Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от KamPomme »

speedy написа:Случаят, за който споменавам е от преди 2010-11 година. Моят човек се кълнеше, че повече в тази проклета държава ...
Сега ще се опитам да ти обясня какво горе долу е станало ....:
Дошъл е ... стигнал е гишето, дал си е паспорта. Агента го е сканирал и ... на екрана е излязло нещо което е дало инструкций на агента да зададе допълнителни въпроси. Отговорите не са съвпаднали с това което е пишело.
Това е. В такъв случай гърмиш. Какво точно е пишело на монитора никой никога няма да разбере, а агента дори да ми е приятел няма да ми каже.

Сега ще ви обясня за тия проклети визи.

1.
Преди и с визи, който е имал роднини винаги е можел да дойде без проблем.
И сега уж дето визи няма .... пак ще е без проблем.

2.
Такива които по какъвто и да било начин вече веднъж са идвали ... пак няма да има проблем защото вече ще са в системата.

3.
Разни бизнес проекти, конференций и прочее .... също.

Много е важно идвалите преди да са си тръгвали в рамките на определения срок.

Всички останали .... ще попаднат под субективното мнение на граничния служител. Та докато преди ако някой е имал виза и е можел да се оплаче ако не го пуснат .... сега като е безвизово оплакване няма да може има.
Причината е елементарна - преди за ВИЗА са били представяни документи на базата на които е била издадена, тоест тогава ще може да се изиска обяснение защо така е станало. Без виза ... никой нищо никъде не е представял .... само си е взел паспорта и си е купил билет. Това развързва ръцете на служителите.

Само да спомена че когато бях на Лакол се връщаха и американски граждани.
И друг детайл ... Мексико също е безвизово с Канада .... да виждате мексинанци масово да я заливат? Това не е защото такива не пристигат, а защото масово ги връщат.
А билета са си го платили предварително. За туризъм трябва зьадължително двупосочен билет.

Само да не се бъркаме със САЩ ..... там законите са други и всеки може да бъде върнат, а да се оплаче после може на арменския поп.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Koko »

KamPomme написа:
speedy написа:Случаят, за който споменавам е от преди 2010-11 година. Моят човек се кълнеше, че повече в тази проклета държава ...
Сега ще се опитам да ти обясня какво горе долу е станало ....:
Дошъл е ... стигнал е гишето, дал си е паспорта. Агента го е сканирал и ... на екрана е излязло нещо което е дало инструкций на агента да зададе допълнителни въпроси. Отговорите не са съвпаднали с това което е пишело.
Това е. В такъв случай гърмиш. Какво точно е пишело на монитора никой никога няма да разбере, а агента дори да ми е приятел няма да ми каже.

Сега ще ви обясня за тия проклети визи.

1.
Преди и с визи, който е имал роднини винаги е можел да дойде без проблем.
И сега уж дето визи няма .... пак ще е без проблем.

2.
Такива които по какъвто и да било начин вече веднъж са идвали ... пак няма да има проблем защото вече ще са в системата.

3.
Разни бизнес проекти, конференций и прочее .... също.

Много е важно идвалите преди да са си тръгвали в рамките на определения срок.

Всички останали .... ще попаднат под субективното мнение на граничния служител. Та докато преди ако някой е имал виза и е можел да се оплаче ако не го пуснат .... сега като е безвизово оплакване няма да може има.
Причината е елементарна - преди за ВИЗА са били представяни документи на базата на които е била издадена, тоест тогава ще може да се изиска обяснение защо така е станало. Без виза ... никой нищо никъде не е представял .... само си е взел паспорта и си е купил билет. Това развързва ръцете на служителите.

Само да спомена че когато бях на Лакол се връщаха и американски граждани.
И друг детайл ... Мексико също е безвизово с Канада .... да виждате мексинанци масово да я заливат? Това не е защото такива не пристигат, а защото масово ги връщат.
А билета са си го платили предварително. За туризъм трябва зьадължително двупосочен билет.

Само да не се бъркаме със САЩ ..... там законите са други и всеки може да бъде върнат, а да се оплаче после може на арменския поп.
Значи според тебе цялата работа се свежда до: "Царя дава, пъдаря не дава"?
Май въпроса на границата на коя точно държава си работил наистина е актуален.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от KamPomme »

Koko написа:Значи според тебе цялата работа се свежда до: "Царя дава, пъдаря не дава"?
Май въпроса на границата на коя точно държава си работил наистина е актуален.
С тебе въобще си нямам намерение да общувам.
Твоите методи за заяждане ги наблюдавам отдавна.

Въпроса е ... вие питате аз отговарям.
Има неща, които обаче не мога да споделям дори и вече да не съм там където съм бил.

А иначе Бог високо, цар ... далеко!
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Публикувай отговор