Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Dologni »

milenrrr написа:
clairee написа:Здравейте! Имам следния въпрос: след като си получите потвърждението от Сидни с федералния номер, получавате ли имейл и от Букурещ, че досието ви се разглежда?
Здравей! След федералния номер следва AOR, потвърждение на получаване на документи от офиса в Букурещ, а писле вече медицински.
Така като гледам на руския форум молдоване много бързо получават AOR и Медински, значит офиса в Букурещ работи бързо, а в Киев доста бавно. Хубаво, че сме к Букурещ се отнасяме
Здравейте и за много години!

milenrrr, този AOR по мейл ли го получихте? clairee, а вие получихте ли такова потвърждение? Ние откакто получихме федерален номер, нямаме вест. И още един въпрос - на кой имейл е най-добре да им пиша за информация?
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от clairee »

Dologni написа:
milenrrr написа:
clairee написа:Здравейте! Имам следния въпрос: след като си получите потвърждението от Сидни с федералния номер, получавате ли имейл и от Букурещ, че досието ви се разглежда?
Здравей! След федералния номер следва AOR, потвърждение на получаване на документи от офиса в Букурещ, а писле вече медицински.
Така като гледам на руския форум молдоване много бързо получават AOR и Медински, значит офиса в Букурещ работи бързо, а в Киев доста бавно. Хубаво, че сме к Букурещ се отнасяме
Здравейте и за много години!

milenrrr, този AOR по мейл ли го получихте? clairee, а вие получихте ли такова потвърждение? Ние откакто получихме федерален номер, нямаме вест. И още един въпрос - на кой имейл е най-добре да им пиша за информация?[/quote

Не сме получавали. Мисля, че Букурещ няма практика да изпраща потвърждения. Не е важно.
bucharest-immigration@international.gc.ca
Не знам, дали ще ти отговорят обаче. Скоро би трябвало и вие да получите формуляри.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Dologni »

Благодаря, clairee!
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от verano »

Здравейте! Имам акаунт през GCKey. В петък от номерът на апликацията отпадна Х и на view of eligibility се появи in progress. Днес получих писмо на ел.поща, че имам промяна в статуса и да си проверя акаунта. Това е промяната.
Въпросът ми е оттук нататък какво трябва да получа - акюзе с федерален номер ли или покана за медицински?
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от clairee »

verano написа:Здравейте! Имам акаунт през GCKey. В петък от номерът на апликацията отпадна Х и на view of eligibility се появи in progress. Днес получих писмо на ел.поща, че имам промяна в статуса и да си проверя акаунта. Това е промяната.
Въпросът ми е оттук нататък какво трябва да получа - акюзе с федерален номер ли или покана за медицински?
Отпадането на Х означава, че вече имаш федерален номер и е започнало разглеждането на досието ти. Промяната на статуса би трябвало да е именно получаването на акюзе с федералния номер, което в общия случай идва на мейла, но понякога - в акаунта в CléGC. Формулярите за медицински обикновено ги изпращат по-нататък.
Честито! Вече имаш федерален номер!
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от verano »

Благодаря за отговора! Проверих статуса и в Ecas по номер на апликацията- там излиза, че са ни изпратили акюзе на 26.01. , така че според мен едва ли ще получим акюзе, но по- важното е, че се движим напред.
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Sev »

Вече на този етап ли се плаща right of permanent residence fee? До скоро май тази такса се плащаше на по-късен етап...?
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... BG&lob=qsw"
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от deska565 »

Здравейте!

След получен IUC номер и потвърждение след около месец, че досието се разглежда минаха 4 месеца.Това нормално ли е?

Някой на този етап?
Благодаря и ще се радвам да споделите нещо! ;)
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от verano »

Нормално е. Средният срок за тази част от процедурата е 13 месеца. Има хора, при които нещата се развиват много бързо, но има и други, които чакат над година.(Ние сме от вторите).
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от deska565 »

Благодаря за отговора verano :) !
Това ме окуражава!
Поздрави на всички :hai: съфорумци и споделяйте макар и чат пат моля!
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Dologni »

Здравейте, съфорумци,

Ако искате да ползвате тази статистика, т.е. да се добавите в нея, нека някой от вас да ми поиска права с google профил, ще му дам.

"
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Sev »

Все още ли се чака около 4 месеца от подаване на документите до получаване на федерален номер?
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от deska565 »

Здравейте,

Някой от вас опитвал ли е да се свърже с бюрото в Сидни-Нова Скотия?
Дайте номер, моля ако има такива!


Поздрави на пишещите тук!
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от Sev »

Какво означава датата на валидност на сертификата?
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Мнение от deska565 »

Здравейте съфорумци!

Имайте впредвид, че не получихме покани за медицински на е-мейл, а се оказа че имаме отворени акаунти във ВИТА!
Разбрах след като попитах на място!

Който е на такъв етап добре е да се поинтересува, може и с други да е така!
Акаунтите са активни 30 дни!!!

Поздрави и споделяйте повече, за това е този форум, да си помагаме! :) :) :)
Публикувай отговор