Две книжки в България, законно ли е?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от klisurov »

Ivan1007 написа:
klisurov написа:
optics написа:Нещо недоизяснено има в цялата работа, защото аз когат вадех Онтарийска книжка и за целта бях превел японската такава служителката рече - ами добре, сега трябва да ти я унищожа щото по закон не може да имаш две книжки. Обаче аз импулсивно реагирах много остро и тя ми я върна като смотолеви някакво обясние защо я връща. Ако закона беше ясен (и тя го знаше ясно) - нямаше да ми я върне колкото и да викам.
Би трябвало закона да не разрешава две книжки, издадени от една и съща държава или съюз.
За мен няма логика да имаш две канадски книжки, пък били те и от различни провинции.
Навярно (не познавам закона) няма и логика да имаш две книжки, издадени от две различни държави в Европейски Съюз.
Ако при издаване на канадска книжка, българската се прибира, то тогава българската би трябвало да се заменя с канадска при поискване, без никакви изпити, както и обратното, а това определено не е така.
Преди някой да се опита да ми унищожи българската книжка, ще трябва добре да се законово обоснове.

Сега, когато влизам в САЩ с канадски паспорт, оставям БГ книжката у нас.
Но преди, когато влизах с БГ паспорт, канадската бе "на трупчета'.
Никога не съм се притеснявал, че имам две книжки, издадени от две държави, без спогодба за взаимно заменяемост.
Обосновката е, че такъв е закона - ако искаш да шофираш след определен срок и пребиваваш постоянно в съответната оровинция трябва да спазваш закона.
Обосновката защо е такъв закона е друга тема, но тя няма връзка със спазване на закона.
Не, че нещо, ама и аз по-горе се съгласих, че не би били редно да имаш две канадски книжки, издадени от две различни провинции.
Чуденката ми е, какъв е проблема в БГ да имаш две книжки, издадени от Канада и СА, при положение, че и двете (мисля) не са документ за самоличност в БГ (паспортът е такъв), а и (мисля) няма реципрочност на която и да е от двете книжки спрямо българската такава.
Същото е и с БГ книжката ми в Канада: не е документ за самоличност, т.е. е валидна само с някой признат в Канада документ, при предоставянето на който ще се види, че отдавна е минал срока, в който мога да карам с БГ книжка.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от Ivan1007 »

В България проблемът е никакъв за книжки не от стана членка на ЕС и това го обясних.
Проблемът в Канада е, че можеш да се опиташ да се правиш на визитър след 90-тия ден (Квебек180-тия), за да не ти слагат demerits points. По закон за разлика от България в Канада не е необходимо да носиш винаги ID докато в България носенето на документ за симоличност е задължително.
Та не е необходимо да носиш българския си паспорт в Канада и българското свидетелство е достатъчно, за да шофираш, ако си краткосрочно като посетител в Канада. Срока е до 90 дни без международно и до година с международно.
Ако им покажеш неканадско свидетелство като турист нема да ти назначат дата за съдията тук, а пращат покана за глобата по местожителство.
Същото е и в България затова не виждам каква ти е файдата да караш с българска книжка там.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от Kan_Tangra »

Странджата написа:
Kan_Tangra написа:
Kpetrov написа:Не знам за какво се карате точно, но аз като гледам Canada worst driver си мисля, че всички канадски книжки трябва да отидат в шредера, защото изглежда нямат никаква стойност! ;)
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Хахахаха! Утрепа рибата!
Няма нужда да гледам Canada worst driver. Още помня какво беше по пътищата ... :D
Ти се кефиш на софийските шафйори?
Има уникално кухи парчета, признавам!
Има такива, дето сякаш им е последен ден от живота.
Или пък държат да изкарат клапаните на таралясника си на 1ва или 2ра, като тръгват след пешеходна пътека. Тъкмо си мислиш, че колата му не може да вдигне повече обороти, и той решава да я държи на същата предавка поне още толкова време всред неописуем вой и облаци. Същото и с моторите.
Но повечето карат прилично.
Със сигурност няма такива, дето сякаш им е 1ви ден за курс по кормуване, и не знаят през кое стъкло се гледа и кой педал се натиска.
В канада повечето са такива.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:Но повечето карат прилично.
Като тези предполагам? :D

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от Павел »

