EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от spaneva »

Права си. Аз нещо съм се заблудила. За всяка държава, в която си живяла 6 или повече месеца от навършването на 18 години нататък.
Намерих го тук (макар че още е е ъпдейтнато с последните промени за сумарно броени месеци, но все пак пише):

http://www.cic.gc.ca/english/infORmatio ... /intro.asp"


Иначе въпросния линк го ъпдейтват всяка година и преди 11.02 се казваше Applications received on or after January 1, 2015, for permanent residence programs subject to the Express Entry completeness check.

Тъпото е, че с тази промяна на датата паникьосаха хората и сега, подалите до момента не знаят дали ще ги засегне или не. А се случва да поискат допълнително свидетелство за съдимост ако например си живяла не 6, а например 5,5 месеца в дадена страна. Тогава по преценка на разглеждащия досието може да ти поискат.
Времето ще покаже дали ще хване и останалите, но е хубаво, че ти си пуснала вече за твоето.
BMX
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 26, 2016 9:06 am

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от BMX »

Всички дипломи ли трябва да изпратя за оценка (средно + висше) или само най-високата степен?
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от puhanka »

BMX написа:Всички дипломи ли трябва да изпратя за оценка (средно + висше) или само най-високата степен?
Най-високата степен.
Аз пратих бакалавър + магистър.
Анета Василева
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 7:15 am

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от Анета Василева »

Здравейте, някой може ли да ми обясни как се изпраща бланката с пръстовите отпечатъци за свидетелство за съдимост от САЩ? Сама ли трябва да я изпратя или от МВР.
Как се плаща? Гледах в сайта на ФБР, че посочват опция за плащане с карта, но не виждам как.
violetta.nedyalkova
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Авг 25, 2016 7:12 am

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от violetta.nedyalkova »

Здравейте,
Дали някой е наясно относно police certificate от друга държава. Виждам, че е необходим ако сме живяли, учлили, работили в чужда държава над общо 6 месеца, но необходим ли ни е ако сме прекарали толкова с туристическа виза там (имам 8 месеца общо в Австралия с туристическа виза - с влизания и излизания през 2 месеца). Освен това съм работила за круизна компания собственост на американска компания, но не се водехме на работа със social security number.

В http://www.cic.gc.ca/" не намирам форма за queries. Дали има някаква читава фирма, която мога да попитам?

Мерси предварително.
Hope for the best and prepare for the worst
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от spaneva »

Няма значение каква е била целта на престоя ви - имате ли 6 месеца престой ви трябва.
Аватар
Dreamer85
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 5:32 pm
Местоположение: BGR

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от Dreamer85 »

а след като се ъплоуднат всички документи за интервю ли започва да се чака и посолство на Канада до колкото знам е в Румъния , там ли се ходи за финалната процедура, интервю и визи ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от roumensp »

Dreamer85 написа:а след като се ъплоуднат всички документи за интервю ли започва да се чака и посолство на Канада до колкото знам е в Румъния , там ли се ходи за финалната процедура, интервю и визи ?
При Express Entry нормално няма интервю, освен в някои редки случаи. И никъде не се ходи, ако те одобрят ще си получиш нещата по пощата.
Аватар
Dreamer85
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 5:32 pm
Местоположение: BGR

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от Dreamer85 »

roumensp написа:
Dreamer85 написа:а след като се ъплоуднат всички документи за интервю ли започва да се чака и посолство на Канада до колкото знам е в Румъния , там ли се ходи за финалната процедура, интервю и визи ?
При Express Entry нормално няма интервю, освен в някои редки случаи. И никъде не се ходи, ако те одобрят ще си получиш нещата по пощата.
Мислех, че се иска международен паспорт и ти удрят печат, но явно директно пращат пластиката за PR. Както и да е ще се поровя още да ресърчна
Благодаря за отговора !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от Koko »

Dreamer85 написа:
roumensp написа:
Dreamer85 написа:а след като се ъплоуднат всички документи за интервю ли започва да се чака и посолство на Канада до колкото знам е в Румъния , там ли се ходи за финалната процедура, интервю и визи ?
При Express Entry нормално няма интервю, освен в някои редки случаи. И никъде не се ходи, ако те одобрят ще си получиш нещата по пощата.
Мислех, че се иска международен паспорт и ти удрят печат, но явно директно пращат пластиката за PR. Както и да е ще се поровя още да ресърчна
Благодаря за отговора !
Под това да ъплоудвате всички документи какво имате предвид - Submit an Express Entry profile?
Ако е това, то следващото нещо е да чакате решение дали сте одобрени или не. В случай че сте получили одобрение, следващата стъпка която пак се прави он-лайн е да подадете апликацията за перманент резидент.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Dreamer85
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 5:32 pm
Местоположение: BGR

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от Dreamer85 »

Dreamer85 написа:
roumensp написа:
Dreamer85 написа:а след като се ъплоуднат всички документи за интервю ли започва да се чака и посолство на Канада до колкото знам е в Румъния , там ли се ходи за финалната процедура, интервю и визи ?
При Express Entry нормално няма интервю, освен в някои редки случаи. И никъде не се ходи, ако те одобрят ще си получиш нещата по пощата.
Мислех, че се иска международен паспорт и ти удрят печат, но явно директно пращат пластиката за PR. Както и да е ще се поровя още да ресърчна
Благодаря за отговора !
Ясно благодаря !
Tommy8686
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 4:34 am

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от Tommy8686 »

Добър ден,

2-мата /аз и приятелката ми- без брак сме / ли трябва да легализираме дипломите си в WES.org или само тя ? /Тя ще е водеща в регистрацията- има по-добра работа в NOC/


Само дипломите за магистър може ли да се пратят? /без бакалавър, средно и т.н./
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от penevg »

Здравейте, ето го и моят тайм фрейм:


EOI PNP Saskatchewan July 16 2018
Pool selected on 22 of August 2018
Documents send via OASIS 24th of September 2018
7th of November 2018 - ADR for employment record
14th of November 2018 Nomination PNP Saskatchewan
November 28th 2018 ITA received from CIC
6th of December 2018 AOR
12 of February 2019 - Got golden mail

IELTS : S L R W 7 8 6 6.5
Outland application

успех на всички!
Nddv
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Фев 11, 2020 7:38 am

Re: EXPRESS ENTRY - Стъпки по процеса

Мнение от Nddv »

Здравейте !
Подготвям се за кандидатстване .
Имам магистратура .
Кои дипломи трябва да превеждам и приравнявам - само магистър и бакалавър или трябва и средното образование!
Благодяря !
Публикувай отговор