Телефонни разговори с България-проблем

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от tonich »

Ще минеш щом ти предлагат по-добра услуга. :)
Аз още съм на "Вятър", щото цоцам един старт промоционален план. Пък и нямам подобни проблеми.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от roumensp »

tonich написа:Ще минеш щом ти предлагат по-добра услуга. :)
Аз още съм на "Вятър", щото цоцам един старт промоционален план. Пък и нямам подобни проблеми.
И аз бях на такъв, но намерих не много различен (пак промоционален) във Файдо за 15 кинта повече. Данните са по-малко, но поне ще мога да ги ползвам.
Надявах се Shaw да помогне на Вятъра да си оправят мрежата по-бързо, след като ги купи, но уви ...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от roumensp »

ablood написа:
roumensp написа:...до края на годината са обещали да пуснат LTE
Аз не съм сигурен от файдата не бързия мобилен интернет в Канада. АКо не се усетя, че ми е прекъснал WiFi мога да си издухам месечния лимит за половин час сериозен HD streaming.
Аз вчера пуснах един speed test, за да видя как е мрежата на Файдо (Роджърс) в офиса и се оказа, че за няма и половин минута съм изял близо 130 MB. Мъкаа ... :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от tonny »

roumensp написа: за няма и половин минута съм изял близо 130 MB. Мъкаа ... :D
За същото време моя хубавец гръмна 560MB в youtube. :lol:
georgyboy
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 10:24 am
Местоположение: Montreal

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от georgyboy »

http://www.justcall.bg" - само 5 ст. с ДДС на минута към фиксирани и мобилни номера
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от optics »

georgyboy написа:http://www.justcall.bg - само 5 ст. с ДДС на минута към фиксирани и мобилни номера
Браво! Но ако беше чел първа страница, щеше да видиш че има и по една стинка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от yahoo »

В тези 5 ст. виждам че се включва и БГ телефонен номер за да те търсят на него (валиден за 6 месеца от последното зареждане на сума по сметката). Първата оферта за 1ст. включва само изходящи разговори.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от roumensp »

yahoo написа:В тези 5 ст. виждам че се включва и БГ телефонен номер за да те търсят на него (валиден за 6 месеца от последното зареждане на сума по сметката). Първата оферта за 1ст. включва само изходящи разговори.
А не могат ли и тия от другата страна също да ползват StuntCalls, няма да обеднеят особено от 1 стотинка/минута. 1+1 ст. пак е по-евтино от 5.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от yahoo »

roumensp написа:А не могат ли и тия от другата страна също да ползват StuntCalls, няма да обеднеят особено от 1 стотинка/минута. 1+1 ст. пак е по-евтино от 5.
Не е същото. StuntCalls работи само на смартфон, компютър или войп телефон. Много от по-възрастните роднини трудно ще се справят в този случай. Много по-просто е да вдигнеш всеки телефон и да набереш градския ти номер. Това удобство се заплаща естествено. Нека има алтернативи - всеки да реши кое го устройва най-добре. Аз не успявам да преценя кое е най-подходящо и ползвам StuntCalls, мегафон и вонидж когато както се случи.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от optics »

c200 написа:https://www.chatrwireless.com/web/content/long_distance

Викат му International Talk Saver, върви с повечето планове (да се провери, че да не стават грешки!), цените за България са:
$0.02/min to landline phone numbers
$0.03/min to mobile phone numbers
Вече втора година държат тия цени, вдигам слушалката и говоря.
Иначе си имам акаунти Voip.ms, SkypeOut, ViberOut и Zadarma, като пътувам мога да пробвам обаждане по 5-6 различни начина и все единия хваща :) Не им знам цените, в нета пише.

https://zadarma.com/en/tariffs/calls/bulgaria/" предлагат също добри цени, по 4-5 цента на минута, но са
1. В американски долари
2. Трябва да почете човек като как става работата с VOIP


Chatr се е увълчил. За България иска:
$0.08/min to landline phone numbers
$0.37/min to mobile phone numbers
Горе долу същото е и положнието с VoipStunt - до мобилен 18 евроцента.

Задарма си е на 4-5 цента.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от optics »

Корекция: задарма всъщност е големо дърво. Постфактум разбираш че си дал по 38 цента, което всъщност е тотално неконкурентно. Особено в комбинация с постоянно прекъсване.


Area code Destination Cost
35988 Bulgaria MOBILTEL - mobile
Calls from numbers in EU $0.05
35988 Bulgaria MOBILTEL - mobile
Calls from other numbers $0.38
Calls from numbers in EU

To make a call from EU number you need to verify or purchase a number in any EU country, set this number as CallerID in «SIP Connection» or «Internal numbers».
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от dimana »

Родителите имат Vivacom ultra fix
Канада + Сащ (Първа група ) фиксирани и мобилни неограничено, включено в абонамента:

https://www.vivacom.bg/bg/residential/p ... -ultra-fix"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от optics »

РЕкламираният в по-предни страници https://www.justcall.bg/"
е заминал в небитието:
Уважаеми клиенти,
Информираме ви, че считано от 01.01.2019 г. предплатената фиксирана гласова услуга JustCall се преустановява.
Средствата, които са заредени по вашите профили, трябва да бъдат изразходени до края на 2018 г.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от c200 »

optics, не внимаваш в малките буквички :)
От 2-3 години задарма, suntcalls и подобните имат различни цени за България според Caller ID (европейски или друг). Има два начина да се реши въпроса:

1. купува се български (или друг европейски) DID номер, например от същата тая задарма, 2$ месечно. Същия освен за Caller ID може да се използва и за приемане на входящи обаждания, съответно пренасочени към канадския мобилен телефон на ползвателя или друго по избор.
2. валидира се български (или друг европейски) caller ID - става чрез СМС, аз използвах един предплатен номер на Виваком и работеше даже 2 години след като му изтече мандата. После го отрязаха и го смених с номер на приятел, валидна карта, която той не ползва. Обаче, дърво - картата е на Bob (той и Мтел, А1 или както там се казват) и се оказа, че caller ID не работи във всички случаи. Например обаждане към мобилни номера на Мтел не работи винаги (the dial code is wrong), а към наземни линии и други мобилни оператори , както и към Америките и Европата всичко си е точно. Според форумите е така от много години с Мтел, не подлежи на оправяне.

Различните цени са следствие от намесата на европейската комисия (и на тях да им...) в европейския телеком пазар. Не са по-добри от канадските бюрократи от CRTC, в никакъв случай :)
Всичко това е на теория, на практика вече и бабите се съобщават с Viber (кофти звук напоследък), Skype (класика), WhatsApp (наблюдавам най-качествена връзка) и прочее.

П.С. Аз лично не бих изпратил копие на личен документ на задармата, бургаско ООД регистрирано от украинци :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България-проблем

Мнение от optics »

Лепи,
вариант 2 го реализирах малко след последното ми включване, но малко след дъжд качулка.
Качеството беше зле по принцип.
Чат съпорта, твърдо съм убеден че беше бот. В коментара след като свършихме чата писах че като за бот - бива.
Вариант 2 е безмислен. Не ми трябва да ми се обаждат. Аз исках да се обаждам на някой (има и такива) дето няма
смартфон.
За какви документи говориш? Нищо не съм пращал и няма да пратя. Аз на voip.ms не съм пратил, че на тия ли?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор