Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ivandaman »

Оптикс,

От това което аз видях не е така, но дори и да се случва от време на време въобще не може да се сравнява с държанието на чайниците тук които направо те игнорират и се пререждат.. За тях няма леко в страни или "ляво/дясно" ... Минават най-нахално пред теб все едно че не съществуваш..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от umeiko »

Една такава братушка се нареди най нахално на първо място на опашката за самолетчето, аз го гледам, гледам, гледам че никой друг не реагира, след което с много сериозен глас му казах че опашката е зад мене.
Той се премести зад мене без да пророни и една дума, и не посмя да ме пререди :)
(щото следващата ми стъпка беше да повикам охраната на летището....)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от IRA »

ivandaman написа:Оптикс,

От това което аз видях не е така, но дори и да се случва от време на време въобще не може да се сравнява с държанието на чайниците тук които направо те игнорират и се пререждат.. За тях няма леко в страни или "ляво/дясно" ... Минават най-нахално пред теб все едно че не съществуваш..
При нас те са си окай, но тъмно зелените от Хаити са супер нахални.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ablood »

umeiko написа:Една такава братушка се нареди най нахално на първо място на опашката за самолетчето, аз го гледам, гледам, гледам че никой друг не реагира, след което с много сериозен глас му казах че опашката е зад мене.
Той се премести зад мене без да пророни и една дума, и не посмя да ме пререди :)
(щото следващата ми стъпка беше да повикам охраната на летището....)
За мен винаги е било изумително как някой се бута да се качи първи на самолета. За мен целта винаги е била да съм сред последните. Даже като отворят вратата тръгвам към тоалетната.

И без това ще прекарам часове вътре. Нито ще излетя по-бързо, нито ще си намеря по-хубаво място.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

Ти май летиш най-много до Куба и обратно. Не знам как е с чартърите, но откакто "нормалните" авиолинии почнаха да вземат пари за checked куфари народа почна да мъкне максимума (че и повече) в кабината. Ако не се настаниш навреме, има голям шанс да не намериш място за кери-она си.

Не знам дали го споменах преди, но миналата година на полет Москва-София, една рускиня влезе последна и като видя, че няма място за куфарчето й над нейната седалка се развилня и съвсем безцеремонно хвърли нечий бажаж на пода, за да направи място за нейния. Но това май е по темата за простотиите на руския манталитет. :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от roumensp »

Ако няма място над твоята седалка го слагат другаде, където намерят място. Не е супер удобно, но не е болка за умиране. И аз като аблъда влизам от последните, защото мразя всякакви опашки.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

Марто взе ми го от устата!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Rall »

Аз затова се стремя да пътувам без багаж. Просто нема такъв кеф, паспорта у единия джеб, портфейла в другия, таблета в "карго" джоба и всекви летящи листчета като бордни карти, декларации и т.н. + химикалка в другото карго. Пей сърце! :D
Dead Eyes See No Future
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от IRA »

И аз пътувам без ръчен багаж. Само дамска чанта. Най много една раница за децата. Не са ми губили багаж до сега,
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от nekerman »

Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от sunrise16 »

То верно, че си имаме балкански простотии в манталитета, но пък кой ли народ няма. Според мен най-нахални и нагли са арабите. Например какво ми се случи преди няколко дни. Бях в Уинърс и както си разглеждах, една жвна ме помоли да и услужа с телефона си. Дадох и го, тя си проведе разговора на арабски и се разделихме. След 10-15 мин получих позвъняване от номера на който тя беше звънила и явно нейната приятелка поиска да говори с Фатима (жената, на която услужих с телефона си). Аз и обясних, че само съм и услужила в телефона си и сме се разделили. Е, после въпросната жена ми звъня още два пъти да ме моли да търся нейната приятелка из магазина, че забравила да и каже нещо. То този случай го споделям между другото, мнението ми за арабите не е базирано само на тази случка.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Kpetrov »

Представяш ли си в момента да си в списъка за наблюдение на службите по контра-тероризъм?! ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от sunrise16 »

Сега хич не ми се мисли нито за тероризъм, нито за контра-тероризъм, че съм на едно летище на път за България :D
Но по темата като си говорим за нашите простотии, реших да спомена нещо и за чужди.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Kan_Tangra »

sunrise16 написа:Сега хич не ми се мисли нито за тероризъм, нито за контра-тероризъм, че съм на едно летище на път за България :D
Но по темата като си говорим за нашите простотии, реших да спомена нещо и за чужди.
Честито! 8)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от sunrise16 »

Благодаря Тангра, е аз само за ваканция.
Публикувай отговор