Работа за лекари в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от succes »

Аз смятам, че е прекалено да карат лекарите да учат отново, а и която и да е професия. Трябва да се направи нещо като резидънси на завършили в чужбина, а не да ги връщат на учебната скамейка, те вече са учили!!! А тези, които и са работили, и си обичат професията, за 2-3 години прикрепени към някой лекар, докато се ориентират, съм сигурен че ще се справят чудесно! Така ще има повече конкуренция и заплатите им ще паднат, а не мафията да им разцъфтява, като че ли всеки от тях спасява живот! Айде много моля! Единици са тези, които спасяват животи, другите просто трябва да имат малко по-високи заплати!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от pumpy »

Аз предпочитам никой да не се оориентира на мен, прикачен към някой друг, освен ако това не се случва в учебно заведение, където му е мястото.
А за заплатите е малко неуместно изказване- не е супер нормално да се "гледа в канчето на другарчето". Завърши медицина (BTW безплатно в България, за разлика от Северна Америка) и тогава коментирай заплатите в отрасъла.
Манту проба, направена в болница в БК струва 1080 долара и нито една стотинка не отива за лекарска заплата, защото се прави от сестра.
Същата проба, направена в лекарски кабинет в БК струва 120 кинта;
Същата проба, направена в лекарски кабинет в Денвър струва 40 кинта;
И в трите случая не виждаш лекар, а сестра. С горния пример не смятам, че лекарските заплати са определящи за цената на услугата. Аз плащам около 180-200 кинта на час на персонал за заплати. Обикновенно се опитвам да "билвам" около 600 кинта минимум на час - нали се сещаш колко остават за моята заплата......
DDT
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Авг 18, 2014 3:52 pm

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от DDT »

В България почти всеки може да завърши медицински университет. Цедка, разбира се, няма. Випуските започват с по-малко хора, отколкото завършват. Студентите влачат изпити по анатомия и физиология докато не стане време за държавни изпити. Стандарти също няма. Едно "повторно" учене на място, където ще трябва да докажеш, че желаеш тази професия, а не си мамин/ татин/ чичов, не е по вкуса и силите на масата хора. Докато студентът в България е държавна субсидия за учебното заведение, този студент е неприкосновен и минава с тройчици, колкото да го избутат до края.

П.П.
Не визирам никого от тук в мнението си.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от succes »

pumpy написа:Аз предпочитам никой да не се оориентира на мен, прикачен към някой друг, освен ако това не се случва в учебно заведение, където му е мястото.
А за заплатите е малко неуместно изказване- не е супер нормално да се "гледа в канчето на другарчето". Завърши медицина (BTW безплатно в България, за разлика от Северна Америка) и тогава коментирай заплатите в отрасъла.
Манту проба, направена в болница в БК струва 1080 долара и нито една стотинка не отива за лекарска заплата, защото се прави от сестра.
Същата проба, направена в лекарски кабинет в БК струва 120 кинта;
Същата проба, направена в лекарски кабинет в Денвър струва 40 кинта;
И в трите случая не виждаш лекар, а сестра. С горния пример не смятам, че лекарските заплати са определящи за цената на услугата. Аз плащам около 180-200 кинта на час на персонал за заплати. Обикновенно се опитвам да "билвам" около 600 кинта минимум на час - нали се сещаш колко остават за моята заплата......
Щото не съм завършил медицина и не трябва да коментирам ли? Да не казваш, че другите следвания са лесни? Най-малкото съм потребител на услугата! ще коментирам и още как! За мен лекарите ги лиготят, така както на Леонардо картините в Лувъра. Лекар е хубаво да си, ако ти е призвание, те сега гонят заплати основно. Да не би да викаш, че тия дето са проектирали мостове по които да минаваш са учили по-малко или им е по-лесна и безотговорна професията? Ами не е, само че заплатите им пак и с общопрактикуващ не може да се сравнява. мафия стана медицината и това е.
Освен това безценните лекари са нищо без рисърчърс, нали някой трябва да им измисли лекарствата да изписват, пък после като се окаже, че лекарството вредяло, то лекаря не е виновен.