Kan_Tangra написа:
Странджата написа:
Kan_Tangra написа:
Kpetrov написа:Не знам за какво се карате точно, но аз като гледам Canada worst driver си мисля, че всички канадски книжки трябва да отидат в шредера, защото изглежда нямат никаква стойност! ;)
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Хахахаха! Утрепа рибата!
Няма нужда да гледам Canada worst driver. Още помня какво беше по пътищата ... :D
Ти се кефиш на софийските шафйори?
Има уникално кухи парчета, признавам!
Има такива, дето сякаш им е последен ден от живота.
Или пък държат да изкарат клапаните на таралясника си на 1ва или 2ра, като тръгват след пешеходна пътека. Тъкмо си мислиш, че колата му не може да вдигне повече обороти, и той решава да я държи на същата предавка поне още толкова време всред неописуем вой и облаци. Същото и с моторите.
Но повечето карат прилично.
Със сигурност няма такива, дето сякаш им е 1ви ден за курс по кормуване, и не знаят през кое стъкло се гледа и кой педал се натиска.
В канада повечето са такива.
Аха, ти като нетъпо парче ни обясни, как поддържайки не повече от 1000 оборота стигаш до Бургас за 2 часа :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от Kpetrov »

В интерес на истината. къде, някой е говорил за 1000 оборота?!

Във видеото, което постнал Гийка на 1:10 има нещо което тук върви непрестанно. Карат в средната лената при дясна свободна и се чудят защо ги били изпреварвали от двете страни!!!
Също така, багера много хубаво си се изнесе надясно при червен сфетофар на Т-образно кръстовище. Облекчи трафика и поправи грешката на тези които би тябвало да мислят за организирането на движението.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от MrGeek »

Не знам за багера, но най-култовата сцена е към 35 секунда от клипа - аудито каращо в насрещното и мигащо нервно с фаровете срещу "нахалника", който се опитва да кара в правилната посока. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:Не знам за багера, но най-култовата сцена е към 35 секунда от клипа - аудито каращо в насрещното и мигащо нервно с фаровете срещу "нахалника", който се опитва да кара в правилната посока. :D
аудито се кара от местна цървулеса, много често срещана гледка в Торонто, с разликите че се викат глупости от рода

"Факю" макю и ми се размахват средни пръсти, като много често ми е идвало да слезна, да изкарам джобното ножче и да им го клъцна, та за следващия път да се сещат !!! :rofl: :lol:

ето нагледен пример със местна цървулеса, паркирала на инвалидно място !

Последно промяна от myhata II на Чет Авг 11, 2016 5:13 pm, променено общо 1 път.
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от miteto »

MrGeek написа:Не знам за багера, но най-култовата сцена е към 35 секунда от клипа - аудито каращо в насрещното и мигащо нервно с фаровете срещу "нахалника", който се опитва да кара в правилната посока. :D
Карано от "естествена" блондинка - предполагам това е обяснението защо :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от optics »

Kултов е викът - Джеронимоооо!
8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от Kan_Tangra »

Бтв, не знам в Канада как е (последно не съм чувал), но тук в Бг ако снимаш с видео или снимка нарушение, КАТ насърчава да им го пратиш, и се съставя акт, дори и да не е засвидетелствано от полицай.

И аз в Канада съм ги виждал да минават доста на червено, след жълтото.

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/ ... patja.html"
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от Kpetrov »

Няколко изцепки, които съм виждал в моето село:
Движение в кръговото по посока на часовниковата стрелка. Каране на заден ход в същото кръгово.
Заобикаляне на остров разделящ двупосочен път от лявата страна и оказващи се в насрещното платно с единична лента (предполагам отново от любов към крайните леви ленти).
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от umeiko »

Kan_Tangra написа:Бтв, не знам в Канада как е (последно не съм чувал), но тук в Бг ако снимаш с видео или снимка нарушение, КАТ насърчава да им го пратиш, и се съставя акт, дори и да не е засвидетелствано от полицай.

И аз в Канада съм ги виждал да минават доста на червено, след жълтото.

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/ ... patja.html"
В Канада има закони, затова едно просто видео не доказва абсолютно нищо :)
Ако въобще се стигне до съдът, още на първото разглеждане на делото ще бъдат отхвърлено като куцо пиле.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от the_coach »

Kpetrov написа:
Карат в средната лената при дясна свободна и се чудят защо ги били изпреварвали от двете страни!!!
В дясна лента не е много удобно да се кара, тъй като трябва непрекъснато да се съобразяваш с мърджващият се трафик. Аз лично когато преминавам през градове винаги карам (поне) една лента вляво от крайна дясна.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от umeiko »

Аз пък си карам в лентата в която не ми се налага да се пренареждам, ако нямам намерение да завивам наляво или надясно (щото съм мързелив) :)
Публикувай отговор