Втори сме на Евровизия

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Втори сме на Евровизия

Мнение от joro »

Кристиян Костов се класира на второ място на Евровизия!
http://m.dir.bg/life/news/25755667/"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от IRA »

Извади късмет,че руснаците не участват и обра вота им . Много скучна песен, докара ли са го на вид на Кпоп звезда.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от ablood »

IRA написа:Извади късмет,че руснаците не участват и обра вота им . Много скучна песен, докара ли са го на вид на Кпоп звезда.
Това не е никакъв късмет, а хитър трик да стигнем до финалите.

Иначе румънците са абсолютно номер 1, но кой ти гледа качеството. Всичко е политика.

Румъния:
https://youtu.be/3lop3KkfRPA?list=PLUJX ... vbMb5ImeXj
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от joro »

ablood написа:
IRA написа:Извади късмет,че руснаците не участват и обра вота им . Много скучна песен, докара ли са го на вид на Кпоп звезда.
Това не е никакъв късмет, а хитър трик да стигнем до финалите.

Иначе румънците са абсолютно номер 1, но кой ти гледа качеството. Всичко е политика.

Румъния:
https://youtu.be/3lop3KkfRPA?list=PLUJX ... vbMb5ImeXj
Много станахте фенове на Румъния, да не вземете сега натам да емигрирате.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от myhata II »

joro написа:Кристиян Костов се класира на второ място на Евровизия!
http://m.dir.bg/life/news/25755667/"
втори са руснаците, то тоя е руснак, виж го че не говори български !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от prace »

IRA написа:Извади късмет,че руснаците не участват и обра вота им . Много скучна песен, докара ли са го на вид на Кпоп звезда.
Предполагам Ира може да изпее по-добра песен от Кристиян Костов и затова се изказва
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от ablood »

Момчето пее добре и изглежда добре. Това не променя нелепия факт, че националният ни представител не е етнически българин.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от optics »

Гледах цялото шоу и гласуването. Току що.
Сега интересно ми е как ще коментират всичките хейтъри (на конкурса като цяло) че всичко било политика.
Каква е аджеба тая политика дето дърпа конците във всичките страни така че именно Португалия да е на първо място. А България на второ.
С какво тия две страни са интересни за конспираторите в сянка ??? А де ??? Ама тия изказвания идват обикновено от хора дето нито са гледали шоуто, нито гласуването, а само чули от една жена на спирката, че "всеки дава точки за съседите". Е ако е тъй, отде се извъдиха толко много точки за България. Много дашни тия съседи. Като се има предвид че Сърбия и Гърция дадоха нищо или почти нищо (не запомних точно).

Що се отнася до личното ми мнение, имах други фаворити, но като цяло съм по-малко недоволен от избора на победител отколкото бях миналата година. Въпросната Джамала тогава излезе с една вяла и скучна песен и никаква проява на глас. Тая година изпя друга песен (извън конкурса де) от която се видя, че можела и да пее. Нашто момче - "Крисчън" както му викаше коментатора на Би Би Си, ме изненада приятно с хубав и силен глас, спокойствие и добро самочувствие, но песента и визията му не ми харесаха. Чух коментари от по-младите - явно са му харесали визията доста.
За моя вкус, от предишни български участия, и Мариана Попова и Елица/Стоян и особено Поли Генова ми харесваха повече от Кристиян. Но това е положението.
Победителя пееше добре, но първо точно тоя стил не е който ме грабва и второ - не ми хареса прекалено флегматичната му настройка, включително и след като победи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от IRA »

prace написа:
IRA написа:Извади късмет,че руснаците не участват и обра вота им . Много скучна песен, докара ли са го на вид на Кпоп звезда.
Предполагам Ира може да изпее по-добра песен от Кристиян Костов и затова се изказва
Естествено че мога. Догодина ще участвам в Евровизията като канадски представител. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от Canuck »

optics, съгласен съм, че не може цяла Европа да гласува по политически причини за Португалия, при положение, че в момента Португалия си е една незначителна и сравнително бедна страна, но политическият вот също присъства, макар и не в такива мащаби, в каквито си го представят любителите на конспирацията. Примери колкото искаш - Гърция гласува за Кипър, Кипър за Гърция, Молдова за Румъния, Финландия за Швеция, Македония гласува за Сърбия обикновено, но понеже я няма на финала, ФИРОМ даде своя глас за България. Но, разбира се, съгласен съм с теб, че подобни трикове не трябва да се преувеличават.