То аз и предполагам, че и никой към теб не би искал да се прикрепи! Става дума за нещо като платен стаж, а не да дойдеш с децата си и наравно с тях да ходиш на училище, което вече си го правил.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от succes »

DDT написа:В България почти всеки може да завърши медицински университет. Цедка, разбира се, няма. Випуските започват с по-малко хора, отколкото завършват. Студентите влачат изпити по анатомия и физиология докато не стане време за държавни изпити. Стандарти също няма. Едно "повторно" учене на място, където ще трябва да докажеш, че желаеш тази професия, а не си мамин/ татин/ чичов, не е по вкуса и силите на масата хора. Докато студентът в България е държавна субсидия за учебното заведение, този студент е неприкосновен и минава с тройчици, колкото да го избутат до края.

П.П.
Не визирам никого от тук в мнението си.
Това не е много вярно!
За медицина винаги е било мамин татин и братовчеден и после някой от масата. пазят си професията, щото си има лапачка! И тук е така, трудно те допускат, че дори и да имаш отличен успех, щото има и интервю, на което ще те отрежат с голяма сигурност. Макар че мамин и татин е в по-малка степен тук, пак си съществува, осовебо където са паричките, там е една спираловидна крепост!
МакГил и Торонто (двете алчни университетски сестри) са пълни с чужденци и им отварят широко врати, щото цакат хиляди на година, ама ако става дума за местен, много по-трудно ще го приемат, щото ще им цака мноооого по-малко. И това не е явно разбира се, винаги ще ти обяснят 1000 причини, но не и истинската.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от pumpy »

Аз лично съм провеждал интервюта в Училище по дентална медицина в Денвър - горенаписаното НЯМА нищо общо с истината. Има много ясна система с точни, които се набират по време на интервюто. Системата, разбира, си има всочите слаби места, както всичко правено от хора, но не в размерите описани от "успеха"
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от speedy »

Един от проблемите в лекарската професия, а и не само при нея, идва от това, че е обект на саморегулация. Организацията на лекарите е тази, която контролира нещата. Като защитава правата, включително финансовите, на своите членове, приемането на нови членове става мудно и мъчително. Нищо, че има недостиг на лекари на много места. В крайна сметка това си е вид бизнес - предлагането контролира цените.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от succes »

pumpy написа:Аз лично съм провеждал интервюта в Училище по дентална медицина в Денвър - горенаписаното НЯМА нищо общо с истината. Има много ясна система с точни, които се набират по време на интервюто. Системата, разбира, си има всочите слаби места, както всичко правено от хора, но не в размерите описани от "успеха"
Ще се радвам да споделиш опит от Канада (провеждал ли си интервюта тук, интересно дали ще те пуснат до там?), Щатите ги остави, сега ако ми споделиш и от България опит и направо си безценен.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от succes »

speedy написа:Един от проблемите в лекарската професия, а и не само при нея, идва от това, че е обект на саморегулация. Организацията на лекарите е тази, която контролира нещата. Като защитава правата, включително финансовите, на своите членове, приемането на нови членове става мудно и мъчително. Нищо, че има недостиг на лекари на много места. В крайна сметка това си е вид бизнес - предлагането контролира цените.
Абсолютен бизнес и няма общо със знанията! Лекар от България и Канада имат подобни знания!
То спиралата се завърта още от колежа(заеми), после университет(заеми) и то какви заеми само и после трябва да блъскаш, щото тия заеми трябва да се връщат. После тоя с хилядите заеми ще блъска и хоро ще играе, ще го правят на маймуна, той ще си трае, щото е ял дървото, а оня от източна Европа, дето се е изучил за без пари, може и да им покаже среден пръст!
Ама така, набиването на канчетата е стъпаловидно! Кой каквото си избере, рядко са щастливците и свободните хора, които имат всъщност право на избор, което например за мен е на 1-во място! За други са парите, за трети властта и т.н.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от ablood »

succes написа:Абсолютен бизнес и няма общо със знанията! Лекар от България и Канада имат подобни знания!
То спиралата се завърта още от колежа(заеми), после университет(заеми) и то какви заеми само и после трябва да блъскаш, щото тия заеми трябва да се връщат. После тоя с хилядите заеми ще блъска и хоро ще играе, ще го правят на маймуна, той ще си трае, щото е ял дървото, а оня от източна Европа, дето се е изучил за без пари, може и да им покаже среден пръст!
Ама така, набиването на канчетата е стъпаловидно! Кой каквото си избере, рядко са щастливците и свободните хора, които имат всъщност право на избор, което например за мен е на 1-во място! За други са парите, за трети властта и т.н.
WOW!
Оркакто Мухата ми е в игнор-листа не бях виждал толкова глупости концентрирани в един пост.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от succes »

