Покана на родители - малко по-заплетен случай....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Der Meister
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 3:42 am
Местоположение: Montreal, Quebec

Покана на родители - малко по-заплетен случай....

Мнение от Der Meister »

Здравейте,
знам, че тази тема е дискутирана по - рано, ама при мене нещата са малко по - сложни:
Искам да поканя майка ми и нейният приятел с когото са common law partners т.е живеят заедно, на гости(Visitor visa).
Доколкото разбирам, имам няколко опции:
1. Каня ги и двамата с едно писмо и те декларират, че са common law partners - тук проблемът е, че не съм сигурен, че двамата могат да докажат, че са такива. Живеят от много години заедно, ама нито имат обща банкова сметка, нито плащат заедно сметки за ток, вода и т.н.т..
2. Каня ги и двамата с едно писмо и си пускат заедно документите за Букурещ, като в писмото пиша, че каня майка ми и нейният приятел например, без да декларират, че са common law partenrs.
3. Каня ги поотделно - него като мой приятел, с отделни писма и отделни пакети документи.

Иначе, и двамата имат имоти в БГ. Майка ми е пенсионер, а той има собствена фирма. Освен това мисля да спонсорирам изцяло идването им - да им платя билетите и да са на моя издръжка тук, което ще пиша в писмото(писмата).

Как бихте ме посъветвали? Кой е най - добрият вариант в случая(може да има и други за които не се сещам).
Die Wahrheit ist wie ein Gewitter
es kommt zu dir du kannst es hören
es kund zu tun ist ach so bitter
es kommt zu dir um zu zerstören
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покана на родители - малко по-заплетен случай....

Мнение от agent Ozo »

Не виждам защо правиш каквато и да е връзка между поканата и гражданското състояние на поканените? Tи си каниш гости и в поканата си длъжен да декларираш какви отговорности поемаш за тях за времето на престоя. Толкоз. Проблем на гостите е да докажат, че нямат намерение да остават и имат достатъчно основания за да не го направят.

И защо трябва поканата да е персонална за несемейните, т.е за всеки отделно писмо, а обща за семействата? Това си е твое хрумване.
Няма значение как ще го направиш - с едно или две отделни писма. Все една работа ще свършат.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Покана на родители - малко по-заплетен случай....

Мнение от Independent »

Може би заради "те декларират", което става след като са получили поканата. Когато се кандидатства за посетителска виза, се попълва един документ са семейно състояние с точно тази информация - кой за кого се е женил, кой брат, кой сестра. И се пита кой от всички в тази декларация ще те придружава до Канада.

Та ако решат да кандидатстват като common-law, може и да минат с едни пакет документи, съответно една покана.

Според мен, ако не са сигурни, че могат да докажат съжителство, по-добре да кандидатстват поотделно. Така поне ако откажат на единия, другия все пак ще има шанс да получи виза.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Покана на родители - малко по-заплетен случай....

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Не виждам защо правиш каквато и да е връзка между поканата и гражданското състояние на поканените? Tи си каниш гости и в поканата си длъжен да декларираш какви отговорности поемаш за тях за времето на престоя. Толкоз. Проблем на гостите е да докажат, че нямат намерение да остават и имат достатъчно основания за да не го направят.

И защо трябва поканата да е персонална за несемейните, т.е за всеки отделно писмо, а обща за семействата? Това си е твое хрумване.
Няма значение как ще го направиш - с едно или две отделни писма. Все една работа ще свършат.
Гражданското състояние (каквото и да означава това) може да няма никакво значение, но връзката с канещия ги има поне според:
http://www.cic.gc.ca/english/visit/letter.asp"

Останалото са умувания на човек без ум ... демек пенсиониран полуграмотен бивш военен.

МЛМ е да постъпиш според твоя вариант 2 , демек да се изпрати едно писмо в два екземпляра с което каниш:
1.майка си
2.нейния приятел ( mother's boyfriend на английски, не знам френски, ама птедполагам има съответсващ теемин)

Така няма да има нужда те да доказват статус, който май дори не съществува правно в България и ще декларираш, че поканата е към двамата заедно.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покана на родители - малко по-заплетен случай....

Мнение от agent Ozo »

Independent написа:Може би заради "те декларират", което става след като са получили поканата. Когато се кандидатства за посетителска виза, се попълва един документ са семейно състояние с точно тази информация - кой за кого се е женил, кой брат, кой сестра. И се пита кой от всички в тази декларация ще те придружава до Канада.

Та ако решат да кандидатстват като common-law, може и да минат с едни пакет документи, съответно една покана.

Според мен, ако не са сигурни, че могат да докажат съжителство, по-добре да кандидатстват поотделно. Така поне ако откажат на единия, другия все пак ще има шанс да получи виза.
Смесваш нещата. Поканата нито обединява, нито пък разединява по какъвто и да е начин поканените. Ти можеш да поканиш всичките си бивши съученици от прогимназиалния клас с една покана. Не е необходимо да пишеш няколко десетки покани по отделно.

