Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Luxor
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Май 13, 2016 4:37 pm

Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Luxor »

Здравейте на всички участници във форума.
Ние сме млада двойка която желае да имигрира в Канада легално с разрешение за работа, само че не знаем правилният път който трябва да извървим за това ще разчитаме на вашата помощ, за което предварително ви благодарим !
Ние сме с английски език, който е на достатъчно добро ниво за да вземем успешно теста ИЕЛТС. Аз имам професионален опит от години а приятелката ми няма такъв тъй като скоро е завършила.
Ще бъдем благодарни на всички които могат да ни помогнат с информация и съвети

:)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от optics »

Luxor написа:Здравейте на всички участници във форума.
Ние сме млада двойка която желае да имигрира в Канада легално с разрешение за работа, само че не знаем правилният път който трябва да извървим за това ще разчитаме на вашата помощ, за което предварително ви благодарим !
Ние сме с английски език, който е на достатъчно добро ниво за да вземем успешно теста ИЕЛТС. Аз имам професионален опит от години а приятелката ми няма такъв тъй като скоро е завършила.
Ще бъдем благодарни на всички които могат да ни помогнат с информация и съвети
:)
Здравейте! Ако четете внимателно, бързо ще се ориентирате кой троли, кой ви казва полезни неща.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от tonny »

Да започнем от там, че лесно няма.
Повечето тука сме имигрирали чрез процедурите, кой по френската, кой по федералната.
За френската не знам как е, но за федералната от миналата година е въведено онлайн кандидатстване - http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/"
Влизате тук и и намирате всички необходимо като инфо...
Успех!
Luxor
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Май 13, 2016 4:37 pm

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Luxor »

Здравейте, благодарим ви за отговорите. Започнахме да четем форума за да се информираме от опитът на другите защото сме новорегистрирани тук. До тук ни направи впечатление от коментарите на участниците във форума че по която и да е от двете процедури да се кандидатства за Канада, Федералната или Квебекската отнема около 2 години да се приклиючи всичко. Този период актуален ли е все още защото ни се струва много дълъг ? А ако наистина е актуален този период то има ли по съкратена процедура да кажем шест месеца да се мине по цялата процедура ?
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от myhata II »

да си кажем - няма ! :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от tonny »

:D Муха по леко и не толкова дълбоко бе, хората са новорегистрирани ти ги метна от началото.
Наистина няма или поне ние не знаем такъв легален.
По френската доколкото знам е доста повече от 2 години в момента, а по федералната аз бях от последните които изкараха старата процедура, на мен лично ми отне 10м. Но знам хора по 1,5 години за същата процедура така, че зависи...Това са все стари информации. С експрес-а не съм видял някои да се хвали с виза още така, че реално нямаш инфо за времетраене...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Koko »

Luxor написа:Здравейте, благодарим ви за отговорите. Започнахме да четем форума за да се информираме от опитът на другите защото сме новорегистрирани тук. До тук ни направи впечатление от коментарите на участниците във форума че по която и да е от двете процедури да се кандидатства за Канада, Федералната или Квебекската отнема около 2 години да се приклиючи всичко. Този период актуален ли е все още защото ни се струва много дълъг ? А ако наистина е актуален този период то има ли по съкратена процедура да кажем шест месеца да се мине по цялата процедура ?
По-горе в темата вече са ви дали линк към официалният уеб сайт на канадското имиграционно министерство, съвета ми е да прочетете внимателно какво пише там, доколкото това е единственият официален източник. Информацията във форума може да е полезна, но е по-скоро като допълнение, отделно че с времето написаното във форума остарява и вече не е актуално.

Според мене по-важният въпрос на който трябва да намерите отговор е можете ли да покриете изискванията, които за съжаление хич не са малко. От една страна по процедурата за Квебек без френски няма как да стане, а пък по сега действащата федерална процедура наглед сроковете може да са кратки, но пък изискванията не се покриват никак лесно.