Що се отнася до Кристиан Костов, много българи го обиждаха по форумите, че не бил българин, бил руснак, не говорел български и други подобни нелепи обвинения и обиди. Ето и в този форум гледам, че мухата и ablood са се включили на тази струна.
Не бил говорел български. Ами слушах го и аз, но според мен си говори български език доста добре. Ето и тук интервю с него
https://www.youtube.com/watch?v=BeCO7IyfSGQ"
В интерес на истината съм чувал в Канада и Испания няколко деца на български имигранти, които говорят доста по-зле български от Кристиан или направо отговарят на въпроса, искаш ли сладолед с Yes, sure.
И защо да не е българин човек, на който баща му е етнически българин и има български паспорт?! Написах го вече и в друг форум и тук ще го повторя, за мен е доста разочароващо, че един млад човек от смесен брак, което предпочита да се самоопределя като българин и има и българско гражданство е обиждан от доста българи, вместо да бъде поздравяван и окуражаван да продължава да се чувства българин. Това не го разбирам!
В бъдеще ще виждаме все повече деца от смесени бракове или с родители/имигранти, родени и израснали в чужбина, които може да имат желание да представят България като спортисти, певци, учени, писатели. И ако от България вместо "браво, радваме се, че има такива българи като теб" чуват само "аве, какъв българин си ти бе, ти даже български не може да говориш като хората" рано или късно много от тези хора ще се дистанцират наистина от България и потенциалът и славата им ще жънат други страни.
Въпросът не е само за Кристиан, а изобщо за всеки българин от смесен брак или дете на българи имигранти. Ако един талант иска да представя България, той би трябвало да получи поне поощрение и едно браво, а не да му се търсят кусури на граматиката, произношението, местожителството и не знам още какво.
Моята дъщеря е само на две годинки сега, родена извън Бългрия от смесен брак, но има и българско гражданство и представете си, че след време иска да представи България на Евровизия, на някакъв друг конкурс, спорт, наука, или каквото друго се сетите. И ако вместо браво, супер, че се чувства българка и представя България, слуша глупости от сорта, аве ква българка си ти с този испански акцент и циганска граматика, как мислите, че ще се почувства тя?! Ще иска ли да представя повече България?! Ако се случи подобно нещо, аз лично ще я посъветвам да тегли една майна на България и да представя друга страна! С подобно отношение нищо добро не я чака България. Българското население намалява, но вместо да се интегрират и привличат децата на българските имигранти поне да се чувстват българи, дори и да не се върнат да живеят там, някои българи с отношението си просто ги тикат в ръцете на други държави, които с радост ще ги приемат. Друг е въпросът, че много атакисти и патрЕоти постоянно говорят за Джон Атанасоф като за българин - човек, който е роден в САЩ, нарича България родината на баща ми и не е говорил и дума на български. Именно затова не я разбирам тази истерия около българския език на Кристиан и неговата българска националност.
Но, съм убеден, че ако Кристиан се състезаваше за Русия и кажеше, че не се чувства българин, а само руснак, същите тези българи щяха да го наричат предател. Угодия няма. :D
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от prace »

Canuck написа:optics, съгласен съм, че не може цяла Европа да гласува по политически причини за Португалия, при положение, че в момента Португалия си е една незначителна и сравнително бедна страна, но политическият вот също присъства, макар и не в такива мащаби, в каквито си го представят любителите на конспирацията. Примери колкото искаш - Гърция гласува за Кипър, Кипър за Гърция, Молдова за Румъния, Финландия за Швеция, Македония гласува за Сърбия обикновено, но понеже я няма на финала, ФИРОМ даде своя глас за България. Но, разбира се, съгласен съм с теб, че подобни трикове не трябва да се преувеличават.