ablood написа:
succes написа:Абсолютен бизнес и няма общо със знанията! Лекар от България и Канада имат подобни знания!
То спиралата се завърта още от колежа(заеми), после университет(заеми) и то какви заеми само и после трябва да блъскаш, щото тия заеми трябва да се връщат. После тоя с хилядите заеми ще блъска и хоро ще играе, ще го правят на маймуна, той ще си трае, щото е ял дървото, а оня от източна Европа, дето се е изучил за без пари, може и да им покаже среден пръст!
Ама така, набиването на канчетата е стъпаловидно! Кой каквото си избере, рядко са щастливците и свободните хора, които имат всъщност право на избор, което например за мен е на 1-во място! За други са парите, за трети властта и т.н.
WOW!
Оркакто Мухата ми е в игнор-листа не бях виждал толкова глупости концентрирани в един пост.
Направи сборник с твоите и ще видиш!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от pumpy »

succes написа:
pumpy написа:Аз лично съм провеждал интервюта в Училище по дентална медицина в Денвър - горенаписаното НЯМА нищо общо с истината. Има много ясна система с точни, които се набират по време на интервюто. Системата, разбира, си има всочите слаби места, както всичко правено от хора, но не в размерите описани от "успеха"
Ще се радвам да споделиш опит от Канада (провеждал ли си интервюта тук, интересно дали ще те пуснат до там?), Щатите ги остави, сега ако ми споделиш и от България опит и направо си безценен.
Няма как да е допуснат до там, защото не съм бил студент в Канада. Провеждал съм интервщта, там където съм бил студент. А относно България не ми говори: конспекта ни по фармакология беще повече от 300 въпроса, аз знаех САМО 18 и отидох на изпит с ясното съзнание, че ще ме скъсат, но все едно исках да вида за какво става дума.....оценката ми е 5 и то не от поправителната сесия. Знеш ли защо - доцента, който ме "изпитва" беше съученик на чичо ми, който от своя страна е лекар.
Добре, че е жена ми да има кого да питам за медикаменти и как взаимодействат, че иначе майката си трака.....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от pumpy »

succes написа: Абсолютен бизнес и няма общо със знанията! Лекар от България и Канада имат подобни знания!
От личен опит, като ЛЕКАР, пък било то и по дентална медицина мога да кажа следното:

:n: :n: :n: :n: :n: :n: :n: :n: :n:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от speedy »

succes написа:
speedy написа:Един от проблемите в лекарската професия, а и не само при нея, идва от това, че е обект на саморегулация. Организацията на лекарите е тази, която контролира нещата. Като защитава правата, включително финансовите, на своите членове, приемането на нови членове става мудно и мъчително. Нищо, че има недостиг на лекари на много места. В крайна сметка това си е вид бизнес - предлагането контролира цените.
Абсолютен бизнес и няма общо със знанията! Лекар от България и Канада имат подобни знания!
То спиралата се завърта още от колежа(заеми), после университет(заеми) и то какви заеми само и после трябва да блъскаш, щото тия заеми трябва да се връщат. После тоя с хилядите заеми ще блъска и хоро ще играе, ще го правят на маймуна, той ще си трае, щото е ял дървото, а оня от източна Европа, дето се е изучил за без пари, може и да им покаже среден пръст!
Ама така, набиването на канчетата е стъпаловидно! Кой каквото си избере, рядко са щастливците и свободните хора, които имат всъщност право на избор, което например за мен е на 1-во място! За други са парите, за трети властта и т.н.
Лекар завършил в България няма как да има същите знания, като завършилите в Канада (говорим за еднакво мотивирани и способни хора). Докато част от знанията се придобиват с четене, не по-малко важно е практическото обучение. Има нови методи, технологии, апаратура, които струват пари и са проблем в Медицинската Академия.

След време, нещата може и да се поизравняват. Все пак и българските лекари имат възможност да работят в съвременни болници. Не споря, че трябва да има някаква оценка и пориравняване, но процесът в Канада е много тромав.

Мисълта ми е за друго - саморегулацията не е най-доброто решение. И не само за медицината.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа за лекари в Канада

Мнение от ablood »

speedy написа: Лекар завършил в България няма как да има същите знания, като завършилите в Канада (говорим за еднакво мотивирани и способни хора).
А! Стигнахме до разковничето.

Никой не е казал, че българските студенти, или преподаватели по медицина са по-тъпи. Мотивацията е по-различна.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор