Проблем със собственика на сградата

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от Kan_Tangra »

seeker написа:Никой ли не забеляза, че докато китайката е имала нужда да държи количката си във входа е било позволено и на останалите? Щом найната нужда изчезва, изчезват и количките на некитайците. Не съветвам pollita да отива до крайности, но много се говореше за дискриминация, а никой не видя това - китайците са в комбина :D Марто не го търсете да види това. Той няма да работи против родата си. Мисля, че у тях го наричат Мар То. :D
:rofl: :rofl: :rofl:
На черното как да кажем бяло!
Китайците са по-големи дискриминатори и от черните. Това си е публична неписана тайна. ;)

А китаец, собственик на дървен блок е просто нарицателно в жанра.
Имах един такъв, в ранните си години. Игли през задника само засмуква. Не връща. :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от Pyrelight »

Анджък де! Visible minority при това. Дори и Полита (хипотетично) да заведе дело за дискриминация, "порастналите деца" могат да се превърнат в писмо, съдържащо непреодолим противопожарен проблем със задна дата. А защо не и в свидетел, друга "жена" и "майка" от visible minority при това. И ето как фън шуят ще победи една обемиста бебешка количка. Не става ръгаческата, не става за съжаление, защото не знаеш на какво си попаднал! :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от succes »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа:
pumpy написа:Някой явно иска да остане без количка, но това е пътя: с рогата напред......
Много черногледо, пумпал!
Това ли ти е толерантната Канада, която рекламираш непрекъснато?
Когато някой, с рогата напред ще ме заплашва с дискриминации и всякакви други глупости, аз лично бих се погрижил да няма количка още дълго време. Лично мнение.....
Извинявай, ама т'ва си е селяния твойто,
първо не става дума изобщо за теб, второ до сега са били 3 колички и т'ва говедо, изведнъж променя правилата.
Питай в Режи-то, това е, или в Проджект Дженезис, те също евентуално биха помогнали(до метрото Коте сейнт Катрин.
Обясни че НЯМА асансьор, а сте на 3-тия етаж, че мъжа ти ходи на работа и не може да ти помага да извеждаш децата или да ги водиш на лекар/консултация, когато се налага, защото си сама с близнаците и няма на кого да ги оставяш, а да ги оставяш сами без надзор е незаконно, така че си в шах и мат, а и че количката е тежка. От това зависи здравето на децата ти и е редно този идиот да измисли начин за количката. Имаш не малко причини да победиш в подобен спор и според мен ще успееш, ако знаеш как да поднесеш нещата. Обясни също, че сте останали на 3-тия етаж защото собственика ви е позволявал да държите количката и че сега заради договора от една година не може да напуснете, а той сменя неписаните правила.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от dea »

Полита, вземи си кенгуру за близнаци. Товариш бебетата и на разходка. Цена употребявано 150 долара.
https://twingaroo.com/"

http://www.kijiji.ca/v-bebe-siege-auto- ... nFlag=true"
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от optics »

Вие докато обсъждате Мар То, ;) той си гледа кефа из бютифул БиСи, съответно Виктория и Ванкувър и среща съответните баровци. :handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от Kan_Tangra »

Е, то и ние си гледаме кефа! ;)
И срещаме съответните баровци.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от analgin »

На тази тема и е сгрешено заглавието, трябва да се казва "проблем с противопожарните изисквания в Квебек", а не сегашното.

Предполагам, че когато госпожата се нуждае от дрехи не си купува такива от детският щанд с 2-3 номера по-малки и не разчита, че са достатъчно разтегателни за да и станат.
Създаването и отглеждането на деца е процес който обикновенно се планира предварително в детайли, един от тях е подходящото жилище където всички ваши потребности да са задоволени, а не да разчитате на това някой да пренебрегне основни изисквания за сигурност на сградата и нейните обитатели за да ви угоди.
Лендлорда има 100% основание да не допуска безнадзорни колички в предверието и коридорите на блока, всеки може да се обади в пожарната и те ще бъдат насилствено отстранени защото не им е там мястото и пречат за свободното придвижване в случай на пожар.
Преди време когато притежавах недвижима собственост за отдавне под наем 2 пъти съм бил на съд с подобен казус и 2-та пъти съм печелил. Ако имате излишни средства за пилеене можете и вие да опитате, но изхода от делото е ясен, нито един съдия няма да пренебрегне мерките за сигурност за да ви осигури безплатен конфорт.
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от pollita »

analgin написа:На тази тема и е сгрешено заглавието, трябва да се казва "проблем с противопожарните изисквания в Квебек", а не сегашното.

Предполагам, че когато госпожата се нуждае от дрехи не си купува такива от детският щанд с 2-3 номера по-малки и не разчита, че са достатъчно разтегателни за да и станат.
Създаването и отглеждането на деца е процес който обикновенно се планира предварително в детайли, един от тях е подходящото жилище където всички ваши потребности да са задоволени, а не да разчитате на това някой да пренебрегне основни изисквания за сигурност на сградата и нейните обитатели за да ви угоди.
Лендлорда има 100% основание да не допуска безнадзорни колички в предверието и коридорите на блока, всеки може да се обади в пожарната и те ще бъдат насилствено отстранени защото не им е там мястото и пречат за свободното придвижване в случай на пожар.
Преди време когато притежавах недвижима собственост за отдавне под наем 2 пъти съм бил на съд с подобен казус и 2-та пъти съм печелил. Ако имате излишни средства за пилеене можете и вие да опитате, но изхода от делото е ясен, нито един съдия няма да пренебрегне мерките за сигурност за да ви осигури безплатен конфорт.
Вече веднъж обясних, че количката ми не нарушава никакви мерки за безопасност. Стои в страни от стълбите и никой не притеснява. Доскоро си стоеше там, заедно с още две колички. Сега на това място има саксии с цветя. Цветята застрашават ли безопасността? Точно толкова, колкото и количките.
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от pollita »

dea написа:Полита, вземи си кенгуру за близнаци. Товариш бебетата и на разходка. Цена употребявано 150 долара.
https://twingaroo.com/"

http://www.kijiji.ca/v-bebe-siege-auto- ... nFlag=true"
Благодаря за съвета :rofl: :rofl: Сигурно не си раждала близнаци, за да обсъждаме състоянието на гръбните мускули. А близнаците в момента са по над 10кг всяко. Едното го носих в кенгуру веднъж, когато беше около 6кг и беше "РАЙ", какво остава за сега двете :rofl:
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от analgin »

Наистина е по-лесно да се намират разни опавдания и "нередности" в околните вместо да се предприемат адекватни действия за отстраняване на проблема.
Bonne chance!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от ablood »

Тази седмица се оказах свидетел на подобен спор. Наематели-турско семейство с 3-седмично бебе искат от собственика да махне дървения под, че много скърцал и будел бебето. Да бил сложел ламинат.

Собственикът побесня - "Лани като се нанасяще не ти скърцаше, а? Хареса ти прясно изцикления дървен под. Сега се сети, че дървото скърца?"

Турчина обаче вика, настоява и плаши с РЕЖИ-то.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от analgin »

За жалост си прав Блуди, много емигранти влизат доста успешно в ролята на нашите мургави сънародници на които всички са им длъжни и имат безброй права, обичат да придобиват облаги за който не са склонни да платят пазарната цена ....
Емиграцията не е за всеки, но малко хора го разбират навреме, а когато го осъзнаят е късно да се върнат обратно от където са дошли.
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от pollita »

Включвам се отново с прясна информация по случая, за всички, които ми обясняваха как трябва да се откажа и за онези, които ще имат нужда от информация по повод проблеми със собствениците на сградите, където живеят. Régie du logement имат представителни офиси по квартал, където работят позитивни и отзивчиви хора готови да помогнат за всеки проблем. В моят случай няма закон, който да задължава собственика да ми позволи да си оставя количката във фоайето на сградата, но има морални норми и опит за дискриминация, които ме защитават. Така че на китаеца-собственик вече му е повдигнато обвинение и за жалост не много скоро, но ще се обяснява пред съда. Шансовете ми за успех са много големи според представителите на режито, с които контактувах, а и за да го заболи китаеца, ще има и финансово обезщетение, което не съм измислила аз, а е норма при подобни процеси. Така, че борете се за правата си!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от pumpy »

pollita написа:Включвам се отново с прясна информация по случая, за всички, които ми обясняваха как трябва да се откажа и за онези, които ще имат нужда от информация по повод проблеми със собствениците на сградите, където живеят. Régie du logement имат представителни офиси по квартал, където работят позитивни и отзивчиви хора готови да помогнат за всеки проблем. В моят случай няма закон, който да задължава собственика да ми позволи да си оставя количката във фоайето на сградата, но има морални норми и опит за дискриминация, които ме защитават. Така че на китаеца-собственик вече му е повдигнато обвинение и за жалост не много скоро, но ще се обяснява пред съда. Шансовете ми за успех са много големи според представителите на режито, с които контактувах, а и за да го заболи китаеца, ще има и финансово обезщетение, което не съм измислила аз, а е норма при подобни процеси. Така, че борете се за правата си!
Това са ФАКТИ
Това са спекулации, но се надявам след години да се включиш пак и да ни кажеш какви са ФАКТИТЕ, след съдебното решение ;)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Проблем със собственика на сградата

Мнение от Kan_Tangra »

Моят дългогодишен опит в този форум показва, че почти никога никой не се връща да сподели фактите.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор