Отава или Торонто

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Sheremon
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Фев 02, 2017 8:07 am

Re: Отава или Торонто

Мнение от Sheremon »

Причината поради която не питам как да отида е че си мислех,че визите отпадат напълно и едва ли не ако имам парите мога просто да отида.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Отава или Торонто

Мнение от Koko »

Sheremon написа:Причината поради която не питам как да отида е че си мислех,че визите отпадат напълно и едва ли не ако имам парите мога просто да отида.
Не, за съжаление това е една често срещана заблуда, така често повтаряното "Визите за Канада ще паднат" всъщност се отнася за туристическите визи, но няма нищо общо с имиграционните. Ако имаш сериозно намерение да имигрираш в Канада - трябва да проучиш по-детайлно имиграционните процедури, които изискват подготовка, както и отнемат време и пари.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Отава или Торонто

Мнение от agent Ozo »

Заблудата се дължи на това, че хората пряко пренасят по отношение на Канада (при отпаднали визи) личния си и на своите познати практически опит в установяването в държавите от ЕС. Там това си е правилото - отиваш и на място търсиш начин да се внедриш. Успееш ли да си намериш жилище и работа, нататък с узаконяване на постоянното пребиваване е лесно.
Да, ама този номер в Канада не минава.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Отава или Торонто

Мнение от Pavel M »

НИ съм аз БРЕ

не се ебавайте с момчето
Чесно :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Отава или Торонто

Мнение от optics »

agent Ozo написа:Заблудата се дължи на това, че хората пряко пренасят по отношение на Канада (при отпаднали визи) личния си и на своите познати практически опит в установяването в държавите от ЕС. Там това си е правилото - отиваш и на място търсиш начин да се внедриш. Успееш ли да си намериш жилище и работа, нататък с узаконяване на постоянното пребиваване е лесно.
Да, ама този номер в Канада не минава.

Те го взеха за даденост която важи за целия свят. А сега най-големите патреоти като се блъскат в гърдите да сме излезели от ЕС, понеже нищо не давал а само ни ограбвал, и забравят че и тая благина би отпаднала при едно евентуално излизане.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Отава или Торонто

Мнение от Pavel M »

optics написа:
agent Ozo написа:Заблудата се дължи на това, че хората пряко пренасят по отношение на Канада (при отпаднали визи) личния си и на своите познати практически опит в установяването в държавите от ЕС. Там това си е правилото - отиваш и на място търсиш начин да се внедриш. Успееш ли да си намериш жилище и работа, нататък с узаконяване на постоянното пребиваване е лесно.
Да, ама този номер в Канада не минава.

Те го взеха за даденост която важи за целия свят. А сега най-големите патреоти като се блъскат в гърдите да сме излезели от ЕС, понеже нищо не давал а само ни ограбвал, и забравят че и тая благина би отпаднала при едно евентуално излизане.

така е,но като паднат визите за български граждани за канада ако знаеш само каква бизнес ниша се отваря
аз лично имам записани за екскурзия до канада над 100 мангала преди още визите да са отпаднали.а като отпаднат само мога да си мечтая
на 500 мангала ако им стана екскурзовод за 1 година с/у 200 долара комисионна на турист сам смятай за каква пара става въпрос
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Отава или Торонто

Мнение от Kan_Tangra »

Бате, това е много опасна игра!
Като разберат къде си ги докарал мангалите може да озвереят. После на тебе ше си го изкарат. Ше те търсят за възмездие.
:D

П.С. Да не ставаш шофьор на самолет?
Имаше разни такива филми навремето. "Две небесни кучета на път за ада" например.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Отава или Торонто

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
optics написа:
agent Ozo написа:Заблудата се дължи на това, че хората пряко пренасят по отношение на Канада (при отпаднали визи) личния си и на своите познати практически опит в установяването в държавите от ЕС. Там това си е правилото - отиваш и на място търсиш начин да се внедриш. Успееш ли да си намериш жилище и работа, нататък с узаконяване на постоянното пребиваване е лесно.
Да, ама този номер в Канада не минава.

Те го взеха за даденост която важи за целия свят. А сега най-големите патреоти като се блъскат в гърдите да сме излезели от ЕС, понеже нищо не давал а само ни ограбвал, и забравят че и тая благина би отпаднала при едно евентуално излизане.

така е,но като паднат визите за български граждани за канада ако знаеш само каква бизнес ниша се отваря
аз лично имам записани за екскурзия до канада над 100 мангала преди още визите да са отпаднали.а като отпаднат само мога да си мечтая
на 500 мангала ако им стана екскурзовод за 1 година с/у 200 долара комисионна на турист сам смятай за каква пара става въпрос
Само постни снимка ти като екскурзовод с байраче начело на група от 500 мангала из Côte-des-Neiges и имаш 200 и от мен. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Отава или Торонто

Мнение от Koko »

Pavel M написа:
optics написа:
agent Ozo написа:Заблудата се дължи на това, че хората пряко пренасят по отношение на Канада (при отпаднали визи) личния си и на своите познати практически опит в установяването в държавите от ЕС. Там това си е правилото - отиваш и на място търсиш начин да се внедриш. Успееш ли да си намериш жилище и работа, нататък с узаконяване на постоянното пребиваване е лесно.
Да, ама този номер в Канада не минава.

Те го взеха за даденост която важи за целия свят. А сега най-големите патреоти като се блъскат в гърдите да сме излезели от ЕС, понеже нищо не давал а само ни ограбвал, и забравят че и тая благина би отпаднала при едно евентуално излизане.

така е,но като паднат визите за български граждани за канада ако знаеш само каква бизнес ниша се отваря
аз лично имам записани за екскурзия до канада над 100 мангала преди още визите да са отпаднали.а като отпаднат само мога да си мечтая
на 500 мангала ако им стана екскурзовод за 1 година с/у 200 долара комисионна на турист сам смятай за каква пара става въпрос
А записалите се кандидат-екскурзианти как ще ти платят - в натура или в б(р)ой?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Отава или Торонто

Мнение от IRA »

В кабели и проводници на метър :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Отава или Торонто

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:аз лично имам записани за екскурзия до канада над 100 мангала преди още визите да са отпаднали
Да не си отворил туристическа агенция ? :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Отава или Торонто

Мнение от anxeli »

Човека спря да ползва запетайки, за всеки случай!
Не е батката, той слага интервал преди запетайката вместо след, или и преди и след.

А по темата, колкото по-не завършиш и колкото по-не си особен специалист - по-лесно ще си намериш работа :D.
В Отава падат 4 метра сняг всяка зима, а в Торонто едностаен апартамент е $1800 на месец, избирай.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Re: Отава или Торонто

Мнение от BaDkO »

"В Отава падат 4 метра сняг всяка зима" - падат отвисоко и наведнъж. Общината раздава "пипсове" на всеки жител, за да може да го открие и изрови изпод снега.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Отава или Торонто

Мнение от anxeli »

Е добре де, средно 2-3, ама помниш ли 2007 :lol: ...



Simulate date:

Snowfall - Annual data Jul 1-Jun 30 (25 years) for Ottawa (Kanata - Orléans) year preceding March 29, 2017 Snow (in cm)
Year starting on Total
Jul 1 1991 266.8 cm
Jul 1 1992 304.8 cm
Jul 1 1993 272.3 cm
Jul 1 1994 152.2 cm
Jul 1 1995 283.2 cm
Jul 1 1996 301.8 cm
Jul 1 1997 235.0 cm
Jul 1 1998 232.0 cm
Jul 1 1999 194.6 cm
Jul 1 2000 277.6 cm
Jul 1 2001 215.8 cm
Jul 1 2002 252.4 cm
Jul 1 2003 167.8 cm
Jul 1 2004 183.5 cm
Jul 1 2005 202.7 cm
Jul 1 2006 150.4 cm
Jul 1 2007 432.7 cm
Jul 1 2008 226.0 cm
Jul 1 2009 138.2 cm
Jul 1 2010 172.3 cm
Jul 1 2011 140.2 cm
Jul 1 2012 250.8 cm
Jul 1 2013 245.4 cm
Jul 1 2014 194.8 cm
Jul 1 2015 203.3 cm
Jul 1 2016 299.6 cm
Циганите - на Сатурн !
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Отава или Торонто

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

За други Калгари или дори Саскатуун са просто супер. За мен... как да го кажа по-дипломатично, Калгари, Саскатуун, Едмънтън - това не са места, в които бих живял, дори и на екскурзия или конференция не бих се върнал там, ако бъда откровен.
Аз бих добавил и Риджаайна. Мисля че стига толкова в тази част на Канада от 2013 съм тук.
А това ми хареса най много от Вашия пост :

Горд канадски гражданин в Мадрид ;)
това ми е следващата стъпка
Публикувай отговор