А поканените в съответните формуляри към молбата за виза попълват необходимите данни относно роднините си и за това сами или с кои от тях заминават заедно. Може и да има семейни двойки сред тези съученици, живеещи на семейни начала, братя и сестри близнаци и т.н. Това не е работа на канещия да уточнява в поканата си.

В конкретният случай, притеснението на канещия е свързано с това как да определи каква е неговата лична връзка с приятеля на майка му. Защото това нещо трябва да се посочи в поканата, както правилно е отбелязал и Краваря от Алберта. И ако наистина не могат да докажат съвместно съжителство с майката, то канещият трябва да го определи като свой приятел или приятел на майка си и толкоз.

Пък това какво и как ще попълват в документите за виза двамата поканени е съвсем отделен въпрос. Но и там логиката е същата - декларира се това, което може да се докаже.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Покана на родители - малко по-заплетен случай....

Мнение от grozdan »

Der Meister написа:Здравейте,
знам, че тази тема е дискутирана по - рано, ама при мене нещата са малко по - сложни:
Искам да поканя майка ми и нейният приятел с когото са common law partners т.е живеят заедно, на гости(Visitor visa).
Доколкото разбирам, имам няколко опции:
1. Каня ги и двамата с едно писмо и те декларират, че са common law partners - тук проблемът е, че не съм сигурен, че двамата могат да докажат, че са такива. Живеят от много години заедно, ама нито имат обща банкова сметка, нито плащат заедно сметки за ток, вода и т.н.т..
2. Каня ги и двамата с едно писмо и си пускат заедно документите за Букурещ, като в писмото пиша, че каня майка ми и нейният приятел например, без да декларират, че са common law partenrs.
3. Каня ги поотделно - него като мой приятел, с отделни писма и отделни пакети документи.

Иначе, и двамата имат имоти в БГ. Майка ми е пенсионер, а той има собствена фирма. Освен това мисля да спонсорирам изцяло идването им - да им платя билетите и да са на моя издръжка тук, което ще пиша в писмото(писмата).

Как бихте ме посъветвали? Кой е най - добрият вариант в случая(може да има и други за които не се сещам).
Лично мнение:
Избираш №1. В графата адрес за двамата им пишеш адреса. Така или иначе се прилагат копия от паспортите, а не от личните карти, т.е. дори по лична карта адреса да е друг не се вижда в апликацията. По-малко детайли = по-добре. Кратко, стегнато и ясно.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Der Meister
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 3:42 am
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Покана на родители - малко по-заплетен случай....

Мнение от Der Meister »

grozdan написа:
Der Meister написа:Здравейте,
знам, че тази тема е дискутирана по - рано, ама при мене нещата са малко по - сложни:
Искам да поканя майка ми и нейният приятел с когото са common law partners т.е живеят заедно, на гости(Visitor visa).
Доколкото разбирам, имам няколко опции:
1. Каня ги и двамата с едно писмо и те декларират, че са common law partners - тук проблемът е, че не съм сигурен, че двамата могат да докажат, че са такива. Живеят от много години заедно, ама нито имат обща банкова сметка, нито плащат заедно сметки за ток, вода и т.н.т..
2. Каня ги и двамата с едно писмо и си пускат заедно документите за Букурещ, като в писмото пиша, че каня майка ми и нейният приятел например, без да декларират, че са common law partenrs.
3. Каня ги поотделно - него като мой приятел, с отделни писма и отделни пакети документи.

Иначе, и двамата имат имоти в БГ. Майка ми е пенсионер, а той има собствена фирма. Освен това мисля да спонсорирам изцяло идването им - да им платя билетите и да са на моя издръжка тук, което ще пиша в писмото(писмата).

Как бихте ме посъветвали? Кой е най - добрият вариант в случая(може да има и други за които не се сещам).
Лично мнение:
Избираш №1. В графата адрес за двамата им пишеш адреса. Така или иначе се прилагат копия от паспортите, а не от личните карти, т.е. дори по лична карта адреса да е друг не се вижда в апликацията. По-малко детайли = по-добре. Кратко, стегнато и ясно.
Не е толкова просто. Те искат да се попълни в такъв случай Statutory Declaration of Common-law Union към която се прилагат вече необходимите доказателства за извънбрачен съюз.
Die Wahrheit ist wie ein Gewitter
es kommt zu dir du kannst es hören
es kund zu tun ist ach so bitter
es kommt zu dir um zu zerstören
Der Meister
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 3:42 am
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Покана на родители - малко по-заплетен случай....

Мнение от Der Meister »

Благодаря на всички за мненията!
Мисля, че ще пробвам с вариант 2.
Само още не съм решил дали да подаваме по пощата документи(с или без визовия център в София) или по интернет.
В първият случай, ще има един пакет с документите и на двамата и една покана, а във вторият - две съвсем отделни апликации с еднакво писмо - покана за двамата.
Сякаш няма голямо значение. И в двата случаи апликациите ще се разглеждат поотделно......
Die Wahrheit ist wie ein Gewitter
es kommt zu dir du kannst es hören
es kund zu tun ist ach so bitter
es kommt zu dir um zu zerstören
Публикувай отговор