Пристигане

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Пристигане

Мнение от Chanliev »

:( Здравейте приятели и сънародници.
Струва ми се, че има няколко въпроса на, които не съм срещал дискусия, но за мен е важен.
Колко пари трябва да нося или да докажа при влизане в Канада аз и съпругата ми, ако на формуляра за влизане трябва да докажа 25 000 CAD?
Трябва ли задължително да кацна в Канада в града за който съм декларирал, че ще живея? Пример" полет за Монреал през Торонто, като съм декларирал, че искам да живея в Монреал.
Ще съм благодарен ако някой ми помогне на тези въпроси!!!
:D :D
Живей както желаеш, но не пречи.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Re: Пристигане

Мнение от nibis »

Chanliev написа::( Здравейте приятели и сънародници.
Струва ми се, че има няколко въпроса на, които не съм срещал дискусия, но за мен е важен.
Колко пари трябва да нося или да докажа при влизане в Канада аз и съпругата ми, ако на формуляра за влизане трябва да докажа 25 000 CAD?
Трябва ли задължително да кацна в Канада в града за който съм декларирал, че ще живея? Пример" полет за Монреал през Торонто, като съм декларирал, че искам да живея в Монреал.
Ще съм благодарен ако някой ми помогне на тези въпроси!!!
:D :D


Katsash kadeto iskash . Pari deklarirash sashto taka kolkoto iskash . No vij suma minima za dvama za vlizane v Quebec ..
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

За парите - в Квебек има минимална изискуема сума, с която трябва да кацнеш. Тя зависи от големината на семейството ти - броят на децата (и може би на жените... :D )... ЗА 3-членно семейство беше нещо от порядъка на 4500 канадски долара.
За кацането - не е проблем да кацнеш където искаш...
Интересен е случая, ако искаш да живееш в Монреал, а кацнеш в Торонто, и не продължаваш веднага за Монреал... тогава сигурно минаваш през канадските федерални имиграционни... Не знам дали има провинциални такива (от Онтарио)...
Най-лесно ще бъде да кацнеш директно там, където ще се установиш...
Успех!
:D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Chanliev
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Фев 25, 2004 1:26 pm
Обратна връзка:

Мнение от Chanliev »

:D :D Благодаря за отговорите.
Имаме билети до Монреал и там ще се установявяваме. Имам и 4500 САD и за сега сме двама, по къно ще станем 3, но след учебната година.
Имам и още един въпрос. Някои използвал ли Hostel и ако да какви стаи се предлагат, какви са най-евтините има ли опасност за багажа ако се остави за по дълго време? :(
Живей както желаеш, но не пречи.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Пристигане

Мнение от KolioBalkanski »

Chanliev написа::( Здравейте приятели и сънародници.
Струва ми се, че има няколко въпроса на, които не съм срещал дискусия, но за мен е важен.
Колко пари трябва да нося или да докажа при влизане в Канада аз и съпругата ми, ако на формуляра за влизане трябва да докажа 25 000 CAD?
Трябва ли задължително да кацна в Канада в града за който съм декларирал, че ще живея? Пример" полет за Монреал през Торонто, като съм декларирал, че искам да живея в Монреал.
Ще съм благодарен ако някой ми помогне на тези въпроси!!!
:D :D
ako katznesh v toronto te ako iskat mogat da se zaiadat....obiknovenno ne go praviat no iziskvaneto za tuk e poveche...
poemash risk...risk gubi, risk pecheli ama ako znaeh koga shtiah da sam milioner
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

А има ли полет от БГ дето да каца първо в Торонто и после да се връща обратно до Монтреал ?
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

Chanliev написа::D :D Благодаря за отговорите.
Някои използвал ли Hostel и ако да какви стаи се предлагат, какви са най-евтините има ли опасност за багажа ако се остави за по дълго време? :(
за хостели в монтреал не мога да ти дам инфо (google: hostels montreal, и готово), но преди месец спах в един такъв в торонто (близо до кулата) - стая с 4 легла 25$/вечер/легло. останах впечатлен (в положителния смисъл) от хората които бяха там (главно младежи обикалящи из канада, в моята стая имаше 2-ма австралиици ) и от чистотата в кенефите/баните. за багажа обикновено има шкафчета в които да си го заключиш.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Заключено