Стигнахме Канада- по студ!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от joro »

Тази сутрин в Банско е -24 градуса, почвам да си мечтая за Канада, Аляска, Сибир или някое друго по-топло място.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от optics »

Жоре, нема да се плашиш - Сняг се сипе, сипе, сипе на парцали. Вино има - нека вАли!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от tonich »

Ето и нагледно :) :

"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от pumpy »

Жорка, нема се плашиш, това не е студено.
Сега се сещам за батката и подписа на Танграта: вчера пристигнах около полунощ на летището във YXJ - в самолета бяхме около 70 души и аз не бях единствения по джапанки....за другите не знам, но аз ня бях пил и капка. Навън беше минус 24 градуса и въпреки това ние всичките 70, включително тези по джапанките си минахме спокойно разстоянието от самолета до сградата по тармака (тук на село ръкави няма, като във Ванкувър например). Веднъж като си получихме куфарите се преобух и излязох на паркинга да си отривам колата.
С други думи минус 24 не е студено за тези ширини. Чакам го да стане под -30/35 за да го усетим, има още хляб да ручате Жорка.....
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от Kpetrov »

Колко време ти седи колата на тези температури и как въобще палиш?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от ablood »

pumpy написа:Сега се сещам за батката и подписа на Танграта...
Тези двамата не обичаха да се придържат към истината.
Сещам се за Танграта, който твърдеше, че при минус 20 градуса Королката му започвала "моментално" да духа топло. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от joro »

Kpetrov написа:Колко време ти седи колата на тези температури и как въобще палиш?
Аз си имам Лада Нива- пали при -30 и 40 см сняг не ги усеща.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:Колко време ти седи колата на тези температури и как въобще палиш?
Паркирах на 22 декемрви преди да тръгна на ваканция, онзи ден запали без проблем и не беше в контакта...
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от joro »

ablood написа:
pumpy написа:Сега се сещам за батката и подписа на Танграта...
Тези двамата не обичаха да се придържат към истината.
Сещам се за Танграта, който твърдеше, че при минус 20 градуса Королката му започвала "моментално" да духа топло. :lol:
Един модел на Форд успял да запали при -20, нарекли го Фокус.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от ablood »

pumpy написа:
Kpetrov написа:Колко време ти седи колата на тези температури и как въобще палиш?
Паркирах на 22 декемрви преди да тръгна на ваканция, онзи ден запали без проблем и не беше в контакта...
Моят дърт трък е още с оригиналния акумулатор, но и аз след 9 дена ваканция в понеделника преди Коледа запалих от раз при -22.

На жената колата е 3 пъти по-нова, но е фрашкана с електроника та доста колебливо завъртя, ама и тя запали.

Един съвет за всички: Ако колата не запали от първия път в студеното недейте да въртите! Изчакайте 20-30 секунди и пробвайте пак с кратко въртене! Ако не стане, след малко пак. Този трик вместо да източва бързо батерията всъщност я възбужда и на практика увеличава многократно шансовете за запалване.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от joro »

Вече е -10, времето се очовечава.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от Marto »

ablood написа:Един съвет за всички: Ако колата не запали от първия път в студеното недейте да въртите! Изчакайте 20-30 секунди и пробвайте пак с кратко въртене! Ако не стане, след малко пак. Този трик вместо да източва бързо батерията всъщност я възбужда и на практика увеличава многократно шансовете за запалване.
Съветът може и да правилен, но причината малко ме съмнява да е точно тази, която си посочил.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от IRA »

Последните 14-15 години в България почти няма зима и сега когато това се случи изпаднаха паника. Едно време такава зима си беше нещо обичайно. Деня в който летях за Канада беше -17, беше февруари. Последните години имаха по 20 градуса през февруари, което за мен си е направо шок.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от Павел »

pumpy написа:Жорка, нема се плашиш, това не е студено.
Сега се сещам за батката и подписа на Танграта: вчера пристигнах около полунощ на летището във YXJ - в самолета бяхме около 70 души и аз не бях единствения по джапанки....за другите не знам, но аз ня бях пил и капка. Навън беше минус 24 градуса и въпреки това ние всичките 70, включително тези по джапанките си минахме спокойно разстоянието от самолета до сградата по тармака (тук на село ръкави няма, като във Ванкувър например). Веднъж като си получихме куфарите се преобух и излязох на паркинга да си отривам колата.
С други думи минус 24 не е студено за тези ширини. Чакам го да стане под -30/35 за да го усетим, има още хляб да ручате Жорка.....
Вчера на опашката за гондолата на Граус имаше един китаец по джапанки, но поне с чорапи :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Стигнахме Канада- по студ!

Мнение от joro »

IRA написа:Последните 14-15 години в България почти няма зима и сега когато това се случи изпаднаха паника. Едно време такава зима си беше нещо обичайно. Деня в който летях за Канада беше -17, беше февруари. Последните години имаха по 20 градуса през февруари, което за мен си е направо шок.
В Северна България изсякоха защитните пояси от дървета около пътищата и сега при силен ватър стават навявания и преспи. За няколко минути може да се образува 50 см сняг и почистващите не могат нищо да направят. В районите около Пловдив и Бургас има запазени ветрозащитни пояси и там няма затворени пътища заради снега. Боко Тиквата ще има много работа при следващия мандат- да сади дръвчета.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор