IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Anna.N »

Ти направила ли си профил вече?
Да се похвалиш :)
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от puhanka »

Anna.N написа:Ти направила ли си профил вече?
Да се похвалиш :)
Не още. Надявам се след 20-тина дни да получа оценките от ВЕС и тогава ще се регистрирам.
Но така като гледам, май ще трябва да се явя и на изпит по френски, за да си вдигна точките максимално, пфу и пак ще е на косъм.
:) Все пак се надявам да има с какво да се похваля, наистина.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Честито! Това е страхотен резултат!

А това е една таблица за преобразуване на точките от ИЕЛТС към канадските. Ако някой се интересува :)
gorgy
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 07, 2016 6:05 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от gorgy »

инфо от 23-ти. спиикинг: теми: на мен се падна - каква е перфектната работа за вас?
от други чух - трудно решение, взето през живота ви и как е повлияло то?
лисънинг - беше усилено до край, чак имаше вредни шумове, въпреки че на задните чинове се е чувало перфектно, на първия беше малко кофти (или си търся извинение :) )
риидинг: лесен текст - некъв фестивал и текст за крокодили
писмо: препоръчай на приятел учител по музика.
есе: много големи супермаркети се строят, а малките локални магазинчета затварят. предимства и недостатъци.
сега чакам резултата (и гледам кога има нови дати :) )
Tanazius
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юни 15, 2015 6:19 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tanazius »

Speaking инфо от 18-ти:
Въпроси относно свободното време, разходки из паркове.
Тема: Назовете дреха, която ви е подарена и има значение за вас. Защо? (!!!) Трябваше да си изсмуквам от пръстите...
От 23-ти
Listening - добра организация, малко висок беше звука. Общо взето лесен тест, само на едни statements изпуснах 2 отговора, та ги нагласях по логика накрая.
Reading - лесен текст - фестивали, крокодили и хабитатите им :)
Writing - Task 1: лично писмо до приятел, който търси учител по музика за сина си. Препоръчай. Обоснови се.
Writing - Task 2: както вече го е написал колегата - "много големи супермаркети се строят, а малките локални магазинчета затварят. предимства и недостатъци."
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от danimrb »

От тези, които сте се явявали напоследък, може ли някой да сподели дали трябва да се направят и в двата дни отделни снимки, ако Speaking-а не е в същия ден, когато са останалите модули?

IELTS is increasing its level of security, therefore, it will be mandatory for all IELTS candidates to have their photo taken on the exam day.
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Anna.N »

на мен и двата пъти ми правиха само по една снимка. Съответно speaking-а беше на другия ден.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от sundance »

Anna.N, speaking-а ти е бил в неделя ли?
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от penevg »

21 Май изпит Йелтс
спеакинг - теми, наука, списания и вестници, какво четат хората в днешно време

писане на есе - 1ва част ,оплакване към мовинг компания която е пренасяла ваши вещи, 2-ра част за и против да даваш на децата допълнителни пари за харчене

четене - много лесно беше, уж всичко направих перфектно а имам 6,немога да разбера какво стана,исках да си видя работата,но не ми позволиха,неможело да се гледа, кофти изпит е тоя Йелтс, как може да не може да видиш какво ти си писал и кои са верните отговори? много лошо ....

лисънинг - не е лесна работа,трябва концентрация,паднаха се доста сериозни неща,за вароартозата при пчелите-вирус, много термини и тем подобни,общо взето трудна работа,трябва сериозна практика

аз съм с 6.5 на спеакинг и писане на есета, и с по 6 на лисънинг и реадинг.
хвърлих доста усилия,но напразни,имало нова система , експрес измишльотини, други точки,тия Канадци са луди хора,променят през 1 ,2 години процедурите.

успех на всички
Lloyd
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Мар 09, 2016 4:36 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Lloyd »

Здравейте,
И аз съм от явилите се на 21.05.16.
Speaking - 7.5
Listening - 8.5
Reading - 8.5
Writing - 7.0.
Мислите ли, че има смисъл да пробвам преразглеждане на Писането? Отнема до 8 седмици, но аз тепърва ще изпращам дипломитедо WES, а и съпругът ми ще се явява през м.08.
Мерси!
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от danimrb »

Lloyd написа:Здравейте,
И аз съм от явилите се на 21.05.16.
Speaking - 7.5
Listening - 8.5
Reading - 8.5
Writing - 7.0.
Мислите ли, че има смисъл да пробвам преразглеждане на Писането? Отнема до 8 седмици, но аз тепърва ще изпращам дипломитедо WES, а и съпругът ми ще се явява през м.08.
Мерси!
Lloyd, какво ще постигнеш с това обжалване? Единствено можеш да изхарчиш пари, а допълнителните точки, които можеш да добавиш са едва 3. Към момента имаш на три модула CLB 10 и само на Writing си с CLB 9. Т.е. от максимални 128 точки, ти имаш 125! Също така, след като на всички модули си с CLB равно или по - голямо от 9, удвояваш точките за Education и Foreign work experience, като и на двата модула ще вземеш по 50 точки. Не виждам смисъл от това обжалване, имайки предвид високите ти резултати. Избора обаче е личен:) Успех!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Lagrimma
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2016 8:32 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Lagrimma »

Здравейте, отдавна никой не е писал по темата. Аз да върна малко топката назад, препоръчайте учител за подготовка за йелтс в София. Леда78 ти беше писала по-отдавна, че търсиш за съпруга си, намери ли?
bayernmunchen
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 14, 2016 2:58 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от bayernmunchen »

Здравейте, има ли някой който ще се явява на изпит на 3.12.2016 в гр. София?
Varda
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 19, 2016 9:53 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Varda »

Здравейте,
аз се явих на 19ти ноември.
Писмото беше до бъдещ работодател, а есето - Дали е най-добре да се отседне в хотел, когато си на поивка в чужда държава.
Имам 7 общ резултат: Четене-8, Разговор-7, другите по 6,5. Ние тепърва ще четем и се надявам да имаме готовност да подадем някакви документи януари.... Искаме да заминем семейно, аз съм придружител :) + две малки деца.
Lagrimma
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2016 8:32 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Lagrimma »

[quote="Varda"]Здравейте,
аз се явих на 19ти ноември.
Писмото беше до бъдещ работодател, а есето - Дали е най-добре да се отседне в хотел, когато си на поивка в чужда държава.
Имам 7 общ резултат: Четене-8, Разговор-7, другите по 6,5. Ние тепърва ще четем и се надявам да имаме готовност да подадем някакви документи януари.... Искаме да заминем семейно, аз съм придружител :) + две малки деца.[/quote]


Здравейте, и ние сме на същото дередже, само дето още нямаме йелтс. Да питам самостоятелно ли се готвихте за теста?
Публикувай отговор