Разбирам желанието ви да замините колкото може по-бързо, но мисля че шест месеца са нереалистично кратък срок, дори и да приемем че отговарята на условията и имате подготвени всички необходими документи и ги подадете буквално утре, пак ще отнеме повече време. А предвид че тепърва тръгвате да проучвате процедурите, съответно трябва да подготвите документите, да мислите за явяване на изпит за език, то докато се подготвите реално за кандидатстването, ще мине още някакво време. В официалният сайт някъде имаше посочени сроковете за обработка на документите, но те наистина са малко относителни, пък и се броят от момента на реалното подаване на документите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Ttorontoo »

Мисля че ако намерите бг фирма в Канада процедурата ще е по-бърза. Нали така. Просто work permit и фирмата да докаже, че на пазара няма други местни кандидати по-добри от теб. В този случай пак ли трябваше да се минава всички тези дълги процедури?

И да плати работодателя 250 долара.

Поправете ме ако греша...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от balbi »

Ttorontoo написа:Мисля че ако намерите бг фирма в Канада процедурата ще е по-бърза. Нали така. Просто work permit и фирмата да докаже, че на пазара няма други местни кандидати по-добри от теб. В този случай пак ли трябваше да се минава всички тези дълги процедури?

И да плати работодателя 250 долара.

Поправете ме ако греша...
Поправяме те!
На първо място защо БГ фирмата в Канада е нужно да прави подобни гимнастики при наличие на толкова работна ръка на място?
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Ttorontoo »

Защото назначава българи на работа, а не канадци. Има доста фирми, които го правят. Относно това, което писах е точно така
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от KamPomme »

Ttorontoo написа:Мисля че ако намерите бг фирма в Канада процедурата ще е по-бърза. Нали така.
Миии .... не е така.
Такава фирма няма. Освен това когато се касае за работна виза всичко минава на провинциално ниво. Или казано иначе за всяка провинция е разлино.
Освен това никой нищо не трябва да доказва. Този който ще взима на работа толкова солено ще му излезе, че ако наистина поканения е безумен интерелнт и тука равен на него няма, то разхода ще е оправдан.
Да не говорим че доата често и за незаменими кадри се получава стандартен отказ в който няма почти никаква логика.

Иначе докопате ли се до работна виза след 6 месеца може да се апликира. Обаче ще ви бавят документите до изтичането на визата за да видят дали ще бъде подновена. Ако ви я подновят пък може цялата процедура след това да заеме повече от още една година. тоест ако не ви продължат визите за 3 ти път ще гръмнете.

Казвам това защото познавам един такъв гений, който след подаването на документите след 6 тия месец получи PR карта след 4 години, като всеки път си пращаше преподписания договор и визата за следващата година за да не му се спре процедурата.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Ttorontoo »

Работодателят трябва да плати 250 долара...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от roumensp »

Ttorontoo написа:Работодателят трябва да плати 250 долара...
Стига с тия 250 долара, бе ... :D То ако така ставаше - някой дава 250 кинта и всичко е готово, никой нямаше да се мъчи по стандартните процедури.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от Koko »

Ttorontoo написа:Мисля че ако намерите бг фирма в Канада процедурата ще е по-бърза. Нали така. Просто work permit и фирмата да докаже, че на пазара няма други местни кандидати по-добри от теб. В този случай пак ли трябваше да се минава всички тези дълги процедури?

И да плати работодателя 250 долара.

Поправете ме ако греша...
Ако ставаше толкова лесно и бързо - ти самият защо не си в Канада вече?
Това което си написал на теория е вярно, но практическото му изпълнение е много, ама наистина много трудно. Също не е лошо да уточниш какво точно разбираш под "бг фирма в Канада".
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как най-лесно и бързо може да се имигрира в Канада ?

Мнение от KamPomme »

Ttorontoo написа:Работодателят трябва да плати 250 долара...
Тук спор няма. Да наистина 250 долара са .... липсващия детаил е че това е само 1 от плащанията.

Абе като е толкова лесно защо някой не вземе да ги покани?
Със сигурност ще имат по 250 долара на човек да ви ги върнат ....
Koko написа: Също не е лошо да уточниш какво точно разбираш под "бг фирма в Канада".
Аз имам тука питане. Аз имам също фирма - корпорация даже. Това дава ли ми статут на БГ фирма в Канада?!?
Ако ми дава пращайте ми по 250 долара и аз ще пускам документи да видим на кой ще му дадат работна виза.
Ето готов съм да помогна. Желаещи да плащат има ли?

Изображение
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Публикувай отговор