Що се отнася до Кристиан Костов, много българи го обиждаха по форумите, че не бил българин, бил руснак, не говорел български и други подобни нелепи обвинения и обиди. Ето и в този форум гледам, че мухата и ablood са се включили на тази струна.
Не бил говорел български. Ами слушах го и аз, но според мен си говори български език доста добре. Ето и тук интервю с него
https://www.youtube.com/watch?v=BeCO7IyfSGQ"
В интерес на истината съм чувал в Канада и Испания няколко деца на български имигранти, които говорят доста по-зле български от Кристиан или направо отговарят на въпроса, искаш ли сладолед с Yes, sure.
И защо да не е българин човек, на който баща му е етнически българин и има български паспорт?! Написах го вече и в друг форум и тук ще го повторя, за мен е доста разочароващо, че един млад човек от смесен брак, което предпочита да се самоопределя като българин и има и българско гражданство е обиждан от доста българи, вместо да бъде поздравяван и окуражаван да продължава да се чувства българин. Това не го разбирам!
В бъдеще ще виждаме все повече деца от смесени бракове или с родители/имигранти, родени и израснали в чужбина, които може да имат желание да представят България като спортисти, певци, учени, писатели. И ако от България вместо "браво, радваме се, че има такива българи като теб" чуват само "аве, какъв българин си ти бе, ти даже български не може да говориш като хората" рано или късно много от тези хора ще се дистанцират наистина от България и потенциалът и славата им ще жънат други страни.
Въпросът не е само за Кристиан, а изобщо за всеки българин от смесен брак или дете на българи имигранти. Ако един талант иска да представя България, той би трябвало да получи поне поощрение и едно браво, а не да му се търсят кусури на граматиката, произношението, местожителството и не знам още какво.
Моята дъщеря е само на две годинки сега, родена извън Бългрия от смесен брак, но има и българско гражданство и представете си, че след време иска да представи България на Евровизия, на някакъв друг конкурс, спорт, наука, или каквото друго се сетите. И ако вместо браво, супер, че се чувства българка и представя България, слуша глупости от сорта, аве ква българка си ти с този испански акцент и циганска граматика, как мислите, че ще се почувства тя?! Ще иска ли да представя повече България?! Ако се случи подобно нещо, аз лично ще я посъветвам да тегли една майна на България и да представя друга страна! С подобно отношение нищо добро не я чака България. Българското население намалява, но вместо да се интегрират и привличат децата на българските имигранти поне да се чувстват българи, дори и да не се върнат да живеят там, някои българи с отношението си просто ги тикат в ръцете на други държави, които с радост ще ги приемат. Друг е въпросът, че много атакисти и патрЕоти постоянно говорят за Джон Атанасоф като за българин - човек, който е роден в САЩ, нарича България родината на баща ми и не е говорил и дума на български. Именно затова не я разбирам тази истерия около българския език на Кристиан и неговата българска националност.
Но, съм убеден, че ако Кристиан се състезаваше за Русия и кажеше, че не се чувства българин, а само руснак, същите тези българи щяха да го наричат предател. Угодия няма. :D
Кристиян Костов е повече българин от всеки Кирияк Стефчов дето пише из форума и хълца от радост на всяка лоша новина, идваща от България.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от yahoo »

Хареса ми песента и изпълнението на Кристиан още повече че е бил болен и с температура по това време. Португалеца не ми хареса особено и бях шокиран каква подкрепа е събрал в Европа. Ако беше по Коледа щеше да е обяснимо харесването на такъв вид песни, но при толкова други добри изпълнения е загадка за мен. Предполагам че в голямата си част зрителската аудитория в Европа е била пенсионери и +. Въпреки това второто място при толкова много участници е огромно постижение.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от ablood »

prace написа:
Canuck написа: Що се отнася до Кристиан Костов, много българи го обиждаха по форумите, че не бил българин, бил руснак, не говорел български и други подобни нелепи обвинения и обиди. Ето и в този форум гледам, че мухата и ablood са се включили на тази струна.
Кристиян Костов е повече българин от всеки Кирияк Стефчов дето пише из форума и хълца от радост на всяка лоша новина, идваща от България.
Да си руснак не е обида.
Да си българин не е титла, която се връчва според заслуги.
Не мисля, че песента, видеото и изпълнението на Поли Генова му отстъпват. Разликата в подкрепата обаче е внушителна и е тъпо да си заравяме главата в пясъка за това от къде идва.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от Canuck »

ablood, съгласен съм, че да си руснак не е обида, но по българските новинарски сайтове се срещаха епитети като руски агент, колхозник, ватник, съветски каскет, гей, пратеник на Путин, част от хибридната война на Русия и други подобни идиотии изречени за един тийн, който видимо даже не се и интересува от политика. Не ми казвай, че това не са обиди. А, да си българин не е титла, но защо Кристиан да не е българин щом има и българско гражданство и баща му е българин?!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Втори сме на Евровизия

Мнение от ablood »

Името ми беше свързано с обиди ,че бил руснак. Не колхозник, каскет и прочие. Руснак не е обида.

Некой не отрича, че Кристиян е и българин, особено последната година, след като понаучи езика. Роден израснал в Русия, живее и още учи там... Но е ттудно да се каже, че е много повече българин от Джон Атанасов.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор