, като минималният да бъде на равнището от линията на бедност, която към момента е под 400 лева.
К'во стана със 600-те евра, Йорко ? :lol:
В Канада също няма задължително изискване за добавки за трудов стаж в частните фирми.
600 евро минимална заплата в България засега не може да има. Ще разсърдим чехите и унгарците, при тях минималната заплата е едва 370 евро. Може би след време щв е възможно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

joro написа:
roumensp написа:
joro написа:
roumensp написа: Следващата стъпка е да махнат и изискванията за образование, защото дискриминират необразованите.
Добавките за стаж са глупост, не може някой да взима с 50% повече само защото е по-дърт от мене.
За целта ще трябва да поработи около 85 години (0.6%/година). Аз не бих имал нищо против някой колега на 105 години да взима повечко. :y:
nova.bg написа:Колкото до минималната работна заплата, идеята е да се въведе минимален и максимален праг, като минималният да бъде на равнището от линията на бедност, която към момента е под 400 лева.
К'во стана със 600-те евра, Йорко ? :lol:
В Канада също няма задължително изискване за добавки за трудов стаж в частните фирми.
600 евро минимална заплата в България засега не може да има. Ще разсърдим чехите и унгарците, при тях минималната заплата е едва 370 евро. Може би след време щв е възможно.
Може, ама Бай Суджук трябва да почне да лапа по-малко суджуци, та да остане и за народа
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

.... работодателите отново настояват добавката за стаж да отпадне. Според тях тя дискриминирала квалифицираните млади служители.
Има някакво основание, щото след определена възраст и стаж, би било по-правилно да режат от заплатата, заради изкуфялост и закостенялост. Да им я сложат примерно в основната заплата, а за новопостъпилите да няма: те и без това искат поне 1000 лева... ;)
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Павел написа:Може, ама Бай Суджук трябва да почне да лапа по-малко суджуци, та да остане и за народа
А аз чак днес научих за Суджукгейт. :D

joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Хубави неща се случват в България
http://m.dir.bg/dnes/news/26152445/"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

7George написа:
.... работодателите отново настояват добавката за стаж да отпадне. Според тях тя дискриминирала квалифицираните млади служители.
Има някакво основание, щото след определена възраст и стаж, би било по-правилно да режат от заплатата, заради изкуфялост и закостенялост. Да им я сложат примерно в основната заплата, а за новопостъпилите да няма: те и без това искат поне 1000 лева... ;)
Ти сериозно ли?
То и аз смятам, че след определена възраст трябва да се отнемат книжките на камионаджиите, защото правят невъзможно придвижването от точка А в точка Б, ама... :(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от спеца »

Тоталитарно настъпление срещу основни права и свободи

Емблема на този аморален подход е законопроектът за промени в Административно-процесуалния кодекс

Михаил Екимджиев бие камбаната за коварството на тоталитарното по същността си правителство на Борисов 3, което цели да ни превърне в безпомощни заложници на статуквото, без право на обжалване. Достъпът на гражданите до съд е фундаментално за демокрацията, защото само така можем да се защитаваме и да се борим срещу произволни решения на властта, които пряко ни засягат. С драстичното, нагло завишаване на административните такси ДЕСЕТКИ ПЪТИ, ние, обикновените граждани, биваме обезоръжени и обезправени, закрепостени!
Прочетете тази статия и нека мислим какво да правим:
Тази открита атака срещу конституционното право на гражданите да упражняват контрол над собствените си служители не може да остане без ответ! Иначе пленената държавна машина си осигурява тотална безнаказаност.
Каквото и безабразие да си позволи министерство или друга държавна институция, ние трябва да можем да й се противопоставим законно, поотделно като частни граждани, като предприятия или граждански сдружения.
Правовият ред не е луксозна стока, която само мутри да си купуват, за да злоупотребяват и да се гаврят с него.
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Поздрави от Родината.
Ще ви разпраам кат се върна, че сега съм във вихъра на купона,
засега краткия ми анализ се изчерпва с едно изречение:
Тука, мамата си трака!
Добре, айде и едно по-конкретно:
Масова и тотална циганизация.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от спеца »

optics написа:Поздрави от Родината.
Масова и тотална циганизация.
aахааа- шубе те...., да не те интегрират!!!
:) :) ;)
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

България, през погледа на първия братовчед на майка ми Иван Цачев (покойния му баща Цветко Цачев беше брат на баба ми). Иван от 44 години живее в Тромсо, Норвегия, където след заминаването си, се ожени за една ослепителна, руса норвежка красавица на име Тове. Това е човекът, който ме запали по рок музиката и ме снабдяваше с плочи-мечти и заради който си казах, че и аз един ден на всяка цена трябва да живея на запад. Преди да започне да се занимава с бойни изкуства, беше импресарио на много български групи, искащи да свирят по скандинавията, една от които беше и много добрата група Формула (на Маргарита Хранова).


Един таралеж в Норвегия
http://www.bitelevision.com/edin-taralezh-v-norvegiya/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Благодаря за линка, Павеле! Удоволствие бе за мен да го изслушам твоя роднина.
Хора като Иван Цачев вкарват в ступор днешните либерасти и пишман-антикомунисти, тъй като е извън възможностите на промитите им мозъчета да проумеят как е възможно това - да си избягал от режима и въпреки това да не плюеш по миналото си, а дори да си го обичаш.
"Щастливо детство" - казва г-н Цачев, "много приятели, само хубави приятни спомени". Ама как така? - чуди се правоверния либераст. Който е научен и призван да плюе по всичко и всеки от соцминалото, изкарвайки същото това минало някакъв ад от насилие, жестокости и неправда.

И човекът много точно формулира основните проблеми в днешна България - апатията, злобата и липсата на сигурност за утрешния ден и за бъдещето на децата. Аз, лично, мисля, че първото иде от второто т.е. липсата на сигурност и постоянният стрес превръщат сънародниците ни в злобни и апатични.

Усещам как либерастчетата няма да се посвенят да го захапят за приятелствата с деца на хора от номенклатурата. Те за толкова им стига акъла. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

Детството е безценно и неповторимо бай Линко!За всичко останало е виновна Демокрацията!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

agent Ozo написа:"Щастливо детство" - казва г-н Цачев, "много приятели, само хубави приятни спомени". Ама как така? - чуди се правоверния либераст. Който е научен и призван да плюе по всичко и всеки от соцминалото, изкарвайки същото това минало някакъв ад от насилие, жестокости и неправда.
Не е нужно да е било буквално "ад от насилие, жестокости и неправда", за да твърдим, че не било добре. Има различни степени между "рай" и "ад" и само понеже не било най-ниското стъпало на "ад" не означава че е било близо до "рай" ;)
Та какво общо има щастливо детство с факта, че социализмът беше изкривена система без лична или обществена свобода и с провалена икономика? Децата не се интересуват от политика. Децата не знаят, че примерно не могат да отидат да учат в западна държава, освен ако тати не е клечка в Партията. Децата не знаят, че в нормалните страни има банани всеки ден в магазините, не само покрай Нова Година. Децата не знаят, че ако говориш публично против правителството или Партията, ще се озовеш в панделата. Децата не знаят, че за кола (смотана руска при това) се чака 5-8 години. Децата не знаят, че ако си супер-предприемчив и умен и искаш да отвориш фабрика или ферма и да даваш работа на други хора, не може да стане, защото държавата ти казва колко заплата ще получваш, кога можеш да си купиш апартамент, кога трябва да излезеш на манифестация.
Публикувай отговор