>>ПРОУЧВАНЕ ЗА НЕПРИЗНАВАНЕТО НА ДИПЛОМИТЕ НА ИМИГРАНТ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Rainmaker написа:
JOY написа: Защото на много хора работата по този начин наистина им е в кърпа вързана... :roll:


na men lichno canadskada diploma mi e pomognala ne poveche ot 10% .
e баси :shock: извинявай ама по какво ти е канадската диплома?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

St.Anger написа: Тука типичното е, че университетите са доста добър бизнес и ако ги тяма чужденците, т.е. имигранти и международни студенти, са живи-умрели!
ami да, това университетите са като търговски дружества, добре печеливши фирми. като за начало е яката реклама че това е оne of the largest,one of the oldest, the best of the best of the best in the world след което : аре дай са 17 400$ на година за медицина, или 24 000$ за стоматология, или 14 000$ за фармация. като има и така характерните за Канада скрити парични натоварвания като ужасно скъпи учебници, скъпо членство в някакви измислени студентски организации, застраховки, презастраховки и какво ли не. така че тури още 2-3000 над учебната ти такса. та една бърза сметка води до цифрата от 4 000 000 $ която прибира само един факултет. така че каквито и да са им разходите чистата печалба е огромна. а да не говорим че за чуждите студенти таксата е двойна. за това се поддържа без никакъв проблем цяла армия от клатикури по университетите а и не само там. :roll:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

sasho71 написа: e баси :shock: извинявай ама по какво ти е канадската диплома?
v dostatuchno tursena profesia e
daje predi 2 3 godini se vodeshe za edna ot nai tursenite
problema e che na job marketa e pulno sus hora s godini canadski experience i ako trugnesh da tursih rabota i im pokajesh edna gola diploma :)
shte ti izvadiat 200 resumeta na hora s po 4 5 god opit kandastvali za suhstata pozicia
sama po sebe si diplomata ne e goliamo predimstvo
fakt e che ot 50 choveka s koito uchihme zaedno ne poveche ot 5 si nameriha rabota po specialnostta, a veche minaha 3 god ot kak zavurshime.

realno edinstvenoto poradi koeto me naznachiha e opita :beer:
sub0

Мнение от sub0 »

Тази тема се изврати ако искате отворете нова да дискутираме.
Аз генерализирам, но не абсолютизирам! Хора всякакви, образования всякакви.

А за суб0 разбира се е коефицента ми на интелигентност - под точката на замръзване.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

аре дай са 17 400$ на година за медицина, или 24 000$ за стоматология, или 14 000$ за фармация.
Не знам медицината и фармацията, но стоматологията в UdeM струва не повече от която и да било друга програма. Т.е. 1200 приблизително за триместър. :roll: Учебниците действително са МНОГО скъпи, но ако трябва да сложа ръка на сърцето, признавам че наистина са страхотни и не може да става изобщо сравнение между учебниците в Мед. Академия по медицина и тези тук.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Alinka, vizh sega - v Quebec bg magistratura nikoga ne mogat da ti ya priznayat za pak za magistratura, zashtoto v Qc ima zadalzhitelen kolezh mezhdu gimnaziyata i universiteta. Taka che i da zasineem ot protestirane, polza nyama da ima. Za On ne znam sas sigurnmost, tam kolezhite may ne sa zadalzhitelni, no sa mi kazvali che za bg ingenerna diploma ya priznavali pak za bac, zashtoto v Canada bac-a po inzhenernite specialnosti e 4 godini, plus 2 godini magistratura, stavat 6 godini, a balgarskoto visshe obrazovanie e 5. Za drugite specialnosti ne znam. Za kachestvoto na obrazovanieto izobshto ne spomenavam, tova e samo formalnata strana. Koyto iska da protestira - kato shte e oruzhie da e oruzhie, az za sebe si ne namiram smisal i ne mislya che tova me pravi ofca, robska dushica, komplexarka i t. n. Spored men na ogromnoto mnozinstvo ot balgarskite imigranti problemat im ne e che im priznavat samo bac, a ne magistratura.
A tazi informaciya koyato imash za stazhantskite pravitelstveni programi mozhe da e dosta polezna za vsichki - i s bacalavarski, i s magistarski diplomi, taka che ako dadesh nyakoy link, shte ima mir i ljubov i happy end. Hayde priyatna vecher ot men, i koyto ne e izlizal dnes na razhodka, da ne propusne da go napravi, che vremeto e super :D
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

survivor написа:Alinka, vizh sega - zashtoto v Canada bac-a po inzhenernite specialnosti e 4 godini, plus 2 godini magistratura, stavat 6 godini, a balgarskoto visshe obrazovanie e 5. end :D
ама това се опитвам да обясня че няма значение колко години си учил , а колко предмета , т.е. кредита си натрупал. те това смятат, така че и ако дори 3 години си учил ама си взел 160 кредита/горе долу 45 изпита в нашенски ВУЗ/ ще ти признаят магистър тука. при мене така процедираха и така ми обясниха тъй като аз самия се учудих че са ме "признали" за магистър :idea:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Im
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 6:23 pm
Местоположение: jambol
Обратна връзка:

Мнение от Im »

Hi .Moeto polojenie e dolu gore takova:sled dve sedmitsi zaedno s sameistvoto mi sme na interviu za Quebec.i dvamata smevichitsti:fizika v sofiiski universitet i pochti zavarsheno MEI vav Varna/komunikatsionna tehnika i tehnologii/.givo me interisuva kak se legalizira diploma v Quebec.Ako e mnogo slojno pishete mi s dve dumi ili mi posochete adres v NET-a na koito moga da nameria razaisnenia.Cheta s interes mneniata vi .Shte se radvam da mi pomognete.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Davash si v edno uchrezhdenie kam Ministerstvoto na imigraciyata v QC prevodite na diplomite za visshe i sredno obrazovanie, zavereni ot priznat kvebekski prevodach. Sled nyakolko meseca poluchavash ekvivalenta. Kato pristignesh ot ministerstvoto shte te orientirat kade tochno da otidesh. Dori da ne si zavarshite vtoroto visshe obrazovanie, vzemete si vsichki vazmozhni akademichni spravki na vzetite kursove, tuk veroyatno zaradi tova dori nezvarsheno vtoro obrazovanie shte vi priznayat napravo magistratura. Znam che na hora s poluvisshe i visshe v Qc sa im priznavali magistratura.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

[quote="St.Anger"]Тука типичното е, че университетите са доста добър бизнес и ако ги тяма чужденците, т.е. имигранти и международни студенти, са живи-умрели! [quote]

Тука брато нещо си се объркал, явное е, че не си стъпвал в университет извън БГ-то, че да видиш откаде идват парите в един университет - идват от Частният бизнес, който си прави научните разработки в униерситетите. и точно тук е проблеми в БГ-то, науката се прави от частните фирми в университетите, а не в измислени институти от рода на БАН и прочие.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено