Агенти за самолетни билети ???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Агенти за самолетни билети ???

Мнение от IRA »

kiro, става дума за тази година, не за миналата. Приятелка летя миналата година за около 700 долара през коструктивната отпуска. За тази годнина за същото време билета ни е 1075, но не е имало намаления както миналата година и като вече казах ги купих началото на март. По това време се намираха ббилети за горе долу толкова и през интернет ,но с престои над 8 часа или с две прехвърляния.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Агенти за самолетни билети ???

Мнение от ablood »

Отговорът би трябвало да е: "Агентът ми намери по-евтини билети отколкото аз успях да намеря."

Това в никакъв случай не значи, че друг потребител не може да си намери онлайн много по-евтини билети спрямо агента. Въпрос на способности и мотивация.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Агенти за самолетни билети ???

Мнение от davidT »

IFF написа:
klisurov написа:Виолета Димитрова:
+1-514-784-2522
+1-514-358-3201

https://www.visiontravel.ca/violetadimitrova/fr"
Подкрепям с две ръце :y: Най-добрата.
+1 и от мен.2 пъти съм купувал билети от нея и съм много доволен.

Иначе от къде да се купи билет,от агент или сам,всеки решава сам. Но е факт, че агентите имат достъп до оферти,до който обикновения потребител няма такъв.
Едни са офертите в Интернет,та даже и в на самата авиокомпания сайта,други са в тяхната мрежа.И аз лично съм се убеждавал неколкократно.

И още един момент,аз не бих си дал номера на кредитната карта на Сулио и Пулио в Интернет,предоставящ ми "много евтини" билети.Едно че мога да пийна една студена водичка и второ ,че тези всъщност "много евтини" билети,като прочетеш и малките шрифтове под тях, стават не много евтини :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Агенти за самолетни билети ???

Мнение от davidT »

Нали някой не си мисли ,че когато иска да купи билет от агент,той почва да търси в сайта на авиокомпанията, и в някви измислени търсачки ? :D
И Бай Ганъо хакера ,който по принцип разбира от всичко,от вкъщи ,с два клика,може да провери в Интернет и да си намери много, много по изгодни оферти ? :D

Друг е момента с мотивацията на агента.Понеже има доста анонимни ахмаци като дюлгерина, пускат запитвания до 10 агента едновременно и то в последния момент ,и впоследствие почват обясненията "Ама той оня ми намери с 5$ по евтино " .За такива анонимни клиенти ,агента просто пуска няколко бързи сърча за 30 сек в тяхната мрежа,и каквото му изскочи ви го дава.

Но ако сте стар клиент ,сериозен,и агента знае, че вие със сигурност пускате запитване което ще доведе до 95% шанс за купуване,е тогава е съвсем друга бира.Още повече както казах, ако сте му стар клиент и сте му дали предварителна заявка няколко месеца преди това да ви търси изгодно.
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Агенти за самолетни билети ???

Мнение от ablood »

На вълка вратът му е дебел, защото си върши работата сам.

Да вкараш посредник между себе си и авиокомпанията (независимо дали агент, или търсачка) е улеснение, което може да се окаже таралеж в гащите.

В момента в който набереш телефона на агента ти му даваш да се разбере, че не ти се занимава с ровене и му се доверяваш. От тук натам е ясно, че в негов интерес е да ти продаде билет от който ще изкяри най-голяма комисионна с най-малко загубено време. Ако ти потрябва да сменяш дата, място, да добавяш пътник и прочие се налага пак да разчиташ на посредника. Ако го няма, зает е с някакъв друг проблем, или ти е кисел за нещо...

И най-вече идва момента, че разчиташ агентът да не направи някоя човешка грешка, или да се недоразберете по телефона. Допълнителен посредник = допълнителен риск.

Ето една показателна дискусия по въпроса:

https://www.tripadvisor.ca/ShowTopic-g2 ... srael.html

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Агенти за самолетни билети ???

Мнение от IRA »

davidT, Онлайне търсачките всъщност работят с агенции, единствената разлика с това да се обадиш на конкретен агент е че търсиш в повече агенции паралено, а не само в агенцията към която работи агента. Ако на човек му се говори по телефона , винаги може да се обади на телефона на саита , дори така може и да му предложат по добра оферта. Можеш да платиш по телефона, ако не искаш да си вкарваш информацията на интернет страница.
За мен е абсолютно все едно проверяваш паралено с двете и взимаш по изгодната цена за теб. Зависимост от сезона и времето на купуване на билета може едното да е по изгодно от другото.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Агенти за самолетни билети ???

Мнение от davidT »

IRA написа:davidT, Онлайне търсачките всъщност работят с агенции, единствената разлика с това да се обадиш на конкретен агент е че търсиш в повече агенции паралено, а не само в агенцията към която работи агента.
Не си наясно и пак спориш. Онлайн търсачките са за будалите като дюлгерина .Половината "най-добри" оферти от тези търсачки,всъщност имат доста екстри написани с малки букви, и като се сметне всичко накрая, "евтината" оферта излиза всъщност доста солена.
Агентите не работят с онлайн търсачки,поне добрите агенти.Те си имат тяхна мрежа, и в която мрежа има оферти ,който ти НИКОГА не може да видиш.


едит: Кой идиот пак ми изтри мнението (първия пост) ? :^) Затова ли отделих 15 мин от ценното ми време за да образовам невежите ?
Човек да напише 1 пост след 5 месеца и тея олигофрени да го откажат с цензурата която цари тук.
Последно промяна от davidT на Чет Юли 13, 2017 12:56 pm, променено общо 1 път.
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Агенти за самолетни билети ???

Мнение от ablood »

DavidT

На луд ли се правиш, или наистина не схващаш, че аз и Ира слагаме търсачките под един знаменател с телефонните агенти.

Най+ниски цени могат да се вземат от превозвачите ДИРЕКТНО избягвайки посредник, но изисква повече време да ги прегледаш всичките.

Или вярваш на легендата, че има промоции, които само посредниците са способни да видят.

Въпрос на време и мотивация е да избереш дали да се обърнеш към посредник.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Агенти за самолетни билети ???

Мнение от IRA »

Аз не спора, а споделям опит. :wasntme:
Да вземе за пример една популярна търсачка http://www.flighthub.com" , с тях може да говориш по телефона . Обаждаш се по телефона и си говориш с агент и те имат оферти които предлагат само по телефона. Ако човек държи да говори толкова по телефона.
Ползата от български агент е ,че евентуално моге да включи в група и да получиш намаление. Преди доста години поне на мен ми се е слувало да говоря п отелефона с Ева и тя да ми твърди ,че няма места за полет на който аз виждам сводони места и да ми предлага някви тотално неудобни за мен дати , на всичко отгоре да се сърди като откажеш.
За мен си е най добре човек да си набележи дати и полети с които иска да пътува и да проверява само цената, да взима там където му предложат най малко .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор