Идеи за корабни круизи от пристанище в Канада/Бостън?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Идеи за корабни круизи от пристанище в Канада/Бостън?

Мнение от ablood »

Реших да пробваме тази пролет една ваканция без летища. Някой има ли идея за круизни кораби, тръгващи от пристанище на няколко часа път от Монреал?

Как изобщо стои въпросът с тези кораби? Имат ли закрити басейни за лошите дни? Други забавления за децата?

Писна ми от висене по летища. Представям си ваканцията около нещо такова 20 минути след като съм се качил на борда:

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Идеи за корабни круизи от пристанище в Канада/Бостън?

Мнение от tonich »

Това е един от най-големите места за круизи, където има всички линии, круизи, кораби, ваканционни пакети и каквото още се сетиш:
http://www.vacationstogo.com"

Монреал го има в листа на заминаващи пристанища, но не намирам круизи от сайта. Най-добре се обади по телефона и питай!
Последно промяна от tonich на Вто Яну 03, 2017 1:24 am, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Идеи за корабни круизи от пристанище в Канада/Бостън?

Мнение от seeker »

Преди 3 месеца последно видях два круиза привързани към кей близо до моста Картие, точно до Ларондата, но откъм Монреал. Повече не ги видях. Не знам и името на пристанището. Преди това ги виждах всеки петък или събота.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Идеи за корабни круизи от пристанище в Канада/Бостън?

Мнение от pumpy »

Блъди, това което си го постнал като снимка не е случва в първите 20 минути, защото все още не си в международни води :)
Освен това тази снимка не е от частта на кораба дастъпна за деца :)
Иначе си много прав: от личен опит препоръчвам Princess cruises. С кратко поглеждане на сайта им се вижда, че имат Кебек като пристанище. Аз лично ги ползвам последните 4 години за пролетната ваканция с деца и баби/дядовци. КОгато сме на море, малкия го виждам три пъти на ден за да ядем заедно, големия го виждам само за вечеря. От време на време им проверявам и каютата през нощта за да знам, че са там и спят :)
Аз лично го намирам за невероятна почивка: няма интернет, телефон, стаята тие оправена 3 пъти на ден, храната е приготвена от някой друг, когато и каквото ти е кеф. Някой казват, че е забавление за пенсионери, аз нямам проблем да се пенсионирам на 40, ако така ще си прекарвам пенсионните години :)
Пиши какво си намерил, може и да се възползвам другата година (тази вече е букната)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Идеи за корабни круизи от пристанище в Канада/Бостън?

Мнение от myhata II »

pumpy написа: Освен това тази снимка не е от частта на кораба дастъпна за деца :)
Иначе си много прав: от личен опит препоръчвам Princess cruises. С кратко поглеждане на сайта им се вижда, че имат Кебек като пристанище. Аз лично ги ползвам последните 4 години за пролетната ваканция .....

Хмм , много странно как така не съм те виждал там, като почти от 10 години ползвам този круиз ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Идеи за корабни круизи от пристанище в Канада/Бостън?

Мнение от Marto »

myhata II написа:
pumpy написа: Освен това тази снимка не е от частта на кораба дастъпна за деца :)
Иначе си много прав: от личен опит препоръчвам Princess cruises. С кратко поглеждане на сайта им се вижда, че имат Кебек като пристанище. Аз лично ги ползвам последните 4 години за пролетната ваканция .....

Хмм , много странно как така не съм те виждал там, като почти от 10 години ползвам този круиз ?
Мухъ, на "специализирания" круиз, на който чичо ти Гошо те е завел за медения месец няма да видиш семейства с деца.

Блъди, транспорта до Бостън, да речем, не е ли и той загуба на време по-лоша от летищата? Знам, че харесваш ол инлклусив (не е моята чашка чай), а круизите на мен поне ми изглеждат като ол инклусив + клаустрофобия + кратки спирки на не особено интересни места.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Идеи за корабни круизи от пристанище в Канада/Бостън?

Мнение от c200 »

Аз не го разбирам и не го практикувам тоя спорт, но Ръководството казва,че NCL (Norvegian Cruise Line) са шампионите.
Имат понякога круизи от Ню Йорк, барабар с автобуса от Монреал и хотела в Ню Йорк.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Публикувай отговор