Какво да сложим в куфарите??

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от optics »

Балби съживил си тема от миналата година.
Аз като се напънах над този въпрос - се сетих единствено за кристалните чаши. Имахме много, но ги оставихме на бабата. Тука са скъпи. Поради което и не сме си купили и караме по без.
Мое мнение е, който иска може да оспори, че в България, хора с доста по-нисък стандарт на живот имат повече кристал сравнено с хора с по-вискок стандарт тук.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Kan_Tangra »

За съжаление повечето кристали са от времето на соца.
Руски, полски, чешки.
И тогава бяха сравнително евтини. Но и хората нямаха пари и без това.
Сега по магазините няма много (В бг). Но не съм и търсил специално.
Ако би се върнало времето, бих посъветвал нашите да купуват повече навремето. Но няма как да се знае.
Аз си бях взел един сервиз в Канада, че после трябваше да го връщам.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от 7George »

roumensp написа:Единственото, което си заслужава да вземеш са пари ... повече. :D
Пари в куфари и куфарчета ще пътуват и в двете посоки, да знаете. Не всичко е трансфер по жици. Сложете си и родопските одеяла, ако има място. Аз ги докарах след години.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от roumensp »

7George написа:
roumensp написа:Единственото, което си заслужава да вземеш са пари ... повече. :D
Пари в куфари и куфарчета ще пътуват и в двете посоки, да знаете. Не всичко е трансфер по жици. Сложете си и родопските одеяла, ако има място. Аз ги докарах след години.
На нас някой ни докара едно преди доста години и никога не е било използвано ... въпрос на географско положение. :)
Ако сега пристигах за пръв път щях да напълня багажа си с дрехи, един лаптоп ... и това е. То и без това няма място за друго, освен ако не си от тия с контейнерите.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от IRA »

То Монреал е по студено от Ванкувър, но аз лично не виждам какво ще ги правиш тук тия одеяла, освен ако не сматаш да спиш на чист въздух посред зима.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Guinness »

roumensp написа: Ако сега пристигах за пръв път щях да напълня багажа си с дрехи, един лаптоп ... и това е.
Защо така ,бе Румене,нали дрехите в Канада бяха,хем евтини,хем качествени,хем маркови! :D :D :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от roumensp »

Guinness написа:
roumensp написа: Ако сега пристигах за пръв път щях да напълня багажа си с дрехи, един лаптоп ... и това е.
Защо така ,бе Румене,нали дрехите в Канада бяха,хем евтини,хем качествени,хем маркови! :D :D :D
Като пристигна искаш да тръгна да обикалям магазините да си търся дрехи, защото нямам други по-важни неща за уреждане ? И ако не дрехи какво да сложа в багажа, буркани с лютеница ? :D
А "маркови" и "евтини" са несъвместими понятия ... зависи от "марката" впрочем, едно време имаше едни дънки марка Рила и не бяха скъпи. :D
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от jasmin_veni »

IRA написа:То Монреал е по студено от Ванкувър, но аз лично не виждам какво ще ги правиш тук тия одеяла, освен ако не сматаш да спиш на чист въздух посред зима.
И боцкат! Много мразех като дете да ме завиват с родопско одеяло, страшно ми боцкаше даже през чаршафа :wasntme: Тук олекотените завивки са прекрасни, фен съм им :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от 7George »

IRA написа:То Монреал е по студено от Ванкувър, но аз лично не виждам какво ще ги правиш тук тия одеяла, освен ако не сматаш да спиш на чист въздух посред зима.
Като те изгонят на дека, примерно... :D
Моят термостат съм го програмирал на 16 гр. нощем, щото не мога да спя на топло. Има си нужда. Ако окъснееш на компа също е добре с какво да се увиеш. Обаче пухените юргани (дюве) се оказаха (почти) неизползваеми - даже и при нас не става толкова хладно нощем.
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от optics »

Нашия също е програмиран на 16, което означава че от лягането до ставането не се задейства въобще.

По въпроса за Родопските одеала - Именно! Живо изтезание! Нещо повече - считаше се, поне от хората около мен, че едно нещо за да топли - трябва да жули. Иначе е измишльотина. :@
Аналогично в студентско време имаше хора дето идваха на планина с вълнени потури тип войнишки, наивно вярвайки че това е най-доброто.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от ablood »

Някой знае ли мексикански, или турски ресторант в Монреал, където да правят шкембе чорба?

Или магазин в който да продават замразен полуфабрикат?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от 7George »

optics написа:Нашия също е програмиран на 16, което означава че от лягането до ставането не се задейства въобще.

По въпроса за Родопските одеала - Именно! Живо изтезание! Нещо повече - считаше се, поне от хората около мен, че едно нещо за да топли - трябва да жули. Иначе е измишльотина. :@
Аналогично в студентско време имаше хора дето идваха на планина с вълнени потури тип войнишки, наивно вярвайки че това е най-доброто.
Явно при вас и зимата не пада под -10 да кажем, то бунгалото държи цяла нощ.

А за материите - тука е другата крайност: младежите масово си купуват и нахлузват дрешки от изкуствени, лъскави материи. Може би смятат, че са не по-лоши от памучните или въобще не се замислят и не ги различават.
Имам и едно одеало от шотландска вълна - пак карирано, но е по-фино и мекичко, то си става за есенния и пролетен периоди и е по-леко. :y: Но ако е първа ръка, пак не е евтино тъдява.
Embrace your climate change!
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от myhata II »

носете си пари, тука всичко си има по магазините, вземете си и книги за четене , защото това нещо тук няма да го намерите на български, а те техните издатели такива книги издават да ти умре коня от гъдел :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от miteto »

myhata II написа:носете си пари, тука всичко си има по магазините, вземете си и книги за четене , защото това нещо тук няма да го намерите на български, а те техните издатели такива книги издават да ти умре коня от гъдел :)
Кои са тия издатели, Муха? От amazon.ca можеш да поръчаш каквото се сетиш и даже каквото не можеш да се сетиш - кеф ти на хартия, кеф ти електронна книга.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Marto »

Майка ми постоянно ми мъкне разни работи, едно от които беше едно монголско одеяло от камилска вълна. Още ги продават явно и съвсем не са евтини. "

Не боцка.
Публикувай отговор